Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] Horn of the Abyss - archiwum
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 29 - 30 - 31 ... 34 - 35 - 36

antzuch1 PW
27 lipca 2010, 21:19
Co do tej kompatybilności między WoG i HoTA to z pewnością jej nie będzie. HoTA dość ostro odcinało się od WoGa na początku o ile dobrze pamiętam. A WoG nie będzie przecież dopasowywał się do HoTa bo to on jest fanowskim projektem no1 ZDECYDOWANIE.
Oba dodadki pogodzi dopiero VCMI, który chyba powoli zaczyna finiszować, wielki szacunek dla twórców.
Co do tej bety HoTa bardzo fajny zameczek, grafiki lepsze niż oryginalne. Na 3 rozpoczęte scenariusze udało mi się skończyć tylko jeden.
Czekamy na finałową wersję, która będzie kiedyśtam.
Pozdrawiam

Blade PW
28 lipca 2010, 00:09
Co z tego, że twórcy HotA się odcinali? Chodzi o odwrotną sytuację. I niby czemu WoG nie miałby dostosować się do HotA? Jak dla mnie może się okazać, że nie będą mieli zbytniego wyboru i jeśli HotA będzie tak udane, jak zapowiadali, to WoG będzie musiał działać na nowym dodatku, bo dużo graczy zrezygnuje jednak z WoG'a i będzie wolało pograć nowymi miastami, niż grzebać w skryptach ale bez wszystkich elementów nowego addonu.

SubArrin PW
28 lipca 2010, 00:40
Ja twórców HotY doskonale rozumiem. Chcą zrobić standardowy, stabilny i w pełni dopracowany dodatek. WoG to zupełnie co innego, ja bym WoGa nazwał silnikiem do modów z paczką pokazową skryptów.

Jeśli HotA wyjdzie w takiej formie jaką zapowiadają, to ja będę zadowolony. Zależy mi na dobrze dopracowanej i zbalansowanej rozgrywce. Jak dotąd chyba nikt nie wykorzystał potencjału WoGa i wątpię, że to się zmieni. Może grupa Core WoG (nie jestem pewny, czy tak dokładnie się nazywa) nas czymś pozytywnie jeszcze zaskoczy.

Nie jestem zwolennikiem dawania graczom zbyt wielkiego wyboru. Wolę gdy więcej osób gra konkretnie w tą samą grę. Można wtedy zorganizować jakiegoś multiplayera, może nawet turniej; można wymienić się doświadczeniami itp. I dlatego nie dziwię się, że twórcy HotY postanowili się odciąć. Dzięki temu każdy leniwy gracz będzie mógł pograć z tym dodatkiem wciąż w starego dobrego Hirołsa 3.

Oczywiście z całym szacunkiem dla twórców WoGa - to co zrobili to chyba fenomen. Jestem naprawdę pełen podziwu jak z niczego (bez żadnych narzędzi do modowania) zdołali zrobić coś, co słusznie zasługuje na miano HoMM 3.5 ;)

Sawyer PW
3 sierpnia 2010, 18:02
Ja się martwię że HotA podniesie standardy, tzn koniec z patchami i mini-modami, chodzi o to że jak ktoś zobaczy jednostkę sklejaną to po prostu będzie szydził z autora jednostki.

Więc mam nadzieje że gracze po mimo zobaczenia takich dobrych modeli, świetnych tekstur i genialnych miast, nie zniechęcą się do innych mini-modów, i w przyszłości jakiś paru miast.

Ludzie z mojego otoczenia mówią że H3 jest wieczne żywe i genialne bez żadnych dziwnych modów, mają racje, ale mody to coś co inspiruje nas modderów, gdzie możemy się wykazać i zrobić coś wspaniałego, oczywiście, normalny gracz powie że h3 to i tak świetna gra, ale mody to zupełny inny wymiar...

Więc powiem trochę nie na temat, modyfikowanie w h3 nie umrze ponieważ, gra jest wiecznie żywa i jest najlepsza z całej sagi (na razie ale wątpię że H6 będzie lepsze od legendarnej h3).

Czyli, jeżeli HotA zaszkodzi nam twórcom, to i tak pewno przyciągnie więcej ludzi do powrotu w tą magiczną grę, i zainteresowania sie modderstwem.

Pozdrawiam
Kamixo

SubArrin PW
3 sierpnia 2010, 19:45
W moim otoczeniu w ogóle nie ma graczy, którzy chętnie w zwykłego H3 grają, a w WoGa w ogóle nie wierzą. W takiej sytuacji ciężko mi WoGa proponować, bo trochę bugów jest, mniejszy balans, a po WoGifikacji mapa miejscami wygląda dziwnie (obiekt przestaje pasować do terenu).

Przez te lata, dzięki WoGowi, coraz więcej ludzi zaczęło tworzyć, powstają coraz lepsze jednostki. Jeśli wyjdzie HoTa to będzie to krok dalej.

A jeśli nie dadzą nic do modowania (nie ważne, czy od razu, bo w to wątpię, czy później w formie dodatku/pluginy) to w końcu się znudzi i albo ludzie wrócą do WoGa, albo sami dorobią coś takiego.

Dla mnie idealny byłby dobrze zrobiony generator map losowych (żeby nie trzeba było używać czegoś w stylu wogifikacji, żeby elementy HoTy były generowane, czy generowaniu mapy) plus rozszerzony o nowe elementy i język skryptów edytor map.
Wtedy chyba wszyscy byliby zadowoleni :)

Sawyer PW
3 sierpnia 2010, 19:54
Tzn, u mnie to też prawie WoGóle nie grają ale jak już mieli by grać to tylko "czystego" h3

Po prostu chodzi mi o to żeby HotA nie zaszkodziła twórcą modyfikowania a jedynie zebrała nowych fanów h3 (zwykle to młodzi) i starszych wyjadaczy znowu do wspólnego grona.

Dragonar PW
3 sierpnia 2010, 21:22
Kamixo:
Więc mam nadzieje że gracze po mimo zobaczenia takich dobrych modeli, świetnych tekstur i genialnych miast, nie zniechęcą się do innych mini-modów, i w przyszłości jakiś paru miast.
Tak, powstanie wiele miast do HotA, której już nie będzie dało się modyfikować - świetnie.

Kamixo:
Więc powiem trochę nie na temat, modyfikowanie w h3 nie umrze ponieważ, gra jest wiecznie żywa i jest najlepsza z całej sagi (na razie ale wątpię że H6 będzie lepsze od legendarnej h3).
Nie umrze, jeżeli HotA Team się opamięta i zachowa język ERM oraz inne udogodnienia znane z WoGa.

Kamixo:
Czyli, jeżeli HotA zaszkodzi nam twórcą, to i tak pewno przyciągnie więcej ludzi do powrotu w tą magiczną grę, i zainteresowania sie modderstwem.
Jeżeli coś ma mi zaszkodzić to nie obchodzi mnie, że zbierze ludzi. HotA z możliwością modyfikacji - cudnie. HotA bez możliwości modyfikacji - bojkot. :P

SubArrin:
A jeśli nie dadzą nic do modowania (nie ważne, czy od razu, bo w to wątpię, czy później w formie dodatku/pluginy) to w końcu się znudzi i albo ludzie wrócą do WoGa, albo sami dorobią coś takiego.
Miejmy nadzieję...

Trang Oul PW
3 sierpnia 2010, 21:33
Cytat:
Ja się martwię że HotA podniesie standardy, tzn koniec z patchami i mini-modami, chodzi o to że jak ktoś zobaczy jednostkę sklejaną to po prostu będzie szydził z autora jednostki.
Cóż, taka jest kolej rzeczy... Trzeba iść naprzód, a nie stać w miejscu, a tym bardziej się cofać.

Cytat:
Więc powiem trochę nie na temat, modyfikowanie w h3 nie umrze ponieważ, gra jest wiecznie żywa i jest najlepsza z całej sagi (na razie ale wątpię że H6 będzie lepsze od legendarnej h3).
Załóżmy, że oszalałem i jednak będzie lepsze. Myślisz, że TYLKO z powodu lepszej grafiki (a co innego potrafi zrobić Ubisyf?) dam sobie zainstalować spyware?

Cytat:
Czyli, jeżeli HotA zaszkodzi nam twórcą, to i tak pewno przyciągnie więcej ludzi do powrotu w tą magiczną grę, i zainteresowania sie modderstwem.
Nawet jeżeli tak się stanie, to spełni swoje zadanie, jeżeli to nie stanie się prawdą.

Ayshines PW
5 sierpnia 2010, 09:47
Jest jakaś wstępna data wydania hoty?

mancias_sc PW
5 sierpnia 2010, 10:05
Ayshines:
Jest jakaś wstępna data wydania hoty?
When it's done. ;)

zlydotyk PW
5 sierpnia 2010, 18:26
Kompatybilność HotY z wogiem jako modem to bardzo ważny temat, i na czasie, ostatni wyciek wersji pre-alpha został ostro zahamowany przez twórców gry między innymi z tego powodu, śmiem twierdzić że HotA jest już gotowa.

Niewielu moim zdaniem zrozumiało powód dla którego twórcy dostali szału przy wycieku ów "dodatku". Moim zdaniem - a mogę się mylić nie jestem wszechwiedzący, ów wersja pre-alpha hoty nie była dostatecznie zabezpieczona, i doświadczeni moderzy z konkurencyjnych grup (czyt core-wog), mogą po analizie i porównaniu plików gry z tymi oryginalnymi zdekompletować i na tej bazie stworzyć "własny wybór nowych zamków" lub ew. stworzyć mod kompatybilny z hotą.

Strzelam że w obecnej chwili hota jest gotowa, i jest obecnie "encryptingowana/zaszyfrowywana", cholera mój język polski nie jest dość dobry żeby to przełożyć :P, aby inni nie korzystali z ich osiągów.

Moje trzy grosze, a raczej trzy akapity;]

Mitabrin PW
5 sierpnia 2010, 19:03
Twoja teoria moim zdaniem nie ma zbytnio sensu, gdyż sam Core WoG o ile pamiętam w październiku 2009. roku wydał filmik pokazujący, że udało im się stworzyć nowe miasto. A że mimo wszystko zdolności modderskie Core WoGa są na 99.9% większe niż Hota teamu (wszakże korzystają z magii Slavy), to wątpię by interesował ich kod Hoty, by na nim bazować...

Ja uważam, że po prostu twórcy się strasznie napracowali nad dodatkiem i chcieli go wypuścić jako maksymalnie dopieszczony, co się niestety nie udało (aczkolwiek kryzys szybko został zażegnany)...

AmiDaDeer PW
5 sierpnia 2010, 19:24
Dorwałem, przetestowałem, postanowiłem zmodyfikować. Muzykę łatwo dodać, ale gdy spróbowałem coś zrobić z polonizacją, to zrozumiałem, czemu prawdopodobnie m.in. HotA jeszcze nie wyszła...

Nazwy budynków, jednostek, obiektów, itp., itd. są chyba zakodowane. Albo w pliku DLL, albo w pliku EXE. Żadnych plików tekstowych z krzaczkami nie znalazłem. Innymi słowy: translacją musiałby się zająć ktoś, kto potrafi edytować zawartość aplikacji i bibliotek. Mam nadzieję, że to zmienią, bo inaczej nie będzie to zbyt fajne.

Z tego też powodu mam prośbę: czy ktoś może odkrył, jak można w dosyć prosty sposób spolszczyć te wszystkie rosyjskie teksty? Jeśli tak, to czy może się podzielić tym sposobem z innymi w sposób publiczny (na forum) lub prywatny (GG lub mail)?

A tak poza tym to wszystko super, miodne grafiki wyszły, ale zdaje się, że aż zbyt miodne i się niektóre rzeczy na tle pozostałych za bardzo wyróżniają (szczególnie 2 i 7 poziom oraz bohater na mapie). No i rzecz jasna ikonki, tła portretów i teł (:P) jednostek (to coś, na czym jednostki w ich menu chodzą) oraz puzzle są do wymiany z oczywistych (?) względów.

EDIT:
Ten poniżej:
Miasto stworzyc każdy może
To stwórz.

zlydotyk PW
5 sierpnia 2010, 19:25
Miasto stworzyc każdy może ale dodac je jako kolejne bez usuwania poprzednich to inna sprawa %-), rok temu wynalezli i jeszcze nie wydali? Wątpie moim zdaniem zależałoby im na wypuszczeniu takiego miasta przed team hota :P A zdolności moderskie core-wog opierają się na skryptach ERM ;).

zlydotyk PW
5 sierpnia 2010, 19:27
Jasne podmienie pare jednostek jednostkami z warcrafta, pare budynków w ten sam sposób i jest miasto %-). Chodzi mi o stworzenie oddzielnej aplikacji a nie podmianke paru plików za np. conflux ^_^.

AmiDaDeer PW
5 sierpnia 2010, 19:50
Cytat:
Jasne podmienie pare jednostek jednostkami z warcrafta, pare budynków w ten sam sposób i jest miasto %-).
Grove było przez nas robione przez 8 miesięcy. *patrzy na kalendarz* Daję Ci czas do północy 6 sierpnia 2011 roku. Co zrobisz to już twoja sprawa. Grafiki mogą być zripowane, jeżeli nie chce Ci się animować w pełni nowych jednostek (jak np. gajowy Faun). Jak coś zrobisz, to daj znać. :>

zlydotyk PW
5 sierpnia 2010, 20:04
Daje ci 5 lat, dodaj grove jako kolejny zamek bez podmiany %-). Jeśli chcesz się licytować.

Cóż mijamy się ze znaczeniami moim zdaniem. A wszystko się zaczęło od tego że rzeczą którą CoreWog miałaby podebrać nie zamek Cove tylko kod pozwalający na dodanie kolejnych zamków >.>. Tudzież zapobieżenie temu jest zamiarem HotA która oficjalnie zapowiedziała że zaszyfruje kod gry >.>. Mi też osobiście nie podobałoby się gdyby ktoś po prostu wziął kod nad którym pracowałem XX czasu. A wczesna wersja pre-alpha na pewno nie została zaszyfrowana jako wersja do której będą nowe rzeczy dokładane.

Apropo spolszczenia, zależnie od tego w jaki sposób dane są przechowywane może nie istnieć możliwość "ręcznej polonizacji", jeśli będzie to część zaszyfrowana, jedynym wyjściem będzie zwrócenie się do twórców z gotowym tłumaczeniem.

To samo tyczy się kompatybilności z modami takimi jak WoG.

Edit: Rozszerzyłem swój post wiec powinno być okeej %-)

Trith PW
5 sierpnia 2010, 20:08
Jeszcze kilka takich postów a najbliższy Strażnik da sobie 24 godziny, by usunąć te głupie "licytacje"?

AmiDaDeer PW
5 sierpnia 2010, 20:23
Panie zlydotyk, zdaje się, że zupełnie mnie nie zrozumiałeś.

Sama podmiana miasta to proces niebywale czasochłonny, więc pisanie "Miasto może sobie podmienić każdy" to idiotyzm i zniewaga względem Dragonara, mnie i pozostałych przy odtworzeniu Grove pracujących. Dlatego też chcę, żebyś sprawdził, jakże "prosta" jest zamiana "paru" grafik i sklecenie tego wszystkiego w coś, co jest grywalne.

Więc jak ktoś zrobi kompletny zestaw grafik, to już jest mistrzem. A dodanie tego do gry (nie podmiana) to już zupełnie inna sprawa, która również zasługuje na pochwałę, jednak nie powinna zasłaniać osiągnięć grafików.

Tyle z offtopu.

zlydotyk PW
5 sierpnia 2010, 20:52
Moim zdaniem więcej krzyku niż to wszystko warte, zniewaga czy nie %-). Nie chciałem nikogo obrazić z tą podmianą, tylko zaznaczyć fakt że dołożenie kolejnego zamku to całkowicie inny poziom modowania, i skoro takie coś wyciekło (o ile ktoś będzie umiał tego użyć) to nie dziwie się furii twórców.
strona: 1 - 2 - 3 ... 29 - 30 - 31 ... 34 - 35 - 36
temat: [ważne] Horn of the Abyss - archiwum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel