Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Prywata oraz pytania różne
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 83 - 84 - 85 - 86

Hayven PW
10 marca 2022, 23:18
Chciałem powiedzieć, że w sumie to nie mam nic przeciwko ograniczeniem się do obrazków na serwerach z HTTPS, ale jest z tym dodatkowy problem, bo to może mieć dość nieprzyjemne globalne skutki: czy obecne postępowanie (ewentualnie w perspektywie rozciągnięte na całą Grotę) nie wysypuje na forum obrazków w tagu img, jeśli takowe pochodzą z serwerów obsługujących wyłącznie HTTP?

Niby taki problem powinien być w praktyce marginalny, bo najbardziej typowe portale raczej nie powinny mieć z tym problemów, ale nigdy nie wiadomo...

anonim1233 PW
12 marca 2022, 10:29
A jeszcze odnosząc się do tej jednostki maga to w sumie mogłaby być kolejna ciekawostka.

Acid Dragon PW
12 marca 2022, 10:30
Tak dokładnie jest w tej chwili. I owszem, jakieś stare posty sprzed wielu lat mogą teraz nie wyświetlać grafik, aczkolwiek takich starych postów jest zapewne bardzo dużo z innego powodu - grafiki były wrzucane na serwisy typu imgur, które przestały je hostować. Czasami nawet zniknęły całe serwisy.

Inaczej mówiąc - Problem znikających grafk w starych postach nie jest niczym nowym. Jednocześnie niespecjalnie się tym przejmujemy.

anonim1233 PW
18 marca 2022, 20:49
Gra ktoś w modyfikację M&M Heroes 5.5? Ja próbuję od jakiegoś czasu, ale ai, która ewidentnie dostaje różne boosty (w tym o przyrostu) jest dla mnie za mocna. Nawet najłatwiejszy poziom trudności sprawia mi problemy.

Szaman PW
26 marca 2022, 03:18
Ukryta Łacina w Heroes 3:)

Orbis Non Sufficit - Świat to za mało.

Nie jestem w stanie przetłumaczyć drugiego, to znaczy potrafię ale nie widzę sensu tego słowa.

Ex Umbra in Luciem - Od ciemności do jaśności?

Tarnoob PW
26 marca 2022, 07:54
Sam nie wiem, co myśleć o takich akcentach. To ma sens jako Easter egg, ale jak się krzyczy pismem łacińskim, to wchodzi nierealistyczny hiperrealizm – podobnie jak z antychrystami w starym WoG-u albo z szachami w Heroes Chronicles (Szarży Smoków). Nazywam to efektem Ksenofanesa, który szydził z tego, jak to panteony są zadziwiająco podobne do swoich wyznawców. Takie napisy miałyby sens, gdyby były pismem erathiańskim, znanym z MM7.

Hayven PW
26 marca 2022, 09:34
Cytat:
ex umbra in lucem

Z ciemności w światło.

Nie mogę znaleźć żadnych sensownych historycznych kontekstów dla takiego sformułowania (ani przekonującego argumentu, że "ad" nie byłoby tu lepszym przyimkiem), ale przypuszczam, że trzeba tu rozumieć światło figuratywnie (jako oświecenie, poznanie, chwałę itd.)

Jeśli wpiszesz w Google ex umbra in solem, dostaniesz trochę więcej wyników – a znaczenie sformułowania bardzo podobne.

Zgodzę się przy tym z Tarnoobem, że wpychanie zapisanej alfabetem łacińskim łaciny w HoMM świadczy o pewnym lenistwie autorów (artystów). To prawie tak złe, jak "Die Heili(gkeit?)" na kapturach archaniołów i serafów w HoMM5 :)

Tarnoob PW
26 marca 2022, 11:37
Ha, tego nie wiedziałem.

„Z ciemności do światła” kojarzy mi się z hinduizmem; któryś sanskrycki tekst z tym fragmentem był śpiewany w finale filmu Matrix Rewolucje (hymn Neodämmerung).

Kastore PW
26 marca 2022, 15:36
Tarnoob:
To ma sens jako Easter egg, ale jak się krzyczy pismem łacińskim, to wchodzi nierealistyczny hiperrealizm
Mam tak samo, kiedy widzę kolejne argumenty, że coś tam nie pasuje albo pasuje gdzieś do gry, bo w prawdziwym świecie ta rzecz była osadzona w innym otoczeniu. No jakby, fajny świat fantasy, skoro wszystko zawsze musi być taką samą kalką kulturową z rzeczywistości.

Tarnoob PW
26 marca 2022, 21:11
Możemy mówić o czymś trochę innym. Mnie swędzą niezwykłe zbiegi okoliczności jak to, że w świecie fantastycznym jest pismo łacińskie, gra łudząco podobna do jakiejś ziemskiej i czasem nawet j. angielski – ponoć w oryginalnej trylogii Star Wars zdarzały się angielskie napisy na jakichś guzikach, ale na szczęście to poprawiono w reedycjach.

Kastore PW
26 marca 2022, 21:34
O tym samym mówimy.

AmiDaDeer PW
26 marca 2022, 23:49
Tarnoob:
ponoć w oryginalnej trylogii Star Wars zdarzały się angielskie napisy na jakichś guzikach, ale na szczęście to poprawiono w reedycjach.
Czy to na pewno można nazwać błędem? Sam świat Gwiezdnych Wojen mocno zagina czasoprzestrzeń, skoro dzieje się "dawno temu w odległej galaktyce", a mimo to wszystko kręci wokół się istot łudząco przypominających homo sapiens sapiens i korzystających na co dzień z ubioru, dzieł kultury i technologii na pierwszy rzut oka inspirowanej bądź nawet żywcem wziętej z tego, z czym mamy do czynienia tutaj na ziemi.

O ile jeszcze rozumiem krytykę umieszczenia zwrotów łacińskich w świecie Might and Magic (choć biorąc pod uwagę hipotezy, że Starożytni wywodzą się z naszego rzeczywistego świata, istnieje prawdopodobieństwo, że nie jest to wcale jakiś błąd), tak Twój zarzut już wyraźnie brzmi dla mnie jak domaganie się realizmu w czymś, co już na samym starcie nie może być realistyczne.

Kastore PW
27 marca 2022, 01:54
Ami:
Czy to na pewno można nazwać błędem?
Tak, bo George Lucas chciał się pozbyć wszystkich elementów angielskiego z filmu. Plus, to się dzieje dawno, dawno temu i to w odległej galaktyce, więc, fizycznie, biorąc pod uwagę jak daleko od siebie są rozmieszczone galaktyki, angielski nie mógł... i tak dalej, już nie chce mi się rozwijać tego zdania, bo jest krindżowe.

Tarnoob PW
27 marca 2022, 08:52
Jest chyba tylko jeden sposób, żeby pogodzić „dawno, dawno temu” z użyciem angielskiego – jacyś starożytni, anglojęzyczni kosmici rodem z twórczości Dänikena i z intro Might and Magic VII. :-)

AmiDaDeer PW
27 marca 2022, 11:52
Jest też inny sposób: uznać, że Gwiezdne Wojny dzieją się w alternatywnej rzeczywistości, w której już "dawno, dawno temu" osiągnięto poziom cywilizacyjny przewyższający ten na naszym świecie.

Kastore PW
27 marca 2022, 12:21
Można też nie.

Szaman PW
27 marca 2022, 14:31
Się rozpisaliście:)

Ogólnie tą łacinę można uznać za easter egg, tak jak mówił Tarnoob.
Pod koniec mapy znalazłem też inny ciekawy smaczek.

Cytat z Necronomiconu autorstwa Lovercrafta.


EDIT:
BTW... ta mapka trochę mnie wykurzyła bo musiałem ją 3 razy powtarzać za 4 razem się wkurzyłem i wpisałem sobie kod by widzieć całą mapkę i wiedzieć gdzie od razu pędzić i zrestartowałem mapkę. Myślałem że będzie OK, ale jak przeszedłem mapkę to gra mówi że oszukiwałem :P

Jest sposób by to naprawić czy już sobie rozwaliłem tablice z wynikami?:)

Kastore PW
27 marca 2022, 15:25
Jak po wczytaniu sprzed użycia kodów nadal masz status oszusta, to nie.

Szaman PW
27 marca 2022, 15:40
No szkoda wtedy, w taki głupi sposób sobie rozwalić status, myślałem że kampania "igranie z ogniem" była najtrudniejsza, a poległem na dość "małych mapkach":)

EDIT:
Właśnie rozpocząłem kampanie Yoga..
I jak na złość, z czystej ciekawości rozbudowałem gildie na maxa (Yog i tak nie może nauczyć się zaklęć). I Jedna gildia miała najlepszy zestaw zaklęć w grze :D

This game loves me...

Yaaqob PW
28 marca 2022, 15:46
AmiDaDeer:
O ile jeszcze rozumiem krytykę umieszczenia zwrotów łacińskich w świecie Might and Magic (choć biorąc pod uwagę hipotezy, że Starożytni wywodzą się z naszego rzeczywistego świata, istnieje prawdopodobieństwo, że nie jest to wcale jakiś błąd)
O tym samym pomyślałem. :-D Może światy kolonizowane przejęły starożytny język Starożytnych (choćby li tylko w sztuce funeralnej). ;-D
Tym bardziej, o ile dobrze pamiętam, w pierwszych częściach "Might and Magic" znajdowały się jakieś subtelne sugestie, że Starożytni to tak naprawdę "my w przyszłości"; ;-) inaczej niż w "Gwiezdnych Wojnach". ;-)
strona: 1 - 2 - 3 ... 83 - 84 - 85 - 86
temat: Prywata oraz pytania różne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel