Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 128 - 129 - 130

AmiDaDeer PW
12 grudnia 2012, 23:06
The Doom:
W HoT'ę też żeście wątpili i co? I wyszła!
Ja w Hotę nie wątpiłem. ;P
Poza tym nie tyle wątpię w to, że VCMI w takiej bardziej grywalnej formie nie wyjdzie (bo byłbym skłonny powiedzieć, że w końcu się pojawi coś pseudo-finalnego - tylko że będzie to proces dłuższy niż miesiące), co raczej staram się nieco ostudzić ten grotowy entuzjazm wokół projektu, zwłaszcza samych autorów. Nie widzę w nim po prostu większego sensu, więcej - mam wrażenie, że może zaszkodzić pracy.

No i też staram się poruszyć pewne ważne - przynajmniej dla mnie - kwestie, które jednak zdają się do przeciętnego użytkownika nie trafiać.

Trith:
co więcej nie była w pełni kompatybilna z normalnym WoGiem.
Drobny szczegół: ERA nie jest napisanym od nowa kodem, podczas gdy VCMI takowym jest. Co za tym idzie - konwersja modów (szczególnie tych bardziej zaawansowanych) z WoG-a do Ery jest siłą rzeczy mniej czasochłonna niż z Ery do VCMI.

Zresztą wydawało mi się, że to wszystko już pisałem...

Kuririn PW
12 grudnia 2012, 23:19
Hmm[...] co ma długo trwać wolno rośnie[...]

witchking PW
12 grudnia 2012, 23:58
No dobra to aby trochę konkretnie to zadam kilka pytań.

1.Kiedy możemy się spodziewać możliwości dodawania właściwości do budynków specjalnych? Jak to będzie wyglądać? Podobnie jak w przypadku artefaktów? Zestaw gotowych możliwości?

2.Czy możliwa będzie możliwość stworzenia alternatywnej ścieżki rozbudowy miasta. Np budujesz albo budynek a albo b? Albo możliwość dodania dodatkowych budynków?

3.Odbiegając już od samego miasta to czy przewidujecie jakiś system dodawania całkiem nowych umiejętności? Mam tu na myśli te spoza przedstawionej listy. Jeśli tak to podejrzewam, że będzie to przebiegać na zasadzie skryptów.

Rozumiem, że część pytań może jeszcze nie mieć odpowiedzi.

avatar PW
13 grudnia 2012, 06:45
Cytat:
co raczej staram się nieco ostudzić ten grotowy entuzjazm wokół projektu, zwłaszcza samych autorów. Nie widzę w nim po prostu większego sensu, więcej - mam wrażenie, że może zaszkodzić pracy.
[...]
Drobny szczegół: ERA nie jest napisanym od nowa kodem, podczas gdy VCMI takowym jest. Co za tym idzie - konwersja modów (szczególnie tych bardziej zaawansowanych) z WoG-a do Ery jest siłą rzeczy mniej czasochłonna niż z Ery do VCMI.

Z drugiej strony też starasz się trywializować jeden drobny szczegół. Tworzenie modów pod VCMI nie będzie wymagało znajomości skryptów ERM. Niby drobnostka, a może mieć znaczenie fundamentalne. Poza tym nowy silnik to nowy silnik - brak limitów i możliwość bezproblemowej obsługi wyższych rozdzielczości to chyba konieczność w dzisiejszych czasach.

Warmonger PW
13 grudnia 2012, 08:51
Cytat:
1.Kiedy możemy się spodziewać możliwości dodawania właściwości do budynków specjalnych? Jak to będzie wyglądać? Podobnie jak w przypadku artefaktów? Zestaw gotowych możliwości?
To powinno być proste do zrobienia w niedługim czasie. System bonusów to jednak coś znacznie więcej, niż "zestaw gotowych możliwości". Jego potencjał jest naprawdę spory, zwłaszcza w miastach, które dotąd prawie z niego nie korzystały.
Cytat:
3.Odbiegając już od samego miasta to czy przewidujecie jakiś system dodawania całkiem nowych umiejętności? Mam tu na myśli te spoza przedstawionej listy. Jeśli tak to podejrzewam, że będzie to przebiegać na zasadzie skryptów.
Zapewne tak. Skrypty miały być przed modami, ale wygląda na to, że teraz stanowią ostatnią pozycję w kolejce. Cóż, życie :P
Cytat:
Albo możliwość dodania dodatkowych budynków?
Nie widzę problemu. Obecny format pozwala na zapisanie dość dowolnej liczby budynków dla każdego miasta.
Cytat:
Czy możliwa będzie możliwość stworzenia alternatywnej ścieżki rozbudowy miasta. Np budujesz albo budynek a albo b?
To by wymagało dodatkowego nakładu pracy, a w chwili obecnej nikt z tego i tak nie skorzysta. Propozycja do rozważenia w przyszłości.

zbigniew PW
13 grudnia 2012, 19:06
VCMI jest światłością. (;

Mnie bardzo cieszy fakt że nadchodzi ta wielka chwila i w następnej odsłonie bedzie można miasto dodać. Co prawda na razie bez paru funkcjonalności ale te najważniejsze rzeczy jak budynki ijednostki- jak najbardziej.

Jeżeli to jest prawda to następna wersja będzie (przyznam to bez bicia) pierwszą jaką ściągnę.

Chciałbym również zapytać o parę rzeczy:

Czy w związku z możliwością wstawienia właściwie nieograniczonej liczby miast będzie możliwe wstawienie większej liczby playerów? Kiedyś na waszym forum wyczytałem że ciężko z tym będzie ze względu chociażby na brakujące grafiki flag. Mi się jednak wydaje że przy np. 12 miastach 8 playerów to będzie zdecydowanie za mało.

Co z AI? W następnej wersji pojawi się "enchanced AI" Co to oznacza? AI będzie w VCMI lepsze niż do tej pory? Kiedy możemy się spodziewać AI lepszego niż w oryginalnych heroesach? Albo przynajmniej takiego który nie stoi w miejscu i nie zastanawia się czy pójść zdobywać twój zamek mimo że ma dużo potężniejszą armię. Taka sytuacja się u mnie często zdarzała.

Gdyby jeszcze twórcy bastionu udostępnili swoje grafiki to byłaby naprawdę bajka.

voncur PW
13 grudnia 2012, 20:28
http://forum.vcmi.eu/viewtopic.php?t=275


Co do AI to w WoG jest kilkukrotnie zmniejszona sprytność SI w porównaniu do SoD(ale masło maślane mi wyszło)

Warmonger PW
14 grudnia 2012, 10:07
Cytat:
Czy w związku z możliwością wstawienia właściwie nieograniczonej liczby miast będzie możliwe wstawienie większej liczby playerów?
To jest w praktyce trudne do zrealizowania:
- Żadna z istniejących map nie umożliwia gry większej liczbie graczy, niż 8
- Trzeba przygotować odpowiednie grafiki dla nowych kolorów. Tzn. KTOŚ musi to zrobić sam.
- W wielu miejscach (np. w gildii złodziei) upchnięcie większej liczby graczy może być trudne lub bardzo trudne. Trzeba najpierw wszystkie te miejsca zlokalizować, a potem zaproponować nowy interfejs, być może z użyciem nowych grafik.

Co do AI - w VCMI przede wszystkim AI jest inne i stopniowo się rozwija. Co ważne, AI nie oszukuje, gra uczciwie ;) Obecnie nie stanowi wyzwania, ale zachowuje się całkiem rozsądnie.

Cytat:
Co do AI to w WoG jest kilkukrotnie zmniejszona sprytność SI
To niezupełnie tak :P

voncur PW
15 grudnia 2012, 00:35
Szkoda że nie można poprostu dać ctr+f i szukać tych miejsc.
Co do ilości na starych mapach, nie da po prostu zrobić czary-mary jak przy wogifikacji?
Czytałem jak to się robi, szkoda że nie możecie poprostu dać grafik graczy, a nie recznie budować...

Gdzieś czytałem że znaczniki AI zostały zmniejszone z 30000 do chyba 8000 ale tu jestem ignorantem

avatar PW
15 grudnia 2012, 09:05
To chodzi o promień, w jakim AI jest sprytne, a nie o samą sprytność:)

bolinio3 PW
15 grudnia 2012, 09:27
Jak zainstalować ten VCMI??

Warmonger PW
15 grudnia 2012, 09:44
Cytat:
Gdzieś czytałem że znaczniki AI zostały zmniejszone z 30000 do chyba 8000 ale tu jestem ignorantem
Chodzi o liczbę kroków algorytmu, które AI analizuje, podejmując decyzje. Tu jest coś więcej na ten temat.

Cytat:
Jak zainstalować ten VCMI??
Rozpakować do folderu z WoGiem albo z ERĄ. Wszystko jest opisane w każdym newsie na naszej stronie.

zbigniew PW
15 grudnia 2012, 12:58
Cytat:
To jest w praktyce trudne do zrealizowania

Dla nas graczy wystarczy by była taka możliwość. Żeby przeciętny gracz mógł zrobić moda w którym można ustawić 15 drużyn zamiast ośmiu. Grafiki oczywiście też zrobi wtedy sam.

Cytat:
Trzeba przygotować odpowiednie grafiki dla nowych kolorów

Jak na mój gust tworzenie nowych flag wcale nie musi być takie trudne. Tu nie będę oponował przeciwko zwykłym prze-malowankom. Zrobienie tego w photoshopie nie powinno być trudne i moder z pewnością o to zadba jeżeli będzie możliwość większej ilości graczy.

Cytat:
Trzeba najpierw wszystkie te miejsca zlokalizować, a potem zaproponować nowy interfejs, być może z użyciem nowych grafik

Po co zaraz nowy interface? Nie wystarczy dodać po prostu suwak?

Wydaje mi się że kwestia większej ilości drużyn jako że mocno urozmaiciłaby rozgrywkę- powinna być ważna. Rozumiem że mogą być problemy z dodaniem czegoś takiego do kodu gry ale co do grafik i interface'u osobiście nie widzę jakiegoś większego problemu.




Warmonger PW
15 grudnia 2012, 13:16
Cytat:
Żeby przeciętny gracz mógł zrobić moda w którym można ustawić 15 drużyn zamiast ośmiu.
Ale gdzie, w których miejscu chesz ustawiać te drużyny? Każdy gracz na mapie ma okręśloną pozycję startową, parametry i bohatera. Gdzie chcesz dodać kolejnych?
Cytat:
Jak na mój gust tworzenie nowych flag wcale nie musi być takie trudne. Tu nie będę oponował przeciwko zwykłym prze-malowankom.
To zrób. Czekamy z niecierpliwością :)
Cytat:
moder z pewnością o to zadba jeżeli będzie możliwość większej ilości graczy.
Najpierw muszą powstać flagi, POTEM będzie możliwość dodania większej liczby graczy, którzy z nich korzystają. Chyba, że chcesz, aby nowi gracze używali starych kolorów?
Cytat:
Po co zaraz nowy interface? Nie wystarczy dodać po prostu suwak?
Jak widać, w obecnym oknie suwak się nie zmieści.
Cytat:
Rozumiem że mogą być problemy z dodaniem czegoś takiego do kodu gry
Nie ma żadnego problemu ze zwiększeniem liczby graczy w kodzie. Problemy są takie, jakie wymieniłem wyżej.

AmiDaDeer PW
15 grudnia 2012, 15:53
Warmonger:
Każdy gracz na mapie ma okręśloną pozycję startową, parametry i bohatera. Gdzie chcesz dodać kolejnych?
Na nowych mapach?

Warmonger:
Jak widać, w obecnym oknie suwak się nie zmieści.
Nie można wtedy nieco powiększyć tego okna?

witchking PW
15 grudnia 2012, 16:05
Zrobiona troche na szybko ale o unikatowym wzorze:


Jakieś propozycje kolorów które można zastosować by się wystarczająco odróżniały?
Poproszę konkretne wartości a nie teksty w stylu "żółty"

Rytelier PW
15 grudnia 2012, 16:27
Chyba VCMI będzie mieć w pełni modyfikowalny interfejs? Wtedy nie powinno być problemu. Jeśli chodzi o ilość graczy na mapie, to w końcu już zaczęto pracę nad generatorem map losowych i jestem pewien, że w którymś momencie generator będzie tak zaawansowany, że mapy w nim wygenerowane będą mogły wyglądać tak jak te autorstwa Valerego :)
Kolorów można zrobić mnóstwo, można mieszać barwy za pomocą pasków, lub szachownicy :P

Dark Dragon PW
15 grudnia 2012, 16:28
Cytat:
Jakieś propozycje kolorów które można zastosować by się wystarczająco odróżniały?
Czerń.
Cytat:
Poproszę konkretne wartości a nie teksty w stylu "żółty"
Mam podać jak bardzo ma być czarna flaga? O.o

J. M. Sower PW
15 grudnia 2012, 16:59
Oto moje luźne propozycje kolorów(żółty, biały, czarny i brązowy).

AmiDaDeer PW
15 grudnia 2012, 17:06
Tylko nieco inna kolejność (brązowy po żółtym), zmienić nazwę brązowego (brunatny?) i jestem na tak. No i białą flagę bym jeszcze zmienił, coby bardziej się odróżniała od istniejącego już brązowego.
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel