Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG/mod] Four Upgrades
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 24 - 25 - 26

klimak007 PW
25 lipca 2013, 11:03
Czy jest FU 2 dla ERY II?
Jeśli nie to czy trudno jest przebudować taki mod pod Erę?

Drwal PW
25 lipca 2013, 11:50
Nie ma niestety takiej wersji, ale jak najbardziej jest możliwe stworzenie FU 2 pod Ere. Mówię tak tylko czysto teoretycznie, FU oparte jest na plikach NU, skoro wersja NU Era powstała więc przeciwwskazań nie widzę. Jest tylko taki jeden mały problem, Ery 2 nigdy nawet nie miałem na swoim dysku. Nie wiem jak to wygląda, jak jest zbudowane, czy pracochłonne jest przeniesienie na nowy silnik. Dlatego raczej nie zajmę się tym. Chyba, że ktoś znający Ere by mi pomógł i jakoś logicznie (mam na myśli po chłopsku) wytłumaczył jak taka "konwertacja" na nowy silnik mogłaby wyglądać. :)

Hayven PW
25 lipca 2013, 12:52
O ile dobrze pamiętam, przy konwersji moda WoG na moda do ERY, wystarczy wypakować pliki modyfikacji do odpowiedniego folderu w folderze MODS i wszystko gra :)

Kuririn PW
25 lipca 2013, 12:54
No no no... że ktoś w to jeszcze gra ;) cieszy mnie to niezmiernie.

klimak007 PW
25 lipca 2013, 19:13
Przerobiłem FU2 pod ERĘ dla własnych potrzeb. I jakoś działa :).Niestety nie miałem czasu go przetestować.

Pozwoliłem sobie zamieścić linka z przeróbką:
http://speedy.sh/kKnb3/Four-Upgrades-2-on-ERAII.rar


INFO:
0. Włączyć Four Ugrades 2+ ERA w Mods Manager.(rozpakować w Mods)
1. Wyłączyć New Upgrades w Mods Manager.
2. Włączyć "Nowe ulepszenia i Four Ugrades" w Opcjach Wog.
3. Wyłączyć "Dodatkowe ulepszenia stworzeń "Uniwersalne ulepszenia stworzeń", "Neutralne wrota żywiołów", "Zmodyfikowany balans stworzeń", "Ulepszone stworzenia", "Metafora" w Opcjach Wog.

Znane błędy:
* Przed wejściem do Edytora Map trzeba wyłączyć FU2.
* Mini obrazki przy tabeli z doświadczeniem jednostki są nie zmienione (mało przeszkadza)
* Za duży przyrost Feniksów ??? (+4)
* Wrota Żywiołów z wybudowanym Grallem nie działają poprawnie tzn. są błędy erm.

Drwal PW
25 lipca 2013, 21:06
Miło mnie zaskoczyłeś, że coś takiego powstało. Ze względu na brak ERY i osobistą niechęć do tej platformy nie przetestuje, ale proszę o opinie jak to działa. Jeżeli wszystko będzie w porządku umieścimy te wersje jako oficjalną na platformę ERA.

Shreem PW
17 sierpnia 2013, 13:02
Niektóre stworzenia mają pozmieniane nazwy i statystyki na te zwykłe WoGowe, co zorbić, aby to naprawić pod ERĄ?

majaczek PW
1 stycznia 2016, 20:30
Jest mod który bazuje na Four Upgrades, ale nie zamienia stworków tylko dodaje, ponadto drugie ulepszenia są teraz w nim dla wszystkich siedmiu poziomów stworków. Ponadto wprowadza Tzw Strażników Miast. Jest nim Amethyst Upgrades mod mojej produkcji pod ERA II. Znajdziesz go w temacie Knightmare Mods na HeroesCommunity. Sorki ale nie wiem czy linki na grocie są aktualne.

Drwal PW
1 stycznia 2016, 23:02
Proponuje tutaj udostępnić link do ściągnięcia, szukanie czegokolwiek na HC nie jest zbyt przyjemne. :P

Kammer PW
1 stycznia 2016, 23:16
Takie cudo znalazłem: czeska strona. Brawo, Drwalu, jesteś autorem. :D

Drwal PW
1 stycznia 2016, 23:26
Modowało się kiedyś. ;) Powinien tam być dopisany także Kuririn. Fajnie się wspomina te czasy, chociaż dziś pewnie inaczej bym rozwiązał pewne kwestie. Bardzo cieszy fakt, że Majaczek dał drugie życie Four Upgrades, z drugiej jednak strony, nawet dziś (z tego co widzę po statystykach ściągnięć w Grocie), to top 4 najpopularniejszych modów do Woga w Polsce. Żal, że nie wydaliśmy wtedy angielskiej wersji.

majaczek PW
3 stycznia 2016, 19:26
Tak może drwal był autorem. Nowe Amethyst Upgrades wykracza poza granice 4U i dodaje ulepszenia do wszystkich 7 poziomów wszystkich 9 miast. Ponadto dodaje Town Guardians (koncept zerżnięty z serii Disciples ale fajny).

PS: nie chcę obrazić Drwala
PPS: majaczek pisze się z małej litery

Drwal PW
3 stycznia 2016, 19:38
Ale ja nie chce sobie przypisywać twojej modyfikacji. :)

Zdaje sobie sprawę, że to jeszcze coś bardziej urozmaiconego (i pewnie lepszego) niż FU2, dlatego cieszy mnie, że zdecydowałeś się właśnie na ten mod.
Miałbym jednak dla Ciebie małą radę. Mod tworzysz przede wszystkim dla graczy i radziłbym go jakoś mniej skomplikowanie opisać. Tworzysz świetne mody, ale z tego co widzę nie ściągą ich duża ilość osób. Myślę, że Twój zbyt "programistyczny" i specyficzny dla Ery język ma tu spore znaczenie. Opisz dokładnie co zawiera, daj masę screenów, a efekt sam przyjdzie. Być może niedługo postaram się opisać mod także w komnacie WoGa.

Za "Majaczka" z wielkiej litery przepraszam.

majaczek PW
3 stycznia 2016, 19:41
Dzięki Drwal-u za słowa otuchy :)

mógłbyś też zahypeować moje mody na Heroes Community w temacie Knightmare Mods? Byłbym wdzięczny :)

Drwal PW
26 listopada 2017, 12:10
Nagrałem już tyle filmików o modach, a nie było video o moim (i Kuririna) Four Upgrades. Musiałem zmienić ten stan rzeczy. Wiem, że to kilka lat za późno, ale może ciągle warto. Mimo leciwego wieku, to wciąż jeden z najczęściej ściąganych modów w Grocie, powstała wersja na Erę. Może też ktoś doceni te pracę. To były czasy kiedy nie istniały Era i VCMI, modów powstawało jak na lekarstwo, a poradników i licznych programów było jeszcze mniej.

Bezpośredni link



Hayven PW
26 listopada 2017, 15:35
Co to za muzyczka leci na końcu?

Fandor PW
26 listopada 2017, 18:30
Drwalu, myślę że stare mody tworzone pod WoGa były dla wielu osób inspiracją do tworzenia kolejnych czy to na WoGa, ERA czy VCMI, z resztą wystarczy zobaczyć jak New Upgrade się rozwija, przecież wszystko zaczęło się od tego małego moda jeszcze na WoGa. Odwaliliście kawał dobrej roboty, która na pewno miała jakiś wpływ na rozwój sceny moderskiej, a do tego na pewno wielu ludziom tak jak i mi przyniosła wiele godzin frajdy.

Drwal PW
26 listopada 2017, 18:36
Hayven:
Co to za muzyczka leci na końcu?

Act Two Tenebrous Brothers Carnival.

@Fandor

Miło to słyszeć. Sam już nie w gram w Four Upgrades, ale cieszy mnie każde ściągniecie modyfikacji. Spędziliśmy z Kuririnem nad tym kawał życia i ja bardzo miło wspominam ten zapał, który wtedy mieliśmy.

Kuririn PW
26 listopada 2017, 19:57
U mnie wciąż ten zapał trwa... ale się już po kapeczku wypala...

Drwal PW
26 listopada 2017, 20:14
Nad Tobą musi stać jakiś Drwal, by Cie dopingować i popychać. Sam trochę zbaczasz z drogi. :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 24 - 25 - 26
temat: [WoG/mod] Four Upgrades

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel