Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: Kampanie w Heroes V
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7

zmudziak22 PW
1 września 2013, 14:54
W razie problemów pisz, bo przeszedłem kampanie H5 i Kuźni używając Dzikich Hord.

Markham98 PW
22 grudnia 2013, 19:29
Czy ma ktoś save kampanii z Heroes V/Dzikich Hord? Przechodzenie iluś razy tych samych misji mnie już nie bawi. Przyczyną raz był format komputera, później awarią gry. Niekoniecznie kompletne. Im dalej, tym lepiej. Co do wersji to najnowsza. Będę bardzo wdzięczny ;)

zmudziak22 PW
25 grudnia 2013, 18:56
Mogę ci wrzucić mój folder Profiles, ale musisz do Hord dograć mod H5/HOF campaigns to TOE.

AquaInferus PW
11 lutego 2014, 19:10
Ok udało się ukończyć pierwszą kampanie._Pytanie, czy król zawsze zginie czy też możliwe jest, aby przeżył? Końcowy zapis nazywa się: Scena 3 Przysięga Izabeli Mapa Upadek Króla.

Kammer PW
11 lutego 2014, 19:20
Nie martw się, król wróci do (nie)życia.

zmudziak22 PW
11 lutego 2014, 21:45
Jeśli chcesz to możesz Godrykowi i Izie nabić max Level na tej mapie, tyle, że potrzeba sporo wojska.

AquaInferus PW
12 lutego 2014, 13:49
No niestety chyba muszę od zera, bo komp mi się zawiesił w Mapie Podbój i rozwaliło mi to kampanie w ten sposób ze zaciemniło misje 1 Kampanii tak jakbym ich nie wykonywał, a kiedy wczytuje zapis tuż przed scenką z zdobycia Serca Gryfa to po jej odegraniu nie ląduje w następnej misji tylko w 1 Misji kampanii Ariela.Grrr Ps miał ktoś podobny babol? A wersja 1.60

Hayven PW
12 lutego 2014, 21:13
Cytat:
1 Misji kampanii Ariela
Odkryłeś nową kampanię?! O.o

A tak na serio to może coś grzebałeś w folderze "My Games" albo zmieniałeś ustawienia systemu... nie wiem :P

Cytat:
Pytanie, czy król zawsze zginie czy też możliwe jest, aby przeżył?

Nie, zawsze zginie, nawet jeśli zabijesz Agraela (da się, już to nieraz robiłem :P). Po prostu pójdzie parę kroków na północ, odtworzy Ci się scenka i voila.
(parę razy zdarzył mi się w związku z taką sytuacją błąd i Nikolaj WCALE się nie ruszył, ale można to zwalić na jakiś przypadkowy błąd skryptu.

AquaInferus PW
17 lutego 2014, 00:15
Nie chyba nie, ale coś mi wtedy datę w biosie przestawiło na bardzo daleki rok w przyszłość, co zauważyłem dopiero po 3 resecie i drugim przywracaniu sytemu i nie wiem, co to było bo diagnostyka nic nie wykazała. Może coś się psuje nie wiem ostatnio np Gimpa mi wiesza bez powodu. Ale teraz nadrobiłem (trzecia kampania ) i robię kopie całego profilu co chwila. 3 poprawki tego tekstu

TopFunny525 PW
20 czerwca 2014, 11:10
Przepraszam za nekromancję ale uważam, że temat jak najbardziej się nadaje na mój problem...

Problemem jest Laszlo w kampanii Wulfstana (Ostatnia misja). Po miesiącu przybywa pod mury TorHrall i jakgdyby nigdy nic bawi się w berka z moim najsłabszym bohaterem (Duncanem, gdyż ma on jedynie te wojska, będące na początku), jednak gdy później go atakuje wulfstanem, to nie mam szans ze względu na jego ogromną armię i jego zaklęciom magii światła (boska siła + prawa moc). Mam pytanie, co z nim zrobić? Jak go zmusić, aby zaatakował mnie będąc w środku miasta? Gdyż jego armia w bezpośrednim starciu wygra z moją, jednak podczas oblężenia to inna bajka.

Pozdrawiam

EDIT : Problem solved. wykonałem tę/ą misję za dziesiątym podejściem. Laszlo mnie atakował tak szybko, ze względu na to, iż przekraczałem cały czas za szybko bramy, wiodące do Horncrest (4 tydzień 1 miesiąca). Wtedy zaczynał się bawić ze mną w berka. Pokonałem go w 3 miesiącu (gry) po zajęciu Horncrest. Co ciekawe, gra zaliczyła mi zadanie, nawet, gdy Laszlo postanowił uciec XD. Tak więc taktyką na tę misję jest zajęcie jak najszybciej kopalń wokół miasta i siedzenie cierpliwie w mieście i gromadzenie wojska. I nie wolno przekraczać pierwszej bramy. Ponieważ wtedy Laszlo i jego gromadka fanatyków nas bardzo szybko zaatakują. Niemniej polecałbym to tu zostawić. Może się przydać graczom, którzy będą przechodzić kampanię HoF.

zmudziak22 PW
20 czerwca 2014, 16:10
O ile się nie mylę, to na tej mapie jest możliwość wykopania łzy na własnym terenie.

TopFunny525 PW
20 czerwca 2014, 22:46
Yup, wszystkie wyrocznie były praktycznie przy TorHrall. Ale mi się nie chciało iść po nią :P. Przeszedłem dziś do końca kampanię HoF. Kampania Ylai muszę przyznać była bardzo prosta (Czasami nawet prostsza od kampanii Freydy). Jedynie ostatnia misja (walka z królem Tolgharem) i pościg armii demonów był trudny. Reszta była prosta.

Pozdrawiam

Felek PW
27 czerwca 2014, 18:59
Proszę o pomoc z 3 misją kampanii Agraela. Chodzi mi o ogólne rady i wskazówki, cokolwiek bym nie robił nie mogę obronić obydwu pierwszych zamków, jak nie jeden to drugi odbiją... Jakieś taktyki? Dodatkowych bohaterów mam zatrudnić? Po co?

Hayven PW
27 czerwca 2014, 20:29
Każdy ma z tą misją problem :) Ja nie byłem wyjątkiem - kiedy przechodziłem kampanię HoMM nie miałem dostępu do Internetu, a grałem na wersji 1.0 - czyli bez Łatwego poziomu trudności i w rezultacie ośmiolatkowi, którym wtedy byłem, zajęło to około pół roku ;)

Moja strategia podczas ostatniego przechodzenia na Heroicznym:
1. Zbudować jak najlepszego Agraela w poprzednich scenariuszach, szybko zgarnąć armię i - w miarę możliwości - zaatakować Gilraena w pierwszym (najpóźniej w drugim) tygodniu.
2. NIE ZDOBYWAJ pierwszego sylwanu, bo jeśli to zrobisz, to włączysz sobie roje elfów pojawiające się co tydzień na mapie
3. Zdobądź kopalnie, tartaki i co tylko się da.
4. Kiedy poczujesz się na siłach (w międzyczasie rozbuduj miasto, wróć do niego i jedziesz dalej) zaatakuj elfy na północy
5. Jak najszybciej zniszcz krąg druidów (zakładam, że jesteś już wystarczająco silny)
6. Dobij niedobitki

Od razu zastrzegam, że mogłem się gdzieniegdzie pomylić, bo ostatni raz kampanie rozgrywałem z rok temu :P


Felek PW
28 czerwca 2014, 10:29
O nie... CO za błąd, naprawdę bardzo przeprasszam, chodziło mi o 3 misję kampanii RAELAGA!!! Mój błąd :-) Ale z 3 misją kampanii Agraela miałem problem... Udało mi się przejść to tylko dzięki szczęściu. Chodzi mi o tą misję z klanem Blizny Duszy w podziemiach, gdzie demony najeżdżają co jakiś czas. Jeszcze raz przepraszam.

EDIT: Co do 3 misji Agraela to nawet stronę wcześniej jest mój post z prośbą o pomoc w niej, napisany... około rok temu :-)

Demorator PW
28 czerwca 2014, 13:46
Opowiem jak ja to robię:
Kluczem jest dobry początek, czyli zajęcie miasta, zdobyciu jednostek na tyle, żeby móc wygrać oblężenie i wtedy mamy wybór: albo atakujemy drugie (nie polecam), albo OPUSZCZAMY swoje i pozwalamy je zdobyć. Zazwyczaj jest je łatwiej zdobyć, nie do końca pamiętam dlaczego, ale mi zawsze tak wychodzi. Wtedy po zdobyciu pozbywamy się najsilniejszego bohatera z pierwszej części mapy (zdobył i bronił naszego miasta) i możemy spokojnie, ew. z drobnym dozbrojeniem zająć drugie. Mniej więcej w tym czasie zaczynają się pojawiać silniejsi bohaterowie z za portali.
Skupiamy się na obronie silniejszego miasta (najlepiej tego na południowym zachodzie jaskini) i czekamy innym bohaterem do 1. dnia tygodnia w drugim mieście, żeby ewakuować wojsko i zostawić miasto bez wojska. Daje nam to to, że mamy wojsko z dwóch miast (logiczne). Pokonujemy bohaterów przeciwnika, jeżeli jeszcze nie pojawił się żaden demon, możemy czekać do końca tygodnia, dłużej się nie opłaca, bo i tak za chwilę wrócimy. Do rzeczy jak zająć się resztą.
Wyjeżdżamy jednym z portali i tak mniej więcej przez 3 - 4 dni odkrywamy mapę (oczywiście kontrolujemy w tym czasie swoje tereny). Można do tego użyć jakiegoś dodatkowego bohatera, bo chodzi tylko o to, żeby odpowiednio wcześniej wrócić z drugiego tunelu. Wracamy do miast, bierzemy armię i wjeżdżamy do drugiego tunelu. Dzięki wcześniejszym zabiegom wiemy kiedy musimy się wrócić, żeby bronić miasta, widzimy wroga zbliżającego się gdy jest jeszcze daleko. Potem jest to tylko walka na wyniszczenie. Wróg co chwila będzie jechał, ale coraz słabszymi wojskami, więc coraz rzadziej będziemy musieli się wracać głównym bohaterem - miasta same się bronią. Jednak, w końcu zacznie nas denerwować, że my zajmujemy jedno miasto, a wróg zajmuje drugie (jeszcze zdarzają się takie armie, które mogą zająć miasto). Wtedy ruszamy drugim bohaterem w drugi tunel i jak wiadomo walki na dwa fronty nikt jeszcze nie wygrał. Ostatnim zmartwieniem mogą być demony, ale, jako że możemy już ruszyć drugim bohaterem, to raczej możemy też zostawić jakąś armię w miastach do obrony. Demony nie są raczej w stanie zagrozić miastom, tylko biegają i zajmują kopalnie i siedliska. Darowujemy sobie zajmowanie się nimi, chyba że mamy taką armię, że wciągamy je nosem.

Hayven PW
28 czerwca 2014, 14:07
Fakt :D

No to ta misja jest pierwszą i ostatnią, w której uciekłem się do skorzystania z cudzej porady (akurat byłem w sanatorium i spotkałem gościa, co grał w Heroesy i przeszedł tę misję; tam też po raz pierwszy w życiu zagrałem w Heroes 3). Moja rada:

1. Zbuduj jak najlepszego Raelaga w poprzednich misjach. Shadyę też możesz zbudować (jest to nawet zalecane), ale nie musisz.
2. Działaj SZYBKO - nie czekaj z rozbudową i zdobywaniem kopalni, tylko zajmuj ile się da najszybciej jak możesz - w tym kolejne miasta. Jeśli zbudowałeś wcześniej Shadyę to możesz działać na dwa fronty, co pozwoli na jeszcze szybszy podbój.
3. Skrypt z lordami demonów jest, o ile dobrze pamiętam, zepsuty, zatem nimi nie musisz się przejmować ;) W razie czego zaktualizuj grę do wersji 1.6 :P A nawet jeśli działa to nie przejmuj się, bo jeśli dobrze sobie zbudujesz bohaterów i szybko podbijesz miasta przeciwnika, nie powinieneś mieć problemu z paroma demonami.

Zalecane umiejętności:

Magia Zniszczenia (koniecznie expert!)
Oświecenie (jak wyżej!)
Szczęście (zaaw.) - szczęście żołnierza - szczęście wojownika
Talent Magiczny (zalecany expert) - kapryśna mana (w miarę możliwości)
Lepsza zniewalająca Magia - Wzmocnione Zaklęcia, Podstawowe Widzenie
Obronę olej :P

TopFunny525 PW
1 lipca 2014, 16:19
Nie wiem, czy to się zalicza do kampanii, ale mam mały problem dotyczący dodatkowej kampanii Dark Messiahah. Problem tkwi w bohateru orków, który strzeże mi drogi do czaszki. Nie daję rady go pokonać nawet po zdobyciu zaklęcia frenzy, od sprzedawcy artefaktów. Moja armia jest uszczuplona po walkach o ołtarze ashy i dlatego nie wiem dokładnie co dalej robić. Tkwie na tym momencie już od dłuższego czasu. Pomoc mile widziana :). Pozdrawiam

Felek PW
15 lipca 2014, 11:51
Problemy z 3 misją - ciąg dalszy. Sytuacja wygląda tak: Shadya siedzi w pierwszym mieście (tym bliższym punktowi startowemu), miasto to jest rozbudowane na maxa oprócz ulepszenia siedliska smoków. Raelag siedzi w drugim mieście, miasto jest rozbudowane do nieulepszonych hydr, budynki gospodarcze są na maxa. Cała ta pierwsza "wyspa" jest pod moją kontrolą i odkryta, demony się zwiesiły i stoją w miejscu (:D). Tak wygląda mój save. Co teraz mam zrobić? 2 dni po odpaleniu save'a przychodzi pierwszy Czarnoksiężnik z portalu obok drugiego miasta, Raelag daje mu radę ale ma duze straty co innego z Shadyą :). Jak to rozegrać komu dać wojsko gdzie iść kiedy i czym? Proszę o pomoc.

Hayven PW
15 lipca 2014, 13:18
@TopFunny - zwiedź całą powierzchnię, na dwóch wyspach bodajże są zadania poboczne, które zwiększą twoją armię.

@Felek - jeśli się zdążyłeś tak rozbudować, to źle. Musisz ruszyć już w drugim-trzecim tygodniu i to zarówno Raelagiem jak i Shadyą ;)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
temat: Kampanie w Heroes V

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel