Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Alistair
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: [loading... please wait] Wasze wyniki w M&M
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7

Morglin PW
11 października 2015, 00:27
Moje drugie podejście do Might and Magic VII:

Jak każde wprawne i niewprawne oko widzi, postanowiłem sięgnąć po angielską wersję gry. Niestety, wszystkie polskojęzyczne reedycje zostały już dawno wyprzedane, a kupno używanej Antologii - której to niektóre wersje, podobno, są pozbawione muzyki - nieszczególnie mi się uśmiechało (potrzeba patchowania gry nieoficjalnymi łatkami - także). Co prawda na początku bałem się, że brak polskiego dubbingu odbierze mi dużą dozę specyficznego klimatu, jaki zapamiętałem z pierwszej rozgrywki, a także do jakiego mam spory sentyment - jednak zupełnie niepotrzebnie. Mimo że głosy w intrze podobały mi się bardziej w polskiej odsłonie (szczególnie Archibald), to muszę przyznać, że i angielskie miały swój urok. A jeśli chodzi o głosy słyszane podczas samej rozgrywki, to moim zdaniem polska i angielska wersja stoją ze sobą na równi. Co prawda brakowało mi "pysznej zupki" z karczmy w Dolinie Kurhanów i Kamiennym Mieście, jednak w zamian dostałem genialne "We can fix you", jakim witali mnie kapłani w nekromanckich świątyniach - no po prostu nie dało się przy tym nie uśmiechnąć, nawet przy dwudziestej z kolei wizycie.

A samo Might and Magic 7 jest tak samo dobre, jak i dekadę temu, nic się w tej kwestii nie zmieniło (więc gdyby ktoś miał wątpliwości - spokojnie, grać, grać, nic się bać). Muszę też dodać, że tym razem przechodziłem grę mając już wcześniej ukończone RoE, co jeszcze bardziej zwiększyło i tak już dużą przyjemność czerpaną z gry i obcowania z jej światem. Tym razem znałem genezę nighonskich tuneli, a i inne odniesienia do heroesowych kampanii były przeze mnie bez problemu wyłapywane. Poza tym, w samej grze zachwyciło mnie to samo, co przy pierwszym podejściu. Pomijając oczywistości jak genialną muzykę, możliwość zwiedzenia krain znanych z H3, oryginalną fabułę, i inne takie, które bez wątpienia wymieni każdy zapytany o MM7, powiem, że bardzo podobało mi się obsadzenie naszej drużyny nie tylko w roli zwykłych poszukiwaczy przygód, ale i lordów z prawdziwego zdarzenia, zarządzających własnym zamkiem oraz okolicznymi ziemiami. A także związane z tym, znane ze wszystkich RPG-ów "od zera do bohatera" - w MM7 ukazane jako "od czterech chłopów wygrywających w zawodach jakieś zadupie w opłakanym stanie, o które bezustannie ścierają się dwa potężne państwa, po czterech lordów żyjących w pięknym zamku oraz mających ogromne wpływy".

I napisałbym więcej, ale mi się nie chce. Might and Magic VII jest po prostu genialną grą i mógłbym zaprezentować wam piekielnie długiego posta, w którym wychwalałbym tę grę. No ale po co? Dla tych, co grali, będą to wspomniane wcześniej oczywistości, a ci, co nie grali... cóż, niech uciekają, bo mają do nadrobienia naprawdę dobrego RPG-a.

Hayven PW
18 czerwca 2017, 22:55

W MM8 bardzo brakowało mi mocnego zakończenia - jakiejś finałowej walki, jakiegoś statku kosmicznego, czegokolwiek :/ Awanse szły jakoś wolno - zastanawiam się, jak udało się Solmyrowi ukończyć kiedyś grę z postacią na 110. poziomie (jest w galerii).

Do tego tylko jeden awans, po jednym nauczycielu-ekspercie, bez Tytanów, smoki jakieś takie cienkie... MM8 sprawia wrażenie gry bardzo okrojonej. Ale, ale...

Oglądajcie od 30. sekundy.

Wygląda znajomo.

Alamar PW
18 czerwca 2017, 23:46
Cytat:
Wygląda znajomo
Odkryłeś Amerykę. :P
Było o tym wspominane lata temu chyba w Bibliotece. Pierwotne intro do MM6 też ma Ziemię zamiast Enroth. Heroes 4 prawdopodobnie też (ciężko powiedzieć przez te chmury). Twórcy najpierw dali jakąś grafikę tymczasową, którą zastąpili później właściwą grafiką planety. W przypadku MM8 i Heroes 4 prawdopodobnie nie było czasu (i środków) na stworzenie animacji planety, więc została Ziemia.

Hayven PW
18 czerwca 2017, 23:53
Tak się domyślałem, że dziwne by było, gdyby nikt wcześniej tego nie zauważył. Dzięki za tłumaczenie :)

Kodzo19 PW
16 grudnia 2018, 19:49
Ukończyłem Might and Magic 7 i zabawa była zadowalająca choć w porównaniu z poprzednimi częściami ta była dużo łatwiejsza. No następnie trzeba sięgnąć po ósmą część i przekonać się na własnej skórze czy jest tak genialna jak to wszyscy mówią ale pewnie się nie zawiodę. W galerii jest mój wynik z szóstej części ale ktoś go podpisał że to część 7 po stronie światła.

Kastore PW
17 grudnia 2018, 15:51
Cytat:
No następnie trzeba sięgnąć po ósmą część i przekonać się na własnej skórze czy jest tak genialna jak to wszyscy mówią
Nie jest. Przecież nikt nie mówił, że jest. :P
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
temat: [loading... please wait] Wasze wyniki w M&M