Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG/mod] Four Upgrades
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18 ... 24 - 25 - 26

satyr64 PW
3 grudnia 2010, 16:32
Zdecydowanie druga .

AmiDaDeer PW
3 grudnia 2010, 17:12
Dokładnie.

Erui PW
3 grudnia 2010, 21:46
Druga wersja jest lepsza. Dlaczego wam się niepodoba ulepszanie Cerbera do Wilkołaka? Jest to o niebo bardziej logiczne niż przemiana trójgłowego psa w ognistego konia. Drugą zaletą jest to że nie trzeba szukać nowej jednostki, więc jeśli jeszcze przyjąć moją propozycję z Gorynyczem zamiast Hydry Piekielnej w Cytadeli to do gry można przywrócić Rdzawego Smoka. Tym samym mielibyśmy z powrotem wszystkie orginalne wysokopoziomowe smoki z powrotem w grze! Natomiast Piekielnego Ogiera można by się pozbyć z gry na rzecz którejś z proponowanych przez was jednostek. Przemiana Gnolla Marudera w Rozbójnika mi pasuje.

Alistair PW
3 grudnia 2010, 22:07
Moim skromnym zdaniem sama przemiana cerbera w ognistego konia nie ma sensu, jedynie można próbować to uzasadnić samym faktem pojawienia się lepszej jednostki, zastępującej cerbera - czyli dorobieniem pewnej "ideologii" - że np. udało się przekonać piekielne rumaki do współpracy, albo że wzrósł współczynnik dowodzenia, moc bohatera prowadzącego. Sama przemiana jest bzdurna, bo raczej trudno sobie wyobrazić, że pies przemienia się w konia :)

Drwal PW
3 grudnia 2010, 22:53
Zgadzam się z wami, natomiast jest problem związany z limitem jednostek. Rozumiem, że ulepszenia w Zamku, Bastionie, Fortecy, Nekropolii, Lochach, Twierdzy wam pasują i są w miarę logiczne. Problem istnieje w Inferno, Cytadeli i Wrotach Żywiołów. Trzeba więc podjąć ostateczną decyzję bo strasznie dużo jest opinii, aż się pogubiłem.:-)

1.Cytadela opcje:
a) usuwam Piekielną Hydrę, Gorynycz jest ulepszeniem Hydry Chaosu, Rozbójnik pozostaje ulepszeniem Gnolla Marudera
b) to samo, tyle że Gnolla ulepszamy Wilkołakiem
c) pozostaje bez zmian
d) inna opcja

2.Inferno
a)Cerbera ulepszamy Niebieskim Cerberem (tymczasowo nazwanego Puszkiem:D), ulepszeniem Demona jest Wilkołak (niekompatybilne z 1b)
b)Magog z MM jest ulepszeniem Magoga z H3, reszta bez zmian(niekompatybilne z 1b)
c)Magog z MM jest ulepszeniem Magoga z H3, Demon zastąpiony Diabłem z MM (kompatybilne z 1b)*
d) pozostaje bez zmian
e) inna opcja

3.Wrota Żywiołów
a)usuwam Driade, na jej miejsce Żywiołak grzmotu/sztormu/huraganu, który jest ulepszeniem Ż. burzy
b) pozostaje bez zmian
c) inna opcja

Proszę więc o wybór lub inną propozycje. Po skończeniu "ankiety" wolałbym żeby usnąć swoje posty typu 1.a 2.b 3.c bo zaśmieca to forum i Strażnicy pewnie nie są z tego zadowoleni.
*przy tej opcji Rdzawy Smok raczej nie wróci.:(

Moja opinia żeby nie było 1)a 2) nie wiem, może ten puszek:P 3)b

Co do Inferno znalazłem jeszcze takie coś (może dla Chowańca?):



Alkarin PW
4 grudnia 2010, 01:54
Moim zdaniem:
1)B
2)C
3)A

Pozdrawiam.

Zombie PW
4 grudnia 2010, 10:15
Jestem za Alkarinem, potwierdzam go.

Ale tą jednostkę również można byłoby wykorzystać jako ulepszenie czarta.
Czyli:
Inferno:
-ulepszyć Infryta
-ulepszyć czarta
-ulepszyć magoga

wzmocniło by to inferno, bo to słaby zamek jest ogólnie

z ulepszeniem żywiołaka burzy idealny pomysł bo Draidy nie podobały mi się

Rozbójnicy nie pasują do cytadeli więc wilkołak może być ulepszeniem gnola, Wiwerna pasuje i przydało by się ulepszyć gorgony zamiast bazyliszki

AmiDaDeer PW
4 grudnia 2010, 15:42
1A/B, 2E (Puszek i w przypadku 1B Czart - ale wypadałoby to nieco przekolorować) i 3A - ot co.

Irhak PW
4 grudnia 2010, 19:59
1b, 2b (+ 3 biczownik), 3c - zrobić 2 wersje: jedna z driadą, druga z Grzmotociskiem ;)

Nerevar PW
4 grudnia 2010, 21:03
1b
2c (plus biczownik jako ulepszenie czarta, rumakom mówimy pa pa ;) )
3a

Artov PW
5 grudnia 2010, 13:53
1.B
2.C
3.A

satyr64 PW
5 grudnia 2010, 14:37
1.A
2.C
3.A

Erui PW
6 grudnia 2010, 10:50
Według mnie:
1.a
2.b (Wilkołak kojarzy mi się z Diabłem, Piekłem ogólnie ze złem i chaosem a Cytadela to miasto neutralne, barbarzyńskie i pasuje na kryjówkę Rozbójników. No i powrót Rdzawego smoka).
3.a

Drwal PW
9 grudnia 2010, 23:28
Po dość długim testowaniu znalazłem trochę błędów. Są niewielkie i bez problemu będą rozwiązane. Jest jednak jeden z którym nie mogę sobie poradzić i dlatego proszę o waszą pomoc. Co prawda mogłem napisać o nim w temacie o skryptach, ale może Strażnicy mi wybaczą. A teraz do rzeczy:
Osoby, które ściągnęły mod pewnie wiedzą, że Królewski Licz zastąpił Drakolicza, a Kwasowa Wiwerna Rdzawego smoka. Gdy wejdziemy do chatki (?, nie pamiętam jak się nazywa, do tego miejsca co w czasie gry sprawdza się który gracz ma więcej surowców, miast, silniejszą armię itp.), okazuje się, że wymieniona przeze mnie wcześniej Wiwerna jest silniejsza od Hydry Chaosu, a Licz od Smoka Cienia. Statystyki oczywiście ma słabsze, więc nie wiem trochę jak to możliwe. Być może jest to jakoś zakodowane, że jednostka o numerze 196 jest lepsza np. od 111. Podejrzewam także, że przyczyną może być to że statystyki jednostek zmieniałem za pomocą skryptów, a nie edytując odpowiedni plik *.txt. Bardzo proszę o jakieś naprowadzenie.

Dragonar PW
11 grudnia 2010, 13:05
Być może jest tak, jak mówisz - możliwe, że jest to zakodowane. Wysoce prawdopodobne, że w FU 1.0F do dziś istnieje ten błąd. :P
Proponowałbym jednak zmienić statystyki jednostek w plikach *.txt, choć nie jestem do końca pewien, czy to coś zmieni.

PS Od pewnego czasu mój komputer jest w trakcie gruntowego remontu, więc nie mogłem zaglądać tutaj. Tę wiadomość piszę nie będąc u siebie, ale za krótki czas powinienem wrócić na dobre. I skończyć wreszcie Gaj. :P

Trith PW
11 grudnia 2010, 13:32
Osobiście tego nie testowałem, ale wydaje mi się, że może chodzić o wartości w kolumnach "AI Value" lub "Fight Value" w pliku ZCRTRAIT.txt... Ale to tylko moje przypuszczenia, które mogą okazać się błędne.

AmiDaDeer PW
11 grudnia 2010, 14:16
Twoje przypuszczenia są na 99% poprawne.

Drwal PW
12 grudnia 2010, 10:18
Dzięki za pomoc.:) Mam jeszcze jedno pytanie, może ta psina nadała by się na ulepszenie cerbera?


Dragonar PW
12 grudnia 2010, 12:48
Lepsze od Piekielnego rumaka, ale gorsze od Puszka. :P

AmiDaDeer PW
12 grudnia 2010, 13:23
Zdecydowanie by się nie nadawało. Nawet na alternatywne ulepszenie.
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18 ... 24 - 25 - 26
temat: [WoG/mod] Four Upgrades

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel