Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 52 - 53 - 54 ... 129 - 130 - 131

Trith PW
28 kwietnia 2014, 23:13
1.Odpowiedź sam sobie wstawiłeś we fragmencie *.jsona, który podałeś
Cytat:
"attackClimaxFrame" : 7,
2. Trzeba wstawić na chybił trafił, bo informatyka to właśnie taki dział nauki, w którym nic nie jest precyzyjne. :P Pokażę na przykładzie.
W pliku CRANIM.txt (w pliku h3bitmap.lod) mamy linijkę odpowiadającą za "punkt wyjścia pocisku" dla Obserwatora. Dla strzału w przód są to wartości x -> 14 i y -> -70. Rozrysujmy to sobie:

Z tego wynika, iż domyślny punkt wyjścia pocisku (o współrzędnych 0,0) znajduje się w dosyć konkretnym miejscu, pod nogami jednostki. (Na załączonej ilustracji oznaczenia umieszczone są w przybliżeniu. Jeśli chce się uzyskać dokładne położenie tego punktu, należy wstawić jednostce współrzędne wyjścia pocisku na 0,0.)

xardas33 PW
29 kwietnia 2014, 08:12
Aaa to tamtą statystyka to odpowiada za opóźnienie pocisku. nawet nie wiedziałem że do tego ona jest.
Dziękuję bardzo za tak dokładne wyjaśnienia, naprawdę bardzo pomogłeś i wyjaśniłeś jak trzeba :)

Kolejne pytanko: Czy istnieją polskie czcionki do VCMI ? Bo ja po dodawaniu nazw do gry z polskimi znakami zauważyłem, że nie są one właściwie odczytywanie (Ś to S itd.). Ściągnełem true fonts i to naprawiło ten problem, ale oryginalne teksty w grze straciły polskie znaki i zostały zastąpione wykrzyknikami, znakami zapytania itd. Także prosiłbym o informację czy istnieją polskie czcionki, które nie popsują polskich znaków w oryginalnym HoMM 3

Warmonger PW
2 maja 2014, 13:16
Nowa wersja VCMI 0.95b :)

J. M. Sower PW
2 maja 2014, 13:55
Ale w dobrym momencie odwiedziłem Grotę :D. Jeśli dodawanie czarów jest jeszcze nie do końca gotowe to co one tak naprawdę aktualnie oferuje?

Warmonger PW
2 maja 2014, 14:39
Przykładowo, mod prezentowany wcześniej działa
https://www.dropbox.com/s/dsd08ykvfqjc1cg/NewOldSpells.zip

xardas33 PW
3 maja 2014, 11:12
Ja tam osobiście żadnych zmian nie widzę, jedynie chciałem powiedzieć, że części składowe artefaktu "Statua Legionów" nie działają zgodnie z opisem. W oryginale powinny zwiększać przyrost jednostek poziomów 2-6 jeżeli bohater przebywa w zamku, w VCMI błędnie działają, bo zwiększają przyrost jednostek poziomów 3-7.

witchking PW
5 maja 2014, 21:14
Opcja dodawania nowych zaklęć prezentuje się całkiem zacnie. Teraz potrzeba tylko ciekawych pomysłów na takowe. Ktoś może ma jakąś idee? Chętnie zrealizuję.

MinosKing PW
5 maja 2014, 22:06
Jeśli jesteśmy już przy tym temacie Witchkingu to zastanawiałem się nad zaklęciem zamrożenie.

Był by to podobny efekt co to zmiany w kamień tyle że dodatkowo zadawał by obrażenia w % na turę. Zakładając że takowy czar działał by przez kilka tur np. "3".

Hm myślałem też nad takim efektem dla Błękitnego Smoka ale nie jestem pewien czy taka umiejętność pasowała by do niego jak lodowaty oddech?

voncur PW
5 maja 2014, 22:42
Ja mam.
Wskrzeszenie wrogich oddziałów

Expert3222 PW
5 maja 2014, 22:47
Dobry byłby też taki czar jak "kara" z h4 (oddział atakujący cel zaklęcia otrzyma obrażenia).

Trith PW
5 maja 2014, 22:58
W H3 występue już takie zaklęcie.
Tarcza ognia:
Wybrany oddział zostaje objęty magiczną ochroną. Tarcza ognia odbija 20% maksymalnych obrażeń (z wyłączeniem wszelkich czynników redukujących te obrażenia) agresora, który zaatakował w zwarciu ochranianą jednostkę.

xardas33 PW
6 maja 2014, 14:28
Dobry pomysł z tym lodowym oddechem, idealne dla błękitnego smoka tylko jak to by miało wyglądać hmm...

Może lodowy oddech dodać jako odwrotność działania czaru 'Psalm Mocy'?

Lodowy Oddech - obniża każdej zaatakowanej jednostce atak, obronę i szybkość. Działa 2 tury.

Co do propozycji zaklęć:
- Odbicie (Magia powietrza) - jednostka pod wpływem czaru odbija x% otrzymanych obrażeń z dystansu w jednostkę w nią strzelającą
- Zamrożenie - jednostka wroga zostaje zamrożona, nie może się ruszać ani atakować, otrzymuje 75% obrażeń od ataków, lecz atak w nią nie powoduje przerwania zamrożenia (zdolność dla jednostek). Działa 3 tury.
- Ognista Lanca (Magia Ognia) - bohater strzela lancą, która zadaje obrażenia w linii, 3 hexy (centralnie wybrany, hex za centrum i przed centrum)
- Honor (Magia Wody) - wybrana jednostka podczas kontrataku zadaje dodatkowe x% obrażeń

Takie jakieś pomysły narazie.

Warmonger PW
6 maja 2014, 14:48
Przypominam, że w paczce znajduje się już ikonka Deep Freeze (po polsku "Głębokie Zamrożenie") :P Choć to czar ofensywny. Na pewno wkrótce się pojawi.

xardas33 PW
7 maja 2014, 12:28
Hmmm to ciekawe. I ciekawe jak będzie działał. A takie pytanko, czy VCMI to skrót czy pełna nazwa ?

Morglin PW
7 maja 2014, 14:18
VCMI to nazwa robocza projektu, ale nigdzie nie znalazłem informacji co ona oznacza i czy jest jakaś propozycja na końcową nazwę. Mógłbyś nam uchylić rąbka tajemnicy?:
    Niesiony falą tolkienistycznego uniesienia usiłowałem wyrazić „nowi bohaterowie mocy i magii” quenyą, jednym z języków Śródziemia. Niestety, zanim należycie ogarnąłem zagadnienie, sam się dałem ogarnąć goryczy zniechęcenia. Poprzestałem więc na wzięciu akronimu VCMI z wersji roboczej nazwy (vinyar callor meletyo ar ingoleo), uznając, że na nazwę roboczą projektu będzie w sam raz. Nieprzesadnie wiele znaków, a dość unikalne. Niestety, nieszczególne zapada w pamięć. Z drugiej strony, zdaje się, że większość ludzi, którzy słyszeli o VCMI kojarzy projekt z problemami w działaniu. (Po części ze względu na kłamliwy marketing prowadzony przez strony trzecie, w stylu „patrzcie, mamy H3 na Androida!”)

    Propozycji końcowej nazwy nie ma i nie kwapię się, by jej poszukiwać. VCMI już jest w miarę znaną markę pośród społeczności Heroesa (i nie tylko), nie ma sensu tego pochopnie tracić. Nie wykluczam, że gdy projekt dojrzeje i dostępne będą różne „gry” (zestawy reguł, skryptów, zasobów) wykorzystujące nasz silnik, to wtedy ich nazwy będą promowane, a VCMI jako sam silnik, rdzeń usunie się nieco na drugi plan. Coś jak Linux i jego dystrybucje. A może nie. Zobaczymy. Najpierw chcę mieć stabilny i kompletny silnik, potem będę się martwił o marketing.

Źródło.

Dopisek: Żeby link działał, należy usunąć z adresu "http://www.forum.acidcave.net/".

xardas33 PW
8 maja 2014, 07:29
a rozumiem. Dzięki za wyjaśnienie :) a czy wasz zespół zajmuje sie wydawaniem VCMI na androida czy ktoś inny ?

Warmonger PW
8 maja 2014, 08:09
Za port Androida odpowiada osobnik xyz, który ściśle współpracuje z naszą ekipą.

xardas33 PW
8 maja 2014, 10:27
Hmm, a czy VCMI android wydaje on co wersję każda nową z cyferką (0.91, 0.92 itd..) czy wydaje też VCMI ze zmianami z literką ? Bo przydała by się już ta wersja z poprawioną szybkością komputera

Warmonger PW
8 maja 2014, 10:50
Na razie ukazała się JEDNA wersja na Android, więc nie rozpędzaj się za bardzo. Oficjalnie wydawane wersje mają pełne numery.

xardas33 PW
8 maja 2014, 11:23
A oki oki dobrze ja tylko pytam, lubię mieć wszystko jasne =]
strona: 1 - 2 - 3 ... 52 - 53 - 54 ... 129 - 130 - 131
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel