Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 128 - 129 - 130

Kuririn PW
14 października 2012, 19:03
Za stary jestem. Tyle się bawiłem z tym a pisało jak byk . Dzięki wielkie. Nie chciałem pisać nowego posta mam pytanie odnośnie ulepszenia jednostek. Chodzi o takie coś np zealot ulepszyć do WarZealot dało by się to jakoś rozwiązać ten problem? Bo w pliku creatures zmieniłem i nie działa :-(

Warmonger PW
12 grudnia 2012, 13:26
Dodawanie nowych miast jest już możliwe :D







Co prawda brakuje obsługi nowych bohaterów i siedlisk na mapie przygody, ale nie można mieć wszystkiego od razu.

Liczę na współpracę Grove Team i innych zespołów ;)

Matheo PW
12 grudnia 2012, 14:56
Cytat:
Dodawanie nowych miast jest już możliwe

Poważnie? Nie chcę w żadnym wypadku nikomu zarzucać kłamstwa, ale takie screny można przecież zrobić w HotA. No i wydawało mi się, że dodawanie miast będzie możliwe za grubo ponad rok. Nie tak dawno było to marzenie ściętej głowy, a dziś już jest realne? Sorki za niedowierzanie, ale nauczyłem się, że lepiej być realistą, niż optymistą.

Jeśli to prawda, to mam nadzieję, że NGT nawiąże współpracę z VCMI. Gaj jako kolejne miasto w HoMM3. O jej, to zbyt piękne żeby mogło być prawdziwe.

Wiwern PW
12 grudnia 2012, 16:08
Nie pozostaje mi nic innego jak pogratulowanie autorom. Dobra robota!

Aayren PW
12 grudnia 2012, 16:49
Dodawanie nowych miast do H3 jest piekielnie trudne. Ale to jest VCMI a nie H3:p Tutaj wszystko jest możliwe. Dmn, cieszę się diabelnie! Anielsko! Tytanicznie! Gratulacje! Jeszcze trochę, a przyćmicie i HoTA, i WoG... You will rule them all!

BTW - są jakieś plany co do dodawania tychże nowych zamków? Bo ja rozumiem, że dodawać będzie mógł każdy, ale docelowo będziecie to robić wy, członkowie VCMI, rozbudowując jednolicie projekt i wypuszczając coraz to nowe ulepszenia?

AmiDaDeer PW
12 grudnia 2012, 17:06
Warmonger:
Co prawda brakuje obsługi nowych bohaterów i siedlisk na mapie przygody, ale nie można mieć wszystkiego od razu.

Liczę na współpracę Grove Team i innych zespołów ;)
Mam wrażenie, że ostro się możecie na tym przejechać.
Seriously - dla mnie, wciąż reprezentanta NGT, brzmi to tak, że co prawda nie da się tym miastem grać i jest ono praktycznie bezużyteczne, ale można sobie dodać takie coś co ładnie wygląda (jeśli, rzecz jasna, jest się dobrym grafikiem) i być z tego zadowolonym.

Nie pytam już o to, czy obsługa nowych miast przewiduje nowe właściwości budynków oraz edycję zaklęć w gildii magów. Zresztą - nie wiem, czy VCMI obsługuje nowe specjalne zdolności jednostek prócz tych wprowadzonych w standardowym Heroes. Bo widzicie, najważniejsze jest np. dla mnie to, żeby to coś było ukończone i grywalne. Nie żeby coś było, tylko żeby można było tym czymś grać.

No i wciąż pozostaje omawiana na HC kwestia niekompatybilności VCMI z inżynierią wsteczną i edycją heksagonalną, a także różnicami w algorytmach zastosowanych w Erze czy HotA. Sorry, ale jakkolwiek VCMI mogłoby być nawet fajnym pomysłem, tak jednak pod kątem faktycznych osiągnięć skłaniam się ku tej drugiej stronie.

Zaś co do screenów - chyba zjechaliście nieco kolory ekranu miasta. :P

Matheo PW
12 grudnia 2012, 17:25
Należy się ciszyć z tego sukcesu, bo z tego co wiem, to nikt (Oprócz HotA) nie potrafi dodać nawet połowy miasta. O zmianę czarów w Gildi Magów, specjalne zdolności jednostek będzie można się martwić później. Narazie chciałbym zobaczyć w HoMM3 obojętnie jakie, nowe miasto i nie musi koniecznie wyglądać jak kompletne miasto do HIII.

VCMI nie kompatybilne z SoD, HotA itp.? To raczej reszta powinna się martwić, że ich prace są nie kompatybilne z VCMI, bo ten projekt wydaje mi się najbardziej przyszłościowy.

Warmonger PW
12 grudnia 2012, 17:26
Cytat:
są jakieś plany co do dodawania tychże nowych zamków? Bo ja rozumiem, że dodawać będzie mógł każdy, ale docelowo będziecie to robić wy, członkowie VCMI, rozbudowując jednolicie projekt i wypuszczając coraz to nowe ulepszenia?

Tutaj jest paczka z Cove w aktualnym formacie
https://dl.dropbox.com/u/22372764/vcmi/mods/cove.zip

Każdy może podmienić zawartość paczki na swoją własną i dodać do gry kolejne miasta. Na początek możemy trochę pomóc, ale mamy nadzieję, że po jakimś czasie mody zaczną żyć własnym życiem.

Pewne ulepszenia są konieczne, ale nie od razu Kraków zbudowano. Kolejne funkcje będą dodawane w kolejnych wersjach VCMI.

Cytat:
Nie pytam już o to, czy obsługa nowych miast przewiduje nowe właściwości budynków oraz edycję zaklęć w gildii magów.
Bez nowych właściwości budynków można jakoś żyć (co nie oznacza, że nie pojawią się tu pewne możliwości). Co do edycji zaklęć - problem sam w sobie nie jest oczywisty, bo trzeba to przemyśleć tak, aby w przyszłości możliwe było również dodawanie nowych zaklęć.

Cytat:
No i wciąż pozostaje omawiana na HC kwestia niekompatybilności VCMI z inżynierią wsteczną i edycją heksagonalną
Hobbicie. To nie jest tak, że VCMI jest niekompatybilne z edycją heksagonalną. To heksy są niekompatybilne z całym światem ze swej natury.

Cytat:
ale można sobie dodać takie coś co ładnie wygląda (jeśli, rzecz jasna, jest się dobrym grafikiem) i być z tego zadowolonym.
Dodawanie nowych miast to ogromne zadanie. I tak ta możliwość pojawiła się dużo szybciej, niż sam bym przypuszczał jeszcze pół roku temu. Nie ma innego sposobu na dodanie (wielu) nowych miast do gry w przystępny sposób.

Miasto działa poprawnie i da się nim grać. Co więcej, w przyszłości RÓWNIEŻ będzie się dało nim grać, w rozbudowanej wersji, czego nie można powiedzieć o wielu modach, które zostały zapomniane równie szybko, jak się pojawiły.

Sam chciałbym, żeby VCMI było w pełni ukończone i grywalne, ale na razie mamy to, co mamy.

AmiDaDeer PW
12 grudnia 2012, 17:36
Matheo:
VCMI nie kompatybilne z SoD, HotA itp.? To raczej reszta powinna się martwić, że ich prace są nie kompatybilne z VCMI, bo ten projekt wydaje mi się najbardziej przyszłościowy.
Jeżeli nikt nie będzie robił modów pod VCMI, to raczej autorzy VCMI będą się martwić, nie zaś autorzy modów. :P

Warmonger:
Bez nowych właściwości budynków można jakoś żyć (co nie oznacza, że nie pojawią się tu pewne możliwości).
Dla mnie nowe miasto to nowe miasto, a nie niektóre elementy nowego miasta. Owszem, bez nowych właściwości budynków można żyć - tak samo jak można żyć bez nowego miasta. No bo można, tylko że nudno jakoś.

Warmonger:
Hobbicie. To nie jest tak, że VCMI jest niekompatybilne z edycją heksagonalną. To heksy są niekompatybilne z całym światem ze swej natury.
Brzmi fajnie, ale jednak jedno równa się drugiemu. ;)
I doskonale wiesz, o co mi chodzi.

Warmonger:
Nie ma innego sposobu na dodanie (wielu) nowych miast do gry w przystępny sposób.
HotA Crew udowodniło, że jest. I jestem pewien, że ich sposób jest tak samo mozolny jak wasz będzie - choćby i ze względu na przypisanie wszystkich algorytmów nowych budynków, bohaterów, jednostek oraz - co najważniejsze - zrobienie wszystkich nowych grafik dla jednego miasta.

Warmonger:
Miasto działa poprawnie i da się nim grać. Co więcej, w przyszłości RÓWNIEŻ będzie się dało nim grać, w rozbudowanej wersji, czego nie można powiedzieć o wielu modach, które zostały zapomniane równie szybko, jak się pojawiły.
Nie masz pewności, czy przypadkiem o VCMI również nie zapomnimy z jakiegoś banalnego powodu. :3

Warmonger:
Sam chciałbym, żeby VCMI było w pełni ukończone i grywalne, ale na razie mamy to, co mamy.
Nie jestem pewien, czy chwalenie się wszędzie tym co macie jest na pewno dobrym pomysłem...

avatar PW
12 grudnia 2012, 18:07
Cytat:
Jeżeli nikt nie będzie robił modów pod VCMI, to raczej autorzy VCMI będą się martwić, nie zaś autorzy modów

Praktyka wskazuje jednak na coś innego - obecnie autorom modów zależy aby ich mody były kompatybilne z ERĄ II, gdyż ERA zdobywa coraz więcej zwolenników. I wszystko na to wskazuje, że VCMI będzie również popularne ze względu na dużą elastyczność. Także więc Hobbicie - jeśli swojego moda nie skonwertujesz ani pod Erę ani pod VCMI to choćby nie wiem jak finalny mod był dopracowany - zagra nim jedynie garstka, która zrobi zrobi na dysku kolejną kopię H3, żeby móc im zagrać. Poza tym w twoim głosie trochę nutka zazdrości pobrzmiewa.

AmiDaDeer PW
12 grudnia 2012, 18:11
Nie do końca rozumiem, co masz na myśli przez zazdrość, ale widać, że kompletnie nie zrozumiałeś, o czym piszę.

Bo i owszem, masz rację - odnośnie Ery. Ale nie wiemy, czy VCMI zdobędzie takie samo uznanie jak ERA - choćby i ze względu właśnie kompatybilność, która jest wątpliwa. Dlatego też nie mam takiego optymistycznego nastawienia do VCMI, jakie się w pewien sposób narzuca na forach, raczej sceptyczne. Do Ery mam lepszy stosunek, bo tam mamy realne efekty zamiast screenów.

Poza tym nie mówiłem o żadnym ze swoich modów, a o tych większych graczach oraz nadchodzących produkcjach (HotA chociażby, którą łatwiej dostosować do Ery niż do VCMI), so your argument is invalid. :P

Aayren PW
12 grudnia 2012, 18:13
To że Grove team nigdy nie podaje żadnych wstępnych wiadomości, to nie znaczy że taka polityka każdemu odpowiada. Powiem więcej, obecnie VCMI to jedyny projekt na który czekam i który ma szansę zaistnieć na moim kompie. Bardzo możliwe, że po części dlatego, że widzę jak projekt się rozwija, a na moje pytania dostaje odpowiedzi. Oczywiście to jest tylko mój punkt widzenia. Projekt się rozwija, co widać, i póki co nic nie zapowiada jego zakończenia. Nie rozumiem skąd ta wrogość do newsów?
I naprawdę, jeśli dalej tak pójdzie, to rzeczywiście, inne projekty będą musiały się martwić o niekompatybilność lub brak współpracy z VCMI a nie odwrotnie...

Altair PW
12 grudnia 2012, 18:17
Cytat:
Bez nowych właściwości budynków można jakoś żyć (co nie oznacza, że nie pojawią się tu pewne możliwości). Co do edycji zaklęć - problem sam w sobie nie jest oczywisty, bo trzeba to przemyśleć tak, aby w przyszłości możliwe było również dodawanie nowych zaklęć.

Co do nowych zaklęć to rozwiązali już to za Was w Erze. Wystarczy, że dostosujecie rozszerzony plik konfiguracyjny (ten z ery).

Cytat:
Hobbicie. To nie jest tak, że VCMI jest niekompatybilne z edycją heksagonalną. To heksy są niekompatybilne z całym światem ze swej natury.

Dzięki VCMI zapomnimy mam nadzieje raz na zawsze o inżynierii wstecznej w H3.
Dodajcie jeszcze tylko jakiś język skryptowy.

AmiDaDeer PW
12 grudnia 2012, 18:29
Aayren:
Nie rozumiem skąd ta wrogość do newsów?
To nie wrogość, jeno sceptycyzm. Oczywiście szanuję VCMI za to, że faktycznie wychodzą kolejne wersje, ale między jedną a drugą najczęściej widzę posty typu "VCMI to przyszłość, porzućcie wszelkie inne rozwiązania". :P To wzbudza moje wątpliwości co do całego projektu - z tego co widzę jest głównie nastawiony na hipotetyczną przyszłość, nie zaś realną teraźniejszość. Według mnie aż za bardzo.

Aayren:
I naprawdę, jeśli dalej tak pójdzie...
The point is: skąd ta pewność, że tak pójdzie? Przypuśćmy, że te większe fora to Heroes35.net, Heroes Community oraz DF2. Na wszystkich tych forach ERA jest zdecydowanie bardziej ceniona i wyczekiwana niż VCMI. Niby to nic nie znaczy, ale o ile widzę powody, dla których VCMI mogłoby być ciekawe, tak też widzę jednak wiele wad takiego rozwiązania, jak chociażby i brak kompatybilności.

Altair:
Dzięki VCMI zapomnimy mam nadzieje raz na zawsze o inżynierii wstecznej w H3.
Formalnie VCMI też jest efektem inżynierii wstecznej... ;P

Może zabrzmię w tym momencie strasznie konserwatywnie, ale jednak mam nadzieję, że żaden projekt nie wpłynie na to, kto jak co będzie chciał modować. "Brudne" ingerowanie w "przestarzały" kod gry ma się bardzo dobrze i bez niego w ogóle nie byłoby praktycznie tak rozbudowanej sceny moderskiej. Niech trwa.

Acid Dragon PW
12 grudnia 2012, 19:01
Myślę, że w praktyce wszystko zależeć będzie wyłącznie od zawartości.

Początkowe OGROMNE zainteresowanie HotA udowadnia, że graczy H3 nie obchodzi za bardzo, czy mod jest pod WoG, ERA, VCMI, czy pod zwykłego SoD.
Jeśli zawiera nowe miasto i kampanię - to gracze zainstalują to choćby i wymagany był Linux, oprogramowanie lodówki i pełnia księżyca za oknem.

VCMI, póki co, jest wybitnie odtwórczy - nie widzę ŻADNEGO powodu, aby w chwili obecnej jakikolwiek gracz H3 miał się tym zainteresować.

Graczy nie zainteresują screeny z miasta, które już znają z innego modu.
Ale gdyby pokazać screeny z VCMI, w którym jest zupełnie nowe miasto, albo jednocześnie 3 fanowskie miasta (Grove, Cove, Forge), to zdecydowanie byłoby to coś nowego.

Aayren PW
12 grudnia 2012, 19:52
Hobbit - faktycznie, jak się zastanowić, to jestem przedstawicielem zbytniego bezpodstawnego w tej chwili optymizmu, jednak Ty, zastanów się nad tym, jesteś orędownikiem zrzędliwego pesymizmu :)
Oczywiście, teraz ten projekt to jest odtworzenie tego co było z kilkoma bajerami, czyli ogólnie rzecz biorąc mało.
Ale w końcu widać że to się rozwija. I że naprawdę długą drogę to przebyło. I wciąż działa. To jak dla mnie jest wystarczające by mieć dużo nadziei. Może się rozpadnie, ale może też nie rozpadnie. W tej chwili należy mieć moim zdaniem dużo nadziei.

Warmonger PW
12 grudnia 2012, 20:13
Cytat:
VCMI, póki co, jest wybitnie odtwórczy. nie widzę ŻADNEGO powodu, aby w chwili obecnej jakikolwiek gracz H3 miał się tym zainteresować
To prawda. VCMI to silnik - nie dostarcza żadnych nowych treści, a jedynie możliwości.

VCMI jest w pierwszej kolejności skierowany do testerów, teraz także - do moderów. Niekoniecznie tych obecnych ;). Także przyszłych i niedoszłych. W ostatnich latach widzieliśmy wiele miast w mniej lub bardziej zaawansowanej fazie rozwoju... lub rozkładu. Teraz pojawia się narzędzie, które pozwala istotnie dodać je do gry.

Co do moderów przyszłych - obecnie, gdy ktoś zadaje na forum pytanie "jak stworzyć moda", dostaje odpowiedź "naucz się ERM" - jak łopatą w twarz. Tymczasem w VCMI mody można (od 0.9) tworzyć metodą kopiuj-wklej, korzystając z maksymalnie uproszczonego schematu i czytelnych plików konfiguracyjnych. Dzięki temu każdy będzie mógł dodać nowe stworzenia czy artefakty np. w ciągu jednego wieczoru. Można je po prostu dodać do gry i będą działać tak, jak wszystkie inne.

Jeśli jednak okaże się, że coś nie działa, choć powinno - da się to naprawić. Błąd można odnaleźć i poprawić go w silniku, bezpośrednio w miejscu, w którym wystąpił, bez psucia innych elementów. To zdecydowanie lepsze, niż pisanie nowych skryptów, które naprawiają konflikt między jednym skryptem a jeszcze innym skryptem.

The Doom PW
12 grudnia 2012, 20:49
W Ho też żeście wątpili i co? I wyszła! Po wielu latach oczekiwań, ale jednak wyszła. Cóż... Ja sądzę, że wersja 1.0 VCMI również się ukaże. Do projektu jestem nastawiony w pełni optymistycznie. Cieszę się, że w końcu ktoś chce ułatwić pracę moderom, którzy, mam nadzieję, w pełni to wykorzystają :) Osobiście podziwiam ludzi nad tymże projektem pracujących. Gratuluję... I oby tak dalej ;D !

Trith PW
12 grudnia 2012, 21:12
Pozwolę sobie przy okazji wtrącić pewien drobny szczegół, co do narzekań Hobbita...

Cytat:
Przypuśćmy, że te większe fora to Heroes35.net, Heroes Community oraz DF2. Na wszystkich tych forach ERA jest zdecydowanie bardziej ceniona i wyczekiwana niż VCMI. Niby to nic nie znaczy, ale o ile widzę powody, dla których VCMI mogłoby być ciekawe, tak też widzę jednak wiele wad takiego rozwiązania, jak chociażby i brak kompatybilności.

Kiedy "na rynku" zaczęła pojawiać się ERA, to wielu było wobec niej sceptycznych, tłumacząc się właśnie tym, że WoG 3.58f jest zdecydowanie bardziej popularny, jest do niego więcej modów, a ERA nie ma w sobie (jeszcze) nic ciekawego (gdyż tak jak VCMI jest tylko bazą dla modów), co więcej nie była w pełni kompatybilna z normalnym WoGiem.

Teraz zauważmy, że ta wypowiedź jest uderzająco podobna do podanej nad nim cytatem. :P

Swojego czasu spróbowałem skompletować część grafik i uzupełniać pliki konfiguracyjne do paczki nowych jednostek do VCMI, lecz laziness prevails...
PS. Gdzie dokładnie należy wypakować zawartość cove.zip by zadziałało? ^^'

Warmonger PW
12 grudnia 2012, 22:10
Cytat:
PS. Gdzie dokładnie należy wypakować zawartość cove.zip by zadziałało? ^^'
Cove nie zadziała w starej wersji, trzeba czekać na 0.91. Ale można przejrzeć zawartość ;)
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel