Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: Kampanie w Heroes V
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7

Agrael PW
21 czerwca 2007, 15:29
Witam, założyłem ten temat by bardziej doświadczeni gracze pomagali tu tym słabszym w tym jak przechodzić niektóre kampanie...

Ja mam pewien problem z pierwszą misją kampanii krasnoludów... Mianowicie trzeba tam utrzymać chociaż dwa z trzech miast i zebrać 300 strażników. Mój problem jest taki, że przeciwnicy niedość, że ich stwory są potężniejsze to mają ich zawsze więcej, a ja mogę wybudować góra siedlisko Berserkerów. Zaczynam tą kampanię już 10 raz i zawsze przegrywam, czy ktoś mógłby mi pomóc? doradzić? co mam zrobić, żeby wygrać?
Będę bardzo wdzięczny, jeśli ktoś mi tej pomocy udzieli.

DArkon PW
21 czerwca 2007, 15:47
Wpisz kod enable_cheats potem add_army 7 1 i ich pokonasz, a jak grasz bez kodów to, szybko nazbieraj zasobów, zajmuj kopalnie, twórz wojska i gdy pojawi się wrogi bohater goń do zamku, i się broń (oczywiście musisz wybudować Cytadelę bo Zamku się nieda wybudować, jak pamiętam). I jak będziesz chciał to ci mogę podesłać konsolę do używania kodów, jeśli tam misja doprowadza cię do szaleństwa, chyba że grasz z Honorem i uważasz Kody za cechę słabości to wtedy możesz zapomnieć o propozycji Konsoli do kodów.

Agrael PW
21 czerwca 2007, 16:02
Z wielką przyjemnością przyjmę od ciebie te kody bo bardzo, ale to bardzo mi się przydadzą...

DArkon PW
21 czerwca 2007, 16:07
Ok pisz pod ten numer Gadu-Gadu 8641769 to ci wyjaśnię co i jak i podam jakie to są kody i prześle ci pliki umożliwiające używanie kodów.

Agrael PW
22 czerwca 2007, 15:22
Napisz mi to na e-mail, bo niestety nie mam jeszcze gg
Te pliki to też chyba możesz wysłać na e-mail?
A co do twojej strategii to nie wychodzi, bo nie ma w żadnym z tych zamków tawerny, a ten krasnolud umiejętności trojenia się nie ma. Obwaruję jeden zamek to on zajmie dwa pozostałe. We wszystkich trzech zamkach ustawię wojsko, ale wtedy będzi ono za słabe. i co mi teraz poradzisz?

Dark Dragon PW
22 czerwca 2007, 18:30
Królowa już gdzieś opisała opis przejścia tej mapy, wystarczy poszukać.

DArkon PW
23 czerwca 2007, 22:09
Agrael Kody działają ??? czy doszły, jak coś nie będziesz wiedział to pisz w tym temacie.

Kathrin PW
24 czerwca 2007, 09:50
Moje dokładne rady/mini solucja w temacie "Forge of Hate" na ostatniej stronie:)
Pamiętaj zawsze najlepszą obroną jest atak! Nie wolno czekać na wroga; to zresztą rada odnośnie wszystkich scenariuszy w H5.

Co do gry z kodami...lepiej nie pytaj mnie co o tym sądzę:)

dambibi PW
24 czerwca 2007, 12:51
Uzbierałem ponad 100 harcowników i sporo innych jednostek.I po około 2 tygodniach miałem 1 wroga.Walka stała się prosta jak drut.następnie uzbroiłem lewy górny zamek gdyż najłatwiej się go buduje(środkowy rozbuduj obronnie)jeśli możesz to szybko objedz pobliskie kopalnie i obydwa zamki żeby droga dla karawan była otwarta.Jeśli możesz siedzisz w zamku po środku(wcześniejsze rozbudowania obronne się przydają)wrogowie najbardziej tutaj lgną.Jeśli zorientujesz się że idą dalej doganiasz ich(krasnoludy mają większą inicjatywę niż ludzie na śniegu).i tak bez trudu z ponad 300 harcownikami i masą innych jednostek wygrywasz misję.Niestety 3 wróg już do mnie nie dotarł gdyż zebrałem 300 strażników czy tam obrońców(sam nie pamiętam).

Agrael PW
25 czerwca 2007, 12:36
@Dambibi: Do mnie dotarł i 6 wróg i on mnie zgładził miał m.in. 14 czempionów zła, 20 mrocznych kapłanów, 35 wściekłych gryfów, 80 fanatyków i chyba 200 egzekutorów. Po prostu Mission Impossible. Nie mogłem zebrać, aż tylu krasnoludów, bo armia wroga wciąż je niszczyła przy 6 wrogu miałem 50 berserkerów, 85 ulepszonych niedżźwiedzi, 180 harcowników i 250 strażników, a i tak przegrałem

DArkon PW
26 czerwca 2007, 19:50
Albo użyj kodów których ci przesłałem. Naciśnij przycisk ~ potem wpisz enable_cheats, potem add_army 7 1
I bez problemów każdego pokonasz.

Agrael PW
27 czerwca 2007, 11:31
DArkon mam pytanie te kody zapakowane są w rarze. Czemu nie chce mi to żaden program rozpakować?


Sorry już wszystko ok kody działają add army dodaje po 100 każdej jednostki nie tak jak w w wersji bez dodatka po 10

dambibi PW
28 czerwca 2007, 00:33
Kody to raczej w ostateczności........

Dark Dragon PW
28 czerwca 2007, 09:52
Mam problem z 3 misją 3 kampanii. Proszę o porady.
Ginę na 2 sposoby:
- przypływają elfy i mnie zabijają
- przypływa potężny czarodziej i mnie zabija

Emperor Quar PW
28 czerwca 2007, 18:29
Hmy... Zbyt dawno to przechodziłem, by teraz to pamiętać >.<

Mógłbyś chociaż podać tytuł misji, ale najlepiej jak podasz też cele i ewentualnie w jakim martwym punkcie utknąłeś? Po takim zabiegu powinna mi się pamięć odświeżyć :P O ile dobrze pamiętam: jest to kampania nekromantów?

EDIT: Dodam jeszcze taką małą poradę amatora :P Z tego co wiem Markal ma taką fajną umiejętność co pozwala przyłączać do siebie wszystkie "żywe-inaczej" istoty. Pamiętam też, że bohaterowie przeciwnika (w tejże kampanii) byli nadzwyczaj aktywni. Więc radzę Ci nie czekać i ruszyć oraz "atakować" jak najwięcej przedstawicieli świata nieumarłych. W ten sposób szybko uzbierasz na tyle "skoksowaną" :P armię, by spokojnie wykonać misję.

EDIT 2:
Chyba sobie przypomniałem, co to była za misja :P Uzbieranie 1000 szkieletu raczej nie nastręczy Ci kłopotów, o 20 smokach już nie wspominając. Właściwie to udało mi się uzyskać tą liczbę przed pojawieniem się tego zadania ^.^ Poradzę jeszcze tym, że jak zobaczysz budynki zwiększające moc lub wiedzę to ich nie omijaj. Tak podsumowując umiejętności Markala + czar Wskrześ Umarłych = niepokonana armia ^.^
MCalebMCalebZgadza się. Ja pamiętam, że w misji, gdzie mieliśmy zdobyć nekropolię wykosiłem samym Markalem całą populację czarodziei, nawet nie prosząc królową o pomoc.

Dark Dragon PW
29 czerwca 2007, 09:47
Teraz trochę gorzej o te szkielety (mam ver. 1.50). Zobaczymy co to da. Ja też nie używałem królowej. Podpłynęli i wykosili ją razem z zamkiem.

Emperor Quar PW
29 czerwca 2007, 09:57
Dark Dragon:
Ja też nie używałem królowej. Podpłynęli i wykosili ją razem z zamkiem.
Dlatego ja zawsze umieszczałem ją w świątyni i tam pozostawiałem do wykonania misji :P

znowu edit :P : Proponuję zajrzeć tu i starać się szukać odpowiednich jednostek do unicestwienia :>

Kathrin PW
30 czerwca 2007, 12:55
Dark Dragon podpowiedź/odpowiedź jest tylko jedna, grasz zbyt wolno i za mało ekspansywnie. Nie masz prawa dopuscić by to Ciebie atakowano! Ja, ponieważ niemal zawsze gram jednym bohaterem, także chroniłam królową.

skate8 PW
5 lipca 2007, 19:45
to troche nie na temat ale tylko tu widziałem że ktoś pisał o kodach a więc jak to możliwe że u was w dodatku dziala konsola

DArkon PW
6 lipca 2007, 20:18
skate8 ściągnij ten plik (nowsza wersja) przeczytaj readme i możesz używać kodów.

Znajdź te same pliki o dacie starszej niż moje (chodzi o spakowane pliki) i pozamieniaj, znajdziesz je w folderze z grą (Ubisoft\Heroes of Might and Magic V\profiles (tam gdzie zainstalowałeś grę) i w C:\Documents and Settings\DArkon\Moje dokumenty\My Games\Heroes of Might and Magic V\profiles
azwa twego profilu w grze i hammers of fate\profiles\Nazwa twojego profilu w grze, wklej je tam i gitara, potem odpal grę i naciśnij ~ w Podstawowej wersji (1.5) i w Kuźni Przeznaczenia 2.1

P.S. w Instalacja kodów masz dokładnie opisane, jakie to pliki i dokładnie gdzie je wklejać
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7
temat: Kampanie w Heroes V

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel