Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 25 - 26 - 27 ... 128 - 129 - 130

Warmonger PW
14 kwietnia 2013, 14:14
Ekran miasta teraz zdecydowanie bardziej przypomina inne ekrany ;)

Ale, ale - brakuje imion bohaterów i opisu specjalizacji, tyle przynajmniej zauważyłem przy pierwszych testach.

Zibi17k PW
14 kwietnia 2013, 14:31
Dzięki za grywalną wersję Grove (w końcu 3 dodatkowe miasto [teraz czas na Forge ;) ]
Teraz tylko poprawić ekran miasta, dodać nazwy bohaterów budowli i specjalizacji i pierwsze pełno anglojęzyczne miasto jest ;)

witchking PW
14 kwietnia 2013, 20:50
Obecna wersja nie generuje zmian w umiejętnościach jednostek w forge.
Grove wysypuje mi się na scenariuszu wojna planowana.

Zibi17k PW
15 kwietnia 2013, 21:57
@Pointer
Przydało by się zmienić dowódce w Grove może póki co coś takiego (tylko w fioletowym ubranku ;p)
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=8474&pagenumber=115
post Gindena
albo Staryr Gentledona
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=8474&pagenumber=120

Pointer PW
16 kwietnia 2013, 08:59
@Warmonger

Wiem, że brakuje imion bohaterów i nazw specjalizacji, ale nie mam pojęcia dlaczego, wszystko zrobiłem na wzór Cove, więc prędzej bym się spodziewał, że będą imiona z Cove'a, niż ich totalny brak... W związku z tym proszę o pomoc mądrzejszych i bardziej doświadczonych ode mnie ;)

@Witchking

Skoro z Forge już współpracuje to super. A co do wysypywania... Chyba za wysokie progi na moje nogi, żebym mógł poradzić dlaczego w 10 mapach zadziała, a w jedenastej się wysypie (bo zakładam, że jak się wysypało w jednej, to może i w jeszcze jakiejś...).

@Zibi17k

Nazwy budynków wkrótce dodam. Postaram się też poprawić rozmieszczenie tych budowli, które nadal leżą w dziwnych miejscach (w tym jedno w ogóle poza ekranem miasta :P ). Co do commandera, to nie chodzi o sugestie, że nie wiem jakiego wstawić, bo Grove w WoGu ma swojego commandera, nazywa się Talismar i ma też całkiem nowy wygląd. Chodziło tylko o to, że nie chciało mi się jeszcze bawić w commandera :P Dużo szybciej było wpisać shaman2 niż wstawiać grafikę itp itd, tym bardziej, że moim głównym celem było udostępnienie grywalnego miasta, a dopiero teraz można się pobawić trochę w kosmetyczne poprawki ;) Tym bardziej że ani Cove, ani Preserve (tak wiem, niektórzy go nie lubią, ale mi się podoba :P), nie mają nowych grafik commanderów. Preserve, tak jak Grove wykorzystuje commandera innej frakcji, co i tak jak dla mnie jest lepszym rozwiązaniem niż zastosowane w Cove - commander wykorzystuje grafikę jednej z jednostek...

witchking PW
16 kwietnia 2013, 09:06
Wysypywać może się akurat na tej mapie ze względu na fakt, że zamek jest tam prawie na maksa rozbudowany. Wskazywało by to na błąd jakiegoś z budynków (tak przynajmniej podejrzewam).

Warmonger PW
16 kwietnia 2013, 09:07
Plik text-heroes.json w Grove to jakaś sieczka w stylu

Cytat:
{tf1\ansi\ansicpg1252\deff0{\fonttbl{\f0\fnil\fcharset0 Courier New;}{\f1\fnil\fcharset238{\*\fname Courier New;}Courier New CE;}}{\*\generator Msftedit 5.41.21.2510;}\viewkind4\uc1\pard\lang1033\f0\fs22\{\par
\tab "\lang1045\f1 kyorlin\lang1033\f0 " :\par
\tab\{\par
\tab\tab "texts" :\par
\tab\tab\{\par
\tab\tab\tab "name" : "\lang1045\f1 Kyorlin\lang1033\f0 ",\par
\tab\tab\tab "biography" : "Kyorlin is the only woman admitted into the Inner Circle of the Night Druids. Although she has many admirers among the brethren, the shapeshifter has refused all proposals in order to devote all her time to find peace of mind. Strangely, she hasn't found it yet.",\par
\tab\tab\tab "specialty" :\par
\tab\tab\tab\{\par
\tab\tab\tab\tab "description" : "Bonus of \lang1045\f1 Night Druids\lang1033\f0 .",\par
\tab\tab\tab\tab "tooltip" : "\{\lang1045\f1\'ca\'f0\'e8\'f1\'f2\'e0\'eb\'eb\'fb\}\
\
\
\
+1 \'ea\'f0\'e8\'f1\'f2\'e0\'eb\'eb \'ea\'e0\'e6\'e4\'fb\'e9 \'e4\'e5\'ed\'fc",\par
\tab\tab\tab\tab "name" : "Night Druids"\par
\tab\tab\tab\}\par
\tab\tab\}\par
\tab\},\par

Wygląda na to, że konwertowałeś tekst z Cove jakimś dziwnym edytorem, który zamienia znaki białe na ciągi liter. Nic dziwnego, że nie działa.

Pointer PW
16 kwietnia 2013, 09:18
text-heroes.json poprawiony, wystarczy podmienić stary na ten:
http://speedy.sh/KKUeW/texts-heroes.json

Dzięki Warmonger, zwykłe niedopatrzenie, wcześniej więcej plików miałem tak napisanych, poprawiłem, a ten widać mi umknął ;)

Serd PW
16 kwietnia 2013, 22:36
Cove do VCMI Po Polsku!







DOWNLOAD: http://speedy.sh/jj2fE/CovePL.rar

Cały dzień nad tym siedziałem ale myślę że było warto. :)

Jedna uwaga: Jeśli macie zainstalowane u siebie mody Grove i Preserve to musicie usunąć także z nich pliki z rosyjskimi czcionkami. Inaczej będziecie mieli Cove po polsku ale z "krzaczkami" zamiast polskich znaków!

W modzie wykorzystano tłumaczenia z komnaty Horn of the Abyss z Kwasowej Groty, autorstwa Hobbita.

jarojj10 PW
16 kwietnia 2013, 22:44
Dzięki wielkie Serd. Świetna robota. Znacznie umilisz mi grę tym zamkiem :D

AmiDaDeer PW
16 kwietnia 2013, 23:07
Ale mogłeś podać autora tłumaczenia przynajmniej. -.-

Serd PW
16 kwietnia 2013, 23:55
Jak już mówiłem, cały dzień dzisiaj nad tym siedziałem. Najwięcej problemów miałem z Jednostkami i bohaterami, ale jakoś się udało.
Aczkolwiek przyznaję iż w kwestii biografii bohaterów i opisów budynków z przystani wspomagałem się trochę Komnatą Hoty.

AmiDaDeer PW
17 kwietnia 2013, 00:30
Nie, to nie jest wspomaganie się. To SĄ teksty i nazwy z Komnat Horn of the Abyss w Kwasowej Grocie. Konkretnie - moje autorskie tłumaczenia. Niekoniecznie dosłowne.

Proszę więc o zaznaczenie tego w samym modzie bądź w poście z linkiem do niego.

Serd PW
17 kwietnia 2013, 01:29
Cytat:
Proszę więc o zaznaczenie tego w samym modzie bądź w poście z linkiem do niego.

Zrobione. (W poście z linkiem, na samym dole postu.)

Zibi17k PW
17 kwietnia 2013, 07:08
Dzięki Serd za zrobienie Polskiego Cove ;)
Dzięki Hobbit za przetłumaczenie

Mam tylko pytanie jakie pliki trzeba usunąć w Preserve i Grove?

Serd PW
17 kwietnia 2013, 07:40
Cytat:
Mam tylko pytanie jakie pliki trzeba usunąć w Preserve i Grove?

W Preserve: Preserve-town\Content\Data i usuwamy wszystkie pliki *.fnt znajdujące się tam tak aby pozostał tam jedynie znajdujący się tam kolejny podkatalog o nazwie Preserve.

W Grove analogicznie, to znaczy: Grove-town\Content\Data i usuwamy wszystkie pliki *.fnt znajdujące się tam tak aby pozostał tam jedynie znajdujący się tam kolejny podkatalog o nazwie Grove.


Zibi17k PW
17 kwietnia 2013, 17:22
Serd mam pytanie a zamierzasz też wydać polską (lub angielską) wersje Preserve?

Ullialnor PW
17 kwietnia 2013, 18:12
Niezbyt się orientuję. Czego wymaga VCMI? Jest to samodzielny dodatek, czy muszę posiadać WoG'a?

Zibi17k PW
17 kwietnia 2013, 18:25
@up
czysty H3 + WoG + VCMI = VCMI ;)

Serd PW
17 kwietnia 2013, 19:04
Cytat:
Serd mam pytanie a zamierzasz też wydać polską (lub angielską) wersje Preserve?
Zobaczymy. Na razie przymierzam się do spolszczenia Grove. Może póżniej wezmę się za Preserve. Ale to dopiero jak ukażą się ich ostateczne wersje pod VCMI.
strona: 1 - 2 - 3 ... 25 - 26 - 27 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel