Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: Kampanie w Heroes V
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7

Borin PW
3 marca 2008, 15:04
Jak najbardziej tak:) mogę przesłać fotę pudełka a rachunek też chyba mam

vinius PW
3 marca 2008, 16:46
Nie musisz :) po prostu piraty czasem psują się bez powodu. A tak, to niestety, przynajmniej ja nie potrafię Ci pomóc.

Kathrin PW
12 marca 2008, 16:27
Borin ja bym Ci wysłała, ale nie wiem o który scenariusz Ci chodzi? Kampania z Zehirem jest przecież ostatnia, czy masz na myśli zakończenie pierwszej mapy w tej właśnie kampanii? Tak przypuszczam... Proszę o konkretną nazwę mapy:), a póki co mogłabym wysłać sejw mapy "Zerwanie zasłony" (to drugi scenariusz z naszym nonszalanckim czarodziejem), jeno nie mam pojęcia gdzie się w H5 znajduje katalog z sejwami? Napisz jak go znaleźć, to podeślę co tylko potrzeba:)

Alamar PW
13 marca 2008, 09:46
Kathrin - chodzi o pierwszą misję kampanii Zehira (gdzie trzeba przedrzeć sie przez terytorium mrocznych elfów).

Sejwy masz w katalogu:

Moje dokumenty / My Games / Heroes of Might and Magic V - Tribes of the East / Profiles / NAZWA PROFILU / Saves

...gdzie NAZWA PROFILU to nazwa gracza jaką wpisuje/wybiera grając w HV.

Kathrin PW
14 marca 2008, 16:02
Borin wysłałam co chciałeś, z tematem "Kathrin z Groty śle sejwa:)", to nie wyrzucaj razem ze spamem;).Powodzenia w dalszej wędrówce, jeszcze będzie ciężko:) Alamar wielkie dzięki, już sobie raz na zawsze zapamiętam:)

Agrael PW
18 czerwca 2008, 15:26
Witam!!! MAM problem z ostatnią misją kampanii z Zehirem. Chodzi o moment w którym pojawiają się rycerze orkowie i mroczne elfy i rzucają się na miasta inferno. Rycerzem daję sobie radę, ale orkiem a dokładniej tą szamanką w ogóle nie mogę zniszczyć demonów a jak ona umrze to koniec misji (bo umarła) i trzeba grać od początku pomoże mi ktoś jak nią wygrać? Może używać czarów kontroli umysłu czy jak? nie wiem. Pomóżcie proszę!!!



Odnoszę wrażenie że nikt nie chce mi pomóc bo nikt mnie tu nie lubi nieprawdaż?

Grok PW
12 lutego 2009, 16:08
@Agrael: Potrzebuję więcej informacji.
Tak, to mogę tylko napisać, żebyś używał okrzyku_"Gniew Hordy", a jeśli nie masz, to "Zew Krwi" i "Pokrzepiające zawołanie".
Najpierw atakuj strzelców Centaurami i Cyklopami (Rzut Goblinem). Hersztem (chyba go masz) używaj "Słowo Wodza" na Centaury.
Po zabiciu strzelców reszta powinna pójść_gładko.

MCalebMCalebMam nadzieję, że choć walka poszła gładko, bo ten post, to jak po grudzie.
Już nie wspominając o tym, że spóźniłeś się haniebnie. Agrael przez te pół roku zapewne sam wykonał tę misję, gdyż jak widać nikt go tu nie lubi. Pewnie poszedł się przez to pociąć.

Gandalf PW
29 września 2009, 19:37
Mam taki mały kłopot w misji 3 Kampanii Demonów (podstawka).
Jak zdobywam to pierwsze miasto elfów i zbieram armię to po 2 dniach przychodzi Gilraen ze swoimi smokami. Nie dam mu rady ma z 7 szmaragdowych smoczków a ja tylko 43 demony 11 sukkubów i 84 impy. Z góry dzięki za pomoc.

EDIT: Problem rozwiązany, wystarczyło chodzić niedaleko zamku, a Gilraen nie przychodził :D.

swienty PW
25 maja 2011, 19:56
tez mam problem z tą szamanką a konkretnie Ona nie ma żadnych szans! Poziom zagrożenia: Wyzwanie. Podczas ataku na zamek to jest samobójstwo.
Ma ktoś może jakiegoś sejwa bo nie chciałbym przechodzić na nowo na najniższym poziomie...

Naadir PW
10 czerwca 2011, 21:46
Witajcie! Mam problem z misją 4 kampanii demonów (podstawa), smok przy bramie (podziemia) prosi mnie o łowczych, gdzie się znajdują? (nie jestem pewien, czy ich nie zabiłem :( ). Mogę ewentualnie zabić tę smoczą bandę, ale armię szykuje na Erevel. Ktoś chętny pomóc?

swienty PW
15 czerwca 2011, 19:21
opis przejścia kampanii inferno:
http://tawerna.xgame.pl/viewpage.php?page_id=205

TopFunny525 PW
17 lutego 2012, 19:03
Może teraz ja coś dopowiem hę? No więc sądzę. Iż początkujący powinni:
a)Poszukać trochę na youtube
b)Wydrukować poradnik znajdujący się na płycie
c)Znaleźć(może w sklepie bądź kiosku) jest coś o tej grze i są np. poradniki.
(W moim przypadku to była książka wraz z poradnikiem do H6)
Anyway: Można przecież poszukać w internecie. Bo przecież od czego mamy dobrego wujka google?
EDIT:Naadir, Jeśli chodzi ci o tych łowczych. Powinieneś ich gdzieś znaleźć na powierzchni. Bardziej na zachodzie szukaj. Jest ich akurat z setka którzy do ciebie się przyłączą. Gdy ich weźmiesz. Wróć do smoczycy.

Matheo PW
22 lutego 2012, 20:29
Jak dla mnie finałowa misja kampanii, była za prosta i za mało rozbudowana. Mogło by się dziać coś więcej no i któryś z bohaterów mógłby zginać albo chociaż przegrać i zostać odesłanym przez Zehira do Srebrnych Miast. Moim zdaniem poszło im za łatwo. Podróżując do świata demonów i walcząc z największym wrogiem większości frakcji.Powinni trochę bardziej się trudzić i powinni być narażeni na większe ryzyko.

Co o tym myślicie?

posty scalone i przeniesione

Chciałem zapytać, z którą misją w podstawowej kampanii heroes V, mieliście największe trudności. No i najlepiej, gdybyście zdradzili jak udało wam się ją przejść.

Ja największy problem miałem z pokonaniem Nicolaia. Długo się męczyłem, ale wystarczyło po prostu czekać. Czas działający na mą korzyść, w połączeniu z kilkoma genialnymi zagraniami ;) pozwolił na pokonanie wampirzego lorda.

Słyszałem że da się pokonać Nicolaia bez feniksów. Gdy zniszczy się wszystkie oddziały smoków cienia. To podobno nie trzeba mieć feniksów, a wystarczy tylko z nim wygrać. Macie jakieś informacje na ten temat?

VatrasVatrasNa przyszłość unikaj pisania dwóch postów jeden pod drugim

Felek PW
11 lipca 2013, 11:26
Witam. Posiadam Heroes V 1.0 (tymczasowo). Słaby jestem w strategii (to dopiero początek mojej przygody ze strategicznymi turówkami), no i mam problem w kampanii 2 misji 3. To ta co mam przejść przez terytorium elfów, zająć wszystkie miasta elfów (3) i zniszczyć źródła magii druidów. Na starcie buduję Gildię Magów 1 Urodzisko Chowańców i to z Rogatymi Demonami (nie pamiętam nazwy) nieulepszone. Zbieram Impy i Demony z siedlisk na mapie Impy ulepszam na Chowańce idę do Bożka Fortuny i do Pobojowiska pokonuję Girlaena (mam minimalne straty, 20-30 Chowańców (Girlaen i Łowcy ich biją) i 5-8 Piekielnych Ogarów (tych z kolei biją Tancerze))
Idę dalej, najpierw podbijam miasto elfów, potem kopalnie rudy i drewna (bez drewna prawie nic nie można zbudować a jak przychód jest 2/dzień to co 2-3 dni mogę wybudować jeden budynek) na stronie Tawerna.biz piszą żeby 2 miesiące zbierać armię, u mnie się to nie sprawdza bo mam Sylvan max. do Druidów (ew. Jednorożców ale kosztem Inferno) a w Inferno max. Cerberów (ew. Sukkubusów ale kosztem Sylvanu, dodatkowo tych jednostek nie jest tyle ile powinno być bo tracę na walkach z neutralnymi co na mapie strzegą przejść, kopań itp.) + i tu i tu Radę Miasta, Gildię Magów poz. 1, Kuźnię lub Targowisko. Potem idę rozwalam Feniksy (tamtędy jest łatwiej, z drugiej strony Wielcy Łowczy, Ożywieńcy i jeszcze ktoś tam dalej (nie atakowałem ich bo zawsze po Ożywieńcach mi prawie zero armii zostawało, kto tam był nie pamiętam), za Feniksami czeka Girlaen zwykle mnie pokonuje, raz mi się udało ale znowu mi resztka armii została i już nie dało rady ani 2 Sylvanu zająć ani nic, jak się wracam to zwykle po 1-2 tygodniach mi przychodzi następny elf z silną armią i mnie rozwala. (Tak jak tutaj przedstawiono próbowałem 3 razy, kilka razy inaczej, jednak zawsze było gorzej i kilka razy nie udawało mi się nawet dotrwać do tych 2-3 miesięcy, bo źle walczyłem i w skutek tego miałem mało armii po walkach ze strażnikami kopalń).
Pomóżcie mi to przejść. Macie jakąś swoją inną strategię na tą misję? Dajcie mi chociaż wskazówki jakie jednostki rozbudowywać a które mi się nie przydadzą, lub co najlepiej rozbudować w mieście i w jakiej kolejności.

Shin0bi PW
11 lipca 2013, 12:51
Czołem, nie grałem w H5 (a co dopiero 1.0) szmat czasu, ale jest zrozumiałe, że 3 misja Inferno może sprawiać trudności. Ważne jak rozwinąłeś bohatera - logistyka, Magia Mroku są prawie niezbędne. Jeśli chodzi o strategię to skup się na rozbudowie Sylvanu, Inferno tylko niech kasę dostarcza. Przede wszystkim strzelcy z 3 levela są bardzo mocni i świetnie nadają się do niszczenia neutrali, z którymi nawiasem mówiąc przy odpowiednim ustawieniu jednostek, wydzieleniu jedynek do zbierania kontry i silnym bohu nie powinieneś mieć niemal żadnych strat. Nie pamiętam czy możesz w tej misji robić tawernę, lecz jeśli tak to dodatkowy bohater do zbierania surowców i mniejszych walk jest jak najbardziej przydatny. Udało mi się przejść tę misję na trudnym, więc generalnie sądzę, że jest jak najbardziej możliwa.

Felek PW
11 lipca 2013, 13:49
To po kolei...
1. Rozwinięcie bohatera:w stronę Zewu Ugrasha, brakuje mi tylko Ataku na mistrza, Magii Mroku na mistrza, rozdzierającego uderzenia, płonących strzał, osłabiającego ciosu zdeprawowanej ziemi i szturmu teleportu (czyli 8 leveli i będzie, nie wiem czy to w tej misji czy w następnej)y
EDIT:Właśnie ogarnąłem SkillWheel 1.0... i się okazało, że w 1.0 trzeba inne Zdolności i Talenty do Zewu niż na tym SkillWheelu który miałem do tej pory... Zaraz gram kampanię od nowa :) (żaden problem, te 2 pierwsze misje są krótkie) Koniec editu.
2. Rozwinięcie Sylvanu: I tu jest pewnie pies pogrzebany, wychodziłem z założenia że dla Lorda Demonów lepsze są Demony niż Elfy i robiłem w sumie po równo dla każdego zamku ale na pierwszym planie było Inferno i Sylvan rozwijałem tylko jak kasy i surowców wystarczało po ulepszeniu Inferna, przez co Sylvan był zawsze 3-4 dni z tyłu.
3. Jednostki: Łowcy faktycznie są dobrzy i o tym wiem, ale jak już wyżej pisałem skupiałem się na Inferno. Odpowiednie ustawienie jednostek - z tego to jestem noga, zwykle skupiałem się na obronie strzelców (Sukkubusów, później Łowczych o ile rozwinąłem do nich Sylvan). Jedynki do zbierania kontry? Pierwszy raz o tym słyszę, a na czym to mniej więcej polega? Jak się rozmieszcza te jedynki i z których jednostek się je oddziela?
4. Siła bohatera: chyba całkiem niezła, ale bez artefaktów kicha... Pamiętam że w 1 misji tej kampanii przy wejściu do podziemi był taki fajny artefakt +4 do siły i +50% do siły zaklęć czy coś takiego to waliłem herosem po 150 :). A tak to raczej po 50-100 zależy na którym poziomie.
5. Tawerna jest, zwykle są w niej tylko Lordowie Demonów.

Shin0bi PW
11 lipca 2013, 14:14
Czyli boh jest w porządku. Staraj się rozwijać przede wszystkim Sylvan, bo z Inferno i tak nie zbierzesz wystarczającego wojska, to tylko strata kasy.

Bohowie w tawernie - jak najbardziej mogą być lordowie. Wszystko jedno tak naprawdę z jakiego zamku. Generalnie uważam, że chodzenie głównym bohem po każdy stosik drewna czy złota jest stratą czasu, więc od tego zawsze mam właśnie dodatkowych bohów. Main robi tylko trudne walki i odwiedza miejsca na mapie. Ja zwykle daje mu tylko niezbędne jednostki (wymaga nieco wyczucia i przewidywania), a resztę dostają pomniejsi bohowie by również walczyli ze słabszymi potworami i zbierali artefakty dla Agraela czy surowce na szybszą rozbudowę zamku. W HoMM5 i tak jest to uproszczone bo zwykle wystarcza 2-3 hirków, w trójce w prawie każdej grze na multi miałem 8 :D

Przy dużych armiach tak jak u Gilraena nie opłaca się raczej atakować bohem, no chyba żeby dobić np. smoka czy coś. Bardziej polecam czary w stylu Oślepienia, Dezorientacji czy Szału.

W kwestii jedynek - wydzielasz oddziały pojedynczych jednostek, by zdejmowały kontrę z przeciwnika. Przykładowo, walczysz z 50 golemami. Masz 15 jednorożców i 5 tancerzy. 15 jednorożców może walnąć golemy i oberwać z kontry, ale lepiej walnąć najpierw 1 tancerzem i zebrać golemowi kontrę a potem walnąć jednorożcem bez obaw że golem mu odda :) Wymaga dobrego operowania przyciskiem czekaj. Tak na marginesie dodam, że jest to znacznie skuteczniejsze w H3, lecz i w H5 można coś tym zdziałać.

Na bitwy z neutralami ciężko coś doradzić, bo większość fajnych taktyk z H3 już nie działa ze względu na to, że nawet najwolniejsze jednostki w H5 są cholernie szybkie. Eh, gdzie te czasy zabijania 1000 golemów jedną rusałką ;(

Felek PW
25 sierpnia 2013, 15:59
Witam.
Teraz z kolei mam problem z 3 misją kampanii nekromanty. Nie będę tego całego opisywać, stosowałem się do rad z Tawerna.biz, ale nadal mi to nie wychodzi. Potrzebuję takich ogólnych rad, na czym się skupić, gdzie iść i kiedy itp. Z góry dzięki.

EDIT:
Nieaktualne. Udało mi się!!!

EDIT2:
Witam ponownie.
Teraz z kolei mam problem z 5 misją tej kampanii. Rozbudowywuję tylko Nekro, Przystań i Izabela tylko stoją, jedyne co robię to na początku zostawiam jej w armii 1 Szeregowego a resztę w zamku żeby nie uciekały. Markalem prawie od razu idę do więzienia, pokonuję Anioły idę do zamku, rekrutuję jednostki i idę do Hikm. Jednak po drodze spotykam jednego wrogiego bohatera który ma potężną armię, jednocześnie z drugiej strony do Izabeli przypływa jeszcze inny bohater. Tu zaczynają się kłopoty, bo nawet jak się jednym wybronię to potem zwykle drugi pada. Coś robię źle? Mam dłużej czekać, czy krócej jakie budynki ulepszać i w jakich miastach? Z góry dzięki.

zmudziak22 PW
30 sierpnia 2013, 20:31
W tej misji zrób tak, szybko dotrzyj do więzienia, pokonaj anioły, Izabelę doprować do Nekropolii i Markalem wybij Magów. Jeśli dobrze go rozwinąłeś to nie będziesz miał problemów z Czarodziejami.

Felek PW
31 sierpnia 2013, 09:26
Ok, dzisiaj po południu zrobię podejście. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edit:
Faktycznie ta taktyka się sprawdziła już za pierwszym podejściem! Wielkie dzięki.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
temat: Kampanie w Heroes V

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel