Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Zapomniane części Groty
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

vinius PW
5 lutego 2014, 16:12
Po co się zaraz żołądkować, Hobbicie? Nie zabieraj Grotowiczom radości z odnajdywania komnat w budowie!

Acid Dragon PW
5 lutego 2014, 16:58
Cytat:
Jeśli któregoś z autorów powstających komnat uraziłem to przepraszam.

Nikogo nie uraziłeś, aczkolwiek faktem jest, że jeśli czegoś jeszcze nie opublikowaliśmy na głównej, to jest ku temu powód. W przypadku MM1, dział był tworzony od co najmniej 2 lat, aczkolwiek przez długi czas prace nad nim były zawieszone. Nie chcemy prezentować rzeczy niedokończonych i niepełnych, o ile to tylko możliwe. Możemy dyskutować o tym, czy to dobry, czy zły pomysł, aczkolwiek zgodnie z prawami autorskimi, autorzy - i tylko oni - mają pełne prawo do decydowania o tym, kiedy coś opublikować - choćby i to było ich "widzimisię".

Wracając do MM1, ostatnio za inicjatywą Dark Dragona prace wznowiono, czego efektem jest m.in. przerobienie działu ze stworami. Niekoniecznie jednak usuwanie stanu "ukrycia" było dobrym pomysłem i jak widać - zepsuło to trochę niespodziankę i przyszły efekt końcowy.

Działy takie jak MM1 nie są "zapomnianymi częściami Groty". One po prostu jeszcze nie powstały.

AmiDaDeer PW
5 lutego 2014, 17:56
vinius:
Po co się zaraz żołądkować, Hobbicie? Nie zabieraj Grotowiczom radości z odnajdywania komnat w budowie!
Odnajdujcie sobie co chcecie, pytanie tylko czy na pewno słusznym jest dzielenie się tą wiedzą na forum publicznym. :P

Dru PW
5 lutego 2014, 19:03
Cytat:
Do autora działu - w galerii chociaż niektóre screeny mogłyby być podpisane ;)
A czy dział oficjalnie już wystartował? Chyba widać, że strona jest tworzona i brakuje nie tylko opisów pod miniaturkami...

Rozumiem Hobbita gdyż też uważam, że takie strony w trakcie budowy powinny być ukryte przed opinią publiczną. Może nie każdy autor chciałby pokazywać swoją twórczość, która w początkowej fazie jest tylko szkicem i może jeszcze wiele razy się zmienić...


Alamar PW
6 lutego 2014, 09:57
Cytat:
Rozumiem Hobbita gdyż też uważam, że takie strony w trakcie budowy powinny być ukryte przed opinią publiczną.
A ja nie rozumiem. Jeśli autor chciał ukryć stronę przed publicznością, to może mieć pretensje tylko do siebie, że nie zaznaczył odpowiedniej opcji.

AmiDaDeer PW
6 lutego 2014, 15:16
Alamarze, naprawdę nie widzisz różnicy między przypadkowym odkryciem działu przez jednego zabłąkanego użytkownika (co jest w porządku) a ogłaszaniem przez tego użytkownika publicznie że ten dział istnieje i dawaniem linka do nieukończonej roboty?

Alamar PW
6 lutego 2014, 15:19
A czyja to wina? Użytkownika, który coś takiego znalazł i chciał się pochwalić, czy też autora, który się "nie zabezpieczył" na taki właśnie wypadek, mimo że opcja ukrycia swych (niedokończonych) prac przed wścibskimi oczyma od dawna istnieje?

Dru PW
6 lutego 2014, 15:57
Tu nie chodzi o czyjąś winę, ale o to, że takich rzeczy się po prostu nie robi.

To tak jakby haker włamał się do serwera firmy i udostępnił zgromadzone tam dane w jakimś serwisie społecznościowym podając linka. Czy jest to wina firmy? Owszem, ale nie usprawiedliwia to hakera przed takim postępowaniem.

Swoją drogą, nawet jakby zabezpieczenia były uaktywnione tak jak teraz to i tak można wejść do działu i zobaczyć jak wygląda szata graficzna i cały koncept strony, który może się jeszcze zmienić.

Może autor nie życzy sobie oglądania jego niedokończonej pracy i tym samym proponuję usunięcie podanych niżej linków...

Morglin PW
6 lutego 2014, 16:42
Cytat:
To tak jakby haker włamał się do serwera firmy i udostępnił zgromadzone tam dane w jakimś serwisie społecznościowym podając linka. Czy jest to wina firmy? Owszem, ale nie usprawiedliwia to hakera przed takim postępowaniem.

Różnica jest taka, że na niektóre niedokończone działy można się natknąć przez przypadek (np. gdy przeglądałem coś w Grocie nagle zachciało mi się przejść do strony Jaskini o H1. W takim wypadku najszybciej jest użyć adresu http://www.acidcave.net/h1.php. Jeśli jednak zapomnę dopisać na końcu linka ".php" to przekieruje mnie do powstającej komnaty.).

Przyznaje, autor może nie życzyć sobie by upubliczniać jego dzieło bez jego zgody dlatego wyżej napisałem przeprosiny. Po prostu upomnienie powinno pojawić się w chwili wrzucenia pierwszej nieukończonej strony. Wtedy niezależnie od jakichkolwiek zabezpieczeń linki do powstających działów by się tu nie znalazły.

Cytat:
Może autor nie życzy sobie oglądania jego niedokończonej pracy i tym samym proponuję usunięcie podanych niżej linków...

Raczej większość Groty i tak już zobaczyła powstające komnaty, a autorzy nieżyczący sobie oglądania ich stron dawno je ukryli. Mimo to zedytuję swoje wcześniejsze posty.

Hayven PW
6 lutego 2014, 16:48
... a ja dzięki informacjom z działu MM1 w końcu zrozumiałem, dlaczego postaci nr. 5-6 nie mogą atakować podczas starcia :3

AmiDaDeer PW
6 lutego 2014, 16:52
Ta dyskusja to jakaś paranoja. Naprawdę próbujecie usprawiedliwiać to, że ktoś upublicznił gdzieś coś bez zgody autora, i to jeszcze w temacie który nie do tego służy? I że to wina autora? Czyżby to autor zmusił tego użytkownika do wrzucenia tego tutaj?

Rozumiem że gdyby ktoś upublicznił tutaj hasło do konta Acida, to byłaby to jego wina, że nie zabezpieczył dobrze swoich danych? :P

Proponuję Alamarowi przypomnieć sobie sprawę z jednym tutejszym komiksem, o której widocznie zapomniał...

Irhak PW
6 lutego 2014, 17:10
Cytat:
Może autor nie życzy sobie oglądania jego niedokończonej pracy i tym samym proponuję usunięcie podanych niżej linków...
Mnie zawsze interesuje jak na tym forum można prosić o "usunięcie podanych niżej linków" jak niżej są późniejsze posty o.O

Cytat:
Rozumiem że gdyby ktoś upublicznił tutaj hasło do konta Acida, to byłaby to jego wina, że nie zabezpieczył dobrze swoich danych? :P
Tak, gdyż podał je komuś komu nie powinien (IIRC hasła są na tyle szyfrowane, że żeby zdobyć inną drogą trzeba się uciec do nie do końca legalnych czynności).

Kammer PW
6 lutego 2014, 17:50
Gratulują Morglinowi "wyczarowania" w tym temacie większości Starożytnych. Jeśli pojawi się tu jeszcze z Twojego powodu Rabican, Qui i f!eld, oświadczam, że przestanę przy każdej możliwości przerabiać Cię na produkty spożywcze.

Odnośnie tematu: czy strona Kościanego Smoka jeszcze istnieje (ale jest niemożliwa do wejścia bez linka), czy też została skasowana i wróci w którymś z powstających działów?

Acid Dragon PW
6 lutego 2014, 17:51
Hobbit - nie przeginajmy w drugą stronę.

Jeśli autor powieści wywiesi swój maszynopis w oknach domu, a potem będzie twierdził, że przecież niczego nie publikował, więc nikt nie ma prawa stanąć pod jego domem i tego czytać, to raczej nie będzie miał racji. Tym bardziej nie będzie miał możliwości zabronić ludziom wysyłania smsów w stylu "chodźcie pod dom Martina - w oknach wywiesił trzydziestą część Gry o Tron!".

Sprawa sprowadza się do tego co to tak naprawdę jest "opublikowanie" w Internecie. Fakt, że autor nie opublikował swoich prac na stronie głównej Kwasowej Groty nie znaczy, że nie opublikował ich w ogóle.

Jeśli autor wystawia stronę w publicznej sieci, bez zabezpieczeń, gdzie może wejść każdy znający adres - w tym wyszukiwarki internetowe, to wg mnie jest to już forma publikacji.

Pozostaje jednak kwestia uszanowania woli autora odnośnie jego zamiarów, jak i jego pracy - nawet jeśli coś opublikował nieumyślnie.
Dlatego też napisałem, że jeśli czegoś nie publikujemy na głównej, to jest ku temu powód.

Tak więc jak mówiłem, w Grocie to autorzy działów decydują o tym co i kiedy chcą opublikować - tak na głównej, jak i w ogóle.
Aczkolwiek o ile publikacja "w ogóle" jest kwestią praw autorskich, o tyle publikacja na stronie głównej to już tylko niepisana umowa między mną, a autorem.

===========================================

@Kammer - Ukryte Komnaty w tej chwili można uznać właściwie za niefunkcjonujące. To znaczy - jeśli działają, to przez przypadek :P. W tym roku prawdopodobnie dostaną nowy mechanizm i nową formę, a także nowe sposoby odkrycia. Niektóre zaś przepadną lub zostaną zmienione. Przykładowo - o ile naprawdę nie będzie mi się chciało przerabiać Erathian Sudoku, to niedługo zostanie zdjęte ze strony ze względu na kretyńskie działania firmy Oracle, która tak dba o "bezpieczeństwo" użytkowników, że od 2014 roku postanowiła blokować wszystkie starsze applety Javy niezabezpieczone certyfikatami.

Alamar PW
6 lutego 2014, 17:57
Hobbit:
Naprawdę próbujecie usprawiedliwiać to, że ktoś upublicznił gdzieś coś bez zgody autora, i to jeszcze w temacie który nie do tego służy? I że to wina autora? Czyżby to autor zmusił tego użytkownika do wrzucenia tego tutaj?
1. Skąd osoba, która natknie się na coś, co nie jest widoczne normalnie w Grocie (w tym i Ukryte Komnaty), ma wiedzieć, że dany dział jest w produkcji i jeszcze znać autora?
Pomyśl nad tym przez chwilę.

To tak jakby ktoś natknął się w sieci na koncepty Nag do H6 czy nową stronę o nieogłoszonej jeszcze grze i zamieścił na dowolnym forum, a Ubisoft miało pretensję właśnie do tej osoby o ujawnienie tych informacji.
Pretensje Ubisoft mógł mieć tylko do siebie i osób odpowiedzialnych za niedopatrzenia/przecieki, nie zaś do osób, które informacje przekazały dalej.

Można co najwyżej poprosić odpowiednie osoby (adminów, autora danego posta) o usuniecie tych informacji. Grzecznie. Bez żadnych "kurna".

2. Ten temat jest o Ukrytych Komnatach. Wszystkie podane linki nie są normalnie widoczne, podobnie jak nie są widoczne Ukryte Komnaty.
Powiedz mi, czy wszystkie Ukryte Komnaty mają w nagłówku napis "Ukryta Komnata" czy może jednak nie mają? Osobiście nie pamiętam, ale wydaje mi się, że jednak nie.
O ile dział MM1 może budzić wątpliwości co do podlegania pod "ukryte", to skąd miałbyś pewność, że nie jest to np. ukryta komnata dla MMX?

Dru:
Może autor nie życzy sobie oglądania jego niedokończonej pracy i tym samym proponuję usunięcie podanych niżej linków...
Było na to zbyt późno już po pojawieniu się posta Morglina, a co dopiero teraz. Kto chciał, zobaczył co trzeba.
Zaś co do pierwszego - od tego są i były odpowiednie opcje. Tak więc jakiekolwiek pretensje autorzy mogą kierować tylko do siebie za niedopatrzenia.

Irhak:
Mnie zawsze interesuje jak na tym forum można prosić o "usunięcie podanych niżej linków" jak niżej są późniejsze posty o.O
Edytuj profil -> Jak sortować posty?

vinius PW
6 lutego 2014, 18:56
Ditto.

AmiDaDeer PW
6 lutego 2014, 19:03
Irhak:
Tak, gdyż podał je komuś komu nie powinien
Załóżmy że nie podał ich nikomu, a osoba która opublikowała te hasła dowiedziała się o nich od jakiegoś anonimowego hakera.

Acid Dragon:
Jeśli autor wystawia stronę w publicznej sieci, bez zabezpieczeń, gdzie może wejść każdy znający adres - w tym wyszukiwarki internetowe, to wg mnie jest to już forma publikacji.
Tyle że komnaty wskazane w tym temacie nie są łapane przez wyszukiwarki internetowe. Ludzie którzy się dostali do danego działu musieli dorwać ten adres albo od kogoś innego, albo poprzez metodę prób i błędów. Czy to nie jest już jakaś forma zabezpieczenia? Zostawmy sprawę tego jak łatwo można "złamać" to zabezpieczenie - wyjdzie bowiem na to że dla niektórych każde zabezpieczenie jest łatwe do obejście i w praktyce nie ma w internecie czegoś takiego jak "niepubliczne", a wtedy i za logowanie się na cudze konta nie powinno być żadnej odpowiedzialności.

I tak, przez cały czas chodzi mi głównie o to, żeby po prostu uszanować to, że niektóre komnaty nie powinny być upublicznione. Nie są one bowiem ani zapomniane, ani

Alamar:
Skąd osoba, która natknie się na coś, co nie jest widoczne normalnie w Grocie (w tym i Ukryte Komnaty), ma wiedzieć, że dany dział jest w produkcji i jeszcze znać autora?
To naprawdę ma być wytłumaczenie do publikowania co się tylko znajdzie? Czy nie wystarczyłoby po prostu zapytać prywatnie (a mamy coś takiego jak PW) administratora, czyje to dzieło i czy jest jeszcze kontynuowane?

Alamar:
To tak jakby ktoś natknął się w sieci na koncepty Nag do H6 czy nową stronę o nieogłoszonej jeszcze grze i zamieścił na dowolnym forum, a Ubisoft miało pretensję właśnie do tej osoby o ujawnienie tych informacji.
Pretensje Ubisoft mógł mieć tylko do siebie i osób odpowiedzialnych za niedopatrzenia/przecieki, nie zaś do osób, które informacje przekazały dalej.
Jak najbardziej Ubisoft może mieć pretensje do osób które publikują coś, czego nie chcą publikować. Ba - może nawet prosić daną stronę internetową lub daną osobę o ocenzurowanie danego elementu, jeśli sobie nie życzą jego publikacji. Parę razy to się zdarzało w Grocie, kiedy następowały przecieki, i jakoś wtedy nie widziałem żebyś protestował.

Alamar:
Można co najwyżej poprosić odpowiednie osoby (adminów, autora danego posta) o usuniecie tych informacji. Grzecznie. Bez żadnych "kurna".
Mój pierwszy post odnosił się do offtopu w tym temacie. Nie jestem autorem żadnej z opublikowanej tutaj komnat więc nie mam o co prosić, mogę natomiast zwrócić uwagę na to, co pasuje do tematu, a co nie, a także skomentować to jak tylko mi się spodoba, o ile nie naruszam tutejszych zasad.

Poza tym jesteś ostatnią tutaj osobą, która powinna mówić mi o grzeczności. :P

Alamar:
Ten temat jest o Ukrytych Komnatach.
Ten temat jest o zapomnianych częściach Groty, jak sama nazwa oraz pierwszy post wskazują.

Alamar:
Było na to zbyt późno już po pojawieniu się posta Morglina, a co dopiero teraz. Kto chciał, zobaczył co trzeba.
A to dobre... Gdy zespół od Hoty chciał żeby wszystkie linki do wersji beta były usuwane, to były usuwane bez najmniejszej wątpliwości, mimo że też "kto chciał, zobaczył co trzeba".

Poza tym Ty akurat powinieneś wiedzieć, kto jest autorem tych komnat i czy faktycznie chce żeby zostały usunięte.

Morglin PW
6 lutego 2014, 19:13
Pozwolę sobie na post w stylu Hobbita:
Kurna, ludzie, upubliczniłem to upubliczniłem. Na cholerę drążyta temat?

AmiDaDeer PW
6 lutego 2014, 19:18
Żeby wyjaśnić pewne kwestie, które wydają się być kontrowersyjne? :P

Nie mam już do Ciebie pretensji, spokojnie. Początkowo miałem problem z tym, że wpadłeś w potok wrzucania kolejnych linków, ale już nie teraz. Gorzej że widzę iż niektórzy mają gdzieś coś takiego jak wola autora do pokazania swojej pracy...

Garett PW
6 lutego 2014, 19:21
Hobbit:
Ten temat jest o zapomnianych częściach Groty, jak sama nazwa oraz pierwszy post wskazują.

Tym bardziej można to usprawiedliwić bo skąd taki przypadkowy odkrywca może wiedzieć czy komnata jest aktualnie w budowie czy ktoś kiedyś olał sprawę i zapomniano o niej.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: Zapomniane części Groty

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel