Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 40 - 41 - 42 ... 128 - 129 - 130

Lyokoheros PW
10 grudnia 2013, 00:41
To ja może też będę nudny i zapytam się ponownie... gdzie znajdę ten plik "translate.json"? Bo przeszukałem cały folder(konkretnie zawartość archiwum), użyłem wyszukiwarki windowsowej i nie znalazłem go. Jest on umieszczony w jakimś archiwum/bibliotece, czy gdzie?
Z drugiej strony mógłby też mi go ktoś po prostu przesłać i powiedzieć gdzie potem wkleić, byłbym bardzo wdzięczny.

Warmonger PW
10 grudnia 2013, 06:39
Jedyny plik translate.json, o jakim wiem, pojawi się dopiero w przyszłej wersji.

Lyokoheros PW
10 grudnia 2013, 14:48
"Warmonger":
W bieżącej wersji pojawił się plik "translate.json" z tekstami do tłumaczenia.
Czyli bieżąca wersja oznacza tą, która dopiero będzie wydana... dobrze wiedzieć...
No to jak widzę po prostu źle zrozumiałem twoją poprzednią wypowiedź.

Serd PW
10 grudnia 2013, 18:04
J.M.Sower:
Przerobiłem taki mały mod znaleziony w sieci z Ery pod VCMI.
http://forum.vcmi.eu/viewtopic.php?t=809

Świetny!

Swoją drogą to ciekawe czy dałoby się jakoś stworzyć pod VCMI mod, który sprawiłby że każde z miast miało by nie jedno tło, ale zestaw kilku teł (inne do trawy, inne do ziemi, inne do bagien, inne do śniegu itd.)wyświetlane w zależności od tego na którym terenie znajduje się w danej chwili dane miasto (tak jak w Heroes IV)? Wiem że byłoby z tym mnóstwo pracy, i wiem że z różnych powodów nie da się stworzyć takiego modu pod Woga, czy pod obydwie ERY (że o oryginalnym silniku H3 nie wspominając),ale pod VCM-kę?



rtx PW
10 grudnia 2013, 18:07
Nie da się. A już na pewno nie w tej wersji.
Szkoda, bo też bym chciał. :P

mitlandy PW
10 grudnia 2013, 18:26
Też bym bardzo chciał rozmawiałem już z Warmongerem i mówił, że trzeba najpierw zrobić albo znaleźć backgroundy i potem by się pomyślało.

HobbitHobbithttp://pl.wikipedia.org/wiki/Deklinacja_%28j%C4%99zykoznawstwo%29

Warmonger PW
10 grudnia 2013, 18:43
Sprawa jest prosta. Poprawa grywalności gry (AI, generator map loswych, multiplayer, błędy) jest priorytetem, a podmiana kilka opcjonalnych grafik w nieistniejącym modzie - nie

Serd PW
10 grudnia 2013, 19:57
Warmonger:
Sprawa jest prosta. Poprawa grywalności gry (AI, generator map loswych, multiplayer, błędy) jest priorytetem, a podmiana kilka opcjonalnych grafik w nieistniejącym modzie - nie

Dziękuję Ci za odpowiedź, Warmongerze, ale obawiam się że źle mnie zrozumiałeś.

Bo widzisz, ja nie pytałem o to,kiedy ewentualnie mógłby wyjść wspomniany przeze mnie mod (jak wynika z Twojego postu),ale czy w ogóle byłoby stworzenie go pod VCMI.

Warmonger PW
10 grudnia 2013, 21:47
Cytat:
czy w ogóle byłoby stworzenie go pod VCMI.
Na razie jest to niemożliwe i nie zapowiada się, aby podobne możliwości miały się pojawić w najbliższym czasie.

J. M. Sower PW
11 grudnia 2013, 16:17
Proszę o pomoc. Nie mogę dokończyć pracy nad drugim ulepszeniem golemów. Wychodzi na to, że gra nie może znaleźć jednostki dla tego budynku. Poniżej link do nowej wersji. Aha, jak coś to siedlisko ulepszenia zrobiłem niechcący dla śnieżnego tła, ale to słabo widoczna wada i łatwa do usunięcia.
http://www.mediafire.com/download/3lhyu3wjoa9dbsw/Sand+Tower+1.1.rar

Gotrekus PW
13 grudnia 2013, 09:55
Witam,

Forum przegladam od jakiegoś czasu ale dopiero dzis postanowiłem sie zarejstrować:)Otóż mam pytanko.Sciągnołem sobie nowa wersje VCMI -odpalam Launchera sciagam mody(kilka niestety nie udalo sie sciaganc wyskoczył błąd_mówie tutaj o 3 miastach-grove,preserve i forge).Da rade jakos to sciagnąc probowalem wrzucic to do folderu z modami ale gra tego nie widzi tak samo jak laucher.Pewnie cos źle robie:)

Zauważyłem także ze po jakims czasie jak gram na duzej mapie predkosc poruszania sie mojego glownego bohatera drastycznie spada.

I jeszcze jedno pytanko czy ten Laucher automatycznie zasysa do pobrania nowe pojawiajace sie mody lub aktualizacje z serwera?

No i ostatnie pytanko kiedy mozna sie spodziewac nowej wersji VCMI:)?


Kuririn PW
13 grudnia 2013, 12:19
@J. M. Sower

To może ja pomogę, a mianowicie. W pliku sandTower przypisałeś Upgrades 39, Daleś to czego nie ma, w struktures i buildings. Druga sprawa 3 lvl ma nr 46, 53 etc. A nie jak dałeś 44 :D następny nr po 7 lvl jakim jest 43 (tytan). Do każdego ID dodaj 7 i będzie grało :) Jak nie, to krzycz :P



J. M. Sower PW
13 grudnia 2013, 12:51
Kuririn, już zrobiłem :D.

Gravius PW
13 grudnia 2013, 15:50
@Gotrekus

*ściągnąłem
*ściągnąć

litości...

AmiDaDeer PW
13 grudnia 2013, 15:59
@Gotrekus - pomijając już kwestie związane z ortografią :P - nie możesz ściągnąć modów bezpośrednio za pomocą launchera? Wtedy wszystko powinno być zainstalowane jak należy.

Pointer PW
13 grudnia 2013, 17:32
Udało się. Dzięki nieocenionej pomocy ze strony Macrona, Christmas Town jest już grywalny. Nadal jest wiele niedociągnięć, ale do świąt już na tyle blisko, że prawdopodobnie nie zdążyłbym już nanieść poprawek, żeby można było sobie tym miastem pograć. Dlatego na ten rok niedopracowane Świąteczne Miasto, a do przyszłorocznych Świąt pewnie już coś lepiej ogarnę. Wszystkim którzy chcą poczuć święta w VCMI życzę miłej zabawy, mam nadzieję, że bez bugów ;)

Drwal PW
13 grudnia 2013, 17:35
Mógłbyś pokazać jakieś screany? :) Nie każdy myślę ma zawsze dostęp do VCMI, a przynajmniej ja jestem ciekawy jak to wyszło.

Gotrekus PW
13 grudnia 2013, 17:42
Sorki za błąd.Zdarza sie.Niestety Launcher przy probie sciagniecia modow do tych 3 miast pokazuje błąd.Spróbuje go odinstalować i zainstalować na heroskach w angielskiej wersji moze to cos da.

Pointer PW
13 grudnia 2013, 17:56
2 screeny dla zainteresowanych:




Dla wyjaśnienia: Master Santa na drugim screenie to jednostka 8. poziomu, stąd takie statystyki.

Drwal PW
13 grudnia 2013, 17:58
Wygląda bardzo przyjemnie, trochę portrety brzydkie, nietrzymające klimatu miasta, ale ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony. Jak na miasto okolicznościowe, dla żartów bardzo ładne. Chętnie w wolnym czasie zagram.
strona: 1 - 2 - 3 ... 40 - 41 - 42 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel