Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Prywata oraz pytania różne
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 54 - 55 - 56 ... 84 - 85 - 86

Godzilla B PW
9 kwietnia 2016, 15:37
Witam :)
Jestem tu nowy,ale po przeczytaniu kilku nowy oraz starszych postów zadam pytanie: czemu każdy w Kwasowej Grocie nie lubi Bycha i krasnoludów z Fortecy???

Garett PW
9 kwietnia 2016, 16:05
Akurat Bycha to wszyscy lubią poza Eternalem, a krasnoludów tutaj nie lubimy, bo te małe karakany kradną złoto, które nasz kwasowy smok ciężko kradł zbierał przez lata.

Kammer PW
9 kwietnia 2016, 16:09
Bychu to taka maskotka Groty jest.

Tarnoob PW
9 kwietnia 2016, 16:15
Narzekanie na Bycha to zwykłe przekomarzanie się – Bychu jest dość młody (czyt. w moim wieku), jako nie­li­cz­ny z Groty nie wybiera się na studia, ma swój prosty styl (np. zainteresowanie piłką nożną, co tu jest ewe­ne­men­tem) i nie przebiera w słowach – np. jak na ostatnim Konwencie wygrałem konkurs wiedzy o HoMM i MM z Rabi­ca­nem, to pierwszą reakcją było głośne „ja pierdolę!” Bycha. :‑P

Za to jak pan Hubertus niedawno wspominał (a Acid dawał aluzje), w czasie pierwszych konwentów (2003–4) Acid się mocno poróżnił z hetmanem jOjO, zdeklarowanym krasnoludem i szefem ówczesnego JB. Jojo był, z pun­ktu wi­dzenia późniejszego fandomu, paradoksem – z jednej strony organizował turnieje (z Rajem), a z dru­giej mocno na­ci­skał na klimat, archaiczny język i rozwijanie Osady (z WWalkerem i Qui, tam: Guinea). To może zaskakiwać, bo po­tem (gdzieś od 2006 do dziś) fandom się raczej składał z jednej strony z ludzi, którzy więcej pisali niż grali (AC i JB), a z drugiej z tych, co głównie grali (ligowcy, np. Legendy Heroes, World of He­roes, klan Black Hoods – zło­śli­wie nazywani dresami) i przeklinali czasami na tych pierwszych. :‑P

Osada hetmanowi jOjO wręcz przesłoniła HoMM i zaczął wprowadzać reguły osadowe na całym forum – jak wy­maganie biogramu, starannie dobranego nicka, itd. Jak mówił: „klimatu nie tworzy strona, tylko ludzie”. To oczy­wiś­cie mogło podobać się części społeczności i może przyciągać niektórych (np. mi się bardzo podobały pewne echa tego klimatu, jak dołączałem do JB w 2008), ale innych męczyło (np. gdzieś od 2009 chyba nikomu w JB nie chce się już bawić w ten klimat) i przede wszystkim zamykało środowisko na nowych, wyluzowanych ludzi (i może tak odepchnęło ligowców). Acid się wkurzył i założył swoją stronę o HoMM (Grotę), gdzie szkaluje się krasnoludy (np. na kubkach konwentowych są ekrany miast, ale bez siedlisk krasnali – są spalone przez smoki) i najpierw pisano głównie o tym, o czym JB nie napisała (jak fabuła, Forge, WoG itp.), bo wolała się skupiać na swojej twórczości i społeczności.

Po latach widzimy, komu się lepiej powiodło – Grota się stale i prężnie rozwija, zwłaszcza po uruchomieniu CMS (w 2012?), a Jaskinia właściwie zamarła ok. roku 2008 i dopiero niedawno (2015) odbiła się od dna, bo Gnom uru­chomił CMS. Chociaż trzeba pamiętać, że przyczyny różnych losów AC i JB to nie tylko strategia, ale też ludzie (to my mamy Alamara ^_^), ich zdolności informatycznych i czasu.

Mirr Skulblodh PW
10 kwietnia 2016, 11:18
Czy ktoś jeszcze dzisiaj (prócz mnie, rzecz jasna) obchodzi osiemnastą rocznicę urodzin? Albo przynajmniej ma w zbliżonym terminie?

Edit: Faktycznie, trafił mi się taki "osiemnastoletni" michałek.

Tarnoob PW
10 kwietnia 2016, 14:39
Osiemnastoletnia rocznica? o_o Rocznice raczej żyją jeden dzień.

Godzilla B PW
14 kwietnia 2016, 19:00
Czy można tu wrzucać jakieś zwiastuny filmów?

Kastore PW
14 kwietnia 2016, 19:01
Można. :P

Nicolai PW
14 kwietnia 2016, 19:09
Jakby co to dzisiaj mój dobry kolega Kammer, nauczył mnie wstawiania filmików z YT na forum. Trzeba używać tagu [yt=<numer>]. Try it yourself.

Belegor PW
14 kwietnia 2016, 19:09
Śmieszna....takie tyci rączki i baaaardzo dłuuugi ogooooon - ba, tej samej długości co sam potwór bez ogona. Trochę zmiksowali kostium z nowszą technologią. Mam nadzieję, że w tej godzili będzie jej więcej niż w ostatniej amerykańskiej produkcji.

Godzilla B PW
14 kwietnia 2016, 19:22
@Nicolai jak to zrobić? tak :


AlamarAlamarWstawione. Kliknij przycisk "Edytuj", by zobaczyć, jak to zrobić.

Nicolai PW
22 kwietnia 2016, 19:10
Alamar, masz... poczytaj sobie. xD

AlamarAlamarZapominałeś kropki na końcu zdania. :P

RabicanRabicanDoprawdy?

Prince_Kassad PW
23 kwietnia 2016, 00:53
Mam takie dwa pytania.

1. Kim jest ten ork Santor?

2. Jak przeglądam różne tematy o modach, często jest mowa o Vori . O co z tą frakcją chodzi?

Nicolai PW
23 kwietnia 2016, 01:05
Ork Santor? A gdzie żeś o nim usłyszał? I skąd wiesz, że to ork?

Godzilla B PW
23 kwietnia 2016, 10:21
Ork Santor to smoczy władca rasa Wiwerna, a Vori to projekt miasta, którego nikt nigdy nie skończy.

Nicolai PW
23 kwietnia 2016, 13:43
Co Ty za głupoty wypisujesz? Jak nie wiesz to nie odpowiadaj ;)

Godzilla B PW
23 kwietnia 2016, 13:46
@Nicolai to kim jest ork Santor mądralo?

RabicanRabicanProszę nie robić błędów ortograficznych, nawet celowych, bo 1) bolą oczy, 2) jeszcze się komuś utrwali :P

Nicolai PW
23 kwietnia 2016, 13:50
Ork Santor, znany wcześniej jako Agrakh Zur Elk III, a jeszcze wcześniej po prostu jako Ork był moją postacią w Ucztach Pokoju. Co to UP? Grotowy RPG prowadzony przez Wiwerna nim poszedł w Turbo ;)

Alamar PW
27 kwietnia 2016, 20:19
A zostawię to tutaj:


Nicolai PW
4 maja 2016, 22:19
Jakby ktoś chciał wypełnić moją ankietę to byłbym bardzo wdzięczny ;)
strona: 1 - 2 - 3 ... 54 - 55 - 56 ... 84 - 85 - 86
temat: Prywata oraz pytania różne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel