Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA/różne] Skrypty Sagamosy
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Shin0bi PW
30 kwietnia 2011, 17:29
Próbowałem to uruchomić, ale niestety wyniknął pewien mały problem.

1. Na czysty angielski WoG 3.58f wgrałem script update.
2. Zmieniłem nazwy skryptów na 3 cyfrowe (000.erm, 010 ert itd )
3. W odpowiednich folderach umieściłem materiały i skrypty.
4. Odpaliłem exe Sagamossy.

Wszystko wydaje się OK, włączam grę i niestety wyrzuca mnie do pulpitu podczas wczytywania mapy (błąd ERM). Włączam jeszcze raz i tym razem gra się uruchamia bez problemu. Zdobywam 4 lvl Rycerzem Śmierci i pokazuje mi się okno z nowym skillem. Bardzo fajnie. Szkoda tylko, że gdy próbuję zmieniać szkielety w kościane smoki jak klikam na strzałkę która ustawia ilość wykorzystanych szkieletów, wyskakuje mi kilka komunikatów o błędnej składni ERM i czynność ta okazuje się niemożliwa.
Coś jeszcze z tym muszę pokombinować.

Anyway, gratulacje Majaczek, naprawdę ciekawe odkrycie!


EDIT: Problem ze smokami rozwiązany, zrobiłem reinstall i wszystko działa, pomimo że nadal wyskakują błędy.
Inny problem: Czy u innych użytkowników tych skryptów gra ma kilkunasto sekundową zawiechę po każdej turze komputera? U mnie dzieje się coś takiego i jest to BARDZO denerwujące :P

Wiwern PW
1 maja 2011, 11:24
Mi dalej nie działa. Zrobiłem według waszych porad i nic. Co prawda jak kliknę w portret bohatera to pojawia się napis informujący, że nie mam jeszcze nowych umiejętności, ale z ich zdobyciem już mam problem. Nic się nie pojawia. Oprócz zwiech. ;P

majaczek PW
4 maja 2011, 13:56
ja też miałem sporo zwiech
znalazłem info że następujące skrypty nie są zgodne z skryptami sagamosy (może być nieaktualne)

magiczne grzyby, tydzień potworów, niezbadana grota, żyjąca czaszka

PS: Uwaga exe sagamosy jest niezgodne z HD MOD!!!

badboy193 PW
4 maja 2011, 20:55
po nieudanych probach wkoncu wlaczylem(konieczny byl script update) i też mam lagi....ale niewazne..probuje zrobic czesciowo polska wersje woga bo za nic nie idzie - daje spolszczenie do update'a a pozniej juz executor od sagamos nie odpala.dodam ze script udate pl chodzi.probuje juz od kilku godzin dociec GDZIE SA DO CHOLERY PLIKI JEZYKOWE!!! wtedy moze poprubuje znalesc plik odpowiedzialny za to zjawisko XD.Wiem ze 3.59 nie jest zgodne z ze spolszczeniem, ale chce chociaz sprobowac w niewielkiej czesci to spolszczyc.Tak wiec prosze wszystkich o pomoc, z gory thx :)

ps: Sory za offtop, ale co daje dodatek VCMI do woga ???
ps2:Udalo mi sie spolszczylem :D(po updacie trzeba bylo jeszcze raz nadmienic pliki sagamosa)

Warmonger PW
4 maja 2011, 21:25
Nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jest w nim zawarty błąd ;) Po podstawowe informacje odsyłam tu:
Wiki

badboy193 PW
4 maja 2011, 22:54
Wie ktoś może gdzie jest plik czcionki do woga???

James_Dean PW
13 maja 2011, 16:19
Po prostu... coś niesamowitego. Ten mod z pewnością przedłuży żywotność gry o kilka lat... A jak jeszcze wyjdzie 3.59 z nowym miastem... tylko właśnie... Kiedy to wyjdzie :(

majaczek PW
20 maja 2011, 14:07
UWAGA NOWA INFORMACJA O SKRYPTACH SAGAMOSY

pewnym kanałem dowiedziałem się że sagamosa pracuje nad nową wersją skryptów - poza naprawą bugów planuje on dostosować swoje skrypty do... WSPÓŁPRACY Z ERA!

Masław PW
15 lipca 2012, 16:38
Jakby ktoś jeszcze się nie zorientował to skrypty Sagamosy zostały wydane pod Erę) - http://bers.heroes35.net/mods/Sagamosa.exe. Niewskazane jest ich łączenie z innymi modami.

Bluearga PW
15 lipca 2012, 18:17
Mam takie pytanie, czy możliwe jest połączenie tych skryptów z WoGiem czy jednak powinny one być instalowane na czystą wersje H3?

Trzeba przyznać, że koleś rozwala na łopatki, fajnie by było jakby ktoś się jeszcze wziął za tłumaczenie jego cudów.

I czy wystarczy zwykły WoG czy musi być z Erą?

Masław PW
15 lipca 2012, 18:38
Musi być Era i to przynajmniej w wersji 2.1 (link do najnowszej (2.3) jest poprzednim moim poście). Era zawiera w sobie WoG-a, więc instalujesz ją na SoD-a / Complete. W sumie to Ere można uznać za najnowszą wersję WoG-a.

Bluearga PW
15 lipca 2012, 18:43
Ale na Erze chyba znowu nie działają inne mody :P(np. "Nowe Ulepszenia"). Akurat mam WoGa bez niej... Musiałabym zainstalować to na zupełnie czystym Heroes, a trochę jest z tym roboty :P

A tak w ogóle to ktoś ma w planach tłumaczyć ten skrypt Sargamosa? Przydałoby się, bo po samych screenach widzę, że strasznie to wszystko skomplikowane, a raczej nie sposób jest grać ze słownikiem w ręce.

Masław PW
15 lipca 2012, 18:46
Nowe ulepszenia są już dostepne pod Erę - http://bers.heroes35.net/mods/New%20Upgrades.exe jaki i też wiele innych modyfikacji - http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=37495&pagenumber=1

Cytat:
Musiałabym zainstalować to na zupełnie czystym Heroes, a trochę jest z tym roboty :P

I to byłby twój ostatni reinstall czy tworzenie nowego folderu z HoMM III, ponieważ w Erze każdą modyfikację możesz włączyć i wyłączyć w każdej chwili bez utraty jakichkolwiek danych, bo każdy mod jest przechowywany w odzielnym folderze. Co za tym idzie odinstalowanie jakiejkolwiek modyfikacji sprowadza się do usunięcia folderu zawierającego ją.

Bluearga PW
15 lipca 2012, 18:56
Dzięki za linki i informacje, ale z tego co widzę to WoG z Erą jest po anielsku, chyba, że to ja nie mogę znaleźć spolszczenia... ale ostatnio Polacy coś się ociągają, więc mniemam, że takowego nie ma.

Jak wreszcie będzie(Dobrze, że jestem długowieczna :P) to wtedy z miłą chęcią zainstaluje tą całą Ere.

A i jeszcze coś, bo widzę, że ta Era jest w miarę często aktualizowana. To wtedy trzeba ją zupełnie od nowa instalować czy ma jakiś system update?

gruziak97 PW
8 sierpnia 2012, 13:44
Poczytałem i bardzo podobają mi się te skrypty Sagamosy. Zainstalowałem je na ERę iniby wszystko działa, ale... tylko na mapach mniejszych niż XL. Jeśli próbuję grać na XL od razu wyskakuje błąd ERM. Czy ktoś może mi pomóc? Na mniejszych mapach też jest fajnie, ale jednak najbardziej lubię XL i liczę, że ktoś mi pomoże.

Bluearga PW
8 sierpnia 2012, 15:12
Ja po bliższym zastanowieniu zrezygnowałam z tego moda, jak dla mnie robi zbyt duże zamieszanie, chociaż fakt jest fajny. Ale niektóre te umiejętności są jakieś mało przydatne, mega dziwne albo zgapione z H5 :P

gruziak97 PW
9 sierpnia 2012, 08:38
Niestety odkryłem kolejne problemy. Często zdarza się, że advanced levels bohater dostaje nie na 5, 10, 15, 20 poziomie, ale np. na 6, 11, 16. Nie jest to zbyt duża różnica i w zasadzie nie przeszkadza, jednak mam też inny błąd. Np. na poziomie 6 bohater dostaje pierwszy advanced level, gdy dochodzi na 11 dostaje 2 advanced level, ale na 16 poziomie dostaje... znowu pierwszy! Powoduje to, że cofa się w rozwoju i traci 2 advanced level, zostając znów tylko z pierwszym! Czy ktoś wie jak temu zaradzić?

Może źle zainstalowałem skrypty Sagamosy? Po prostu wrzuciłem paczkę do folderu z ERą i odpaliłem. Czy powinienem zrobić to inaczej?

@Salamandre
Thanks!

Salamandre PW
9 sierpnia 2012, 13:36
If any can translate, sorry:

Sagamosa mod is very complex. As every complex mod it would require a lot of fan testing, which was not possible because mod asked for 3.59 executable which players did not have. So practically it is a very beta mod, the author is not working anymore on it. I only tested abilities over one week or two and they worked ok. For a long game, I have no idea.

HobbitHobbitTłumaczenie: Mod Sagamosy jest bardzo skomplikowany. Jak każdy skomplikowany mod powinien mieć przeprowadzone mnóstwo testów, co nie było możliwe, gdyż mod potrzebował plików 3.59, których gracze nie posiadali. Praktycznie więc jest to mod w głębokiej fazie beta i autor już więcej nad nim nie pracuje. Przetestowałem jedynie zdolności przez jeden tydzień lub dwa i działały poprawnie. Jak to działa w dłuższej rozgrywce - nie mam pojęcia.


James_Dean PW
26 stycznia 2013, 20:55
Przetestowałem. Gra nabiera świeżości. Czytając jednak o rozwoju wszystkich postaci, zastanawiam się czy jednak nie będzie nierówności... Skoro u barbarzyńcy powyżej 20 levelu można mieć wraz z każdym następnym jednego dowódcę (który już na pewno będzie mega mocny) to oczywiste że żadna inna klasa się z nim nie będzie równać...

Bluearga PW
27 stycznia 2013, 14:50
Jak dla mnie te mody za dużo mieszkają, pomijając to, że się wysypują mi np. na zbroi konia u Władcy Zwierząt_(Klasa Cytadeli). I też mam wątpliwości co do ich zbalansowania dlatego na razie na tym nie gram.

Widać jednak, że koleś jest PRO i powinien robić więcej ciekawych modów, ale to się łatwo mówi a długo robi. Mam nadzieję, że za jakiś czas znowu wszystkich zadziwi.
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [WoG, ERA/różne] Skrypty Sagamosy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel