Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Prywata oraz pytania różne
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 85 - 86 - 87

Tarnoob PW
29 maja, 23:01
Nazwa iPhone’a chyba zostaje bez zmian, tak jak te adidasy i pampersy – jako nazwy pospolite, generyczne.

Hayven PW
29 maja, 23:23
Ach, czyli z zastanawiania się, czy mowa o firmie, czy o produkcie danej firmy (tak jakby to był jakiś wielki dylemat filozoficzny), będziemy mieli zastanawianie się, czy mowa o produkcie jakiejś firmy, czy o rzeczowniku pospolitym, który odnosi się do całej klasy przedmiotów podobnych do produktu danej firmy?

Zamienił stryjek...

Zwłaszcza że w pierwszym przypadku każdy może łatwo zdecydować, o co mu chodzi. W drugim będziemy skazani na ułomną wiedzę piszących. Chyba że nie masz racji i również te uogólnione rzeczowniki pospolite pochodzące w przejrzysty sposób od nazw firm będą teraz pisane wielką literą. Ale to też rak.

Kastore PW
30 maja, 16:34
Ja to zrozumiałem tak, że wszystko teraz piszemy dużą literą. Firma Adidas produkuje buty adidasy, więc zaliczają się do kategorii produktów, więc teraz powinno się pisać Adidasy.

Hayven PW
30 maja, 16:52
Skoro już jesteśmy z wielkimi literami tacy szczodrzy, to naturalnym następnym krokiem jest pisanie wielką literą przymiotników odnoszących się do grup etnicznych i narodowych, a więc na przykład osławiony "język Polski".

Brr.

Kastore PW
30 maja, 19:58
Chyba małą. Dlaczego takie coś wymyśliłeś?

Hayven PW
30 maja, 20:19
Skoro obecne reformy są motywowane tym, że ludzie mają i tak tendencję do pisania zmienionych w jej ramach form wielką literą, czy też często mają wątpliwości, to następnym krokiem może być zatwierdzenie zapisu wielką literą wszystkich przymiotników utworzonych od nazw własnych, również państwowych/etnicznych/narodowych. Skoro tak jest m.in. w języku angielskim, od którego również wielu się miesza w głowie, to przecież tak powinno być też i u nas, żeby oszczędzić sobie walenia głową w mur w szkołach. /s

Niby w obecnej reformie przymiotniki są ujednolicone na małą literę... ale kto wie, na ile to zadziała.

Kastore PW
31 maja, 04:08
Hayven:
w obecnej reformie przymiotniki są ujednolicone na małą literę
Też taki trend zauważyłem.
Nie spotkałem jeszcze nikogo, kto miałby tendencję do pisania przymiotników dużą literą.

Kastore PW
4 czerwca, 23:13
Tarnoob:
Jeszcze najważniejsze: czy w Grocie te zmiany będą jakoś wdrożone?
To mógłby być fajny pomysł na jakąś pracę magisterską, żeby zrobić update językowy do Pana Tadeusza.

Acid Dragon PW
18 czerwca, 19:22
Tak wyglądają karty grotowe do planszówki Heroes III

A tak Olivier Ledroit narysował mi smoka :)

Górski Krasnolud PW
18 czerwca, 20:08
Super karty, fajnie że Kwasowa ma swój element w planszówce :)

Yaaqob PW
19 czerwca, 10:46
Jest!
Z rocznym opóźnieniem, ale Udało się! :-D
strona: 1 - 2 - 3 ... 85 - 86 - 87
temat: Prywata oraz pytania różne