Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] Horn of the Abyss - archiwum
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30 ... 34 - 35 - 36

Irhak PW
21 lipca 2010, 18:33
Limit na 90 % nie został złamany, gdyż HotA działa z własnego pliku exe, który bazuje na SoD, a nie WoG, więc nie musieli się martwić o kompatybilność z WoGiem...

avatar PW
21 lipca 2010, 19:21
A co to ma wspólnego ze sobą?

Blade PW
21 lipca 2010, 19:37
No właśnie...Skoro zrobili swój własny plik exe, w którym wszystkie elementy AB i SoD działają i jeszcze DODATKOWO dali nowe miasto (czyli razem 10 bez podmieniania), to chyba jednak te limity obeszli.

Warmonger PW
21 lipca 2010, 21:06
Cytat:
Skoro zrobili swój własny plik exe
Na drutach go zrobili?
Oczywiście modyfikowali oryginalną binarkę. Jeśli ilość stworzeń jest przechowywana w postaci liczby, to nie ma problemu, aby ją zmienić, o ile nie przekroczy się zakresu zmiennej (choć nic nie wskazuje na takie ryzyko). Ponoć zakres ten wynosi 255 i już samo to oznaczałoby, że w każdym miejscu kodu, który odwołuje się do jakiegokolwiek stworzenia, należałoby poszerzyć zakres zmiennej, co jest przynajmniej trudne. Podobna operacja jest konieczna w wypadku sztywnej tablicy stworzeń.

Ponieważ WoG dodaje całe multum nowych jednostek, logiczne jest, że ich lista musi się różnić dla obu wersji, co podwaja nakład pracy. Może również prowadzić do braku kompatybilności ze skryptami (również powstałymi wskutek pisania po binarce), dlatego wątpię, aby taka wersja w ogóle się ukazała.

Blade PW
21 lipca 2010, 21:09
Tak, na drutach go zrobili...

avatar PW
21 lipca 2010, 21:41
Nie wiem, czemu tak uczepiliście się tego limitu. Policzcie jednostki SoD, dodajcie jednostki WoG oraz HotA. Wychodzi więcej niż 255?

Tarnoob PW
21 lipca 2010, 21:51
A i tak najważniejsza jest kolaboracja z zespołem VCMI. Tam żadnej niezgodności już nie będzie, żadnego limitu nie będzie. Nie zdziwiłbym się również, gdyby finalna wersja Hoty ukazała się jako mod do VCMI.

Goldenraz PW
21 lipca 2010, 21:54
Jak się doda 3 miasta od HotY, następnie Forge, jakieś neutralne. Nie jestem też pewien, czy alternatywnych ulepszeń nie mieli wprowadzić. Teraz przecież brakuje miejsc na jednostki w WoGu.

Kolaboracji żadnej chyba nie ma. Nie widzę żadnego problemu w dodawaniu miast, gdy wyjdzie VCMI.

Blade PW
21 lipca 2010, 22:00
Ja nie wiem, co tak wszyscy wielbią ten Forge...jak dla mnie to to miasto zupełnie nie pasuje pod względem klimatu. Wiem, niby magia i technologia mogą współistnieć (seria M&M), ale...Heroes zawsze kojarzyło mi się z światem typowo fantasy, a nie s-f :)

Irhak PW
21 lipca 2010, 22:20
A wiesz czym różni się fantasy od s-f? W pierwotnych czasach OBU tych "stylów" nie istniaj żaden podział na fantasy i s-f...

avatar PW
21 lipca 2010, 22:29
Cytat:
Teraz przecież brakuje miejsc na jednostki w WoGu.

Nie. Nie brakuje. Tylko nikt (oprócz Slavy) nie umie dodać jednostki. Tylko podmieniać te istniejące.

Irhak PW
21 lipca 2010, 22:36
Slava był jedynym, który ujawnił tę zdolność, ale gdzieś musiał się czegoś takiego nauczyć, prawda? A wtedy to by oznaczało, że jeszcze inni to umią/umieją*, ale tego nie okazują...

ArtovArtova może slava to genialny informatyk/samouk który sam nauczył się to robić? ;P

janpawel PW
21 lipca 2010, 23:51
w dwoch zdaniach, jesli mozna - co dzieje sie ze Slava i czy odszedl juz definitywnie? z tego co po "zainstalowaniu" Hoty zobaczylem to jest to oddzielna aplikacja jak SoD czy AB, wiec nie wspolgra z Wogiem w zaden sposob co za tym idzie odpalajac Woga nie mamy dostepu do 10 miasta. Choc moge sie mylic

ArtovArtovnie mylisz się (chyba)

Derley PW
22 lipca 2010, 16:19
Cześć, mam pytanie. Czy ten dodatek można już ściągać czy nie ? Chodzi mi głownie o to czy już jest zrobiony, czy jeszcze go robią.

ziomal121 PW
22 lipca 2010, 16:40
Z tego co słyszałem, to jest nadal robiony. Na_razie go nie ściągniesz.

Blade PW
25 lipca 2010, 21:47
Powrócę jeszcze do kwestii kompatybilności HotA z WoG-iem. Dużo osób ma poważne wątpliwości (biorąc pod uwagę dotychczasowe plotki i szczątkowe informacje od twórców to całkiem uzasadnione), czy nowy dodatek będzie w pełni współpracował ze starym. Pojawiły się spekulacje, że tylko część najlepszych elementów będzie wykorzystanych w nadchodzącym addonie. Ale weźmy pod uwagę inną możliwość: jeśli HotA będzie ukończony, to może twórcy WoG-a przygotują nową wersję, która po prostu dostosuje się do najnowszego dodatku i zmodyfikuje wszystko, tak jak do tej pory robiło to z podstawową wersją SoD i AB. Byłaby to odwrotna sytuacja do tej, o której mówiło się do tej pory. Dzięki takiemu rozwiązaniu (oczywiście nie mam pojęcia, czy to będzie wykonalne) wszystkie elementy WoG-a, skrypty i pomysły mogłyby być wprowadzone na nowo, uwzględniając wszystko, co pojawiło się w HotA, np. dzięki temu i odpowiednim opcjom moglibyśmy zburzyć Cove itd.) Pewnie już dużo osób pomyślało o tym, ale nie zauważyłem, by ktoś napisał o tym w tym temacie. Zdaję sobie jednak sprawę, że HotA może mieć inną "budowę" i nowe pliki mogą nie przypominać tych oryginalnych z SoD i AB, ale to tylko takie moje własne wyobrażenia :)

Drwal PW
25 lipca 2010, 23:26
Poruszyłeś ważny temat, ale dopóki nie wyjdzie oficjalna, finalna wersja HotA nic na ten temat nie można powiedzieć. Wersja alpha, bo nie wiem jak ją inaczej nazwać była zwykłym dodatkiem SOD z nowym miastem. Wydaje mi się że nawet że Wog nie jest w żaden sposób potrzebny do instalacji tego dodatku jak się wcześniej przypuszczało (ale pewnie się mylę). Ja osobiście nie wyobrażam sobie niczego innego jak unifikacja obu części, ale nic nigdy nie wiadomo. Jest jeszcze VCMI, które mogłoby tez pogodzić obie strony.

SubArrin PW
26 lipca 2010, 11:00
Twórcy HotY prosili, żeby skasować wszystkie wycieki i nie rozpowszechniać.

Stone Sour PW
27 lipca 2010, 19:16
Według mnie raczej pogodzą obie wersje bo HotA bez WoGa nie ma zbytniego sensu .

Tiger-2 PW
27 lipca 2010, 20:35
Dla tych co nie mogą zmieniać ustawień regionalnych HoTa może nie być zgodna z WoGiem .
strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30 ... 34 - 35 - 36
temat: [ważne] Horn of the Abyss - archiwum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel