Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 30 - 31 - 32 ... 128 - 129 - 130

Obserwator PW
2 czerwca 2013, 22:26
U mnie samo Preserve nie działa. Wywala przy włączaniu.

Shreem PW
2 czerwca 2013, 23:26
Miałem zainstalowaną starą wersję forge 0.4, gdy ściągnąłem 0.5 VCMI odpaliło się, lecz nadal nie mam Grove, być może też mam zainstalowaną jakąś starą wersję. Czy instalator Grove to plik *.exe czy jednak spakowany mod w rarze?

Gravius PW
3 czerwca 2013, 00:33
Zważywszy na to, iż w poście na głównej jest informacja jakoby zaistniała możliwość modyfikowania elementów gry, to czy podjąłby się ktoś dodania armaty do listy machin wojennych, żeby Cove oferowało ową broń zamiast balisty? Sam nie posiadam takich umiejętności dlatego zwracam się z prośbą tutaj =/

Skazo PW
3 czerwca 2013, 00:57
Mam pytanie, co zrobić żeby VCMI działało z WOG'iem ? Nie mogę w ogóle kliknąć w opcje WOG'a przy tworzeniu gry

Warmonger PW
3 czerwca 2013, 06:41
To, że VCMI można zainstalować na WoGu nie zonacza, że, że opcje WoG działają. Radzę doczytać, czym VCMI jest, a czym nie jest.

shady1989 PW
3 czerwca 2013, 08:57
I niestety Preserve dalej wysypuje mi gre przy uruchamianiu

Zibi17k PW
3 czerwca 2013, 09:00
Żaden mod do VCMI nie jest w pliku exe (nie ma sensu robić instalatora do plików które ważą max 50mb)
Grove jest dla premium na speedshare więc pozwoliłem sobie uploadować ponownie
http://www.speedyshare.com/4ESwf/Grove-0.99a.rar
Ale mi Grove często wysypuje Forge i odwrotnie :(

Shreem PW
3 czerwca 2013, 11:56
Dzięki wielkie, to już wiem czemu nie działało mi Grove, po prostu ściągnąłem z ich strony, czyli instalator pod ERĘ, a nie VCMI.

Mi się wykrzaczyło, jak zmieniłem rozdzielczość na HD oraz podczas walki Forge vs Preserve, ale póki co da się grać.

Skazo PW
3 czerwca 2013, 13:17
Mam 3 pytania:

1. Gdzie zapisują się ustawienia gry? Niechcący zmieniłem rozdzielczość na największą i nawet menu nie widzę, więc nie mogę zmienić rozdzielczości na poprawną :P

2. Czy dzięki VCMI będzie w przyszłości możliwa gra w WOG'a z nowymi miastami, dodatkowymi stworzeniami, artefaktami i czarami ? Głównie dlatego ten projekt mnie interesuje - chciałbym pograć w WOG'a z nowymi miastami, nowymi stworzeniami, artefaktami itd. które nie podmieniają już istniejących. Czy będzie to w jakiś sposób możliwe?

3. Czy w VCMI możliwe jest tworzenie mapy losowej ?

TopFunny525 PW
3 czerwca 2013, 13:37
Czy wiadomo kiedy będzie edytor map do VCMI? W którym będą m.in.: rzeczy przez nas dodane itp.?

Zibi17k PW
3 czerwca 2013, 15:47
Co do rozdzielczości znalazłem w 1min ;p
Wejdź w VCMI/config/ otwórz plik setting i zmień na swoją ;)

A map losowych niestety jeszcze nie ma ;( też na to czekam

Warmonger PW
3 czerwca 2013, 18:17
Cytat:
Czy w VCMI możliwe jest tworzenie mapy losowej ?
Generator map losowych powstaje, w najbliższych wersjach powinien nabrać konkretnych kształtów.

Prace nad edytorem niestety stanęły na bardzo wczesnym etapie, nie oczekiwałbym go w tym roku.

Shreem PW
4 czerwca 2013, 20:40
Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale gdy przeszedłem pierwszą misję kampanii Niech Żyje Królowa, od razu mi crashuje grę. To samo mam, gdy gram wszystkimi czterema miastami w misjach pojedynczych.

Mirek PW
8 czerwca 2013, 08:46
Czy da rade sobie pograć po prostu w polskiego Heroes+Vcmi+Polskie Cove normalnie ?

Matheo PW
8 czerwca 2013, 11:33
@Mirek Jasne, że się da. Ściągasz VCMI i polskie Cove i obie rzeczy wypakowujesz w odpowiednich miejscach. VCMI do folderu, w którym masz Herosy a Cove do folderu Mods.

Nie rozumiem większości opisywanych tu problemów. Do VCMI nie należy instalować modów pod Erę czy WoG. Tylko pod VCMI. Miasta do VCMI należy pobierać stąd i wszystko będzie działać.

Mylne jest pojęcie INSTALACJI czegokolwiek do VCMI. Aby cieszyć się modami do VCMI wystarczy umieć wypakowywać i kopiować pliki, nic więcej. Przy modach do VCMI nie występuje żaden proces instalacyjny. Tylko zwykłe przenoszenie/kopiowanie plików.


Myślę, że przydałoby się uaktualnić pierwszy post tego tematu. Moim zdaniem powinien powstać zupełnie nowy dział dla VCMI. Cały moding dotyczący H3 kręci się wokół VCMI, a tego projektu nie ma nawet w nazwie komnaty.

Cytat:
Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, Equilibris)

Equilibris....? ktokolwiek jeszcze nad tym pracuje?


PS. Do autorów modów pod VCMI: Jeśli chcecie aby Wasze projekty były powszechnie dostępne i żeby można je było ściągać bezpiecznie i bezpłatnie. Wystarczy wysłać maila do Acid Dragona i zamieścić w załączniku Wasz mod. Wtedy Wasz mod pojawi się w grotowym skarbcu.

Nemomon PW
8 czerwca 2013, 13:06
Cytat:
Cały moding dotyczący H3 kręci się wokół VCMI, a tego projektu nie ma nawet w nazwie komnaty.

Było omawiane bodaj w Prywacie. Cały czas oczekuje potwierdzenia i zadziałania od Smoka ;).

Kastore PW
8 czerwca 2013, 13:15
Nemomon:
Było omawiane bodaj w Prywacie. Cały czas oczekuje potwierdzenia i zadziałania od Smoka ;).
...który jak zwykle Ci powie, że zrobi to o co go prosisz, jeżeli wyjdzie VCMI 1.0. :P

Drwal PW
8 czerwca 2013, 17:03
Nie wiem czy nowa komnata o VCMI jest potrzebna. Według mnie dział o Wogu to dobre miejsce na nią. Umówmy się, Wog w starej formie nie ma już przyszłości, ale mimo wszystko stanowi ogromne źródło wiedzy. Poza tym już teraz są tam poddziały, choćby o nowych platformach. VCMI, WOG, ERA są ściśle ze sobą powiązane i tak powinno pozostać. A mody na VCMI? A czy to są już pełne mody? VCMI ciągle się zmienia, dojrzewa. To co działało jeszcze 2 wersje temu, niekoniecznie musi działać prawidłowo z przyszłymi wersjami. Czy tego chcecie czy nie VCMI nie jest jeszcze w pełni grywalne, więc te mody też. Zawsze ceniłem Grotę, że wszystko to co tu znajduję, jest stabilne. Ciągłe aktualizowanie, wrzucanie zmieniających się wersji będzie tylko tylko tu wprowadzało chaos.
Btw. all dostępne mody można znaleźć na oficjalnej wersji VCMI. Nie wiem wiec, z czym niektórzy mają problem.

AmiDaDeer PW
8 czerwca 2013, 17:14
Matheo:
Cały moding dotyczący H3 kręci się wokół VCMI
Wyjątkowa bzdura. To, że Ty próbujesz stworzyć moda tylko pod VCMI, nie znaczy wcale, że wszyscy inni pracują na tej samej platformie.

ERA wciąż ma się dobrze i daje zdecydowanie więcej możliwości od VCMI.

Mirek PW
8 czerwca 2013, 18:45
Grałem w polskie Cove na 0.93 i działa b.dobrze lecz jest jeden problem (ale wydaje się mi że malutki i tak wprawieni moderzy jak wy dacie sobie spokojnie radę )

A więc nie ma obrazka po prawej stronie (tam gdzie są pokazane zamki które są przez nas posiadane) i w samym zamku w lewym-dolnym rogu zamiast miniaturki przystani jest miniaturka zamku.Dało by rade to naprawić tak na szybko(nie wiem może to jest tak proste że nawet taki laik jak ja dam sobie rade? wydaje mi się że to kwestia wstawienia gdzieś jednego obrazka, lecz ja mogę się mylić gdyż jestem tylko zwykłym napalonym graczem :))
strona: 1 - 2 - 3 ... 30 - 31 - 32 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel