Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 117 - 118 - 119 ... 128 - 129 - 130

Kastore PW
23 listopada 2019, 02:33
Jak zainstalować to polskie Forge? Ściągam na moją wersję H3 Complete z GOG-a najnowszego builda do VCMI, a mod do folderu Mods i przy naciśnięciu na New Game w menu zaczyna mi się podobno łączyć z nawet nie wiem czym, po czym gra się wiesza albo wyłącza. >:(

avatar PW
23 listopada 2019, 08:30
Tak się dzieje często jeśli twój komputer ma w nazwie polskie znaki.

avatar PW
12 października 2020, 17:30
Od wczoraj w vcmi można częściowo konfigurować budynki specjalne w fanowskich miastach. Częściowo, gdyż chodzi o podpięcie istniejących budynków specjalnych do nowych miast. Tak, np. w Forge pusty budynek można skonfigurować by działał jak Stajnie z Zamku.
Więcej informacji tu oraz w katalogu config/factions po zainstalowaniu dziennego daily builda.

Pytanie, czy to działa....

planetavril PW
12 października 2020, 19:09
good to know,
now that the special buildings have been integrated, I was wondering if it is possible if a city can have more than one special building, for example the castle can have in addition to its brotherhood of sword also the portal summoning of the dungeon?

do we know if support for new land will be introduced in the second part?

zeryss PW
21 października 2020, 17:44
Since yesterday in vcmi, you can customize special buildings in fan cities. Partly because it is about connecting existing special buildings with new cities.

zeryss PW
10 grudnia 2020, 23:32
build with newly version package is runs well. Recruit units from the fort Is no longer crash. And AI is never slow
vcmi-win64
more on the forum
Vcmi forum

avatar PW
22 lutego 2021, 20:24
Prośba od VCMI devów. Ostatnio pracują nad dodaniem kilku właściwości HD-moda i potrzebują grafik buttonów, które hd mod przynosi (strzałki lewo,prawo, przyciski wymiany między bohaterami). Wiadomo, trudno w projekcie przycisków wymyślić coś nowego i oryginalnego, ale może komuś się uda... Pod tym linkiem są przyciski 'referencyjne' i paleta kolorów.


Kuririn PW
22 lutego 2021, 20:50
To tak jak umieranięcie w butach...

VIP PW
22 lutego 2021, 22:13
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale wszystkie zasoby HDMODa (przyciski też powinny być) są w "_HD3_Data\Common"

AmiDaDeer PW
23 lutego 2021, 14:27
@VIP, jak ja rozumiem, chodzi tu o to, żeby zrobić zupełnie nowe przyciski pełniące tę samą funkcję. Zapewne autorzy HD-Moda (związani z Hotą) utrzymują swój dystans wobec VCMI, a że konwersja Cove na platformę wywołała spore kontrowersje, to wydaje mi się uzasadnione, że VCMI-devs nie chcą "kraść" zasobów.

avatar PW
23 lutego 2021, 17:01
Tak, Hobbicus rozwinął temat :)

VIP PW
23 lutego 2021, 19:16
Ale oczywiście podstawą jest zapytać autora o zasoby :). Myślałem, że to oczywiste :P. Może wyrazi zgodę :). Aż tak projekty łączące fanów h3 nie mają pozytywnych relacji ze sobą?

Tworząc taki port z cove pasowałoby zapytać :P. Gdzie znajdę informacje o tzw. "kontrowersje", bo nie widzę, a projekt z cove znalazłem, że nadal jest dostępny do pobrania na wog.net. Poza tym to taka reklama nawet dla modyfikacji HOTY :P.

Poza tym te obrazki wyżej są w pewnym stopniu wycięte z gry :P. Np. strzałka, "rycerz", (...).

Wracając do tematu. Czyli chodzi tu głównie o zmianę tła. Jedyne co mam (otrzymałem) od autora (przy tworzeniu polskiego przycisku dla SoD_SP) to czyste tło w formie 4 obrazków (kliknięć) dla przycisku. Nie wiem czy to poratuje :P.

Trith PW
23 lutego 2021, 19:44
Cytat:
Aż tak projekty łączące fanów h3 nie mają pozytywnych relacji ze sobą?
Jest Zimna Wojna.

Kuririn PW
23 lutego 2021, 22:28
lecz wiosna tuz tuz :D

uhm PW
24 lutego 2021, 08:36
Nie widzę problemu, wystarczy przecież pozmniejszać oryginalne strzałki? Hota może sobie co najwyżej rościć prawo do poprawek, jakie wniosła do strzałek. Fakt, że zespół je wykorzystał, nie oznacza, że już inni nie mogą. A zamiast fikuśnych okrągłych można dać zwykłe prostokątne w prawo i w lewo.

Kammer PW
24 lutego 2021, 09:41
W sumie to za te strzałki na pewno odpowiada HotA, a nie Baratorch?

val-gaav PW
24 lutego 2021, 17:14
Główny problem z przyciskami HDmoda to zapewne licencja (one bazują na grafikach z gry) a VCMI wszystkie grafiki dodatkowe ma na licencji cc-by-sa i chyba nadal chcą się tego trzymać.


Cove zaś w Vcmi jest portem Ivana (developera Vcmi) i z tego co pamiętam uzyskał on zgodę od HotA team na dystrybucje również na zasadach licencji cc-by-sa. Taka licencja jest w oznaczeniach moda Cove.


avatar PW
24 lutego 2021, 17:47
Prośba częściowo nieaktualna. Andruids podesłał propozycje swoich autorskich buttonów i jak kiedyś 'wejdą' to VCMI to można będzie porozmawiać czy są fajne a jak nie, to co można poprawić. Dzięki wszystkim za odzew!

Andruids PW
24 lutego 2021, 21:42
Znaczy, ten cały ekran wymiany jeszcze został do zrobienia. Prawdopodobnie wezmę się za niego w wolnej chwili, ale jeszcze nie wiem kiedy.

PS. Dzięki że czuwasz Morglin!

Majster PW
27 lutego 2021, 00:14
Fajnie, że coś się dzieje w temacie. A mam takie pytanie: będzie też dodana funkcja ustalania drużyn/sojuszy?
strona: 1 - 2 - 3 ... 117 - 118 - 119 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel