Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG/mod] Four Upgrades
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26

Kuririn PW
13 kwietnia 2011, 10:02
Miały być zmiany lecz :D będzie dodatkowy mod o nazwie "New Looks" Co do rozbójnika hmm tu ciężko z dobraniem jakiejkolwiek jednostki, do tego jeszcze bug w grze z głosem. Trolla chciałem zmienić lecz siła wyższa :D

SkorpionXAP PW
13 kwietnia 2011, 12:32
na wogjednostki.dbv.pl znalazłem fajną jednostkę, jaszczurzy żołnierz, mógłby być ulepszeniem gnola. Narazie szukam na rosyjskich stronach jednostek :P Może coś znajdę.

Ale trolla można by zastąpić jakimś... Hersztem ogrów czy coś... W końcu jest dużo defów w internecie.

Shin0bi PW
13 kwietnia 2011, 15:45
Ulepszanie Gnolla do Jaszczurzego Wojownika jest jeszcze mniej logiczne niż ulepszanie Gnolla do rozbójnika >_<

SkorpionXAP PW
13 kwietnia 2011, 18:01
@up
Nie powiedziałbym, oba to jakieś zwierzołaki. Ale rozumiem aluzję, lecz ja tylko podałem przykład. Chodzi mi o jakieś alternatywy. Na stronce wogjednostki jest taki nawet nawet ogr, mógłby zastąpić trolla, chociaż z racji na wygląd tego ogra, było by to raczej cofnięcie w ewolucji :P Powrót do punktu wyjścia... Ale jest tam taki "Goblin v2" Wydaje się na dużego i jeżeli jest taki naprawdę, to mógłby być naprawdę niezłą ewolucją. Ma miecz (odejście od maczug) ale wygląd bardzo podobny do ogra.

A za gnola może ten "Bagienny centaur" ? Tylko ten ulepszony... Nawet fajna sklejka :P

O FU 2 :
Grałem z kumplami i powiem, że fanatyk wymiata. Już krzyżowiec był twardy, ale to przewyższa wszystko, 30 fanatyków poradziło sobie z błękitnym :P Heros nie był jakiś mocny. To jest twardsze od krzyżowca, silne jak czempion, szybsze od zwykłego krzyżowca... Zawsze był najlepszą jednostką swojego poziomu (biorąc pod uwagę koszt) a teraz... Wygląda również ciekawie, GOOD JOB x2 !!!

A teraz ciekawostka :P Grałem na mapce na której nomandzi ulepszani są w fortach do kawalerzystów :P Ulepszyłem pikiniera w halabardnika, Halabardnika w Nomanda, a jego w kawalerzystę którego ulepszyłem w Czempiona! Gdyby mieć obok siebie fort, to przyrost nie miałby znaczenia, bo z 30 pikinierów robiłbym czempionów, po co arena?

Drwal PW
13 kwietnia 2011, 18:25
SkorpionXAP:
O FU 2 :
Grałem z kumplami i powiem, że fanatyk wymiata. Już krzyżowiec był twardy, ale to przewyższa wszystko, 30 fanatyków poradziło sobie z błękitnym :P Heros nie był jakiś mocny. To jest twardsze od krzyżowca, silne jak czempion, szybsze od zwykłego krzyżowca... Zawsze był najlepszą jednostką swojego poziomu (biorąc pod uwagę koszt) a teraz... Wygląda również ciekawie, GOOD JOB x2 !!!

A teraz ciekawostka :P Grałem na mapce na której nomandzi ulepszani są w fortach do kawalerzystów :P Ulepszyłem pikiniera w halabardnika, Halabardnika w Nomanda, a jego w kawalerzystę którego ulepszyłem w Czempiona! Gdyby mieć obok siebie fort, to przyrost nie miałby znaczenia, bo z 30 pikinierów robiłbym czempionów, po co arena?

Cieszę się, że mod się podoba. Co do fanatyków, to owszem są mocne, ale mają też swoje słabe strony, między innymi cena za jaką trzeba ich ulepszyć. Poza tym inne nowe jednostki też są dobre. Robiąc jakiś mod najtrudniej zachować balans, myślę jednak że w FU 2 to się miarę dobrze udało.

Co do mapy to pierwszy raz słyszę o niej. Sprawdzałem u siebie na kilku mapach i na żadnej Nomad nie ulepsza się do Championa. Albo jest to jakiś jednorazowy Bug, albo instalowałeś FU 2 na FU1, albo też masz jakąś mocno zErmowaną (?) mapkę.

Mógłbyś sprawdzić czy na innych mapkach też tak masz? Jak tylko na jednej to podaj nazwę tej mapy, jestem ciekaw jak autor coś takiego zrobił.

Shin0bi PW
13 kwietnia 2011, 20:13
Niedługo z całą pewnością wgram tego moda, bo wygląda naprawdę ciekawie. Mam jednak dwa zastrzeżenia : Czarci strażnik trochę zbyt jaskrawy, natomiast Lord Piorunów zbyt podobny do Tytana. Ale ogólnie rzecz biorąc mod prezentuje się bardzo dobrze.
A teraz pytanie natury technicznej; czy Czarci strażnik też wskrzesza demony?

Drwal PW
13 kwietnia 2011, 20:19
Niestety wskrzeszania demonów nie udało się zrobić. Za to Czarci Strażnik ma inne zdolności które to rekompensują, między innymi potrafi uderzać biczem na 2 pola (bardzo dobrze zrobiona animacja przez Kuririna), ale nie tylko. Zachęcam do przetestowania.

Co co Lorda Piorunów to różni się on dużo bardziej od Tytana niż ten pierwotny z Woga. W grze jest to dobrze widoczne, niestety screany trochę zawsze zmieniają obraz. Kolor biczownika zmienialiśmy setki razy bo ciężko się było na coś zdecydować. Osobiście mi się podoba, ale rozumiem że każdy ma inny gust.



SkorpionXAP PW
14 kwietnia 2011, 17:17
@up
Nie nie mam tak, to była mapka ze skryptem erm (ulepszanie nomadów do kawalerzystów), ale naprawdę wyszło to dziwnie :D

EDIT
Co do zamiany trolla, co powiedzielibyście o Ogrze z MM8 ?

Lyokoheros PW
15 kwietnia 2011, 16:58
No jeszcze nie zainstalowałem(dziś oczywiście to zrobię), ale muszę przyznać, że wygląda to świetnie, naprawdę dobra robota.

bOdziO Wolf PW
15 kwietnia 2011, 17:26
Fajny mod. Właśnie dobieram się do plików z nazwami jednostek bo mam grę po angielsku :). Dużo zmienialiście w oryginalnym pliku z Nowych Ulepszeń?

EDIT:
Nazwy budynków już mam. Tam chyba nic się nie zmieniło. Teraz gorsza część, czyli jednostki.

Po kija Wam 3 takie same pliki? :)

Drwal PW
15 kwietnia 2011, 17:52
Masz na myśli te pliki ZCRTRAIT.TXT, CRTRAIT0.TXT, CRTRAITS.TXT? Są identyczne, wiec wystarczy że zmienisz tylko jeden i zapiszesz je w tych 3 nazwach. Zawsze też możesz poczekać na wersje angielską, gdyż taka też powstanie.

Co do zmian to jest ich trochę, podałem kilka postów wcześniej wszystkie nowe ulepszenia więc możesz porównać. ;-)

bOdziO Wolf PW
15 kwietnia 2011, 19:03
Chodziło mi o kwestie techniczne. :). Coś mi się zdaje iż oprócz tych plików (oraz ZCRGN1.txt) coś jeszcze trzeba edytować bo gra nie rusza, ew. zgubiłem jakiś tabulator lub nową linię.

Drwal PW
15 kwietnia 2011, 19:23
Według mnie to drugie, przejrzyj dokładnie te pliki *.txt. Takie są właśnie objawy gdy w tych plikach są jakieś niepotrzebne spacje, czy puste linijki.

Lyokoheros PW
15 kwietnia 2011, 20:47
Ja jak wypróbowałem moda to też miałem problem: jednostki miały stare statystyki(w opisie np żywiołak huraganu miał napisane stystyki czarodziejki, ale w bitwie działały jego, tyle że zamiast np "żywiołaki huraganu zadają 20 obrażeń", było "czarodziejki zadają 20 obrazeń").

Drwal PW
15 kwietnia 2011, 20:53
Sprawdzałem na kilu komputerach, nigdzie nie ma takiego problemu. Na pewno Wogifikowałeś mapę? Może też instalowałeś mod na nieczyste NU? Radzę zainstalować moda jeszcze raz.;-)

EDIT: możliwie że w katalogu Data masz też jakieś własne pliki *.txt: ZCRTRAIT.TXT, CRTRAIT0.TXT, CRTRAITS.TXT, jeśli tak radzę je usunąć.

Lyokoheros PW
15 kwietnia 2011, 21:14
Jedyne co instalowałem oprócz moda to patch do edytora i oczywiście patch na jego kompatybilność z NU, nie pamiętam czy tam robiło się coś z tymi plikami, ale sam nigdy z tym nic nie kombinowałem.

Drwal PW
15 kwietnia 2011, 21:24
No to właśnie to może być przyczyna Twojego problemu, radziłbym instalować FU2 na samego Woga, spolszczenie no i oczywiście NU.

Lyokoheros PW
15 kwietnia 2011, 21:51
Chyba to przeżyje, chociaż... edytor tez mi w ogóle nie działa... Mógłby może ktoś podać mi statystyki tych nowych jednostek?

Drwal PW
15 kwietnia 2011, 22:00
Nie ma problemu, statystyki do pobrania TUTAJ.

bOdziO Wolf PW
15 kwietnia 2011, 22:27
EDIT: możliwie że w katalogu Data masz też jakieś własne pliki *.txt: ZCRTRAIT.TXT, CRTRAIT0.TXT, CRTRAITS.TXT, jeśli tak radzę je usunąć.



Trochę średnio bo NU też instaluje te pliki.

Swoją drogą ciekawą rzecz zauważyłem. W 1 pliku jest trochę więcej informacji niż w pozostałych. Np, że Czarci strażnik atakuje na 2 pola.
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26
temat: [WoG/mod] Four Upgrades

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel