Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: Kampanie w Heroes V
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7

Felek PW
15 lipca 2014, 15:20
Nie mów... Wyszedłem z założenia że im lepsze wojsko tym łatwiej później wyjdzie :) A czemu koniecznie tak wcześnie? Najlepsze co mi się udało do tej pory osiągnąć to podbić dwa zamki wroga wyjezdzajac Shadyą z zachodniego portalu, ale kosztem pierwszego miasta :D

Hayven PW
16 lipca 2014, 12:57
Trzeba szybko, bo kiedy podbijesz dwa miasta, to przeciwnik ma ich trzy razy więcej i jeśli ty będziesz miał dużą armię, to on trzy razy większą :P Musisz go skosić, póki twoje zaklęcia pozwalają na rekompensowanie niezbyt licznej armii szybkim mordowaniem wrogich wojsk.

Felek PW
16 lipca 2014, 14:00
Heh, nie mów mi że muszę od nowa zaczynac... Już mi się nawet nie chce, tyle prób, tyle błędów... NIE :D Jeszcze popróbuję ale nie dzisiaj ani nie jutro :) A przy okazji sobie pozwolę na mały off-top: czy mogę zagrać w jakiś dodatek do HoM&M5 nie narażając się na spojlery z podstawki?

Demorator PW
16 lipca 2014, 14:52
Nie. Wszystko to jeden ciąg fabularny. Ja tak zrobiłem i potem żałowałem.

Felek PW
15 sierpnia 2014, 12:59
OK, to teraz nie mogę przejść 5 misji kampanii Lochu. Zwykle zaczynam tak: Shadya ląduje w Świątyni, Raelagiem odkrywam to co jest na powierzchni między 1 a 2 garnizonem (dwa wejścia do podziemi i okolice) potem idę do podziemi, odkrywam jedno, portalem do drugiego wychodzę na powierzchnię, i zwykle dopada mnie Deleb z armią której nie mogę pokonać. Co zrobić z budynkami wojskowymi Inferna? Czy Shadya w Świątyni to dobre wyjście? Iść na powierzchni czy pod ziemią?

Hayven PW
15 sierpnia 2014, 14:04
Shadya w sanktuarium - jedno z lepszych posunięć. Raelaga sugeruję wymaksować w poprzednich scenariuszach i jak najszybciej zdobyć wszystkie miasta demonów na powierzchni - oni będą mieli wojska co tydzień, a ty nie.

Felek PW
15 sierpnia 2014, 14:33
Hayven jak zawsze pomocny! Z tą Shadyą niedawno wymyśliłem, bo wcześniej podleciał jakiś Grawl czy inny ktoś i przegrałem :P Od tamtej pory zawsze ją chowam. Dobry pomysł z tymi miastami, tym bardziej, że są prawie nie chronione. Nie pomyślałem o tym. A ile jest miast? Znalazłem tylko dwa. No i iść garnizonami (szybciej) czy podziemiem (mniej strat)?

Hayven PW
15 sierpnia 2014, 15:09
Są trzy miasta. Idź prosto drogą na powierzchni, tylko tą dłuższą drogą, tzn. zachód, potem wschód i znowu zachód, stopniowo schodząc na południe. Na tej drodze garnizony powinno dać się pokonać z minimalnymi stratami, a nawet i bez strat.

Felek PW
15 sierpnia 2014, 15:16
Ok, wieczorem robię trzecie podejście (w sensie że dzisiejsze), mam informacje i jako takie doświadczenie :P Życz mi powodzenia.

Felek PW
18 sierpnia 2014, 16:27
Przepraszam za double post.

Przyrzekałem sobie, że przejdę te dwie kampanie dzielące mnie od końca gry samemu, jednak to jest raczej problem natury technicznej (choć w sumie to nie wiem). 1 misja Sylvanu, wszystko ładnie pięknie, pojawia się cutscenka z demonami. Do gracza lazurowego dołącza gracz czerwony... i tyle, minęło ponad dwa tygodnie, nie widać tych demonów. Są gdzieś na nieodkrytym skrawku mapy (który, swoją drogą, dość duży nie jest), czy to jakiś błąd?

Hayven PW
18 sierpnia 2014, 16:55
Cóż, kwestia konfliktu skryptów i sztucznej "inteligencji". Na jakim poziomie trudności grasz?

Może spróbuj zwolnić część wojsk albo oddalić się od zamku?

Felek PW
18 sierpnia 2014, 18:10
Gram na łatwym, nie szukam wyzwań a rozrywki :-).

Hayven PW
18 sierpnia 2014, 18:30
No to masz za łatwo i po prostu komputer się ciebie boi :D Wrzuć na normalny albo ciężki i powtórz misję.

Zresztą, bez problemu da się przejść kampanię na Normalnym (ja to zrobiłem jako 10-latek, bo nie miałem dostępu do patcha dodającego łatwy stopień trudności :P), no... może z wyjątkiem tych paru najtrudniejszych misji (Agrael misja 3, Raelag misja 2-3, Findan misja 2(!)).

Felek PW
18 sierpnia 2014, 18:51
Ale... ale... powtórzyć misję? :P Skoro trzeba, to tak zrobię :P

Gheed12 PW
21 września 2014, 16:21
Witam. Mam problem z 4 misja na 2 akcie "Okret". nie wiem od czego zaczac czy od
zdobycia zamku w podziemiach, zdobycia elfickich zamkow czy moze od jakies innej opcji. Mam nadzieje, ze ktos mi pomoze.

Kodzo19 PW
27 września 2014, 15:27
Witam mam problem w ostatniej misji w dzikich hordach w tej której mam Biarę zabić. Zabijam dwa demony pilnujące portalu i przychodzi Kujin z Gotajem i jej walka z demonami w zamku jest masakryczna wróg ciągle rzuca bramę a poziom trudności z nim to wysoki, grałem na normalnym ale misje w tej kampanii przechodzę na niskim bo są trudne.

Demorator PW
27 września 2014, 16:49
"Okręt"
Najpierw zdobywasz najbliższe miasto elfów, potem zamek Inferno. Zdobywasz kolejne miasta Sylvan i na koniec idziesz do głównego celu. Jako, że masz dużo miast elfickich, warto rozważyć opcję oblężenia nimi, ew. wymieszania dwóch armii.

"Ostentacyjne wyjście"
Po przywołaniu miasta poczekaj do kilku miesięcy i NIE zbieraj wojsk z przed stolicy. Armie neutralne zwiększają liczebność, więc po jakimś (długim) czasie oblężenie przy pomocy 100-200 smoków, archaniołów, cyklopów itd... powinno być łatwiejsze.

Kodzo19 PW
27 września 2014, 17:03
Tylko że przywołanie miasta jest wtedy gdy Kujin wygramy walkę z demonami w podziemiach, a ja właśnie mam problem z tą walką

zmudziak22 PW
27 września 2014, 20:41
Kodzo19, rozwinąłeś dobrze Kujin? Zaklęcia Drżyj przed mym krzykiem oraz Gniew Hordy są twoimi przyjaciółmi.


Kodzo19 PW
27 września 2014, 21:08
Tak mam te zaklęcia ale one -zdezintegrowane- dają tylko krzyk hordy walnie porządnie sukkuby i inne stworki no ale to tylko tyle.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
temat: Kampanie w Heroes V

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel