Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Muzyka
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3

AmiDaDeer PW
23 lutego 2023, 12:35
Wiedzieliście, że Zbigniew Wodecki, oprócz nagrania czołówki do pierwszego emitowanego w Polsce anime, grał city pop w stylu japońskim?

Niby to żart, który usłyszałam od znajomego, ale porównując sobie Dusze kobiet z np. albumami Takako Mamiyi stwierdzam że jest w tym więcej prawdy niż mogłabym się uprzednio spodziewać. Sami sobie posłuchajcie:




jbnp5 PW
23 lutego 2023, 13:04
Ciekawe czy to rzeczywista inspiracja, czy może tylko zwykłe zrządzenie losu.

Hayven PW
23 lutego 2023, 13:56
Względnie zbieżność inspiracji, skoro te utwory powstawały w zbliżonym czasie i na fali popularności podobnych stylów.

Nicolai PW
23 lutego 2023, 15:23
@Hayven: Albo Wodecki był pierwszy otaku w kraju :P W moim headcanonie moja odpowiedź jest tą prawdziwą ;)

AmiDaDeer PW
23 lutego 2023, 15:41
Ogólnie polska muzyka popularna tego okresu zdaje się w mniejszym stopniu czerpać inspiracje z disco (co działo się w USA), a w większym z jazzu (który do dzisiaj służy za podstawę harmoniczną w Japonii). Taka Anna Jurksztowicz (dla której komponował Krzesimir Dębski) momentami brzmi jakby była polską Yasuhą.




Bajan PW
23 lutego 2023, 21:21
Cieszy moje serce, że są ludzie ze świadomością istnienia szlachetnego City Popu. Jakie są twoje ulubione albumy / ulubieni twórcy?

Kastore PW
23 lutego 2023, 21:37
A-ha - Take On Me to najlepszy city pop.

AmiDaDeer PW
24 lutego 2023, 10:58
Bajan:
Jakie są twoje ulubione albumy / ulubieni twórcy?
Mam ogromną słabość do Midnight Cruisin' Kingo Hamady. Świetne melodie, świetne wokale, bardzo chillowy klimat. Idealny na wieczorne zadumy.

ほらドルフィン、ほらドルファン、ほらドルフィン、ドルファン、ドルフォン…


Major Disaster PW
27 lutego 2023, 19:29
Ja tu zapodam mroczny kawałek
https://www.youtube.com/watch?v=H9jwp7IsJEs&list=RDMM&index=20

Major Disaster PW
28 lutego 2023, 18:51
A tutaj bardziej spokojna muzyka
https://www.youtube.com/watch?v=OhS5OvnJwX4
https://www.youtube.com/watch?v=aCxtjRM4axo

AmiDaDeer PW
7 marca 2023, 13:16
W ten weekend byłam razem z dziewczyną na koncercie Afro Kolektywu. Dla ludzi nieznających ich twórczości: zespół istniejący od końcówki lat 90., tworzący ograniczony hip hop jazz (jak sami to określają), tj. rap (nie licząc części płyt i utworów śpiewanych) układany pod grane na żywo kompozycje. Afrojax (de facto lider zespołu) jest tym typem człowieka, który zrymuje stolcem z ojcem i zarazem zrobi to w bardzo udany muzycznie sposób. Na samym koncercie ukazał się on w spódnicy, co dobrze odzwierciedla jego podejście do prezencji scenicznej.



Ostatnio wydali nowy album, i jest on naprawdę wysokiej jakości. Jest bardziej poważny niż to, co można usłyszeć w utworach pokroju Seksualnej czekolady czy Najlepszego informatyka w mieście, ale przy tym widać jak bardzo rozwinął się kunszt zespołu, zarówno jeśli chodzi o nawijkę, jak i muzykę.

strona: 1 - 2 - 3
temat: Muzyka

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel