Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 124 - 125 - 126 ... 128 - 129 - 130

Dydzio PW
29 kwietnia 2023, 19:02
oryginalni tworcy są oszczędni wgzledem czcionek wiec jak instalujesz np angielską wersje H3 to brakuje w niej polskich znaków - mamy też alternatywne rozwiązanie na to, a mianowicie bodajże w modzie vcmi essential files jest domyślnie wyłączony pod-mod "true type fonts" czy jakoś tak, i powoduje on użycie alternatywnej czcionki nieco innej od h3 kompatybilnej z paroma innymi językami (ale nie wspiera chińskiego :P)

Majster PW
29 kwietnia 2023, 22:18
Pograłem godzinkę na 1.2.1. Wyłapałem kilka błędów.
Piewsze dwa dotyczą lauchera. Wyskakują okienka z błędami, oraz znikają mody do pobrania w launcherze, zresztą sami zobaczcie





Dalej występują błędy z ikonkami zdolności, ale to akurat może błąd moda, a nie vcmi (chociaż akurat ta zdolność redukcji obrażeń fizycznych, też nie pokazywała mi ikony, gdy grałem Forge, więc nie wiem, czy zarówno MDT, jak i Ben Yen coś namieszali).


Czasem też zdarza się, że generator mapy losowej generuje 3 miasta tego samego rodzaju obok siebie:


Lord Hawk:
Zapewne chodzi o fakt, że AI używa kodu na odkrywanie całej mapy, w związku z tym, gdy jesteś sojusznikiem takiego gracza, to widząc to co on widzi, po wprowadzeniu przez niego kodu, cała mapa odsłania się także dla Ciebie. Więc samo z siebie nie jest to bugiem, bardziej to problem natury technicznej, że AI ma mieć przewagę, poprzez cheat, no ale niestety takim kosztem.
Jednak jest też małe pocieszenie, że każdy AI to wpisuje, więc widzisz wtedy tyle co oni i jest git :D. A także, jest też możliwość, żeby grać w sojuszu, ale bez odkrywania mapy. Po prostu warto zagrać z drugim graczem ludzkim, wtedy tylko AI będą na tym jechać, a wy zagracie klasycznie bez tego
Czyli rozumiem, że tak mam nie nastawiać na szybkie rozwiązanie tego problemu. Ale fakt, testowałem sojusze przede wszystkim pod kątem grania w coo-pie z żywym graczem, więc to jest najważniejsze. :)

Lord Hawk:
Osobiście jeszcze tego nie sprawdzałem, bo póki co wystarczy mi że działają nowe tereny z HOTY, oraz asfalt. Jednak wejdź w pliki Fairy, zamień teraz, na ten z conflux i powinno działać.
Jednak avatary jednostek, będą w starym stylu, ale do samej rozgrywki nie będzie to powodować różnicy.
Aha, pewnie Ben był zajęty pracami na Asylum, i tego nie zrobił ostatecznie. Tym niemniej, jak popatrzyłem sobie na tło ikon jednostek, to ta trawa jest na tyle jasna, że już teraz, bez żadnych zmian, bardziej pasuje do terenu "highlands", niz "grass". ;)

Tak swoją drogą, bug w Death Valley nadal jest obecny, i generuje szkielety z nekromancji, zamiast piesków.

zeryss PW
29 kwietnia 2023, 22:56
Кстати, баг в Долине Смерти до сих пор присутствует и генерирует некромантских скелетов вместо собак.let me guess the bug, with necromancy

zeryss PW
29 kwietnia 2023, 22:58
I'll fix it, but don't touch mods with your hands anymore

Warmonger PW
30 kwietnia 2023, 11:44
Cytat:
Czasem też zdarza się, że generator mapy losowej generuje 3 miasta tego samego rodzaju obok siebie:
Co nie jest zabronione, jest dozwolone. Czyżby szablon Dwarven Tunnels?

Majster PW
30 kwietnia 2023, 12:41
Warmonger:
Co nie jest zabronione, jest dozwolone. Czyżby szablon Dwarven Tunnels?
Nie zmieniałem szablonu, zawsze zostawiam "default". Ale fakt, wszyscy gracze mieli po 3 miasta obok siebie. Czyli rozumiem, że to taka cecha mapy, żaden bug. Ciekawe nawet rozwiązanie, nie powiem.
Tak w ogóle, to jakie szablony polecasz do gry? Bo szczerze powiedziawszy, nie mam o tym zielony pojęcia, co konkretnie zmienia dany szablon, po prostu nigdy się w to nie bawiłem, nawet gdy jeszcze grałem w H3 bez modów.

Dydzio PW
30 kwietnia 2023, 13:07
taki szablon "singleplayer w stylu multiplayer co sie dobrze generuje na VCMI" to może diamond?

Warmonger PW
30 kwietnia 2023, 15:35
Cytat:
Nie zmieniałem szablonu, zawsze zostawiam "default"
"Default" na nasze to "szablon losowy" :P Będzie trzeba zmienić ten tekst na coś bardziej klarownego.

Serd PW
30 kwietnia 2023, 18:20
Warmonger:
"Default" na nasze to "szablon losowy" :P Będzie trzeba zmienić ten tekst na coś bardziej klarownego.

To może z "Default" na "Random"?
Random to po angielsku LOSOWY właśnie, a Default to po angielsku DOMYŚLNY czyli
całkiem co innego.

Majster PW
30 kwietnia 2023, 21:17
Serd:
To może z "Default" na "Random"?
Random to po angielsku LOSOWY właśnie, a Default to po angielsku DOMYŚLNY czyli
całkiem co innego.
Dlatego właśnie zawsze zostawiałem "default", sądząc iż jest to najgólnieszy, zblansowany szablon.

@Dydzio
Ok, kolejnym razem spróbuję "diamond".


Tak ogólnie Panowie (i Panie, jeśli jakieś są). Vcmi zmierza w dobrym kierunku, stając się coraz przystępniejszą platformą dla casualowych graczy. Wciąż jednak jest trochę do poprawy (przede wszystkim drobne bugi, i inne niedociągnięcia). Tak więc czekam na 1.2.2, lub 1.3. :)

A, i jeszcze jedno pytanie mi się przypomniało. Czy jest już techniczna możliwość formułowania dowolnych bonusów w budynkach specjalnych, czy wciąż można używać tylko te, które już istnieją w podstawowych miastach? Bo zauważyłem, że Ben Yen dodał dużo ciekawych zdolności w swoich miastach, ale takie Forge, Pawilion, czy Courtyard wciąż nie mają żadnych. Zastanawiałem się, czy to twórcy modów nie wdrożyli tych zdolności, czy po prostu Vcmi jeszcze tego nie ogarnia.




Andruids PW
1 maja 2023, 00:39
Majster:
Bo zauważyłem, że Ben Yen dodał dużo ciekawych zdolności w swoich miastach, ale takie Forge, Pawilion, czy Courtyard wciąż nie mają żadnych.
Forge 2k od jakiegoś czasu ma trzy specjalne budynki. Nie lubię obiecywać na wyrost, ale miałem w planach przysiąść w tę majówkę do Prawilonu i dorobić coś, co uzasadni nową wersję. Mam jeszcze czas!

Majster PW
1 maja 2023, 12:03
Andruids:
Forge 2k od jakiegoś czasu ma trzy specjalne budynki. Nie lubię obiecywać na wyrost, ale miałem w planach przysiąść w tę majówkę do Prawilonu i dorobić coś, co uzasadni nową wersję. Mam jeszcze czas!
Tak, muszę w końcu pograć Forge 2k, bo wydaje się dużo bliższe to tej samej idei, którą miało 3DO. Choć przez te wszystkie lata mocno przywykłem do MDT Forge.
Co do Pawilionu, to super! Jest to jedno z moich ulubionych miast. :)

avatar PW
1 maja 2023, 13:56
Cytat:
A, i jeszcze jedno pytanie mi się przypomniało. Czy jest już techniczna możliwość formułowania dowolnych bonusów w budynkach specjalnych, czy wciąż można używać tylko te, które już istnieją w podstawowych miastach?

Dowolnych nie, jest lista parametrów, których można używać i próbować zrobić coś semi-nowego. Np. w Courtyard jest lokacja, która funkcjonuje jak Magiczna Studnia. Ale zakres moderski wciąż jest mocno organiczony.

Dydzio PW
1 maja 2023, 17:07
Wygląda na to, że w VCMI 1.3 będzie możliwość dobrej konfiguracji budynkóœ specjalnych w tym formacie: https://github.com/vcmi/vcmi/wiki/Modding-~-Objects-~-Rewardable

Majster PW
1 maja 2023, 21:33
A, przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz. Pamiętam, że bodaj przy promocji wersji 1.0, pokazano teren, który można by określić jako "śnieżne podziemia", jako przykład, iż Vcmi będzie wspierać nowe tereny (było to promowane wraz z "asphalt terrain"). Czy teren ten został ostatecznie wprowadzony do Vcmi?

Bo tak pomyślałem sobie, że ten teren świetnie pasowł by dla miasta Tartatus. Nie wiem jednak, czy Ben Yen byłby zainsteresowany tym.
Tak swoją swoją drogą, wciąż ten gość nie przestaje mnie zadziwiać. Po wprowadzeniu nowego terenu dla Asylum, teraz ogłosił prace nad terenem dla Cathedral. On zawstydza Hota team, MDT, DoR i wszystkich innych poważnych moderów razem wziętym.

Andruids PW
1 maja 2023, 23:03
Majster:
On zawstydza Hota team, MDT, DoR i wszystkich innych poważnych moderów razem wziętym.

Aha.

avatar PW
2 maja 2023, 11:33
Cytat:
A, przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz. Pamiętam, że bodaj przy promocji wersji 1.0, pokazano teren, który można by określić jako "śnieżne podziemia", jako przykład, iż Vcmi będzie wspierać nowe tereny (było to promowane wraz z "asphalt terrain"). Czy teren ten został ostatecznie wprowadzony do Vcmi?

Nie, to był typowo testowy mod, z mnóstwem albo niedorobionych grafik, albo z 'tymczasowymi' assetami. W grze wyglądało to źle, jak każdy alpha mod.

Warmonger PW
3 maja 2023, 05:42
Assety może były niedorobione, ale samo tło i lodowe ściany w podziemiach mi się spodobały. I chyba nie byłem jedyny.

Lord Hawk PW
4 maja 2023, 19:27
Majster:
Czyli rozumiem, że tak mam nie nastawiać na szybkie rozwiązanie tego problemu. Ale fakt, testowałem sojusze przede wszystkim pod kątem grania w coo-pie z żywym graczem, więc to jest najważniejsze. :)

Tego akurat nie wiem, póki co nie widziałem nowego systemu dla wzmocnienia AI, a sam się już przyzwyczaiłem jak wpisują te kody i widzę że gram z cheaterami :D. Z tym że ja z nimi gram solo, nawet jak są w grupie. Jednak tak jak piszesz, do testowania nie powinno przeszkadzać, gdy potem będziesz chciał grać z graczem ludzkim przeciw AI. Gorzej jakby każdy był z AI i wszyscy by wszystko widzieli od 1 dnia :P. Niemniej, na ten moment raczej lepszym wyjściem było by granie, 1 vs 1 vs AI, lub gracze vs kilka AI.

Majster:
Aha, pewnie Ben był zajęty pracami na Asylum, i tego nie zrobił ostatecznie. Tym niemniej, jak popatrzyłem sobie na tło ikon jednostek, to ta trawa jest na tyle jasna, że już teraz, bez żadnych zmian, bardziej pasuje do terenu "highlands", niz "grass". ;)

A tym to mnie teraz zaskoczyłeś. Bo jakoś tak dzień po tym co pisaliśmy, sprawdziłem Asylum i widziałem ten teren i myślałem że o to Ci chodzi. Z tym że załatwianiem majówki i samą byłem zajęty i jak widzę te fotki, to wydawało mi się że to już to. Więc nie wiem czy ma być jeszcze coś nowego, czy chodzi Ci tylko o to, by kolor tła jednostek, był identyczny, z tym nowym teren miasta? W każdym razie, jest to niewątpliwy krok w przód i niektóre nowe rzeczy, są na plus, choć nadal miasto, jest trochę nie zbalansowane i odstaje od topki modów.

Majster:
Nie zmieniałem szablonu, zawsze zostawiam "default". Ale fakt, wszyscy gracze mieli po 3 miasta obok siebie. Czyli rozumiem, że to taka cecha mapy, żaden bug. Ciekawe nawet rozwiązanie, nie powiem.
Tak w ogóle, to jakie szablony polecasz do gry? Bo szczerze powiedziawszy, nie mam o tym zielony pojęcia, co konkretnie zmienia dany szablon, po prostu nigdy się w to nie bawiłem, nawet gdy jeszcze grałem w H3 bez modów.

Jeśli grasz na losowym, to zawsze w grze możesz to sprawdzić jaki się wylosował. Po prostu wejdź w info mapy, tam masz kto kim, jaki bohater wybrany [nawet jak było losowo], ale także właśnie jaki to szablon.
Grając losowo, pewnie zwykle masz różne, ale po informacji, możesz sprawdzić na którym jak się grało, a szablony się różnią i czasami, są całkiem inne strategie gry istotne.
Osobiście, z takich bardziej popularnych mogę polecić "Jebus Cross", "Nostalgia" i "Mini Nostalgia", "Balance", "cross2".

Majster PW
13 maja 2023, 17:23
Lord Hawk:
A tym to mnie teraz zaskoczyłeś. Bo jakoś tak dzień po tym co pisaliśmy, sprawdziłem Asylum i widziałem ten teren i myślałem że o to Ci chodzi. Z tym że załatwianiem majówki i samą byłem zajęty i jak widzę te fotki, to wydawało mi się że to już to. Więc nie wiem czy ma być jeszcze coś nowego, czy chodzi Ci tylko o to, by kolor tła jednostek, był identyczny, z tym nowym teren miasta? W każdym razie, jest to niewątpliwy krok w przód i niektóre nowe rzeczy, są na plus, choć nadal miasto, jest trochę nie zbalansowane i odstaje od topki modów.
Dobra, uporządkujmy to.
Pisałem o ewentualniej zmianie natywnego terenu dla miasta Fairy z "grass" na hotowe "highlands". Okazało się, że technicznie jest to banalnie proste do zrobienia, i zauważyłem, że nawet nie trzeba by zmieniać tła jednostek, bo już teraz kolorystycznie pasuje do "highlands".

Co do Asylum, to mam podobne zdanie do Ciebie, z tym, że nie dostrzegam problemów z balansem. Ja jednak nie jestem pro player, a zwykłym casualem, więc może dlatego. :)
Asylum już przed ostatnim updatem bardzo mi się podobało, a teraz to już w ogóle jest super. Ale fakt, do tej "topki" jeszcze trochę brakuje, i mam tu na myśli jednostki: lvl 1 i 2 można by trochę poprawić by wyglądały lepiej. Nie grałem też wszystkimi bohaterami, więc nie wiem, czy są tam jakieś bugi, czy nie.

Warmonger:
Assety może były niedorobione, ale samo tło i lodowe ściany w podziemiach mi się spodobały. I chyba nie byłem jedyny.
Mi też się spodobały, i dlatego właśnie dopytuję. No cóż, może ktoś kiedyś jeszcze podchwyci ten temat.

Andruids:
Aha.
Miałem przede wszystkim na myśli tempo, z jakim on wypuszcza kolejne projekty, a nie szeroko pojętą "jakość". Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem, w szczególności Ciebie. :)
strona: 1 - 2 - 3 ... 124 - 125 - 126 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel