Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 106 - 107 - 108 ... 128 - 129 - 130

diabełek412 PW
30 sierpnia 2017, 13:02
No to gratuluje takiego niusu. To może zrobicie te ferelną wersje 1.0 VCMI?

Andruids PW
30 sierpnia 2017, 13:33
chaos:
ferelną
Co to w ogóle znaczy?

Fandor PW
30 sierpnia 2017, 13:41
VCMI to nie Ubi, wersja 1.0 wyjdzie jak wszystko będzie działać.

diabełek412 PW
30 sierpnia 2017, 15:07
Czyli kiedy?

Warmonger PW
30 sierpnia 2017, 15:43
1.0 to tylko numerek. Codziennie pojawiają się aktualne, automatyczne buildy. Ponieważ ja generowałem newsy i numerki, to obecnie w sieci może być dość cicho - ale prace nadal toczą się normalnie.

diabełek412 PW
30 sierpnia 2017, 16:11
Aha rozumiem. A co jest obecnie planowane do VCMI?

Dydzio PW
3 września 2017, 21:35
Uwaga! Nowe wieści - https://vcmi.eu/news/news-from-september-2017/

avatar PW
4 września 2017, 15:23
Niedługo (kod jest już napisany, teraz jest w trakcie weryfikacji) będzie możliwość edytowania secondary skills. Już nawet powstała strona na wiki ze ściągawką. Na tej stronie jest podany przykład edycji Taktyki, gdzie od poziomu zaawansowanego jednostki dodatkowo uzyskują szybkość +1, a na ekspercie +2.

Macie jakieś pomysły jak by można podboostować te mniej użyteczne skille?
Ja np. urozmaiciłbym sokoli wzrok, dzięki któremu na początku bitwy pojawiałyby się żywiołaki powietrza/wody/ognia/ziemi.

Dydzio PW
4 września 2017, 16:37
Na czacie groty omawialiśmy problem z czarnym kolorem. Problem wynika z kolorów specjalnych w palecie kolorów w plikach .def. Używanie kolorów specjalnych nie jest wyłączane w żadnym defie. Jeśli kolor specjalny jest użyty w wygenerowanym defie do samego obiektu (a jest bo durny defmaker chyba pozwala sobie wybrać czy może wykorzystać jakiś kolor specjalny dla obiektu zależnie od tego jaki jest typ defa, a VCMI honoruje wszystkie kolory specjalne w każdym defie.

Dydzio PW
4 września 2017, 21:00
Bug z czarnym kolorem naprawiony - będzie niedługo w dziennych buildach

Nephretes PW
4 września 2017, 21:31
No ciekawym, jeśli to zostanie naprawione to automatycznie jakość modów pójdzie do góry, bo będzie wiadomo nad czym pracować. Czekam na nowy build i mam nadzieję, że trafią tam również nowe umiejki dla nas :)

Dydzio PW
4 września 2017, 21:45
Wersja testowa builda z naprawionym czarnym kolorem tu: https://builds.vcmi.download/PR/370/Windows/

Nowe umiejki to już inny temat. Akurat lekko nad tym dłubię w tej chwili - próbuję dodać umiejętność pod swoje prywatne potrzeby na szczycie zmian tych dla was.

Nephretes PW
4 września 2017, 22:19
Potwierdzam. Zarówno jednostki i obiekty na mapie nie mają już przezroczystości.


Teraz do pełnego samozadowolenia grafików pozostałoby wyświetlanie animacji specjalnej jednostek i w dłuższej perspektywie ukończony edytor map, żeby nie szukać obiektów na mapie na mapach generowanych. Dzięki za zmiany :)!

Dydzio PW
4 września 2017, 22:26
Obecny edytor map w wersji testowej nadaje się do tworzenia map pod testowanie. Dziś wyszła jego nowa wersja. Bug z niewidzialnymi obiektami na mapach zrobionych w naszym edytorze został dziś naprawiony.

Nephretes PW
4 września 2017, 22:28
Tzn, wewnątrz edytora pojawiają się już jednostki i obiekty dodane przez mody? Mam na myśli testowanie tego co my robimy. Zobaczę nowy edytor wkrótce.

P.S.
Nie wiem ile kosztowała ta zmiana od strony programistycznej, ale teraz aż chce się patrzeć na moda i ma się ochotę do pracy :) Porównanie wyświetlania jednostki z nowym buildem. Teraz wygląda jak trzeba.

avatar PW
4 września 2017, 22:36
Cytat:
Tzn, wewnątrz edytora pojawiają się już jednostki i obiekty dodane przez mody? Mam na myśli testowanie tego co my robimy. Zobaczę nowy edytor wkrótce.
Od jakiegoś czasu jednostki i obiekty z modów pojawiały się w edytorze, ale akurat z alternatywami map edytor ma problem, bo chyba nie rozumie kodu w jsonach alternatyw ;]

Drwal PW
4 września 2017, 22:53
Dydzio:
Wersja testowa builda z naprawionym czarnym kolorem tu: https://builds.vcmi.download/PR/370/Windows/

Błogosławione łono, które Cię nosiło i piersi, które ssałeś. :D

Dydzio PW
5 września 2017, 02:31
Naprawa czarnego koloru i modowanie umiejętności weszły już do najnowszych daily buildów.

MinosKing PW
7 września 2017, 11:45
@Dydzio, Drwalu przetestowałem tą nową wersję builda i powiem tak faktycznie kolor czarny działa już dobrze, lecz jest coś jeszcze umiejętność Zombich w końcu działa jak należy. :P

A wracając do czerni to w ramach testu zagrałem miastem Forge gdzie budynek do najmu jednostek lvl. 7 wydaje się jakiś niewyraźny, sprawdziłem też mod autorstwa Drwala Black Gorgon i faktycznie teraz wygląda tak jak powinna, w końcu! :D Tak więc szacun!

Druga sprawa to nie działa u mnie VCMI_laubcher z niewiadomych przyczyn po wgraniu nowego builda z 4 Września! Ale dla mnie to nie problem, bo zawsze też mogę ustawić co trzeba w modSettings.json. Jednak chciałbym się dowiedzieć czy problem z nim występuje tylko u mnie na windows Vista? Czy u innych również na pozostałych windowsach 7, 8 etc?

Edit: Jednak wszystko jest w porządku z budynkiem dla jednostki 7 lvl-a w Forge, okazało się że to wina mojego laptopa, bo troszeczkę za bardzo pobawiłem się z gamą kolorów oraz cieniami.

Dydzio PW
7 września 2017, 12:02
Tylko instalka dziennych buildów zawiera komplet bibliotek dll wymaganych do odpalenia launchera. W buildach pobocznych launcher nie działa.
strona: 1 - 2 - 3 ... 106 - 107 - 108 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel