Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 128 - 129 - 130

Warmonger PW
27 maja 2010, 07:08
Na to wygląda, ale to przejściowe. W wakacje można się spodziewać znacznego przyspieszenia :)
Póki co, oto najnowsza wersja testowa 0.8b

Cytat:
Chodziło mi o to aby funkcje programu Hamachi dodać do kodu VCMI.
Jeśli przedstawisz na forum jakiś konkretny projekt, szanse na jego realizację wzrosną.

Warmonger PW
28 maja 2010, 06:46
Gwoli ścisłości (odnośnie informacji na pierwszej stronie) jest to wersja TESTOWA, 0.81 wyjdzie na początku miesiąca, jak zwykle zresztą. Niby będzie zawierać te same nowości, ale kilka poważnych błędów musi zostać naprawionych.

Warmonger PW
2 czerwca 2010, 07:30
Oto jest: VCMi 0.81. Ta wersja powinna iść na główną zamiast pośpiesznej reakcji Tranga Oula.

Trang Oul PW
2 czerwca 2010, 16:40
Nic się nie stało. Sam pisałeś o 0, 8b, więc nie była to tajna informacja. Z drugiej strony, myślisz, że odpuściłbym opublikowanie czegoś tajnego? :>

Warmonger PW
2 czerwca 2010, 16:47
Nic natomiast nie pisałem 0 0.9 oraz o tym, że prace MAJĄ ruszyć pełną parą. Nadinterpretujesz moje wypowiedzi i piszesz o domysłach oraz nadziejach, zamiast o faktach. Wersje testowe mają to do siebie, że nie są wydawane, tylko testowe właśnie i nie nadają się dla szerokiej grupy odbiorców jako gotowe dzieło.

Trang Oul PW
2 czerwca 2010, 19:33
Skoro są publikowane, to znaczy, że są wydawane dla każdego. Zapomniałeś, że to, co raz zostanie umieszczone w Internecie, zostanie tam na zawsze? Co innego, gdyby było jakieś, chociażby najprostsze zabezpieczenie.

Warmonger PW
6 sierpnia 2010, 05:15
Kilka dni temu została wydana wersja 0.82. Dodaje znaczną liczbę obiektów i rozmaitych funkcjonalności oraz mechanik z oryginalnej wersji, a zatem VCMI w coraz większym stopniu przypomina H3:SoD.

Wszystkie informacje z naszego działu news należy traktować jako oficjalne oraz umieszczać na głównej (tudzież propagować wszelkimi innymi kanałami).

OGARexs PW
14 sierpnia 2010, 16:02
Już od ponad tygodnia jest nowe VCIM a newsa o nim brak.
Czemu ?

Miziak PW
15 sierpnia 2010, 11:32
Witam,

Stronę wcześniej czytałem o domniemanym wprowadzeniu języka skryptowego do VCMI. Czy kiedykolwiek będzie coś takiego bo chętnie zająłbym się skryptowaniem ale tego erm ni w ząb nie rozumiem. LUA znam dobrze byłoby to dla mnie idealne ale python też by podszedł bo różnice są niewielkie troszkę inna składnia.

Btw. mi VCMI odpala się w oknie nie da się maksymalizować lub dać pełny ekran??

Pozdrawiam,
Miziak ;)

Warmonger PW
15 sierpnia 2010, 20:59
Skrypty Pythona (ew. Lui) będą ostatnim zaimplementowanym elementem, gdy wszystkie podstawowe funkcjonalności zostaną ukończone. Twoja pomoc będzie potrzebna za kilka miesięcy, bo zadanie jest ogromne i najważniejsze w całym projekcie.

Cytat:
mi VCMI odpala się w oknie nie da się maksymalizować lub dać pełny ekran??
Edytuj config/settings.txt.
Opcjonalnie możesz też napisać własne menu ;)

Warmonger PW
2 listopada 2010, 13:36
Została wydana nowa wersja VCMI 0.83. Wszystkie główne funkcjonalności poza kampaniami są już dostępne. Do odtworzenia H3 pozostały nam gra sieciowa i AI, plus masa różnego rodzaju elementów i innych drobiazgów.

Warmonger PW
24 lutego 2011, 16:28
Od czterech miesięcy było o nas cicho, ale był to czas niezwykle intensywnej pracy. Nowa wersja 0.83b czeka na testy - praktycznie wszystkie elementy silnika zostały zmodyfikowane.

Mitabrin PW
20 marca 2011, 13:51



Screeny zamieszczone przez Warmongera na Heroes Community.

Sawyer PW
25 marca 2011, 12:52
Pytanie do Warmongera

1.W jakim języku robicie VCMI? Jest to C++ czy może Delphi (bądź Python albo Ruby)?

2. Co sądzisz o Javie jako platformie bazowej pod gry na PC? Albo rozwinięciu Javy, Clojure?

Dru PW
25 marca 2011, 16:03
Nie do mnie pytanie, ale raczej znam odpowiedzi na te pytania.

1. VCMI jest pisane w C++.

2. Java jako platforma do gier pod PC to kiepski pomysł z powodu jej wolnego działania na PC. Java to emulator, który działa na każdym systemie, kosztem czego Java działa wolniej niż programy pisane np. w C++.

Pozdrawiam

Warmonger PW
25 marca 2011, 21:56
Da.

Języki skryptowe nie nadają się do pisania tak złożonych programów. Nie chodzi tylko o emulację za pomocą maszyny wirtualnej Javy, ale też o narzut na zarządzanie zmiennymi, garbage collector i testy bezpieczeństwa... oraz inne funkcjonalności, które są ukryte wewnątrz, a których nie potrzebujemy.
Java nadaje się do szybkiego pisania prostych programów, ale już po napisaniu działają one jakby wolniej :P

Poza tym dość mocno eksploatujemy Boosta i inne zaawansowane możliwości C++. Mózg od tego paruje, ale dzięki temu możliwe jest dostosowanie silnika dokładnie do potrzeb gry.

Sawyer PW
25 marca 2011, 22:11
Tzn mi się nie chce bawić w dwa języki, bo chce zrobić pewien projekt i Java a właściwie to Clojure nadaje się do tego idealnie.
Krótki i zwięzły kod.

TowDragon PW
26 marca 2011, 13:50
Może ja też się wypowiem, bo o językach lispowych co nieco wiem.

Po pierwsze, JVM, jak również sama Java, nadaje się do pisania nawet większych, ale niewymagających graficznie gier. Co więcej, nawet bardziej wymagające gry mogą mieć logikę pisaną w Javie, a np. renderowanie napisane w C++. Java, jako język, jest dość paskudna i ograniczająca, ale za ślamazarność programów pracujących na JVM winiłbym również marnych programistów, którzy je piszą.

Odnośnie Clojure - nigdy nie pisałem w tym języku, ale porównując do Common Lispa, z którym miałem styczność, to doszukałem się w sumie głównie wad... łącznie z jego póki co mniejszą popularnością, co moim zdaniem jest stanowczo zbyt rzadko przytaczanym argumentem przy wyborze języka. Co z tego, że mam mega wypasione funkcje wyższego rzędu i makra semantyczne, skoro po tygodniu zacznie mi doskwierać błąd w bibliotece standardowej, niezaimplementowane funkcje i problematyczne, na w pół działające bindingi potrzebnych bibliotek?

Sawyer PW
26 marca 2011, 20:55
Znaczy Clojure jest póki co młody i nie należy od niego wymagać gier graficznie podobnych do nowego Bulletstorma czy tam PES 2011.
Do czego "bije"?
Pracuje od dłuższego czasu nad dwoma projektami, jeden nie jest związany z uniwersum MM a drugi jest, zmierzam do tego czy taki H3 mógłby być przeniesiony na telefony dotykowe bądź tablety? Pewnie tak ale chce się upewnić i nie zrobić jakiegoś większego offtopu. :P
Wracając, w clojurze widzę potencjał, nie zrobię w nim co prawda jakiejś gry pokroju H5 ale uważam że ta nakładka ma przyszłość i będzie dobrze sprawowała się na PieCach wykorzystując bibliotekę Javy.

Irhak PW
26 maja 2011, 05:16
Czasem dobrze nie móc spać w nocy i HC przeglądać...
Świeży, niczym z piekarni chleb, newsik serwuję :P

Nowa wersja VCMI! Build 0.84b...

Dodatkowo wypuścili zaktualizowany manual z dodatkowymi informacjami...
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel