Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA/różne] Skrypty Sagamosy
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

ziomal121 PW
23 kwietnia 2009, 20:44
Ekhm to jest...EXTRA!!!Kurna nie musi być tych nowych zamków czy tam jednego, tylko niech będzie to!Sagamosa na prezydenta xDD

Dragonar PW
23 kwietnia 2009, 21:46
Genialne nowości, ale nie robią na mnie jakiegoś ogromnego wrażenia. Ciekawi mnie, jak Sagamosa napisał te skrypty. Jednak wolę nowe miasta, oraz jednostki - byle ukończone. ;)

avatar PW
23 kwietnia 2009, 23:49
Otworzył ERM scriptera i wklepał kod.

avatar PW
11 czerwca 2010, 19:48
Mam ochotę zakląć ale... nie wypada. Nie podnieciłem się ujawnieniem grafik do Forge'a, Heroines muszę odłożyć na bok, ale w końcu opublikowano exeka, który w teorii współpracuje ze skryptami Sagamosy.
Here's the link: http://wforum.heroes35.net/showthread.php?tid=1484&pid=40894#pid40894

A same skrypty oczywiście tutaj: http://wog.euweb.cz/download.html
Jeśli to działa i skrypty nie są zabugowane - mam w nosie czekanie na WoG 3.59!

Pytanie - czemu to tak długo trwało? Korona komuś z głowy spadła?


*********[edit]*************

Chyba za bardzo się pospieszyłem - gra w ogóle nie odpala się z tego pliku :/

Alamar PW
11 czerwca 2010, 20:11
Cytat:
Pytanie - czemu to tak długo trwało? Korona komuś z głowy spadła?

Brakuje kogoś z batem, kto by użył tego urządzenia i to często.
I nie tylko przy tym projekcie.

tryk016 PW
11 czerwca 2010, 21:37
U mnie gra odpala z tego pliku, ale nie wiem jak korzystać z tych skryptów, nie widzę żadnych nowych opcji w oknie bohatera.

avatar PW
11 czerwca 2010, 22:06
Trzeba zacząć trochę grać:) A nowości pojawią się dopiero jak bohater osiągnie 5 poziom doświadczenia! Masz XP czy co?

tryk016 PW
11 czerwca 2010, 22:20
Mam viste. Ale u mnie gdy bohater osiągnie 5 poziom nic się nie pojawia. Czy system ma tu coś wspólnego z tym?

Mitabrin PW
11 czerwca 2010, 22:50
[ironia]Włącz coś innego niż pierwszą misję jakiejś kampanii[/ironia]. ;)

Altair PW
11 czerwca 2010, 23:14
U mnie plik nie działa. Nie udało się nawet uruchomić. :P

Trith PW
11 czerwca 2010, 23:32
Dziwne, mi *.exe działa poprawnie... Tzn. da się włączyć, nowych opcji jak nie było, tak nie ma.

Sam plik dałem do... Na WoGa najpierw zainstalowałem coś, co nazywa się ERA, później wpakowałem Advanced Levels, później ściągnąłem *.exe do tego i to chyba tyle...

Trang Oul PW
12 czerwca 2010, 01:27
U mnie niestety też nie działa. Proces chwilę podziała, później sam się zamyka.

Warmonger PW
12 czerwca 2010, 06:41
Bez ERA działać raczej nie będzie, to nowa platforma rozszerzająca funkcjonalność WoG. Jeśli w ogóle chodzi, to już dobrze. O dalsze wskazówki trzeba zapytać autorów.

Mitabrin PW
12 czerwca 2010, 11:32
Hmm... A ERA przypadkiem nie działa poprawnie tylko z rosyjską wersją WoGa?

Altair PW
12 czerwca 2010, 14:02
Wrzucie link do ERA bo chętnie bym potestował skrypty (a jestem leniwy i nie chce mi się szukać). :P

zbigniew PW
12 czerwca 2010, 14:40
Ja również podjarałem się tą nową platformą pod samagosę. Sprawdzałem dwa dni temu. No, ale po pierwsze: jakieś 90% starych wogowych skryptów nie chce działać (przy script menu mają one "blady" kolor- też ktoś z Was tak ma?), a po za tym nic się nie dzieje mimo iż moi bohaterowie osiągają 5ty (a potem 10ty) lewel. Scrypt Samagosy akurat jest widoczny w menu Woga więc podejrzewam że trzeba jescze erę mieć.

Edit: Zainstalowałem erę 1, 5 ale dalej jest to samo. Cały ten entuzjazm chyba jakiś przedwczesny był. Da znać Ten u którego będzie cokolwiek działało? Ok?

Trith PW
12 czerwca 2010, 15:39
ERA jest tu. Jak wiadomo, po angielsku to nie będzie. :p Nie pamiętam nawet, jakim cudem udało mi się to zainstalować... Albo chyba pamiętam... Ale pamiętam tylko tyle, że packa mi wytłumaczył co robić.

I jak już o tym mowa, to gdzieś chyba widziałem nieprzetłumaczoną dokumentację ERM, w której opisane były komendy, o których nie ma wzmianki w ERM Help dostępnym po angielsku. Mógłbym też tego poszukać, jeśli komuś by się przydało, choć nie obiecuję, że znajdę.

Warmonger PW
12 czerwca 2010, 16:08
Przyda się, przyda. Choć przed zakończeniem sesji nie będę tego tłumaczył.

Trith PW
12 czerwca 2010, 16:27
Dobrze więc...

ERM Help po rosyjsku. Podobno ma w nim być opisane więcej komend ERM, niż w aktualnej, przetłumaczonej wersji.

majaczek PW
27 kwietnia 2011, 20:10
exe od sagamosy DZIAŁA!!!
jest to wersja testowa nowego woga.
można przeczytać że erm w wogu 3.59 będzie miał nie 100 ale tysiąc slotów na skrypty. tak jest w exe sagamosy - za czym idzie trzeba zmienić nazwę plików z script00.erm, script00.ert, script01.erm... na script000.erm, script000.ert, script001.erm ... ogólnie wszystkie dwucyfrowe na trzycyfrowe. zrobiłem - działa. jednak skrypty z 3.58f nie działają dobrze z exe sagamosy (powodują to błędy w oryginalnych skryptach - w 3.58f nieistotne w exe sagamosy i 3.59 istotne), zainstalowałem script update (nie zapominając o numerkach) i skrypty sagamosy na exe sagamosy działają miodzio, z wyjątkiem tego że opcja 118 jest dzielona ze skryptem na "Herosi startują na 5 poziomie"

i tu mam pierwszy bugreport dla skryptów sagamosy. miało być to coś dla poziomów 5, 10, 15, 20 ale obecnie działa dla 4, 9, 14, 19 awansów. jaka różnica? nie wszyscy bohaterowie startują z 1 levlem. ci z tawerny na losowej mapie i ci dodani przez mapmakerów nie startują na 1 lvlu, a także... wszyscy bohaterowie po skrypcie dzielącym opcje 118 z AL oprócz głównych bohaterów (bo oni awansują na prawdę)

całe szczęście to jedyna niedogodność jaką zauważyłem ze skryptami sagamosy i można się przyzwyczaić że ci "nie nasi" bohaterowie w wogu awansują AL na 9, 14, 19, 24 levlu (ale bohaterowie z tawerny na losowej mapie startujący z poziomem 30 są beznadziejni! potrzebują poziomu 34 by mieć pierwszy AL, i poziomu 54 na wszystkie, a poziomy kosztują więcej expa)
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [WoG, ERA/różne] Skrypty Sagamosy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel