Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Gorzkie żale
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Ginden PW
10 grudnia 2007, 18:11
Zażalenie na f!elda.
Demoralizuje młodzież w temacie "Nasze własne jednostki WoG".

Trang Oul PW
10 grudnia 2007, 18:36
Ty też próbowałeś, za pomocą animacji z symbolami jakiejś sekty.

vinius PW
10 grudnia 2007, 19:07
Sekty? Brzmi podejrzanie - mam uruchomić machinę inkwizycyjną? Grotowicze, zajmijcie się prawdziwym łamaniem Grotokonstytucji a nie, przepraszam za wyrażenie i demoralizację młodzieży, "popierdółkami".

EDIT: Ale skoro nie ma to odniesienia do mego posta, po cóż więc w nim komentujesz zamiast stworzyć osobny z odpowiedzią? Mnie to po prostu zdziwiło. I mi post wydłużyło :P
filusfilusJeżeli chodzi o kamasutre wymienioną we wspomnianym temacie, to tego typu zażalenia nie mają racji bytu. A skoro o tym mowa. W dzisiejszych czasach dzieci w podstawówce(nie urażając ludzi tam uczęszczających) nie mówią już tylko o bajkach, pokemonach czy grach. Tematy "demoralizujące" są na porządku dziennym. Tak więc "młodzież demoralizuje" się sama nawzajem, a wspomnienie o kamasutrze na pewno nie jest "najpikantniejszym" elementem ich dysput... Tak więc ja traktuję to jako czepianie się na siłę, jak i próba(niestety nieudana) dokopania w jakiś sposób strażnikowi. To tyle z mojej(nieskromnej) strony.

Rabican PW
10 grudnia 2007, 19:48
Ginden:
Zażalenie na f!elda.
Demoralizuje młodzież w temacie "Nasze własne jednostki WoG".
Jaka demoralizacja? Seks jest rzeczą piękną i przyjemną. Każda forma współżycia ochoczych, zgodnych, pełnoletnich i dojrzałych psychicznie partnerów jest z definicji dobra, nieprawdaż? Traktat Vatsyayany zawiera z kolei wiele ciekawych urozmaiceń pożycia. Jeżeli sam nie masz okazji ich wypróbować, to szczerze Ci współczuję, ale nie oskarżaj innych o demoralizowanie młodzieży.

Wyjątkowo zgodzę się z Viniusem. Ginden czepia się pierdołów i, jak to określił P.T. Field, próbuje robić sztuczny ruch. Wydaje się, że jedynym jego celem jest wkurzanie innych. Jeżeli to prawda, radzę uważać. Wkurzanie niektórych osób w Grocie może skończyć się tragicznie dla wkurzającego. Chyba że ktoś bardzo lubi tracić kończyny, zdolność poruszania się tudzież egzystencję.

Pozdrawiam serdecznie.
R.

Ginden PW
10 grudnia 2007, 20:34
Cytat:
pełnoletnich
Właśnie z tym jest problem. Na tym forum są osoby niepełnoletnie (raczej stanowią większość). No i to nie forum przeznaczone do takich dyskusji. Gdyby było to bym się nie czepiał. BTW czy Acid nie mówił czegoś o totalitaryzmie?
EDIT:
Cytat:
Tematy "demoralizujące" są na porządku dziennym. Tak więc "młodzież demoralizuje" się sama nawzajem, a wspomnienie o kamasutrze na pewno nie jest "najpikantniejszym" elementem ich dysput... Tak więc ja traktuję to jako czepianie się na siłę, jak i próba(niestety nieudana) dokopania w jakiś sposób strażnikowi. To tyle z mojej(nieskromnej) strony.
Niestety nieudana? Sam próbuj! Kto zna w podstawówce takie trudne słowa? Wiedzą piąte przez dziesiąte.

Cichy PW
10 grudnia 2007, 20:46
Widzę, że robi się tu pomału offtop i niedługo powstanie nowy temat, taki jak 'Wiara i religia'. Ludzie i inne istoty inteligentne! To jest strona o grze komputerowej (zresztą parę osób już to mówiło). Proszę (błagać nie będę :P) o zapamiętanie tych słów.

Acid Dragon PW
10 grudnia 2007, 20:56
Cytat:
pełnoletnich

Zaiste, to jeden z problemów.

Cytat:
To jest strona o grze komputerowej

A to następny.

Dlatego o sexie, alkoholu, i innych ciekawych substancjach nie będzie tu dyskusji. Czy naprawdę trzeba o tym mówić? Jak ktoś się chce demoralizować to niech robi to na własną odpowiedzialność ;P.

ACZKOLWIEK czepianie się słówka w poście, które do treści miało się nijak to chyba lekkie przegięcie, hm?

Rabican PW
10 grudnia 2007, 21:54
Acid:
ACZKOLWIEK czepianie się słówka w poście, które do treści miało się nijak to chyba lekkie przegięcie, hm?
O to przede wszystkim chodzi. Bo z uwag i zażaleń zrobiło się pierdzielenie o Chopinie. Morze spamu i prób eksponowania własnej, niezbyt ciekawej osoby. Zaiste, szkoda, że w Konstytucji nie ma słowa o upierdliwości. Jeden kłopot byłby z głowy.

Z polskiego na nasze: Gindenie, opamiętaj się!

Pozdrawiam serdecznie.
R.

Kreator PW
12 grudnia 2007, 03:40
Spam, spam i jeszcze raz spam, we all!
Gadacie, przekrzykujecie się a dyskusja tak naprawdę traktuje o niczym...
Smutna prawda jest taka, że od dłuższego czasu nie przeczytałem czy dowiedziałem się w Grocie nic ciekawego poza kwękaniem na ogół tych samych osób w swój "wysublimowany" sposób, np. Kolega MC pisze znowu coś o obcinaniu kończyn, to już nudne!. Smoku widzisz to i nie grzmisz?! Viktoriusz mógłby chociaż jakoś to ubarwić...Mała sugestia do Władcy, albo rzeczywiście powinien zaistnieć chat w naszej Grocie, albo może jakieś zmiany w konstytucji?

Dru PW
12 grudnia 2007, 04:45
Owszem, grota schodzi na p.... na lisze....

Już w innym temacie pisałem, coby zahamować ten proces i obalić władze co poniektórych strażników. Niestety, ale przypomina mi to sytuacje pewnego mocarstwa zwanego Jaskinią Behemota, gdzie rozmowy na temat Hirołsowy zeszły na drugi, trzeci plan. Prawdą jest też, że nie można cały czas nawijać o tym samym, o uniwersum Mocy i Magii. Dlatego nadal jestem za powstaniem czata, aniżeli z tego podforum tworzyć jakiś dziwny zakątek o awatarach, religii, skargach itp.

Nie wiem również po jakiego gnoma MCaleb utworzył ten temat?. Kojarzy mi się to z sytuacją gdy pokrzywdzone dziecko pokazuje palcem kto go zranił, zamiast rozwiązać sprawę we własnym interesie. Po co? Na co?, że niby zapobiec rozrostowi offtopów?. Niestety, ale z tego tematu stworzyło się kolejne siedlisko spamu. Zamiast wytykać palcem (tudzież tworzyć taki temat) lepiej załatwić sprawę drogą prywatną (e-mail, GG), bo prawda jest taka, że te skargi na nie wiele się zdadzą.

Najlepiej to ocenić z perspektywy czasu. Czy Ginden stał się bardziej pokorny? Czy MClabec zaprzestał korzystać ze swojej zwrotki „idź się utop”? Czy Acid zaczął pisać tematy z dużej litery?

Niestety, ale parę osób w tym strażników mi podpadło swoimi wypowiedziami na temat religii, seksu, homofobii itp. Nie będę ukrywał, że parę Trolli również zagnieździło się w tej grocie.

W Konstytucji wyraźnie jest napisanie już jako pierwszy punkt:
Cytat:
a) Każdy post powinien odnosić się bezpośrednio do tematu, w którym powstał lub bezpośrednio z niego wynikać.

Dopełniając to następnym punktem:
Cytat:
a) Strażnik ma obowiązek usuwać/cenzurować posty niezgodne z powyższymi zasadami.

Także oba zasady zostały złamane i przez użytkowników i przez samych strażników. Nie trzeba daleko szukać przykładu złamania regulaminu. np. W tym temacie, wykład Rabicana na temat sexu i uroku współżycia. Ni z pietruszki, ni z gruszki zacząłeś nadawać o sexie. Ja naprawdę nie wiem jaki to ma związek z tematem, a tym bardziej nie wiem dlaczego woglę rozpocząłeś(rozwinąłeś) go...

A teraz coś dla MCaleba:

Cytat:
e) Zabronione jest NADużywanie słów powszechnie uznanych za niecenzuralne. Przez nadużywanie należy rozumieć używanie ich bez sensu i żadnego znaczenia, bez żadnej potrzeby, w wypadku gdy dokładnie to samo można ująć w bardziej kulturalne słowa, jako przerywnik w zdaniu lub też by kogoś celowo i bezpodstawnie obrazić.

Nie mówię ze kogoś obrażasz, ale nadużywasz pewnego zwrotu, który w kolejnych to zdaniach brzmi coraz bardziej bezsensowniej i nie na miejscu.

Zastanówcie się nad tym co i gdzie piszecie. W szczególności kieruje to zdanie do Strażników, którzy powinni te zasady przestrzegać i świecić przykładem, a niestety ktoś ma tu założone klapki na oczy...

MCaleb PW
12 grudnia 2007, 14:04
Kim jest MClabec?

Cytat:
Owszem, grota schodzi na p.... na lisze....
Rasista.

Cytat:
Kojarzy mi się to z sytuacją gdy pokrzywdzone dziecko pokazuje palcem kto go zranił, zamiast rozwiązać sprawę we własnym interesie.
Powiedz mi, drogi lewku, czy to dziecko ma pokazywać palcem w temacie do tego nieprzeznaczonym? Po prostu ten temat z założenia miał być siedliskiem spamu - spamu ukierunkowanego, który można w sposób łatwiejszy oczyścić, niż normalnie przeczesując kolejne tematy. Zamiast bezsensownie marnować posta na zwracanie czyjejś uwagi na sprawę niezwiązaną z tematem, można to zrobić tutaj, nie robiąc śmietnika gdzie indziej. Ten temat jak widać spełnia swoją funkcję połowicznie (albo i mniej, ale na pewno nie wcale), gdyż tendencja upominania w miejscu do tego nieprzeznaczonym pozostała.
Zresztą upomnienia tutaj przynoszą ten sam efekt, jak upomnienia w innych tematach.
Dochodzi tu jeszcze sprawa rzeczy niepodchodzących pod Konstytucję. A w Sądzie czasem zjawiały się bzdurne pozwy. Poza tym nie wszyscy podali w Grocie swe gg, a w starszych przypadkach nie mamy nawet emailu.

Cytat:
Nie mówię ze kogoś obrażasz, ale nadużywasz pewnego zwrotu, który w kolejnych to zdaniach brzmi coraz bardziej bezsensowniej i nie na miejscu.
Czytanko ze zrozumieniem leży, czy tak tylko naginasz jedno zdanie do własnych potrzeb? Słowo "nadużywanie" nie odnosi się do nadużywania jednego zwrotu czy wyrażenia, ale do wyrazów wulgarnych. Nie przypominam sobie, bym nagminnie wyzywał innych od pań lekkich obyczajów, organów rozrodczych, czy terminów określających upośledzenie umysłowe. Ależ kim jestem, by oceniać sam siebie, przy ogromie takiego geniusza, jakim jest Wielki Nieobecny.
I żeby wnerwić niektórych, rozśmieszyć innych i przyprawić resztę o niesmak:
Cytat:
(...) powinni te zasady przestrzegać i świecić przykładem, a niestety ktoś ma tu założone klapki na oczy...
Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę.
A teraz zatańczmy tango w mroku, z klapkami na oczach, obijając się donośnie o ściany dobrego smaku. I zanosząc śmiechem.

Ginden PW
12 grudnia 2007, 14:37
Cytat:
Ni z pietruszki, ni z gruszki zacząłeś nadawać o sexie
Przeczytałeś cały temat? A raczyłeś zerknąć do tematu "Nasze własne jednostki WoG"?
Cytat:
Każdy post powinien odnosić się bezpośrednio do tematu, w którym powstał lub bezpośrednio z niego wynikać.
Posty na drażliwy temat wynikały z tego tematu. Było zażalenie, była odpowiedź. Jak ktoś dorobi do tego drugiego dno to przytulę oskalpuję

Dru PW
12 grudnia 2007, 14:40
Cytat:
Kim jest MClabec?

Czepiasz się literówki? Jeśli uraziłem jegomościa to wybacz.

Cytat:
Powiedz mi, drogi lewku, czy to dziecko ma pokazywać palcem w temacie do tego nieprzeznaczonym? Po prostu ten temat z założenia miał być siedliskiem spamu - spamu ukierunkowanego, który można w sposób łatwiejszy oczyścić, niż normalnie przeczesując kolejne tematy. Zamiast bezsensownie marnować posta na zwracanie czyjejś uwagi na sprawę niezwiązaną z tematem, można to zrobić tutaj, nie robiąc śmietnika gdzie indziej. Ten temat jak widać spełnia swoją funkcję połowicznie (albo i mniej, ale na pewno nie wcale), gdyż tendencja upominania w miejscu do tego nieprzeznaczonym pozostała.
Zresztą upomnienia tutaj przynoszą ten sam efekt, jak upomnienia w innych tematach.
Dochodzi tu jeszcze sprawa rzeczy niepodchodzących pod Konstytucję. A w Sądzie czasem zjawiały się bzdurne pozwy. Poza tym nie wszyscy podali w Grocie swe gg, a w starszych przypadkach nie mamy nawet emailu.

Spam spamowi nie równy. Niestety, ale ta kontrola wyślizgnęła Ci się z rąk bo rozmowy o sektach, seksie, o niepełnoletności na pewno nie można zaliczyć jako skargę, ani treści wnoszącej coś pod pierwotną dyskusję. Zresztą większość osób ma GG lub e-mail, a na pewno te osoby, które robią zamęt na forum.

Cytat:
Czytanko ze zrozumieniem leży, czy tak tylko naginasz jedno zdanie do własnych potrzeb? Słowo "nadużywanie" nie odnosi się do nadużywania jednego zwrotu czy wyrażenia, ale do wyrazów wulgarnych. Nie przypominam sobie, bym nagminnie wyzywał innych od pań lekkich obyczajów, organów rozrodczych, czy terminów określających upośledzenie umysłowe. Ależ kim jestem, by oceniać sam siebie, przy ogromie takiego geniusza, jakim jest Wielki Nieobecny.

Słowo „utop się” może być obraźliwe, ale nie musi – jednakże nie zmienia to faktu, że nadużywasz co poniektórych słów, tudzież całych zwrotów. Wiesz czym nazywa się takie zjawisko? Brakiem rozwiniętego słownika osobistego – bo ileż można powtarzać tą sama śpiewkę? Bo wygląda to tak jakbyś unikał odpowiedzi lub miał braki w szerszym wysławianiu się, mając możliwość używania innych jakże to pięknych wyrazów.

Cytat:
I żeby wnerwić niektórych, rozśmieszyć innych i przyprawić resztę o niesmak: Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę.
A teraz zatańczmy tango w mroku, z klapkami na oczach, obijając się donośnie o ściany dobrego smaku. I zanosząc śmiechem.

I znów uciekasz od odpowiedzi, jednakże zaszła poprawa bo wymyśliłeś coś nowego:P – Widzisz ja nie zwracałbym uwagi jakbym nie miał powodu. Natomiast powód jest taki, że niepoprawnie wykonujesz swoją robotę, podobnie jak niektórzy inni- Tak, Rabican to odnosi się do Ciebie. Naprawdę nie sądziłem, że dotrwam do czasu gdy w Grocie będzie toczyła się dyskusja o Wyższości religii nad inną religią, lub jakiś dziwnych dopisków na polu seksualności z Twojej strony. A jeszcze bardziej nie myślałem, że znajdą się Strażnicy, którzy sami nie będą przestrzegać regulaminu.

Cytat:
Przeczytałeś cały temat? A raczyłeś zerknąć do tematu "Nasze własne jednostki WoG"?

Nie zmienia to faktu, że ten wykład (jakże to prowokujący) nie był potrzebny bo zaraz ktoś mógłby się znaleźć by ciągnąć go dalej – podobnie jak to było z wiarą, aż urósł do miana osobnego tematu.

Cytat:
Posty na drażliwy temat wynikały z tego tematu. Było zażalenie, była odpowiedź

Dalej nie zmienia to niczego, bo mimo wszystko ukierunkowały się trochę za daleko.

Dodatkowo jeszcze rzeknę, że powinieneś się ustosunkować do swoich wypowiedzi bo jesteś na celowniku u paru osób.

Dziwi mnie to, że sam Smok tego nie zauważa, ale może brak czasu i zmęczenie może doskwierać i zasłaniać niektóre incydenty. Tawerna kiedyś była jak dodatek, więcej dyskusji toczyło się w pozostałych komnatach uniwersum M&M. Teraz to Tawerna stała się czymś wielkim, bardziej aktywnym podforum, jednakże nie ma się co dziwić gdy roi się tu od spamu.

Qui PW
12 grudnia 2007, 15:11

MCaleb PW
12 grudnia 2007, 15:21
Cytat:
Czepiasz się literówki? Jeśli uraziłem jegomościa to wybacz.
Od niepamiętnych czasów jestem przewrażliwiony na punkcie mojego nicka. Odbieram jego przekręcanie za celowy dyshonor.

Cytat:
Spam spamowi nie równy. Niestety, ale ta kontrola wyślizgnęła Ci się z ręki bo rozmowy o sektach, seksie, o niepełnoletności na pewno nie można zaliczyć jako skargę, ani treści wnoszącej coś pod pierwotną dyskusję.
Oczywiście, że nie! Lecz przypominam Ci, że ten temat leży w Tawernie, moja władza, z urzędu Strażnika, tu nie sięga. Poza tym racz zwrócić uwagę, że temat ten znajduje się pod jurysdykcją Starożytnych, więc i oni mogą go regulować.

Cytat:
Słowo „utop się” może być obraźliwe, ale nie musi – jednakże nie zmienia to faktu, że nadużywasz co poniektórych słów, tudzież całych zwrotów. Wiesz czym nazywa się takie zjawisko? Brakiem rozwiniętego słownika osobistego – bo ileż można powtarzać tą sama śpiewkę? Bo wygląda to tak jakbyś unikał odpowiedzi lub miał braki w szerszym wysławianiu się, mając możliwość używania innych jakże to pięknych wyrazów.
Widzisz, ja staram się unikać zbyt kwiecistej wymowy, bowiem sprawa miałaby się tak, jak w przypadku Viktoriusza. Nie muszę chyba mówić, że zarzucano mu przesadę wypowiedzi i trudności ze zrozumieniem jego przesłania. Było to przyczyna paru konfliktów. Po prostu sądzę, że lepiej jest unikać takich sytuacji, gdyż więcej złego sobą niosą, niż dobrego.
Oczywiście mogę zmienić swoje śpiewki, nawet od zaraz, ale gdyż jestem zbyt leniwy, to sobie to daruję. Nie będę wspominał, że niedawno byłem przez pewien czas inny i jakoś to się nie spodobało.

Cytat:
I znów uciekasz od odpowiedzi, jednakże zaszła poprawa bo wymyśliłeś coś nowego:P – Widzisz ja nie zwracałbym uwagi jakbym nie miał powodu. Natomiast powód jest taki, że niepoprawnie wykonujesz swoją robotę, podobnie jak niektórzy inni (...)
Wolałbym, jakbyś mi powiedział w czym urągam statusowi Strażnika. W końcu jednym z mych postanowień jest samodoskonalenie i poprawa jakości moich funkcji. Tyle tyko, ze chcę usłyszeć konkrety, nie zaś ogólne podsumowanie.

Cytat:
Dziwi mnie fakt, że sam Smok tego nie zauważa, ale może brak czasu i zmęczenie może doskwierać i zasłaniać niektóre incydenty. Tawerna kiedyś była jak dodatek, więcej dyskusji toczyło się w pozostałych komnatach uniwersum M&M. Teraz to Tawerna stała się czymś wielkim, bardziej aktywnym podforum, jednakże nie ma się co dziwić gdy roi się tu od spamu.
Mnie taka kolej rzeczy nie dziwi - gdyby wyszła nowa część MM, czy wreszcie ten dodatek do piątki (w Polsce :P), to znów pojawiałyby się odpowiednie posty w odpowiednich tematach. Tak naprawdę, to obecnie Tawerna trzyma to forum przy życiu, gdyż inaczej byłby tu zastój, przerywany pojedynczymi postami. A tak, może i jest trochę więcej spamu, ale przynajmniej do następnej premiery Mieszkańcy nie rozlezą się na wszystkie strony.
Przypominam Ci też, że w tym czasie, do którego nawiązujesz per "kiedyś" forum było młode, wiele kwestii nie było rozwiniętych, czy też rozwiązanych. Obecnie zostały odpowiednio opisane (a nawet skatalogowane) i dlatego nic w nich się nie dzieje.

No i najważniejsze - może prócz wytykania błędów (ale z głową, bez ogólników - proszę o konstruktywną krytykę), może byś coś sam zrobił, by było lepiej? Może napisał jakiś sensowy post w odpowiednim temacie? Może zaczniesz tym normalną konwersację, taką, jaka powinna być?

Acid Dragon PW
12 grudnia 2007, 15:26
Dru (nie pierwszy raz zresztą) wykazuje tendencję do wyolbrzymiania. Nie znaczy to jednak, że kompletnie nie ma racji.

Wszelkie uwagi dotyczące konkretnych tematów (a temat o religii, jak i bieżący mają swoje uzasadnienie), jak i propozycje odwołań/powołań Strażników można kierować na mój adres.

Nie twierdzę, że wszystkie tematy w Grocie są konstruktywne i wartościowe - czasami są po prostu mniejszym złem.
Nie twierdzę, że wszystkie akcje Strażników były konstruktywne i wartościowe - czasami były impulsywne, nieprzemyślane i ciągnące za sobą konsekwencje, których nie widzieli.
Nie twierdzę, że moje władanie Grotą było zawsze konstruktywne i wartościowe - zwłaszcza ostatnio, kiedy czas mam podwójnie ograniczony, a i wcześniej zdarzały się rzeczy, które mogłem zrobić/mogłem zrobić inaczej, ale nie zrobiłem.

Doskonałość nie istnieje. Zwłaszcza w tak już rozwiniętej społeczności jak nasza. A błędy będą się zdarzać wszystkim. Ale uważam, że obecna sytuacja i tak jest bliższa optymalności niż tragedii, jaka wyłania się z postów Dru. Jeśli jednak ktoś ma propozycje, by było lepiej - to nawet w Ustroju Groty mowa jest o inicjatywie ustawodawczej. Że o zwykłym przedstawieniu pomysłu czy to na Forum, czy przez maila nie wspomnę.

PS.
QUI! CZAT! :P

Dru PW
12 grudnia 2007, 16:55
Cytat:
Od niepamiętnych czasów jestem przewrażliwiony na punkcie mojego nicka. Odbieram jego przekręcanie za celowy dyshonor.

To nie był celowy zabieg. Tym bardziej, że w dalszej treści wymawiam twą godność poprawnie.

Cytat:
Oczywiście, że nie! Lecz przypominam Ci, że ten temat leży w Tawernie, moja władza, z urzędu Strażnika, tu nie sięga. Poza tym racz zwrócić uwagę, że temat ten znajduje się pod jurysdykcją Starożytnych, więc i oni mogą go regulować.

Dlatego to jest dla mnie jeszcze mniej zrozumiałe jak miałeś trzymać tu kontrole jeśli nawet nie masz władzy na tym podforum? Inni mieli to robić za Ciebie, jeśli to ty zainicjowałeś taki temat?

Cytat:
Nie będę wspominał, że niedawno byłem przez pewien czas inny i jakoś to się nie spodobało.

Nie wiem jak pozostali, ale Mi osobiście sie to podobało :P.

Cytat:
Wolałbym, jakbyś mi powiedział w czym urągam statusowi Strażnika. W końcu jednym z mych postanowień jest samodoskonalenie i poprawa jakości moich funkcji. Tyle tyko, ze chcę usłyszeć konkrety, nie zaś ogólne podsumowanie.

Nie mam zbytnio ochoty przeszukiwać całego forum, więc nie podam Ci konkretnych dowodów. Może użyłem złego słowa, zbyt ostrego, może mam uprzedzenia do liszów, jednakże niektóre posty są nie potrzebne tak jak ten temat.

Cytat:
Tak naprawdę, to obecnie Tawerna trzyma to forum przy życiu, gdyż inaczej byłby tu zastój, przerywany pojedynczymi postami. A tak, może i jest trochę więcej spamu, ale przynajmniej do następnej premiery Mieszkańcy nie rozlezą się na wszystkie strony.

Nie podoba mi się taki tok myślenia – jest to na podobnej zasadzie jak: Nie mam pieniędzy na kupno oryginalnych gier, ale nie chcę się zanudzić na śmierć dlatego kupię pirata. Także dobrą alternatywą jest ten wyczekiwany czat!.

Cytat:
No i najważniejsze - może prócz wytykania błędów (ale z głową, bez ogólników - proszę o konstruktywną krytykę), może byś coś sam zrobił, by było lepiej? Może napisał jakiś sensowy post w odpowiednim temacie? Może zaczniesz tym normalną konwersację, taką, jaka powinna być?

Odpowiedz jest prosta: kontrolować posty innych oraz swoje, żeby nie wychodziły poza granice pierwotnego tematu, ani nie tworzyły się przez nie oddzielne tematy – które naprawdę nie są potrzebne. Druga sprawa to zdyscyplinować niektórych mieszkańców i pewnego strażnika o imieniu Rabican....


Cytat:
Dru (nie pierwszy raz zresztą) wykazuje tendencję do wyolbrzymiania

Hmmm.... nie pierwszy raz to słyszę.... może coś w tym jest ?:P

Ginden PW
12 grudnia 2007, 16:58
Cytat:
Nie będę wspominał, że niedawno byłem przez pewien czas inny i jakoś to się nie spodobało.
Mi się spodobało! Przy każdej twojej wypowiedzi spadałem z krzesła.
EDIT: Co do posta niżej:
JCSNPTTZ!

Nemomon PW
12 grudnia 2007, 17:43
No dobra, jako że jestem Mieszkańcem Groty, to też wyskrobię parę swych słów. Na początku nie miałem zamiaru tego robić, gdyż zażalenie wydawało mi się błahe (co nie oznacza, że pozbawione sensu, ale o tym zaraz), ale (jak zawsze) rozrosło się do rangi debaty.

Sam temat faktycznie jest siedliskiem spamu, ale to chyba natura Tawerny jest. Zobaczcie na Prywatę. Nasza Katarzyna na początku mówiła, że temat będzie pod ścisłą kontrolą, i że nie znajdzie się w nim nic, to trochę bardziej wychodzi poza fantastykę. Realia znamy z pierwszej ręki.... Podobnie i z tym tematem - cel może i był szczytny, miał uregulować jakieś małe oraz nieistotne w szerszym zasięgu zdarzenia, które aktualnie komuś się nie spodobały. Jednakowoż Mirai Caleb musiał zweryfikować swoje poglądy na temat istnienia oraz celowości tego tematu i zdecydował, że będzie dalej istniał, ale w symbolicznym akcentem humorystycznym. Mam na myśli sprawy, które dla jednych są popierdułkami a inni nie mogą patrzeć na to. Co nie zmienia faktu, że momentami robicie z igły - widły. Że raz F!eld wspomniał o kamasutrze, to od razu zażalenie na niego oraz Rabiego post o zaletach sexu. Już nie będę złośliwy i nie napiszę o jakich innych zaletach mógłbyś napisać...;).

Co do spamu w innych Komnatach. Mieszkańcy, zlitujcie się! Ile można mówić jedno i to samo o danej rzeczy? Ja rozumiem, że świat M&M, to temat-rzeka, aczkolwiek gdy już się czyta to samo po raz enty, to jest nawet gorsze niż spam. Bo z spamu można się pośmiać, a z czytania z pamięci czegoś, co było wałkowane wiele razy - popłakać. Rozumiem, że może Ciebie to razić, ale dla mnie jest mniejszym złem trochę pospamować i czekać na jakąś nowość niż wałkować coś po raz kolejny. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że w pewnym sensie klimat Groty tkwi w tym spamie właśnie...

Co do wysublimowanych textów niektórych oraz powiedzonka Mirai o utopieniu się, podpaleniu się czy też o pływaniu z rybkami... Osobiście mi to nie przeszkadza, nawet gdy w/w wypowie się do mnie w ten sposób. Czemu? Bo wiem, że nie myśli tak na serio i że raczej na pewno nie chce mojej śmierci. Traktuję to z przymrużeniem oka i polecam Tobie także. Co do textów, to może i faktycznie czasami wyglądają sztucznie, ale też się można przyzwyczaić, że Rabi pisze w taki sposób, Mirai w taki, czy też moje "poza tem" &c. I też one tworzą klimat Groty. Na wszystkich forach, na jakich jestem, tylko Acid Cave ma swój specyficzny sposób wyrażania się, dlatego też nie powinnyśmy się wypierać go.

Co do chata, to oczywiście jestem za, ale.... Znam też sporo przykładów, kiedy to czat przyczynił się do śmierci forum. Dlaczego? Bo membersi tylko czatowali i nic nie pisali, potem przychodzili coraz rzadziej aż w końcu forum umierało.... Jeżeli wcześniej nie zostało zespamowane przez jakiegoś porno spammera.

A teraz takie jedno pytanie do Smoczego Władcy. Może ono jest niejawne, może zostanę oskarżony o szerzenie konspiracji w Grocie, ale i tak spytam. Wiemy, że część tematów jest w archiwum. Czy więc wszystkie nasze wypowiedzi są "katalogowane"? Znaczy, czy faktycznie są usuwane czy tylko przenoszone do archiwum?

Dziękuję za uwagę....

Meh...

Ginden:
JCSNPTTZ!

Ginden, pisz po rusku, bo Cię starzy Polacy nie rozumieją. Lisze także będą ucieszeni z tego.

Solmyr PW
12 grudnia 2007, 17:46
Może wyjdę na kompletnego ciemniaka, ale co znaczy
Ginden:
JCSNPTTZ
?
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: Gorzkie żale

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel