Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 59 - 60 - 61 ... 128 - 129 - 130

Morglin PW
9 lipca 2014, 18:22
Cytat:
MM10 potrzebowało tyle RAM-u do grafiki
Moim zdaniem potrzebowało tyle RAM-u, bo twórcy nie słyszeli o optymalizacji. Ta grafika na prawdę nie jest na tyle olśniewająca i ładna, by wymagała takiej ilości RAM-u. Zresztą, słyszałem, że MM10 potrafi przyciąć nawet na najnowszych kompach...

Skoro twórcy VCMI nie mają możliwości napisania launchera pod XP, to jeszcze raz proszę o powstanie dla niego jakiejś alternatywy.

Warmonger PW
9 lipca 2014, 18:26
Zaraz, po kolei. Nikt nie twierdzi, że VCMI wymaga Windows 7.

Na razie wiemy tylko tyle, że wydana w pośpiechu ostatnia wersja nie działa (do końca, u wszystkich) pod Windows XP. Co nie oznacza, że tak już zostanie.

Cytat:
to jeszcze raz proszę o powstanie dla niego jakiejś alternatywy.
Strona z modami działa i każdy może ją redagować. Pytanie, czy znajdą się chętni.

Nerevar PW
9 lipca 2014, 18:40
Cytat:
Moim zdaniem potrzebowało tyle RAM-u, bo twórcy nie słyszeli o optymalizacji.
Dokładnie - gdyby MM10 miało grafikę na poziomie Crysisów, można byłoby twierdzić, że to przez nią potrzebuje sporo RAM-u.

Zibi17k PW
9 lipca 2014, 22:02
Mogę na wiki wrzucić mody z launchera to nie problem (sam szukałem, czy gdzieś na forum vcmi nie ma bezpośrednich linków z launchera). Tylko przydało by się, żeby VCMI działało mi na lapku, bo stacjonarkę oddałem pod opiekę rodzeństwu i rzadko z niego korzystam ;)

AmiDaDeer PW
10 lipca 2014, 10:47
Morglin:
Moim zdaniem potrzebowało tyle RAM-u, bo twórcy nie słyszeli o optymalizacji.
Ale wiesz, że to wcale nie jest sprzeczne z tym, co napisałem, a wręcz pzeciwnie - tylko potwierdza moje słowa?

Zibi17k PW
10 lipca 2014, 21:05
@Morglin
http://wiki.vcmi.eu/index.php?title=Mod_list#Miscellaneous
Właśnie aktualizuję stronę z modami ;)

Morglin PW
10 lipca 2014, 21:09
Dzięki. :)

Etharil PW
17 lipca 2014, 12:41
Tak jak wcześniej ktoś już to zgłosił, VCMI 096 nie działa pod Windowsem XP Service Pack 3. Przy próbie uruchomienia VCMI system jednoznacznie stwierdza, że nie ma do czynienia z "prawidłową aplikacją systemu Win32". Zgaduję więc, że po prostu najnowsze VCMI jest napisane pod system 64-bitowy.

MinosKing PW
17 lipca 2014, 12:51
@ Krotos mam właśnie ten sam problem co ty, dla tego pozostałem jak na razie przy vcmi 0.95;[ też mam Windows XP i też mam wgrany dodatek service pack 3.

Wierzę jednak że w najbliższej wersji się to zmieni, i nowa wersja vcmi będzie działała pod każdy system nie zależnie czy jest lepszy czy też gorszy:s

Gotrekus PW
17 lipca 2014, 20:45
Mi nie dziala na Win7 64 bit takze to chyba nie ma znaczenia czy 32 czy 64 bity:)Wczesniejsze wersje dzialaja normalnie.0.96 nie:(

Warmonger PW
17 lipca 2014, 20:56
Sprawdźcie, czy gra działa po wypakowaniu plików ze starych paczek do katalogu głównego:
https://www.dropbox.com/s/8gerax85yhisd8f/visualdll_vcmi_095.rar
https://www.dropbox.com/s/8q15rb7yscpn23i/visualdll_vcmi_094.rar

MinosKing PW
17 lipca 2014, 21:15
@ Warmonger problem w tym że nie ;/ a przynajmniej próbowałem coś podobnego zrobić zanim o tym napisałeś, lecz bez skutków.

Więc pozostałem przy starej wersji moda. Nie wiem jak pozostali którzy mają ten sam bądź podobny problem?

Etharil PW
18 lipca 2014, 11:01
@Warmonger - mam tak samo jak Minos. Podmiana plików niestety nie zadziałała. Z drugiej strony zastanawia mnie jedno - czy pomiędzy 0.95 i 0.96 któraś z osób pracująca nad VCMI zmieniała system?

Dru PW
18 lipca 2014, 15:05
Mam Windows 8 Pro 32 bitowy i mam taki sam komunikat z plikami dll. Nie mogę włączyć gry, ani launchera. Pliki podane przez Warmongera nic nie zmieniły.

Poprzednia wersja 0.95 działa bez zarzutu.

Warmonger PW
18 lipca 2014, 15:26
Czy ktoś próbował uruchomić program w trybie zgodności z odpowiednim systemem operacyjnym? Dodam, że u siebie mam Windows 7 64.

MinosKing PW
18 lipca 2014, 16:43
Może na lepszych systemach to by i działało ale na słabszych to i to nic nie daje Warmongerze;/

Czego by się nie próbowało to i tak jest to bez skutku, a szkoda:[

Zibi17k PW
18 lipca 2014, 17:05
Ja miałem podobny problem na laptopie na 0.96 wykakiwał mi błąd " Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc000007b)...", gdy 0.95 działało bez zarzutów.
Pomogła reinstalacja visual C++
Spróbujcie odinstalować wszystkie microsoft visual c++ redistributable (2005, 2008, 2010,2012, 2013 zarówno x86 jak i x64)
I zainstalujcie je ponownie z mojej wstawki, którą zrobiłem przed chwilą ;p http://www.mediafire.com/download/brxpp30hy1hy3pn/visualc.rar
A tu strona z której bezpośrednio ja pobierałem http://pl.vessoft.com/software/download/microsoftvc
pamiętajcie, żeby pobrać każdą wersje C++ zarówno dla x86 jak i x64 (łącznie 10 plików instalacyjnych ;p)

explay PW
18 lipca 2014, 17:15
Cześć, czy byłaby możliwość obsługi kursora w androidowej wersji VCMI za pomocą pada xperii play?
Przykładowo: strzałki - poruszanie kursorem x - lewy przycisk o - prawy przycisk

http://xperiaplaygamer.net/main.php - tutaj opis jak zaimplementować plejkowe sterowanie.

Azon PW
18 lipca 2014, 18:08
Cytat:
Cześć, czy byłaby możliwość obsługi kursora w androidowej wersji VCMI za pomocą pada xperii play?
Przykładowo: strzałki - poruszanie kursorem x - lewy przycisk o - prawy przycisk

O! To jest naprawdę fajny pomysł (abstrahując od tego czy jest możliwy do wprowadzenia), sam chętnie zobaczył bym kierowanie strzałką za pomocy (rzekomo) analogowych "gałek", ale wątpię aby wgłębianie się w to warto wgłębiać dla wsparcia jednego nienowego już modelu.

Za to warto by było dodać możliwość przypisania fizycznych klawiszy do takich czynności jak ruch kursorem czy klikanie (plus jakieś skróty). Przydało by się to też do telefonów które mają fizyczną klawiaturę dowolnego rodzaju.

explay PW
18 lipca 2014, 18:17
Azon:
O! To jest naprawdę fajny pomysł (abstrahując od tego czy jest możliwy do wprowadzenia), sam chętnie zobaczył bym kierowanie strzałką za pomocy (rzekomo) analogowych "gałek", ale wątpię aby wgłębianie się w to warto wgłębiać dla wsparcia jednego nienowego już modelu.

Za to warto by było dodać możliwość przypisania fizycznych klawiszy do takich czynności jak ruch kursorem czy klikanie (plus jakieś skróty). Przydało by się to też do telefonów które mają fizyczną klawiaturę dowolnego rodzaju.

Nie tak ona zaś stara :D
Nie chodziło mi o zmapowanie touchpadów, ponieważ sterowanie nimi w hirołsach byłoby strasznie niewygodne, a normalnych strzałek, czy jak kto woli d-pada. Xperia play jest nadal dość popularna i wbrew pozorom całkiem mocna, a zaimplementowanie jej sterowania musi być stosunkowo łatwe skoro mnóstwo małych gier jest pod nią zoptymalizowanych.
strona: 1 - 2 - 3 ... 59 - 60 - 61 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel