Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 45 - 46 - 47 ... 128 - 129 - 130

Trith PW
15 stycznia 2014, 22:01
Kammer:
Hobbicie, proszę, zdefiniuj "grywalne". Mam wrażenie, że nie możemy dojść do porozumienia, ponieważ inaczej rozumiemy to stwierdzenie. Dla mnie "grywalne", to "dające się włączyć i nie powodujące crashy niezależnie od czasu wykorzystywania".

Hobbit:
spróbuj grać nim parę dni z rzędu po parę godzin.
I tu jest problem. Stwierdziłem, że chcę zagrać, a nie, że grać. Innymi słowy, nie będę nim grał stale, lecz zagram kilka mapek i wrócę do ERY z WoGiem i Sagamosą, gdyż widzę, że niedoróbki i niedoskonałości są.

Myślę, że Hobbit mówiąc grywalność ma na myśli to, w co da się grać, nie tylko zagrać.
Może niech przykładem będzie zrobiona kiedyś przez Hobbita gra Paper Roller 2012. Techniczną grywalność ma świetną. Mi ani razu gra nawet się nie zacięła podczas rozgrywki. Jestem pewien, że tę grę da się włączyć i nie spowoduje ona crashy nie zależnie od czasu, przez jaki jest używana.

Jednak tutaj chyba chodzi o grywalność taką, za jaką oceny wystawiają w czasopismach o grach, czyli stopień, w jakim gra absorbuje, przyciąga uwagę gracza.
Przy takim rozumowaniu Forge nie jest grywalne, gdyż sam przyznałeś, że po kilku mapkach wrócisz do czegoś oferującego ciekawszą rozgrywkę, czyli lepszą grywalność.

AmiDaDeer PW
15 stycznia 2014, 22:34
Powyższa wypowiedź doskonale oddała to, co miałem na myśli. Dziękuję, Tricie.

Kammer:
Niby racja, ale po co właściwie utrudniać innym pracę?
Może dlatego, że tak jest im łatwiej? Oni naprawdę nie są jakimiś dupkami, którzy specjalnie utrudniają innym robotę. Jeżeli zrobili coś tak a nie inaczej, to mieli ku temu racjonalne powody.

Kammer:
By robić moda musimy sami być nim zainteresowani, więc niejako tworzymy go również dla siebie.
Owszem. Żeby to jednak miało sens powinniśmy tego moda tworzyć dla siebie jako gracza, a nie dla siebie jako modera - bo wtedy bardziej prawdopodobnym będzie to, że gracze niebędący moderami polubią dany mod. W przeciwnym razie może i stworzymy coś, co będzie atrakcyjne dla twórców, ale cóż z tego jeśli niewiele dla samej gry z tego właściwie wyniknie?

Kammer PW
15 stycznia 2014, 23:12
i ostatecznie doszliśmy do zrozumienia. Teraz już całkowicie rozumiem Twój punkt widzenia. Dzięki za pasjonującą rozmowę. Niestety symulator zwijania papieru nie jest już dostępny...

To wydaj Enhanced Edition albo sequel. Hasło reklamowe: "Wcześnie Ty zwijałeś papier. Teraz papier będzie zwijał Ciebie". :P
HobbitHobbitSam chętnie bym go zdobył, niestety przy czyszczeniu dysku przepadły mi pliki na dobre. :/

Pointer PW
16 stycznia 2014, 12:37
Pytanie do dobrze obeznanych z pilkami .json i tworzeniem modów.

Czy (na obecną chwilę) jest możliwość stworzenia modu dodającego nowe zaklęcia? Jak powinien wyglądać plik .json? Wiem, że oprócz tego muszę mieć:
- def czaru w bitwie,
- ikonkę czaru w księdze,
- ikonke z pliku spellbon i spellint,
- scroll,
- dźwięk czaru.

Czy coś pominąłem?

AmiDaDeer PW
16 stycznia 2014, 13:43
Jeszcze ikonkę specjalizacji bohatera w razie czego.

Ale i tak się nie da w łatwy sposób dodać zaklęć. :P

Pointer PW
16 stycznia 2014, 15:21
Nie pytam o LATWY sposob, tylko o to, czy na obecnym poziomie rozwoju VCMI jest to w ogole mozliwe? A co do specjalizacji, to pod warunkiem, ze jakis bohater mialby ten czar na specjalnosci :-)

AmiDaDeer PW
16 stycznia 2014, 16:26
Teoretycznie wszystko jest możliwe. W praktyce zakładam, że chodzi Ci o to, czy da się to zaimplementować poprzez .json bez grzebania w kodzie, a na to odpowiadam: raczej nie.

Pointer PW
16 stycznia 2014, 16:53
Ok, szkoda, ale dzieki za info. Swoja droga zastanawia mnie dlaczego skoro da sie dodac miasta, bohaterow, jednostki czy artefakty, to nie dziala to juz tak latwo dla czarow. A przy okazji, rozumiem, ze dla secondary skills sytuacja przedstawia sie podobnie jak z czarami? A jak to sie ma dla nowych zasobow? Czy mozna uaktywnic mithril zmieniajac tylko jego ustawienia w pliku .json z false na true? Czy wowczas mozna go zastosowac tak jak inne zasoby, np w cenie jednostki czy budynku?

Warmonger PW
16 stycznia 2014, 17:19
Czary są skomplikowane same w sobie. AVS coś z nimi kombinował, ale na planach się skończyło
http://wiki.vcmi.eu/index.php?title=Spell_Format

Nie ma chyba sensu dodawać nowych czarów, skoro nie wszystkie stare są zamimplementowane :P

Co do Mithrilu - częściowo jest. Podstawowa rzecz, której brakuje, to licznik na pasku zasobów, żeby Mithril się pokazywał. Pomijając już to, że w oryginalnej grze nie ma żadnego źródła Mithrilu :P

Kuririn PW
16 stycznia 2014, 18:30
Edit:

Hota balans

Poprawki graficzne w zamkach, jak i dodanie hordy we Wrotach Żywiołów.



Warmonger PW
16 stycznia 2014, 18:47
Bardzo podoba mi się budynek hordy w Conflux, ale niestety ekran Cytadeli wywala. A to pewnie nie jedyny błąd.

Dodawanie polskich tekstów do angielskiej wersji gry też nie jest zbyt fajne.


Kuririn PW
16 stycznia 2014, 20:29
Poprawiłem ową wersje, gdyż napotkałem dziwny błąd. Nie mogę wybudować siedliska hydr. Mam wszystkie mody wyłączone, testowałem (z WOG'iem) jak i na czystym (SoD'ie). Czy ktoś taki błąd ma?

Maikim PW
22 stycznia 2014, 10:53
witam, mam parę pytań mianowicie:
czy da się zainstalować Woga na vcmi tak żeby mieć opcje woga?
czy da się zrobić tak żebym miał na vcmi nowe ulepszenia do stworów ?
i czy jest możliwość radonowego tworzenia map na vcmi ?

Pointer PW
22 stycznia 2014, 11:32
1. Jeśli mówisz o opcjach WoGifikacji opartych na skryptach, to NIE, na chwilę obecną VCMI nie obsługuje skryptów ERM.
2. W pewnym sensie się da. Do tego służy mod robiony aktualnie przez Kuririna, niestety jeszcze nie ukończony.
3. Niestety, generator map losowych też na razie nie działa, ale z tego co wiem jego uruchomienie jest chyba jednym z priorytetów na najbliższą wersję VCMI, więc to akurat, w odróżnieniu od pkt 1, powinno w miarę szybko ulec zmianie. O szczegóły pytaj Warmongera.

Pointer PW
22 stycznia 2014, 11:43
Mam kolejne pytanie kwestii technicznej. Mam problem z dodaniem umiejętności dla nowych jednostek. Konkretnie chodzi o zdolność HATE i ENCHANTED. W client_log mam błąd określony w ten sposób:

09:45:27 ERROR global [1a84] - Unknown identifier .medusa from mod kronverk
09:45:27 ERROR global [1a84] - Unknown identifier .medusaQueen from mod kronverk
09:45:27 ERROR global [1a84] - Unknown identifier .medusa from mod kronverk
09:45:27 ERROR global [1a84] - Unknown identifier .medusaQueen from mod kronverk
09:45:27 ERROR global [1a84] - Unknown identifier .stoneSkin from mod kronverk
09:45:27 ERROR global [1a84] - Unknown identifier .earthquake from mod kronverk
09:45:27 ERROR global [1a84] - Unknown identifier .protectEarth from mod kronverk
09:45:27 ERROR global [1a84] - Unknown identifier .protectEarth from mod kronverk
09:45:27 ERROR global [1a84] - Unknown identifier .stoneSkin from mod kronverk
09:45:27 ERROR global [1a84] - Unknown identifier .fireWall from mod kronverk
09:45:27 ERROR global [1a84] - Unknown identifier .stoneSkin from mod kronverk
09:45:27 ERROR global [1a84] - Unknown identifier .stoneSkin from mod kronverk
09:45:27 ERROR global [1a84] - Unknown identifier .stoneSkin from mod kronverk
09:45:27 ERROR global [1a84] - Unknown identifier .precision from mod kronverk
09:45:27 ERROR global [1a84] - Unknown identifier .medusa from mod kronverk
09:45:27 ERROR global [1a84] - Unknown identifier .medusaQueen from mod kronverk

W plikach .json przykładowe fragmenty, do których to się odnosi wyglądają następująco:

"ability2":
{
"type" : "ENCHANTED",
"subtype" : "precision"
},
"ability3":
{
"type" : "HATE",
"subtype" : "medusa",
"val" : 10
},
"ability4":
{
"type" : "HATE",
"subtype" : "medusaQueen",
"val" : 10
}

Gdzie jest błąd?

P.S. Wracając jeszcze do kwestii mithrilu, to jego widoczność na pasku to rzecz kosmetyczna. Źródło można stworzyć (np. specjalność bohatera czy resource silo). IMO, głównym problemem jest jego brak możliwości wymiany w marketplace. Da się to jakoś zmienić?

Warmonger PW
22 stycznia 2014, 11:57
Wszystkie identyfikatory w bonusach musza wskazywać na typ obiektu. Patrz podpunkt subtype resolution.

Pointer PW
22 stycznia 2014, 12:23
Dzięki za pomoc. Działa.

Maikim PW
22 stycznia 2014, 13:04
dzięki wielkie za pomoc

Kammer PW
22 stycznia 2014, 17:26
Od jakiegoś czasu przerabiam Forge na Vori. I ostatnio dokonałem sporego przełomu: teraz gra crashuje mi się dopiero podczas rozpoczynania scenariusza. :P

Widzę następujący napis, skąd dowiaduję się, że informacje dotyczące crashu mogę wyczytać z pliku VCMI_client.exe_crashinfo.dmp. Kłopot w tym, że nie wiem, jak go otworzyć. Teoretycznie mogę posłużyć się czymś do Bluescreenów, ale wolę się dopytać.

Warmonger PW
22 stycznia 2014, 18:51
Taka sytuacja oznacza, że udało Ci się wywołać błąd, którego nie przewidzieliśmy :P

Wedle mojej wiedzy obecnie tylko Tow pracuje z crashdumpami, więc są one wyłącznie ostatnią deską ratunku.
strona: 1 - 2 - 3 ... 45 - 46 - 47 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel