Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: [loading... please wait] Wasze wyniki w M&M
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8

Andruids PW
6 kwietnia 2014, 11:25
Ja też zwróciłem uwagę na karteczkę i 1000 strachów. Tylko kiedy nastąpił ten reset? Podczas ściągania dlc?

I jak się grało magicznym party? : ]

Alamar PW
6 kwietnia 2014, 11:32
Drużyna magii nie miała w ogóle problemów z DLC (membrana + tsunami + implozja/łańcuch błyskawic/fala ognia). Gra też nie była dość trudna, jedynie na początku problemy wynikały z braku mikstur. Ostatecznie "czarusie" posługiwały się bronią strzelecką, bo różdżki i kostury do walki wręcz się nie nadają.

Reset nastąpił chyba po zainstalowaniu patcha, bo samo DLC nie jest aż tak długie/trudne, by miesiąc gry to przechodzić. Drużyna zaś nie skończyła wątku głównego przed ostatnia łatką.

Andruids PW
6 kwietnia 2014, 12:32
To dziwne, bo ja przeszedłem całą grę z patchem, a po ukończeniu dlc wydaje mi się, że też widniał na karteczce jakiś miesiąc.

Alamar PW
6 kwietnia 2014, 20:12
Możliwe że funkcja zliczania czasu trwania rozgrywki nie działa w ogóle - masz wszakże: 0, 1, 2, tak jakby ktoś ręcznie te cyfry wpisał.

Jako że me dwie pozostałe drużyny, mocarze oraz hybrydy (które są w ogóle źle rozwinięte), mają ciężkie życie w pierwszym lochu (boss z kulą ognia), to raczej szybko tego problemu nie sprawdzę.

Kaazam PW
12 kwietnia 2014, 23:35
Od kiedy ostatni raz byłem w temacie wiele się zmieniło. Właśnie skończyłem MM6 po raz pierwszy. Znów po skończonej grze nie wiem co ma w życiu robić :( Wystawiam więc mój powiększony zestaw dyplomów.

https://drive.google.com/folderview?id=0B89OGQrGWQkEdWtSZUthbEJ3NjQ&usp=sharing

Alamar PW
13 kwietnia 2014, 07:47
A gdzie wyniki z MM9 i MM10 oraz z pierwszych pięciu części?
Masz więc jeszcze co robić.

Expert3222 PW
13 kwietnia 2014, 10:59

Maga i lisza mogłem wytrenować do 150+ poziomu, ale w Arslegardzie brali po 50 tysięcy za poziom :( Jest jakiś tańszy trening po 100 poziomie?
EDIT: MM6:

Kaazam PW
13 kwietnia 2014, 12:19
Alamar:
A gdzie wyniki z MM9 i MM10 oraz z pierwszych pięciu części?
Masz więc jeszcze co robić.

A no niby mam :D Zastanawia mnie tylko jak podejść do części 4 i 5? Zainstalować razem aby mieć misje WoX-a? PS. Swords of Xeen też się liczy?

Garett PW
13 kwietnia 2014, 12:42
@Expert3222

Jeśli dobrze pamiętam to w MM9 trenować najlepiej jest w ten sposób:
1-25 - na Czarnym Rynku w Thjorgardzie
25-100 - Frostgard
po 100 - Thjorgard, biorą mniej niż w Arslegardzie.

Alamar PW
13 kwietnia 2014, 13:35
Cytat:
Zastanawia mnie tylko jak podejść do części 4 i 5? Zainstalować razem aby mieć misje WoX-a? PS. Swords of Xeen też się liczy?
Tak, MM4-5 najlepiej przechodzić jako całość. I tak w praktyce oznacza to wpierw ukończenie fabuły MM4.
Swords of Xeen nie liczy się... za bardzo. Nie powstał dzięki zespołowi NWC i jest na bakier z mitologią światów Starożytnych. Jeśli jednak zamieścisz kartę z tego dodatku (jeśli jakaś w ogóle jest), to jak najbardziej ją zamieszczę gdzie trzeba.

Morglin PW
19 kwietnia 2014, 06:04


Ta gra wciąga! Chyba przy żadnej innej aż tak nie maniaczyłem. Ukończyłem ją zaledwie w pięć dni. Pięć dni, w których wszystko inne schodziło na drugi plan - priorytetem było granie w MM3... Muszę podziękować Hayvenowi, gdybym nie zobaczył tu twojej karty z wynikiem, pewnie nigdy nie zabrałbym się do tej gry. Pomyślałem, że jeśli tobie się udało to i ja dam radę :P.

Oczywiście gra, mimo bycia bardzo wciągającą, miała dwie (według mnie wielkie) wady. Po pierwsze: ekwipunek. Ja rozumiem, że to gra z 1991 roku, ale cholera, już w dwóch pierwszych częściach był lepszy ekwipunek - ładnie podzielony na rzeczy założone i plecak. W MM3 jest jeden wielki burdel, syf, bałagan. I do tego brak możliwości wyrzucenia lub sprzedania kluczy. Wiem, że to było zabezpieczenie przed przypadkowym pozbyciem się unikalnego przedmiotu, ale miałem przez to zawalony ekwipunek niepotrzebnymi kluczami! A to nie MM6-8, tutaj klucz zajmuje tyle samo miejsca co zbroja ;p.

Po drugie: złoto. Możecie mówić, że w MM6-8 ma się masę złota. Jednak w Might and Magic 3 wręcz się nim rzyga - w chwili ukończenia gry miałem aż 20 milionów! Nie ma sensu wydawać pieniędzy na kupno ekwipunku - lepiej jest znaleźć go sobie w lochach. Tak samo z czarami. Przez całą grę płaci się praktycznie tylko za dwie rzeczy: trening i naprawa ekwipunku. Nic więc dziwnego, że później nie ma się co robić z pieniędzmi. A dostaję się ich naprawdę dużo. Jestem ciekaw czy zagram kiedyś w Might and Magic, w którym zabraknie mi złota...

Poza obcowaniem z ekwipunkiem, gra dostarczyła mi masę zabawy. Pamiętam jakim śmiechem wybuchłem kiedy zobaczyłem Scorpie i przypomniał mi się wywiad z JvC i pytanie o pewną recenzentkę... ;P Jeśli ktoś jeszcze nie grał w Might and Magic 3 to serdecznie polecam. Tylko najpierw upewnij się, że masz dużo wolnego czasu, bo to jedna z tych gier, przy których życie schodzi na drugi plan ;P.


Różowowłosy:
Co tam Sheltem, połechtaj mieczykiem Megasmoka, to zobaczysz, że złoto i tak wyrzuciłeś w błoto.
Megasmok był... słaby. Pokonałem go bez śmierci jakiejkolwiek postaci. Dużo trudniej było się przebić przez stado terminatorów na końcu. Ale się opłacało, dostałem tytuł "Ultimate Adventurer ^^ (chociaż wynik i tak mam słaby, bo nie chciało mi się nosić tych wszystkich starożytnych artefaktów i pereł :P).

Dopisek po edycji:
Ups, pomyliłem Megasmoka z Lordem Smoków

Hayven PW
19 kwietnia 2014, 10:22
20 milionów? A który poziom miały Twoje postacie pod koniec gry? :)

Morglin PW
19 kwietnia 2014, 11:38
Cytat:
20 milionów? A który poziom miały Twoje postacie pod koniec gry? :)
Mniej więcej 90-105.

Alamar PW
19 kwietnia 2014, 11:49
Wytrenuj je do maksimum (200), to zobaczysz, że pieniędzy ledwo starcza. :P
Aha, zagraj w WoX-a czy MM9, to na nadmiar złota nie będziesz mógł narzekać.

Morglin PW
19 kwietnia 2014, 11:57
Różowowłosy Alamar:
Wytrenuj je do maksimum (200), to zobaczysz, że pieniędzy ledwo starcza. :P
Tylko po co? Już na obecnych poziomach gra była zdecydowanie zbyt prosta (tylko Terminatorzy stanowili problem). Przez prawie połowę gry większość stworów ginęła od 1-2 uderzeń miecza. Gdybym wiedział, że będzie tak łatwo, to na pewnym etapie w ogóle odpuściłbym trening i zmianę ekwipunku...

PS: Proszę o zaktualizowanie strony z kartami. :)

Żebym Ci zaraz tych długich uszu nie spalił ;P
DługouchaDługouchaPrzykro mi, wszystkie najnowsze kartki uległy tajemniczemu spaleniu.
A nie, drobna pomyłka... wcale nie jest mi przykro. :P

Alamar PW
19 kwietnia 2014, 21:32
Karty dodane.

Morglin PW
23 maja 2014, 14:20


Nawet dziś, pomimo upływu 26 lat od premiery, da się przejść tę grę, a nawet świetnie się przy niej bawić. :)

Tylko dwie przegrane, to efekt Dosboxa z możliwością zapisu w każdym momencie, o którym pisałem już wcześniej. I szczerze nie polecam zabierania się do tej gry bez niego. Znaczy można spróbować, ale szybko się zniechęcicie...

Niestety, nie udało mi się pokonać Megasmoka. :( Dziad jest piekielnie mocny... Pewnie żeby dać mu radę, musiałbym spędzić dobre kilka godzin na wbijaniu poziomów i ulepszaniu ekwipunku, ale mi się nie chcę. :P

W samej grze najbardziej denerwował mnie brak możliwości "wyczyszczenia" całej krainy/lochu i to, że potwory dostosowują swój poziom do naszej drużyny. Przez to, nawet na końcu gry ledwo było czuć wzrost potęgi, a lokacje, które bez problemu zwiedziłem na początku, później robiły się praktycznie niemożliwe do przejścia.

A, i niestety musiałem ze dwa razy zajrzeć do solucji. Szczególnie misja ze zdobyciem Kuli Żywiołów (Element Orb) dała mi w kość...

Kodzo19 PW
12 czerwca 2014, 16:39
W world of xeen bawiłem się świetnie 4 część była trochę krótka i łatwa 5 była dużo lepsza, trudniejsza i dłuższa. Trzecią część też przeszedłem ale obrazek z wynikiem się stracił. No co zrobisz? Nic nie zrobisz. Następnie przejdę Sword of xeen. Narzekałem na brak złota pod koniec gry postacie miały od 90 do 100 poziomu nie pamiętam.http://postimg.org/image/7nbsgqtlp/

Hayven PW
12 czerwca 2014, 17:49
SoX sux, tyle powiem. Wieje amatorszczyzną, a poziom trudności jest straszliwie wysoki, choć to drugie akurat nie jest takie złe. Pierwszy raz w życiu użyłem zaklęć "Beast Master" i "Sleep". Niestety, są tylko 3 miasta, a większość czasu spędza się na eksplorowaniu ogromnych, otwartych (czyt. pustych) przestrzeni :<

Kodzo19 PW
12 czerwca 2014, 17:53
hmmm.. Otwartych przestrzeni czyli bardzo mało jaskiń,lochów,wież,zadań pobocznych
i potworów. Czyli ogólnie kiepsko, mnie wysoki poziom trudności nie rusza i tak to
przejdę. Mam nadzieję.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
temat: [loading... please wait] Wasze wyniki w M&M

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel