Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 123 - 124 - 125 ... 128 - 129 - 130

avatar PW
22 marca 2023, 22:52
Daily buildy robione pod nadochodzącą wersję 1.2 przyniosły w niektórych częściach kodu spore zmiany, co spowodowało że niektóre mody zgodne z 1.1 wykrzaczają grę. Wkrótce po oficjalnej premierze wersji 1.2 do launchera wjadą nowe, zgodne wersje (Dydzio twierdzi, że to kwestia kilku tygodni).

Niektóre mody dostępne w launcherze zmieniły nazwę katalogów głównych (mniejsza o powody). I tak np. katalog Tides of War miał nazwę ToW, obecnie ma nazwę tides-of-war. Dlatego, żeby Hills of Unrest działał z 'tides-of-war', należy otworzyć plik mod.json, znaleźć linijkę

"depends" : [ "tow" ]

i zmienić na

"depends" : [ "tides-of-war" ] i wszystko będzie chodzić.

Kammer PW
14 kwietnia 2023, 19:34
Zrobiłem grotowego mirrora VCMI 1.2.0: https://www.vault.acidcave.net/file.php?id=642

Opis zaktualizuję później. :P

Skazo PW
19 kwietnia 2023, 20:58
Hej. Mam problem z odpaleniem VCMI. Od razu po starcie wyskakuje mi VCMI has crashed. W VCMI client logu znalazłem coś takiego:

[2023-Apr-19 20:49:34.362717] DEBUG global - Loaded object core:monolithTwoWay(45)::hotaMonoliths08(8)
[2023-Apr-19 20:49:34.363026] ERROR global - Disaster happened.
[2023-Apr-19 20:49:34.363257] ERROR global - Reason: 0xc0000005 - EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION at 0033:0x7ff,f5d,e14,409
[2023-Apr-19 20:49:34.363493] ERROR global - Attempt to read from 0x0xf,fff,fff,fff,fff,fff
[2023-Apr-19 20:49:34.363708] ERROR global - Thread ID: 3304
[2023-Apr-19 20:49:34.364197] ERROR global - Crash info will be put in VCMI_client.exe_crashinfo.dmp

Nie wiem gdzie szukać tego crashinfo.dmp

Wszystkie mody mam wyłączone, odpalam same VCMI.

Proszę o pomoc.

avatar PW
19 kwietnia 2023, 21:21
Wygląda na starą wersję moda hoty. Usuń ją ręcznie i ściągnij przez launcher najnowszą wersję.

Skazo PW
19 kwietnia 2023, 21:31
Usunąłem tamtą Hotę, pobrałem i zainstalowałem najnowszą z acidcave i nadal to samo.

Mimo tego, że mam wyłączoną Hot'a w VCMI, by powodowała błędy ?

Warmonger PW
19 kwietnia 2023, 21:58
Jeżeli mod jest wyłączony, to ten log się nie pojawi - bo oznacza, że obiekt już został wczytany z pliku.

Chyba, że masz włączoną jakąś inna wersję albo jej pozostałości.

avatar PW
19 kwietnia 2023, 22:00
Cytat:
Usunąłem tamtą Hotę, pobrałem i zainstalowałem najnowszą z acidcave i nadal to samo.
Acidcave nie ma najnowszej wersji Hoty :) Z Groty ściągasz najnowszą wersję VCMI 1.2. Najnowszy port hoty ściągasz przez launcher vcmi.
(a mi chodziło o wykasowanie moda hota z katalogu My Documents/My Games/VCMI/Mods

Erui PW
19 kwietnia 2023, 22:28
A o co chodzi z wog+? Bez tego nie działają neutralni bohaterowie z wog i Tarnum Drifter.

Skazo PW
19 kwietnia 2023, 22:45
Avatar zadziałało :) Dzięki wielkie :)

avatar PW
19 kwietnia 2023, 22:48
Cytat:
A o co chodzi z wog+? Bez tego nie działają neutralni bohaterowie z wog i Tarnum Drifter.

Zmieniły się nazwy katalogów w repozytorium. Pod wersję 1.2 wszystko działa z poziomu launchera. Trzeba zwyczajnie wyczyścić ręcznie folder Mods i zainstalować ponownie z launchera. Wtedy wog+ stanie się wake-of-gods, tow - tides-of-war i wszelakie zależności między modami się naprostują.

Erui PW
20 kwietnia 2023, 10:59
Trochę o co innego mi chodziło. W modzie Neutralni Bohaterowie (Neutral Heroes) są dwa sub mody: hota heroes i wog heroes. I to właśnie wog heroes nie che się włączyć bo potrzebuje wog+(taka informacja jest w zakładce z informacjami o sub modzie). A brak tego submodu skutkuje tym że nie da się włączyć submodu Tarnum Drifter w modzie Tarnum is back. Jak to rozwiązać?

Warmonger PW
20 kwietnia 2023, 13:47
Trzeba poprawić moda, Tarnuum nie powinien zależeć od woga. Prawdę mówiąc, nie powinien zależeć od niczego.

avatar PW
20 kwietnia 2023, 17:36
Namierzyłem błąd, poprawię po pracy. Tarnum klasyczny nie zależy od niczego, ale Tarnumy dodatkowe już tak :)

avatar PW
20 kwietnia 2023, 20:16
Erui - powinno teraz działać po aktualizacji.

Majster PW
23 kwietnia 2023, 22:12
Przetestowałem 1.2. Po pierwsze muszę pochwalić twórców, za ilość wprowadzonych zmian. Launcher rzeczywiście jest dużo bardziej przejrzysty, niż wcześniej, a ściąganie modów banalnie proste. Sam proces instacji jest bardziej przyjazny niedzielnym graczom, nawet powiedział mi, bym wkopiował folder "data" z oryginalnego H3 do folderu Vcmi. Niestety, nie było nic wspomiane o folderach "Mp3" i "Maps", na szczęście, bazując na doświadczeniu z poprzednich wersji, sam domyśliłem się, by to zrobić. Ten aspekt jest jednak do poprawy, jeżeli zależy wam także na "niedzielnych" graczach.
Co do samej instalacji, fajnie też, że na początku pojawia się zapytanie dla gracza, czy chce zainstalować Hota, Wog. To jest akurat słuszny krok w kierunku niezaznajomionych z Vcmi graczami.

Od razu rzuca się w oczy poprawa graficzna Vcmi, przynajmniej u mnie, wszystko wygląda dużo lepiej, przede wszystkim ruch bohatera na mapie przygody. Duży plus.

Kolejny plus, to powrót niektórych ustawień map losowych, takich jak wielkość map XL, G itd. Także możliwość ustawiania drużyn pomiędzy graczami, jest czymś czego wcześniej brakowało, a teraz wróciło.

Niestety, minusów też się trochę zebrało. Kilka razy, gdy próbowałem formować mapę losową, wyskakiwały mi błędy typu, że wszyscy gracze zostali pokonani, i rozgrywka automatycznie się kończyła.

Jest jeden duży bug, który można z łatwością odtworzyć. Otóż, jeżeli ustawi się w losowej mapie drużynę, w której gracz ma jednego sojusznika, to wyskakuje taki błąd, że po pierwszej turze odsłania się cała mapa, i widzę poczynania wszystkich graczy. Rzecz zdecydowanie do naprawienia.

W końcu, po dużej ilości prób, odpaliłem wreszcie rozgrywkę, gdzie każdy gracz jest zarazem swoją drużyną (czyli 8 drużyn, wolałem już przy tym nie mieszać). Odpaliłem sobię grę MDT Forge, i zauważyłem, że gdzieniegdzie brakuje ikon zdolności bohaterów, lub jednostek, np.:
- Bombardiers, Cyborgs, i inne jednostki Forge - Reduce damage (15%), nie pokazują się te ikony, gry bohater jest na mapie przygody.
- w ekranie miasta Tartatus, jednostka Ice Golems nie pokazuje ikony zdolności "Gargoyle".

Tak swoją drogą, czytałem na forum Vcmi jak Ben Yen zgłaszał różne błędy, to mogę potwierdzić, że przynajmniej jeden z nich występuje także i u mnie. Otóż, nekromancja w Death Valley, zamiast dodawać Bone Hounds, dodaje Szkielety z Necropolis. Szkoda, bo lubię to miasto, a tak, to staje się kompletnie niegrywalne. Wiem też, że Ben planował wprwadzić teren highlands dla Fairy, ale nie wiem, czy to kwestia przyszłego update'a tego miasta, czy po prostu u mnie nie działa (mam zwykły teren trawy).


Podsumowując, Vcmi 1.2 jest dużym krokiem naprzód, który znacznie popycha rozwój platformy. Niestety pojawiły się błędy "wieku dziecięgo", tak jak to było w przypadku 1.0. Liczę na to, że szybko pojawi się łatka poprawiająca wszystkie znane bugi.

Grałem z modami:
- Hota
- ToW
- Asphalt terrain
- MDT Forge
- Asylum
- Grove
- Courtyard
- Ruins
- Pawilion
- Cathedral
- Highlands
- Fairy
- Tartatus
- English translation
- Vcmi essentials
- Vcmi extras


Ps. szykuje się duży update Asylum, który zakłada dodanie nowego terenu. Ciekawe, dlaczego nikt jeszcze na Kwasowej Grocie o tym nie wspomniał. ;)

Lord Hawk PW
23 kwietnia 2023, 22:45
Majster:
Jest jeden duży bug, który można z łatwością odtworzyć. Otóż, jeżeli ustawi się w losowej mapie drużynę, w której gracz ma jednego sojusznika, to wyskakuje taki błąd, że po pierwszej turze odsłania się cała mapa, i widzę poczynania wszystkich graczy. Rzecz zdecydowanie do naprawienia.

Zapewne chodzi o fakt, że AI używa kodu na odkrywanie całej mapy, w związku z tym, gdy jesteś sojusznikiem takiego gracza, to widząc to co on widzi, po wprowadzeniu przez niego kodu, cała mapa odsłania się także dla Ciebie. Więc samo z siebie nie jest to bugiem, bardziej to problem natury technicznej, że AI ma mieć przewagę, poprzez cheat, no ale niestety takim kosztem.
Jednak jest też małe pocieszenie, że każdy AI to wpisuje, więc widzisz wtedy tyle co oni i jest git :D. A także, jest też możliwość, żeby grać w sojuszu, ale bez odkrywania mapy. Po prostu warto zagrać z drugim graczem ludzkim, wtedy tylko AI będą na tym jechać, a wy zagracie klasycznie bez tego.

Majster:
Wiem też, że Ben planował wprowadzić teren highlands dla Fairy, ale nie wiem, czy to kwestia przyszłego update'a tego miasta, czy po prostu u mnie nie działa (mam zwykły teren trawy).

Osobiście jeszcze tego nie sprawdzałem, bo póki co wystarczy mi że działają nowe tereny z HOTY, oraz asfalt. Jednak wejdź w pliki Fairy, zamień teraz, na ten z conflux i powinno działać.
Jednak avatary jednostek, będą w starym stylu, ale do samej rozgrywki nie będzie to powodować różnicy.


Co do reszty, ogólnie się zgadzam i też popieram. Aczkolwiek sam za dużo jeszcze nie sprawdziłem, trochę z braku czasu, trochę z powodu, że były problemy z odpaleniem, bo też nie wszystkie mody w starych wersjach działały. Jednak też nie raz, pewne ikony, czy to skilli, czy to efektu czaru, który ma jednostka, ale tego nie widać w ikonce, to to faktycznie się zdarza, mimo że w poprzednich wersjach tego nie było.
Więc o ile ktoś kto wie, jak to szybko obskoczyć nie odniesie się, to proponowałbym, póki co sprawdzać te mody pojedynczo, czy te błędy się powtarzają. Bo sam zauważyłem takowe, w modach które wydawały się coś nie tak, a potem wyszło, że to wina innego i po poprawie było ok. Bo z tymi ikonami, wydaje mi się, że to będzie coś w zapisanie poszczególnych modów, gdyż dziwne by było, gdyby tylko niektóre jednostki tak miały, a inne nie. Ewentualnie czegoś w nich brakuje.

DragoHomm PW
29 kwietnia 2023, 17:04
Hej, czy ktoś wie jak spowolnić animację "starych" jednostek podczas ruchu? Zasuwają za szybko po polu bitwy w stosunku do jednostek z nowych zamków, wgranych przez mody. Próbowałem kombinować klasycznie w opcjach podczas bitwy ale efekty są mierne.

Warmonger PW
29 kwietnia 2023, 18:11
To raczej trzeba dostosować mody do oryginalnej szybkości animacji \_(ツ)_/

Dydzio PW
29 kwietnia 2023, 18:28
Wyszło VCMI 1.2.1: https://github.com/vcmi/vcmi/releases/tag/1.2.1

poprawa prawie 20 bugów + dodanie nakładki zasięgu do wrót wymiarów i zniszczenia okrętu

Erui PW
29 kwietnia 2023, 18:59
Fajnie. Tylko polonizacja trochę kuleje. W Menu włącznym przyciskiem z komputerem, w grze: głośność efektyw, ogylnie:). VCMI nie lubi o z kreską?
strona: 1 - 2 - 3 ... 123 - 124 - 125 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel