Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG/mod] Four Upgrades
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 23 - 24 - 25 - 26

Blind_Death PW
5 czerwca 2011, 14:08
Nic z tych rzeczy. Zainstalowałem moda (pisało, że instalacja się powiodła) i jak włączam gre i chce np. jeden z tych nowych budynków zbudować to nie ma tam opcji o których czytałem we wcześniejszych postach. Może czegoś nie zaznaczyłem w opcjach ?

No i mam zaznaczoną opcja Nowe Ulepszenia

Drwal PW
5 czerwca 2011, 14:29
Wogifikujesz mapę? Aha, może też złym sposobem chcesz wykupić specjalny budynek. Dla przypomnienia, aby go kupić klikasz PPM na Radzie Osady/Radzie Miasta/Ratuszu/Kapitolu.

Blind_Death PW
5 czerwca 2011, 20:26
Tak wszystko wogifikuje ale jak wybuduje ten budynek nowy to nie moge ulepszyc np. ważki w ose WoGóle nie ma takiej opcji

A zeby dzialala wersja 2.0 musze miec ta pierwsza wersje zainstalowana ??

Drwal PW
5 czerwca 2011, 21:59
W FU 2 nie ma ulepszenia ważki w osę. Jest ono w wersji FU stworzonej przez Dragonara czyli tej 1. Jak napisałem FU 2 instalujemy tylko na czystego Woga, spolszczenie i Nowe Ulepszenia po polsku, nie potrzeba żadnej wcześniejszej wersji. Jeżeli tak zrobisz wszystko będzie działać prawidłowo.

Blind_Death PW
6 czerwca 2011, 19:44
Już jest ok. Zainstalowałem jeszcze raz i jest wszystko wporządku. Dzieki za uwage.

Shreem PW
24 grudnia 2011, 14:08
Być może było już, ale nie mam czasu szukać przed samą wigilią ;) Po wgraniu Twojego moda gra działa super (piękne ulepszenie dla FU 1.0) lecz edytor map WOG nie chce się włączyć. Od razu wyskakuje, że aplikacja zostałą zamknięta. System operacyjny Vista Home Edition SP2 + najnowsze aktualizacje.

Co poradzicie forumowicze?

P.S. Wesołych świąt ;)

Jeddite PW
24 grudnia 2011, 14:25
Ja poradzę!

Edytor map NIE DZIAŁA z FU 1.0 i 2.0 beta.
Miałem ten sam problem - najlepszym lekarstwem jest reinstalacja...
Podejrzewam, że winowajcą może być plik CREXPBON lub CREXPMOD bo gdy ich nie podmieniłem to mi działał. Jak czcesz mieć FU 1.0 to zmień rozszerzenie z .wog na .zip lub .rar, wypakuj pliki, podmień odpowiednie defy itp. do pliku h3sprite lod za pomocą SimpleLod (więcej info tutaj), potem możesz zmienić dżwięki jednostek (info tu i tu).

AmiDaDeer PW
24 grudnia 2011, 15:04
Na tej stronie powinien gdzieś być do ściągnięcia patch do edytora map specjalnie dla NU, a zatem i dla FU.

Jeddite PW
24 grudnia 2011, 15:35
Ten patch nic nie da - próbowałem.

Słuchaj Shreem! Udało mi się przez to przebrnąć:
1. Ściągnij FU II (najnowsze)
2. Wypakuj tylko plik CREXPMOD
3. Ściągnij NU PL
4. Wypakuj tylko plik CREXPBON
5. Podmień je (OSOBNO!!!) za pomocą SimpleLod zmieniając nazwę programu na H3bitmap.
6. Jeżeli zrobiłeś kopię zapasową - usuń rozszerzenie .bak, wytnij i wklej w katalogu z grą.
7. Jeżeli nie zrobiłeś kopii zapasowej - napisz tu - zuploaduję to.

Altair PW
24 grudnia 2011, 15:48
O ile pamiętam chyba kiedyś pisałem wersje tego pliku specjalnie na FU. Niestety aktualnie nie mam dostępu do ftpa gildii, więc wam tego nie poszukam.

Shreem PW
25 grudnia 2011, 00:19
Dopiero co wróciłem z wigilii ;) Jutro równie mnie cały dzień nie ma - ach święta z rodzinką - więc najwcześniej 26 grudnia sprawdzę co i jak, ewentualnie jutro po meczach NBA czyli "suma sumarum" w nocy z 25 na 26 grudnia.

EDIT: Mam problem z pobraniem FU 2.0 Wyskakuje mi błąd, że plik nie istnieje, są jakieś problemy z serwisem, więc muszę czekać.

Jeddite PW
28 grudnia 2011, 11:20
UWAGA!!! Rozgryzłem to!!!

Po prostu nie instaluj tego - wypakuj plik wog (z FU 2.0 beta) Zmień mu rozszerzenie na rar lub zip, wypakuj pliki z niego, statystyki i nazwy siedlisk przekopiuj do katalogu data, i podmieniaj defy jednostek i siedlisk!

U mnie podziałało! Mam FU i edytor map 3.3!


AmiDaDeer PW
28 grudnia 2011, 16:04
Nie zdziwię się, jeśli nie wszystko działa poprawnie z powodu braku pliku EXE (bodajże takowy zarówno w NU jak i FU występuje?).

Shreem PW
28 grudnia 2011, 22:59
Ogólnie to tylko edytor nie działa, mod FU 2.0 mam w pełni poprawnie zainstalowany, nie wyskakują żadne komunikaty o błędach, nawet przestało mi wywalać błędy ERM jak to miało miejsce w FU 1.0 (czasami).
Z tym edytorem to może też być przyczyna tego, że wgrałem jakiś dodatek czy tam coś do edytora z gildii ERM i nagle się posypało.

Erui PW
29 grudnia 2011, 16:17
U mnie, tak jak u Shreema też nie działa tylko edytor. Co prawda oprócz NU i FU 2.0 mam jeszcze zainstalowane takie mody: NI (nowy interface) z AR, HD i Nowi Dowódcy 1.5 (NCPv1.5). Edytor działał dopóty dopóki nie zainstalowałem FU 2.0. Teraz też wszystko działa dobrze, nie występują żadne błędy tylko nie działa edytor. Może ktoś z twórców FU 2.0 rozgryzłby tę sprawę i opracował łatkę co?

Drwal PW
30 grudnia 2011, 00:13
Niestety takiej łatki zrobionej przeze mnie nie będzie. Z jednej prostej przyczyny. Nigdy nie modyfikowałem edytora map w większym stopniu i po prostu nie znam się na tym. Nie mam też czasu by się to bardziej wgłębiać. Ja nie korzystam z patchu(a) do edytora map i dlatego nie zwróciłem uwagi na ten problem. Ale sami przyznacie, że ten patch nie jest kompatybilny z 90% modami wiec to nie jest problem tylko FU. Taki to już urok Woga.:)

Jeddite PW
30 grudnia 2011, 12:03
Wyżej napisałem co zrobić. Mi działa.

johnny1502 PW
6 stycznia 2012, 22:18
Ja to zainstalowalem i nic nie ma nowego. Dlaczego? robilem wedlug instrukcji

Kuririn PW
6 stycznia 2012, 23:12
johnny1502...

1) Mógłbyś napisać co zrobiłeś?
2) Na pewno zapoznałeś się z WOGiem?


HaXiiT PW
16 czerwca 2012, 09:50
Mógłby ktoś powiedzieć jak zastąpić ulepszenie Nekropolii - zamiast Ducha, chciałbym lepszego Wampira. Zajme się defami i statystykami (tylko jak dać wysysanie życia ? -,-) ale nie wiem jak dodać ową jednostkę do zamku i umożliwić upgrade Wampirzych Lordów do niej właśnie. Ktoś pomoże ?
strona: 1 - 2 - 3 ... 23 - 24 - 25 - 26
temat: [WoG/mod] Four Upgrades

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel