Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H3] Conflux
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8

Seener PW
10 listopada 2007, 15:43
Jak gra się na S z 2 przeciwnikami i kończy na 3-5 poziomie to nie ma czasu i przede wszystkim zasobów na rozbudowę gildii magów i poznawanie lepszych zaklęć. Poza tym są zasadniczo małe szanse na skończenie gry, nawet takiej na tak niskim poziomie bohatera.

tymolord PW
10 listopada 2007, 20:24
I. Czemu wogóle władcy żywiołów pomagają w kampani AB Erathi i siłom dobra? Gdzieś słyszałem, że mają oni jakiś tysiąc letni pokój, który w Heroes Chroniclesię kończy, a Elementaliści chcą podbić świat.

II. A propos Forge- czy to nie dziwne, że mała grupa poszukiwaczy technologii starożytnych tworzy od razu nowe miasto?

Field PW
10 listopada 2007, 20:38
I. Lepiej wykończyć ludzi, niż krwiożercze bestie, które wysypują się niewiadomo skąd, prawda?
II. O chronologii Forge niewiele wiadomo. Mogło upłynąć dużo czasu, no i zagraj w MM7 i wybierz ciemną stronę mocy ;) Taśmowa produkcja + armie zwolenników robią swoje :)

era32 PW
14 maja 2008, 14:45
Czy Conflux wniósł coś dla fabuły?
Gdyby zrobili kampanie z Conflux-em to tak...

Czy Conflux nie był przesadzony?
Według mnie dobrze, że nie Forge...

Co myślisz o klimacie Conflux?
Niezły (ale to moje ulubione miasto, więc wiadomo :))

Czy uważasz, że było to miasto na siłę?
Częściowo, bo musieli coś włożyć zamiast Forge, ale według mnie było to sensownym pomysłem

Wolałbyś Forge czy Conflux?
Patrz drugie pytanie

Czy Conflux był ważny dla dodatku AB?
Patrz pierwsze pytanie

Czy jest to miasto godne miana H3?
Tak

Czy wolałbyś inne miasto?
Nie

(PS. Po włączeniu odpowiedniej opcji Gorynycz należy do Wrót Żywiołów)

f!eldf!eldPo włączeniu odpowiedniej opcji to do Wrót Żywiołów należy nie tylko ten mutant :P Ale to już nie ta komnata, więc nie widzę sensu pisać tutaj o Gorynyczach. WoG trochę niżej.

Lunar PW
14 maja 2008, 18:44
Cytat:
Czy Conflux wniósł coś dla fabuły?
Czuć (nawet bez znajomości sprawy Forge), że został wepchnięty na siłę. Czułem... niedosyt. Krótkie spotkania z Ciele w kałuży i Fiurem w ognisku obozowym. Bitwy sił żywiołów z diabłami (tutaj akurat nie mam nic do zastrzeżenia, jedne z najprzyjemniejszych). Tru-tu-tu, Roland sie nimi bawi i voila! Mamy odwrót sił Zamku i pchamy wóz dalej aż do Kreelah. A później o Confluxie nastała cisza radiowa :( I nigdy więcej poza Władcami Żywiołów i Fiery Moon, się nie pojawił.
Cytat:
Czy Conflux nie był przesadzony?
Kwestia gustu. 4 feniksy populacji to jeszcze nie tragedia. Po prostu wielofunkcyjna zabawka.
Cytat:
Co myślisz o klimacie Conflux?
Zbyt cukierkowy. Nie wyobrażam sobie, by pierwotnie miał sie znajdować w SoD.
Cytat:
Czy uważasz, że było to miasto na siłę?
Nie znam jego prawdziwego przeznaczenia. W AB siedzi na siłę, ale akurat to aż tak nie boli.
Cytat:
Wolałbyś Forge czy Conflux?
Stanowczo Conflux. Gdybym nie znał i tego i tego to i tak wybrałbym miasto żywiołaków.
Cytat:
Czy Conflux był ważny dla dodatku AB?
To wręcz główny powód zakupu AB ;)
Cytat:
Czy jest to miasto godne miana H3?
Jak najbardziej. Może nie byl strzałem w dziesiątkę, ale nigdy nie zmieszamy go z błotem.
Cytat:
Czy wolałbyś inne miasto?
Zawsze są jakieś ciekawsze opcje, choć do klimatu HoMM III ciężko było upchać coś nowego (ironia leciutka ;) )

Eniphoenix PW
3 stycznia 2009, 13:18
Czy Conflux wniósł coś dla fabuły?
No, coś tam wniósł.

Czy Conflux nie był przesadzony?
Może troszeczkę.

Co myślisz o klimacie Conflux?
Całkiem fajny.

Czy uważasz, że było to miasto na siłę?
Nie.

Wolałbyś Forge czy Conflux?
Zdecydowanie Conflux!Naga w czołgu jest wręcz komiczna!


Czy Conflux był ważny dla dodatku AB?
Owszem.

Czy jest to miasto godne miana H3?
Oczywiście (i oczy wisiały :P), że tak.

Czy wolałbyś inne miasto?
Wolałbym miasto mrocznych elfów z Heroes 5.

Nargorth PW
7 stycznia 2009, 20:19
Czy Conflux wniósł coś dla fabuły?
Może i niewiele, ale to nie przekreśla miasta.
Czy Conflux nie był przesadzony?
Nie. Bardziej niedorobiony.
Co myślisz o klimacie Conflux?
Najlepszy ze wszystkich!!!
Czy uważasz, że było to miasto na siłę?
Może odrobinę.
Wolałbyś Forge czy Conflux?
Oczywiście że Conflux! Pojawienie się Forge całkiem zburzyłoby już lekko nadwerężoną równowagę miast! (bo miało byc przecież o wiele silniejsze od reszty miast)
Czy Conflux był ważny dla dodatku AB?
Dosyć ważne.
Czy jest to miasto godne miana H3?
Oczywiście! Każde miasto na tyle dobre, by znaleźć sie w grze i zdobyc uznanie chociażby cześci graczy jest tego godne! Tylko ci co nie umieją nim grać twierdzą inaczej! ;}Czy wolałbyś inne miasto?
Zdecydowanie i kategorycznie nie! Pomysł był wręcz genialny, a że wykonanie nie jest 100% perfekcyjne... Cóż, nie wszystko jest idealne. Niestety :(

Tarnoob PW
8 stycznia 2009, 16:46
Cytat:
Pojawienie się Forge całkiem zburzyłoby już lekko nadwerężoną równowagę miast! (bo miało byc przecież o wiele silniejsze od reszty miast)
A bo ja wiem – ja bym wolał oberwać wiązką światła niż kulą ognia z rąk magoga, a przecięcie piły nie zrobiło by mi dużo więcej krzywdy niż podwójny strzał z kuszy. Z resztą co to za różnica, czy ogień leci z paszczy smo­ka, czy z butli z gazem? Dla mnie żadna. Kuźnia to bardzo logiczne i zbalansowane miasto, nie ma się do czego pod tym względem przyczepić.

Czy to miasto wniosło coś do fabuły? Tak, wniosło, ale myślę, że dużo więcej mogłoby wnieść w SoD, tak jak to było pierwotnie planowane.

Czy wolałbym Forge, czy Conflux? – co tu wybierać, wolałbym oba. IMHO gra by dużo zyskała, gdyby wszys­t­ko było realizowane zgodnie z planem, a miast by było 10 zamiast 9.

Tak, uważam Wrota za miasto przesadzone. Chodzi mi tu głównie o przyrost feniksów, siłę żywiołaków burzy i początkowe statystyki bohaterów. Na szczęście TE pod paroma względami rozwiązuje problem nierównowagi sił.

Klimat IMHO jest mocno niedopracowany. Ja rozumiem, że magia, że te, że tamte, że seria HoMM jest baj­ko­wa, itd., ale paleta kolorów gryzie się poważnie z resztą grafiki H3. Ale mam tu na myśli tylko ekran miasta, jed­nos­t­ki (nie licząc żywiołaka wody) wyglądają, jak trzeba.

Nargorth PW
8 stycznia 2009, 20:21
Nie chodzi mi o to, że Forge to złe miasto.
Tarnum:
Kuźnia to bardzo logiczne i zbalansowane miasto
O to właśnie mi chodzi, że to nie miało być zbalansowane miasto!!! Miało to być potężne (nie przeczę, że logiczne), technologicznie rozwinięte miasto znacznie silniejsze od innych! Nie mam nic przeciwko samemu miastu, ale jego sile. To po prostu zbytnio zachwiałoby równowagą świata (choć może i taka miała być fabuła). Nie jestem przeciwko ewentualnemu dodania tego miasta (jeżeli to możliwe). Ale nie może być zbyt silne - gra stałaby się nudna - bo większość grałaby Forge, ze względu na siłę. Musi tu być pewna równowaga, jak we wszystkim.
PS: Nie mam nic przeciwko "wiązkom światła", ale można przecież bez nich żyć...

Trox PW
8 stycznia 2009, 20:50
Uważam, że Conflux to miasto wepchnięte na siłę. Twórcy po prostu chcieli zapchać dziury w fabule. Ale myślę, że wprowadzenie Forge to głupi pomysł, bo zombi z piłami łacuchowymi walczące ramię w ramię z nagami w czołgach i minotaurami z jetpackami a nawet wielkimi robotami (pewnie na parę czy co) jest bez sensu. Poza tym ile by mógł kosztować cyberzombi jako 2-poziomowa jednostka? Ze 500 złota? To się nie opłaca. Mimo, iż jest to uzasadnione fabularnie, to i tak Forge to nie najlepszy pomysł. A może tak koloseum...

Dragonar PW
8 stycznia 2009, 20:57
Tarnum:
Kuźnia to bardzo logiczne i zbalansowane miasto
Nargorth:
O to właśnie mi chodzi, że to nie miało być zbalansowane miasto!!!
Co się tak kłócicie o ten balans? Balans samemu można sobie przywrócić, poprzez edycję trzech plików tekstowych... :P

Nargorth:
Nie mam nic przeciwko "wiązkom światła", ale można przecież bez nich żyć...
Bez Forge żyć nie można! ;) / Bez Forge nieżyć nie można! ;) (wersja druga dla nieumarłych)

Trox:
Ale myślę, że wprowadzenie Forge to głupi pomysł, bo zombi z piłami łacuchowymi walczące ramię w ramię z nagami w czołgach i minotaurami z jetpackami a nawet wielkimi robotami (pewnie na parę czy co) jest bez sensu. Poza tym ile by mógł kosztować cyberzombi jako 2-poziomowa jednostka? Ze 500 złota?
Dlaczego bez sensu? Taka piła może, np. odbierać 1 HP życia jeśli ktoś sobie tak wymyśli.
Cyber-Zombie może kosztować nawet 1 sztukę złota, bo w tym świecie zaawansowana technologia może być tańsza od zwykłego, zardzewiałego miecza - dlaczego nie? Przecież to nie nasz, realny świat tylko świat Heroesów. Mogą tam panować zupełnie inne prawa natury i tam wszystko może być inaczej. U nas karabin maszynowy zabija, a w innym świecie może zaledwie łaskotać. :D

Odpowiedzi na pytania:

Czy Conflux wniósł coś dla fabuły?
Raczej nie...

Czy Conflux nie był przesadzony?
Odrobinkę.

Co myślisz o klimacie Conflux?
Magiczny, trochę bajkowy - może być.

Czy uważasz, że było to miasto na siłę?
Nie.

Wolałbyś Forge czy Conflux?
Najlepiej oba, ale jeśli mam wybrać jedno to... The Forge! :)

Czy Conflux był ważny dla dodatku AB?
Należy pod jakim względem:

Fabularnym - nie.
Technicznym - bardzo, gracze mogą pograć sobie pograć nowym miastem.

Czy jest to miasto godne miana H3?
Tak.

Czy wolałbyś inne miasto?
The Forge.



Nargorth PW
8 stycznia 2009, 21:15
Władca Smoków:
Taka piła może, np. odbierać 1 HP życia jeśli ktoś sobie tak wymyśli.Cyber-Zombie może kosztować nawet 1 sztukę złota, bo w tym świecie zaawansowana technologia może być tańsza od zwykłego, zardzewiałego miecza - dlaczego nie?
Jeżeli tak stawiasz sprawę, to zgadzam się. Po prostu moim duchowym zadaniem jest dbanie o równowagę w tym wspaniałym świecie, bo każde większe zaburzenie może być niebezpieczne. Co nie zmienia faktu, że jedna sztuka złota to z kolei za mało...:P

Dragonar PW
8 stycznia 2009, 21:44
Nargorth:
Co nie zmienia faktu, że jedna sztuka złota to z kolei za mało... :P
Tak, ale to był tylko przykład. Nie rozmawiajmy już o Cyber-Zombie, piłach, karabinach i wiązkach światła, bo z nazwy tematu: "Conflux" robi się nam "Forge". ;)

Tarnoob PW
9 stycznia 2009, 16:24
Cytat:
Po prostu moim duchowym zadaniem jest dbanie o równowagę w tym wspaniałym świecie, bo każde większe zaburzenie może być niebezpieczne.
Fabularnie patrząc, to Inferno było chyba najsilniejsze :-P Podobnie miało być z Forge, jego przewaga tkwiła tylko w Kastorze i jego sprzęcie, nie jednostkach. I IMHO przyklejenie okrągłego kawałka żelaza do martwego ciała jest dużo mniej kosztowne niż wynajęcie człowieka, zrobienie mu kuszy i jeszcze nauczenie go z niej strzelać :-)

Co do tematu, to uważam, że Wrota były dla dodatku AB bardzo ważne, nawet pod względem fabularnym. Wolę mieć już WŻ zamiast Forge, niż dodatek bez WoGóle żadnego miasta.

Nargorth PW
9 stycznia 2009, 17:03
Tarnum:
Fabularnie patrząc, to Inferno było chyba najsilniejsze
Fabularnie patrząc - może. Ale podczas typowej gry - nie sądzę. Jednostki nie należą do najsilniejszych - Chochliki i Chowańce to po prostu beznadzieja, Magogi atakując kulą ognia ranią własne jednostki, a przed ulepszeniem, jako Gogi - są za słabe. Diabły i Arcydiabły też nie są tak silne jak inne jednostki 7 poziomu. Ale zbaczamy z tematu. Conflux jest bardzo ważną cześcią gry od dawna i już tego się nie zmieni (mówię o całości), ale przyznaję, że jeżeli odpowiednio zbalansujemy wszystko, np. zwiększonymi kosztami albo mniejszą siłą, to nie mam (prawie) nic przeciwko Forge.

Trox PW
9 stycznia 2009, 18:00
Uważałbym Forge za (prawie) lepszą od Conflux pod warunkiem, że byłoby to miasto z chociaż w miarę podobnymi do siebie jednostkami, żeby była to trochę określona rasa. Nie jest to aż takie złe, że mają zaawansowaną technologię tylko to, że aż tak bardzo się od siebię różnią. Ale koniec na razie o Forge następny mój post będzie o Coflux.

f!eldf!eldCo kompletnie nie związane z tematem - wypalono.

Klekot PW
10 stycznia 2009, 10:59
A Ja chcial bym zobaczyc jak to by bylo gdyby tworcy zostali przy The Forge bo confluxa zdecydowanie nie trawie ...

S15p PW
10 stycznia 2009, 18:39
hmm... nie lubię tego miasta, może i pasuje do klimatu Heroes, ale bardziej wolę Forge. Jak dla mnie Conflux jest za bajkowy, taki... uroczy. ble :/

nie wniósł nic do fabuły i nie jest raczej miastem na siłę.

Alamar PW
10 stycznia 2009, 19:45
Tak dla informacji co niektórych - Conflux miał i tak być w HoMM 3 - tyle, że w drugim dodatku.

Klekot PW
10 stycznia 2009, 21:13
Alamar zgadza się szkoda tylko ze obydwie te fabuły zostały zmienione na sile bo bardzo jestem ciekaw jak to by było gdyby twórcy zrobili tak jak postanowili : p
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8
temat: [H3] Conflux

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel