Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA] Mniejsze mody
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18

Kammer PW
23 lutego 2014, 22:26
mitlandy, to wyżej to rosyjskie Vori. Pewnie z niego skorzystam.

mitlandy PW
23 lutego 2014, 22:54
Robisz vori do VCMI?

Kammer PW
23 lutego 2014, 22:57
Sure. Wyszła już nawet prealfa.

mitlandy PW
23 lutego 2014, 23:03
Jest możliwa do ściągnięcia?

Kammer PW
23 lutego 2014, 23:15
Tylko dla członków zespołu. :P

Drwal PW
22 października 2015, 15:40
Ostatnio postanowiłem trochę poszperać w internecie i poszukać trochę mniej znanych modów. Dość szybko udało mi się znaleźć cztery, na silnik Era 2.

Pierwszy z nich to Another Summon. Nie proponuje nam zbyt wiele: zamiast zaklęć przywołania Żywiołaków, mamy przywołanie Zjaw, Geniuszy, Ifrytów i Aniołów. Są więc 4 nowe ikonki zaklęć w księdze czarów (wyglądają dość ładnie) i ich nowy efekt. Po bitwie nasze zaklęcia oczywiście przestają działać.



Various Pandora Boxes to kolejne niewielkie możliwości. Działa tylko na mapach losowych i zmienia wygląd Puszki Pandory w zależności od tego jaka nagroda czeka na nas w środku. Jest trochę za łatwo, typowa bzdeta.



Mentoring bardziej mi się spodobał. Jak można się domyślać wprowadza do Heroes 3 opcje mentorowania. Dzięki temu możemy podzielić się doświadczeniem naszego bohatera (powyżej 5 poziomu) z innym bohaterem. Polecam wypróbować zwłaszcza na dużych mapach. Przydaje się najbardziej gdy w naszej tawernie pojawia się wcześniej używany bohater przeciwnika. Możemy "wydoić" z niego doświadczenie i przekazać bohaterowi, którego specjalizacja bardziej nam się przyda.



I ostatni mod - Select your Battlefield. Po prostu, gdy atakujemy wroga, podczas walki klikamy f1 i wybieramy pole bitwy. Jest 9 propozycji, w każdej chwili możemy zmienić wybór. Przeszkody pozostają te same i w tych samych miejscach. Muszę tylko sprawdzić, co w przypadku walki na statku.



Oczywiście wszystkie mody dopisałem do artykułu.

Fandor PW
22 października 2015, 23:16
Jaka jest szansa przeniesienia tego do VCMI? Zwłaszcza pierwszy i ostatni mnie interesują, ponieważ są najciekawsze. Przydałoby się tylko pobawić tymi przywołaniami, żeby był równy poziom stworzeń i może dodać po jednym na miasto? W sensie stworzenia powiązane i szansa na trafienie w gildii magów największa dla przywołania z danego zamku (chociaż, przywołania były na 5 poziomie gildii który mają tylko nieliczne miasta).

Kammer PW
22 października 2015, 23:40
*pojawia się w chmurce dymu*

Pierwsze - zaklęcia summonowania mają dopisek //todo, więc raczej się nie da. Zaklęcia na żywiołaki w VCMI korzystają z oryginalnego kodu, bez możliwości edycji ilości i rodzaju przyzywanej armii.

Drugie - puszki Pandory to skrypty i tego się nie da. :P

Trzecie - tu jest tyle skryptów, że paaanie. :D

Czwarte - też skrypty, bo wymaga otworzenia nowego okienka z możliwością wyboru i do tego z klikalnymi buttonami...

*znika w chmurce dymu*

Fandor PW
22 października 2015, 23:52
Liczyłem na odpowiedź kogoś z grupy, bo może nie byłoby im trudno wprowadzić tego do silnika, w poprzednim komentarzu zrobiłem błąd, najbardziej mnie 3 mod interesował, ale domyślałem się że będzie najcięższy. Niemniej wybór pola walki też by się zdał do VCMI. :D

Kammer PW
23 października 2015, 00:01
Największym problemem VCMI (prócz niegrywalności, słabego AI, małej ilości modów, braku edytora, crashy, ble-bla-bla) jest brak skryptów. Przy przeniesieniu ERMu 1:1 dostalibyśmy bogactwo ERA II (Sagamosa!), ale zespół planuje wprowadzić skrypty Pythona, by ułatwić skryptowanie.
Ale nie ma komu tego wprowadzać. :P

avatar PW
23 października 2015, 06:44
Off-top: Kammer, grając skryptami Sagamosy korzystasz z wersji Sagamosa Remade, czy z oficjalnego moda dostępnego na HC?

Kammer PW
23 października 2015, 08:30
Z oficjalnego, nie widziałem potrzeby na modowanie moda, aczkolwiek może się kiedyś skuszę.

avatar PW
23 października 2015, 16:59
To nie modowanie moda, a poprawienie części bugów.

Fandor PW
23 października 2015, 18:43
A skrypty nie miały być pisane w jakiejś pochodnej C? W sumie bez znaczenia, nie jestem na tyle w programowaniu, żeby móc się wypowiadać który język łatwiejszy, który trudniejszy.

Demorator PW
23 października 2015, 19:24
Najłatwiejszy jest twój ulubiony :)

avatar PW
1 grudnia 2015, 22:40
Nie wiem czy to dobry wątek, ale nie znalazłem lepszego. Mam pytanie do utalentowanych w grafice komputerowej. Czy jest łatwo za pomocą dostępnych narzędzi tak spreparować ten obrazek, aby znikło czarne tło, a zamiast niego dodać to cyanowe, przezroczyste dla H3?
tutaj sobie drzewko na czarnym tle

Drwal PW
1 grudnia 2015, 22:48
O to chodziło?


AmiDaDeer PW
1 grudnia 2015, 22:49
Bardzo łatwo. GIMPem zaznaczasz kolor i zmieniasz go na jaki tylko chcesz.

Tu masz wersję z przezroczystym tłem i przy okazji usuniętą obwódką (spokojnie - nie ma kanału alfa, jedynie pełna przezroczystość jak w GIF-ie):


avatar PW
1 grudnia 2015, 23:02
W gimpie powiadacie... na ja się cały wieczór męczę w Paint Shop Pro...! Thx!

To jeszcze jedno pytanie. Do tego drzewka mam kilka klatek animacji wyglądających mniej więcej tak> I rozumiem, że jak w gimpie poustawiam sobie przezroczystość/cyan to potem ładując listę bmp do defmakera dostanę ładną animację drzewka w pliku def?

Drwal PW
1 grudnia 2015, 23:22
Tak, ale lepszy od defmakera jest deftool.
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18
temat: [WoG, ERA] Mniejsze mody

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel