Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 51 - 52 - 53 ... 128 - 129 - 130

xardas33 PW
5 kwietnia 2014, 19:45
Bardzo fajna ta wersja na VCMI tylko tura przeciwnika dlugo trwa :)

ppawlak2 PW
10 kwietnia 2014, 13:12
Odpalił ktoś Woga na androidzie? Skopiowałem folder hirosów z zainstalowanym wogiem i dupa, włącza się shadow of death. Przy wyborze mapy pozostają opcję woga jednak są zablokowane, czasami nawet włączy się intro woga, ale nic poza tym.

zmudziak22 PW
10 kwietnia 2014, 16:34
Gdybyś wiedział, że VCMI nie obsługuje jeszcze funkcji WOG.

Warmonger PW
11 kwietnia 2014, 07:56
Dostępne opcje WoG (dowódcy, doświadczenie jednostek, artefakty jednostek) można skonfigurować w pliku config\defaultMods.json.

Pointer PW
16 kwietnia 2014, 19:01
Hmm... Ale jeśli się nie mylę, to zmiana ustawień w poniższym fragmencie z "false" na "true" nie wystarczy...
Cytat:
"modules":
{
"STACK_EXPERIENCE": false,
"STACK_ARTIFACTS": false,
"COMMANDERS": false,
"MITHRIL": false //so far unused
}
Co jeszcze trzeba zrobić?

Kammer PW
16 kwietnia 2014, 19:03
Mi przy zmianie tych ustawień gra wywala podczas włączania...

Warmonger PW
16 kwietnia 2014, 20:58
Trzeba:
1. Mieć zainstalowany WoG
2. Mieć uruchomiony mod WoG

Zgadzam się, że przydałoby się wrzucić te ustawienia do launchera.

Pointer PW
16 kwietnia 2014, 22:43
Probowalem to zrobic tez w formie moda jako wpis typu "core:modSettings", jednak efekt byl ten sam, co przy zmianach w samym pliku. Tak jak u Kammera, gra sie wysypuje przy uruchamianiu. Problemem wydaja sie byc komanderowie. W pozostalych linijkach po zmianie na true, gra dziala, tyle, ze nie widac zadnej roznicy (przynajmniej u mnie). Dodam, ze punkt 1 i 2 z posta powyzej sa spelnione, bez nich nie odpalam VCMI praktycznie.

xardas33 PW
18 kwietnia 2014, 11:07
Ja tam wole bez woga grać :)

Takie pytanko do twórców, moglibyście wydać łatkę do VCMI, która by normalizowała czas tury komputerowego przeciwnika ? Bo przyznam że naprawdę okropnie męcząco długa jest jego tura ;/

Warmonger PW
18 kwietnia 2014, 13:44
Nie jesteś pierwszą ani nawet dziesiąta osobą, która na to narzeka, więc radzę po prostu poczekać na kolejną wersję.

xardas33 PW
18 kwietnia 2014, 14:39
No cóż to pozostaje tylko czekać. Mam nadzieję że kolejna wersja pojawi się niedługo i przyniesie sporo nowości :)

Próbowałem założyć konto na tej stronce od raportowania bugów, ale nie przychodziła mi aktywacja więc opisze tutaj problem jaki znalazłem, a raczej błąd. Budując budynek dla rekrutacji stworzeń w dowolnym zamku a następnie budując budynek hordy jest automatycznie budowany ulepszony budynek dla tych stworzeń (tylko z wyglądu jest tym ulepszonym ale nie można rekrutować tych ulepszonych stworzeń) także i ten błąd możecie naprawić bo troszkę dziwnie to wygląda w mieście :)

Pointer PW
27 kwietnia 2014, 11:59
xardas33:
Próbowałem założyć konto na tej stronce od raportowania bugów, ale nie przychodziła mi aktywacja

Miałem dokładnie ten sam problem, aktywacji nie mam do tej pory, mimo że konto próbowałem założyć jakoś ponad pół roku temu...

Warmonger PW
27 kwietnia 2014, 13:05
A jesteście pewni, że mail z powiadomieniem nie wylądował w spamie?

xardas33 PW
28 kwietnia 2014, 07:56
Ja kilka razy próbowałem założyć konto i nigdy nie otrzymałem aktywacji. tak jestem absolutnie pewny że nie doszedł link aktywacyjny, pocztę w złamie też sprawdzalem i brak tam wiadomosci

AmiDaDeer PW
28 kwietnia 2014, 08:00
U mnie w sumie to samo, aż o tym zapomniałem. Dzięki za przypomnienie. :P

Warmonger PW
28 kwietnia 2014, 09:39
W takim razie piszcie do Towa, tylko on jest władny coś z tym zrobić.

AmiDaDeer PW
28 kwietnia 2014, 10:31
A nie możesz Ty go poinformować? Masz z nim zdecydowanie łatwiejszy kontakt, a chyba to nie jest jakiś duży problem by powiedzieć w dwóch zdaniach co jest nie tak...

Poza tym spójrz jak wygląda nasza rozmowa. Zostaje Ci zgłoszone że coś jest nie tak, Ty pytasz czy na pewno jest nie tak, a kiedy to się potwierdza - nagle stwierdzasz że to nie jest Twoja sprawa i że nie powinno to być omawiane na tym forum. Zupełnie tak jakby oficjalny temat VCMI nie był od omawiania problemów z VCMI. :P

Warmonger PW
28 kwietnia 2014, 11:38
Bo tak właśnie jest. Zamiast bawić się w głuchy telefon, należy od razu pisać do osoby, która może rozwiązań problem.

Po to mamy forum, bugtracker i spory zespół, aby sprawnie zorganizować pracę. Kierowanie wszystkich zapytań bezpośrednio do mnie to kiepski pomysł, bo zwyczajnie nie mam czasu, żeby zajmować się wszystkim.

AmiDaDeer PW
28 kwietnia 2014, 11:48
Masz czas żeby mi odpowiadać, że nie masz czasu na napisanie jednej wiadomości do jednej osoby?

Nie napisaliśmy do niego od razu, więc nawet nie zdążyliśmy zabawić się w głuchy telefon, który Ty nam imputujesz. Nie zrobiliśmy tego dlatego że nie wiedzieliśmy do kogo mamy się skierować. Ty natomiast w tym momencie odsyłasz wszystkich którzy mieli ten problem do jednej osoby. Sam w ogóle nie pomagasz, brzmisz tak jakbyś chciał żebyśmy po prostu się od Ciebie odczepili, a przy okazji Tow może dostać kilkanaście wiadomości o tym że coś nie działa. Tylko dlatego, że Tobie się nie chce napisać do niego osobiście dwóch zdań.

To już nie pierwszy raz, kiedy ignorujesz pewne obowiązki związane z tego typu oficjalnymi tematami. Rozumiem że dla Ciebie może być łatwiej kiedy wszystko jest uporządkowane, ale jeśli raz na jakiś czas ktoś zgłosi coś w sposób nieuporządkowany, Ty widzisz w czym jest problem, ale mimo to nie zamierzasz nic z tym zrobić tylko dlatego że ktoś napisał posta w nieodpowiednim miejscu, to chyba naprawdę coś jest nie tak z tą organizacją. Zastanów się: na kogo bym wyszedł, gdybym zamknął czyjś temat z prośbą o pomoc i skomentował to w stylu "Taki temat już istnieje, tam pytaj", podczas gdy mogę po prostu odpowiedzieć na pytanie i później przenieść posty?

(tak, ten post odnosi się do jednego "Nie chce mi się" i teoretycznie mógłbym dać sobie spokój i po prostu napisać gdzie trzeba; w praktyce jednak mam wrażenie że ignorowanie zrzucania z siebie odpowiedzialności przez członków zespołu nie wyjdzie na dobre samemu projektowi i warto poruszyć tę kwestię; możliwe że później po prostu te posty wywalę)

xardas33 PW
28 kwietnia 2014, 15:35
Dobrze dobrze rozważajcie tą kwestię w swoim gronie... Ja wiem, że Warmonger tu zagląda jako członek zespołu VCMI, więc napisałem tu w nadziei, że albo rozwiąże problem albo zgłosi dalej do zespołu.

A tak nawiasem mam 2 pytanka:
1. Czy istnieje jakieś polecenie w pliku .json jednostki, które określa opoźnienie wystrzału pocisku ? Bo wstawiłem sobie ulepszenie gremlina i wyrzuca mi swoją kulę w połowie animacji ataku...
2. Czy istnieje jakis sposób, by dokładnie określić punkt wystrzału pocisku danej jednostki czy trzeba wstawiać statystyki na chybił trafił? chodzi mi o to:
"missile" :
{
"projectile" : "Rampart/Creatures/Projectile/PociskCentaura.def",
"attackClimaxFrame" : 7,
"offset" :
{
"upperX" : 41,
"upperY" : -92,
"middleX" : 58,
"middleY" : -79,
"lowerX" : 29,
"lowerY" : -14
},
strona: 1 - 2 - 3 ... 51 - 52 - 53 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel