Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Prywata oraz pytania różne
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 30 - 31 - 32 ... 84 - 85 - 86

Irhak PW
31 marca 2013, 21:00
Dziś niedziela po wiosennej pełni, więc...


Nemomon PW
2 maja 2013, 18:57
Ruski wiek mnie nie tu było, więc tak wpadłem się przywitać :).

Tarnoob PW
4 maja 2013, 17:50
Zitoj, Nemomonie.

Pamiętam stare, dobre czasy, kiedy chyba brałeś nawet udział w przekładzie MM6. Sporo się od tego czasu zmie­ni­ło. Lisze i inne stwory się nam trochę wyprowadziły albo przynajmniej zaniemówiły – nie ma Trang Oula, MCa­le­ba, Vatrasa, Mitabrina, Ptakuby, TOLBERTI-ego ani tego, jak on, przedstawiał się jako zakała ludzkości – nawet nie pamiętam imienia.

Wielu awansowało na stanowisko Starożytnego.

Są nowe stwory – niestety, coraz więcej jakimś cudem się przedziera przez nieprzekraczalne granice cza­so­przes­trzen­no-fabularne między Ashan a Naszym, Prawdziwym Światem Might and Magic Starożytnych od New World Computing, w którym Grota się mieści.

Mamy mnóstwo nowych serwisów, a stare zostały zrewidowane. Pojawiło się nawet to, co przez lata było naszym grotowym Duke Nukem: Forever – dział Heroes Chronicles i aktualizacja Historii świata MM.

Na samej scenie fanowskiej nastało coś, co można nazwać i czasem cudów, i czasem rozliczenia – upadło kilku twórców serii (Nival, Black Hole i ktoś trzeci), upadły niezliczone projekty fanowskie (Two Islands, MM Tribute i in.) i wypełniło się mroczne proroctwo, że WoG 3.59 nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Z drugiej strony mamy prawdziwy wysyp cudów, jakie się fizjologom nie śniły – aż kilka projektów Forge, moż­li­wość dodawania miast i nieprawdopodobna HotA.

AmiDaDeer PW
4 maja 2013, 18:21
Miło Cię znowu widzieć, stary przyjacielu kimkolwiek Ty dla mnie jesteś. Miło Cię znowu widzieć.

Tarnoob:
Nie ma [...] Mitabrina
Co?

Irhak PW
4 maja 2013, 19:50
Cytat:
Pojawiło się nawet to, co przez lata było naszym grotowym Duke Nukem: Forever - dział Heroes Chronicles
Co?! Nikt mi nie powiedział, żeby nie ruszać, bo sprowadzi koniec świata! Przynajmniej bym to robił z jako taką premedytacją wtedy ;)

Dark DragonDark DragonZa to ja wiedziałem i robiłem z premedytacją :P.

Tarnoob PW
4 maja 2013, 20:20
Hob: jakoś nie widzę, żeby Mitabrin tutaj pisał. Czy może chodzi o to, że wiesz, o kim mowa, bo zmienił nick albo tak dawno go nie było? :-P

Irh: nie sprowadził końca świata, ale od lat widniał jako "nieklikalny" guzik w menu.

AmiDaDeer PW
4 maja 2013, 20:45
Mitabrin pisał tu ostatnio dwa miesiące temu. To nie jest wcale tak dawno. :P

Nemomon PW
5 maja 2013, 00:57
Zgadza się, coś tam dłubałem przy MM6 przy redagowaniu textów, ale to było dawno temu, niewiele i nieprawda...

Czyli powiadasz, iż Święta Liszokracja upadła? Smutno mi się zrobiło... ;( Koniec epoki kosy i sztyletu :(.

W Hotę chwilę grałem, ale bardziej by sprawdzić, czy jeszcze się to trzyma. Teraz zamówiłem H6 Complete Edition i się denerwuję wespół z wami, czy mi ta gra i SoD będzie działać... Chwilę za to pograłem w demo i jakoś przyjemnie było. Mimo, iż nienawidzę 3D.

Pamiętam, iż coś Alamarowi miałem załatwić, dać, powiedzieć... ale nie pamiętam co :(. Coś z Magią i Mieczem. Widzę jednakże, iż w Galerii Postaci w zakładce Magia i Miecz dalej znajdują się grafiki, które nic nie mają z Magią i Mieczem :P.

Co do tychże postaci, to pamiętam prawie wszystkie. Ptakuba miał avatara z Kapitana Tsubasy, o liszach nie wspominając. Ta "zakała ludzkości" to albo Vinius, albo Ginden. Nikogo innego sobie nie przypominam.

Swoją drogą... za co Qui dostał 1 klątwę? xD

Dzięki za przywitanie! :).

AmiDaDeer PW
5 maja 2013, 01:05
Za co Qui dostał 1 klątwę to żadne pytanie. Za co Shardan dostał 48 klątw - to jest dobre pytanie.

Dark Dragon PW
5 maja 2013, 01:09
Za bycie... ekhem... niegrzecznym? :P

Nemomon PW
5 maja 2013, 01:16
Shardan pewnie dostał kilka klątw extra na pożegnanie, ale nie spodziewałem się, iż twórca AC byłby z Klątwą paradował :P.

Lord Pawello PW
5 maja 2013, 01:48
Oj tam, oj tam, jedna klątwa wiosny nie czyni, nie ma się czym przejmować.
...Chociaż z drugiej strony czterdzieści osiem też jakoś jej nie przyspieszyło. Wiosna po prostu musi przyjść sama.
#mózgwyłączony #głupota

Tarnoob PW
6 maja 2013, 00:45
Ta „zakała” miała portret może z którejś starszej części MM (3–5?), a na nim niebieskawą postać o kulach.

EDIT: Już mam! Nie wiem, jakim cudem, ale go znalazłem, i to mimo że zmienił wizerunek – to Viktoriusz J. Le­zu­b­li­de­usz. Geniusz. Czynię mu honory. To od niego poznałem genialne powiedzenie „Życzę tego, tego i tego”. Po la­tach zauważyłem, że ponoć jest z Mołdawii i z tematów, jakie poruszał, widać było, że gdzieś w latach 2006–2008 uczęszczał do liceum do klasy mat-fiz albo podobnej.

Mitabrin PW
6 maja 2013, 11:49
Ech... Skoro moja nieobecność została wspomniana, to chyba wypadałoby coś napisać...

Zatem witam znów. Wątpię bym powrócił tutaj na na okres dłuższy... szczególnie biorąc pod uwagę to, iż ma fascynacja obecnym stanem M&M jest tak wielka, że o istnieniu dodatku do szóstych hirołsów de facto dowiedziałem się ostatnio od Hobbita (zapewne gdyby mnie to bardziej obchodziło, to pewnie znalazłbym jeszcze kilka podobnych, dziwnych niespodzianek).

Cytat:
Pojawiło się nawet to, co przez lata było naszym grotowym Duke Nukem: Forever - dział Heroes Chronicles i aktualizacja Historii świata MM.

Ja tam wciąż nie widzę działu H5. :3

Przy okazji twoje wywody Tarnoobie nakłoniły mnie do odwiedzenia pewnego tematu i zaskoczyła mnie jedna rzecz z mej przepowiedni:
Cytat:
Wieży siedmiu smoków wciąż większość starych bywalców Groty nie może się pozbierać po tym jak w drugim dodatku do MM:H6 bohater kampanii nowej rasy (nag) ma na imię Crag the Hack

Co prawda Crag jest bohaterem pierwszego dodatku (dodatkoidu) i nie jest nagą a piratem, ale chyba i tak można by mnie uznać za grotowego Nostradamusa...


To tyle, wracam za 2 miesiące. :3

Lord Pawello PW
6 maja 2013, 12:48
Życzę powodzenia wszystkim tegorocznym maturzystom! Bez co najmniej 90% ze wszystkiego możecie tu nie wracać. :)

Nemomon PW
21 maja 2013, 11:02
Pamiętam, jak Acid zarzekał się, iż nie dopuści, by "Forum Yaoicowej Groty" wymknęło się poza weekend, a tymczasem kilka lat potem sodoma i gomora trwała ponad rok xD. Widać gusta się zmieniają xD.

Acid Dragon PW
21 maja 2013, 11:56
Not really ;) - Dopuściłem to ze względu na ograniczenia czasowe tematu i jego niepokazywanie się na głównej.

Od tego czasu jednak powstał również Wymiar Między Wymiarami, który trochę wypełnia rolę "wszystkiego co niegrotowe".

Nemomon PW
21 maja 2013, 12:52
Słabe były te ograniczenia czasowe, skoro sam temat później został przypięty ;). Pomijam, iż wytrzymał ponad rok - trudno teraz stwierdzić ile, bowiem jak zacząłem go przeglądać, to nagle on zniknął xD. Swoją drogą, za Świętej Liszokracji nie byliśmy tak mocno i intensywnie inwigilowani, jak jesteśmy teraz :P.

Przeglądałem parę tematów w Wymiarze Między Wymiarami, w szczególności ten o komunie i Twoje pochlebne słowa na temat gen. Jaruzelskiego :P.

===

A tak off topem, dzisiaj zainstalowałem po całych wiekach SoDa i ściągnąłem ERĘ ze Skarbca.

BTW, w opisie Niebiańskiej Kuźni tę ERĘ (oraz VCMI) można umieścić - było, nie było, pełno jest tematów z tymże tagiem tam. A Equilibris, to jeszcze i za mojej kadencji dogorywał.

Niebiańska Kuźnia (WoG, VCMI, ERA, HotA, Equilibris)

AmiDaDeer PW
21 maja 2013, 14:05
ERA to na razie i tak WoG, więc raczej bym tego nie wyodrębniał w samej nazwie stolika. VCMI - może, ale czy nie jest nieco za wcześnie?

Nemomon PW
21 maja 2013, 14:40
Czy ja wiem, czy za wcześnie. VCMI już parę lat istnieje i jednak się rozwija. Swoją drogą dziwne jest, iż na stronie głównej Groty HotA ma swoją oddzielną podstronę, a VCMI zostało wrzucone do jednego wora z WoGiem, zwłaszcza iż (zgodnie z moją najlepszą wiedzą) VCMI miało odwzorować silnik H3, więc jest całkowicie innym projektem niźli WoG.

Co do ERY, WoG jest dosyć sławny, ale umarł dawno temu. ERA, z tego, co się zorientowałem, jest następcą WoGa, ale także zupełnie innym projektem, co więcej rozwijanym przez fanowskie mody, które teraz pod tą ERĘ są tworzone. Skoro więc ERA jest wspierana przez tyle fanowskich projektów, to nie widzę powodu, by jednak w opisie groty o niej nie wspomnieć.

I jeszcze jedna rzecz, wydaje mi się, iż dział Niebiańskiej Kuźni powinien był zostać przesunięty w górę o stopień, by się znajdować za HVI, a przed DoC. Powód jest taki, iż system ERY, WoGa &c jest identyczny jak pozostałe gry z serii Heroesów, a DoC to zupełnie inny system, lekko mocniej powiązany z HVI. Dlatego też, by zachować 1 ciąg systemu rozgrywki, Kuźnia winna była być przesunięta.

Przepraszam, iż się tak wpierdzielam między wódkę, a zakąskę :P.
strona: 1 - 2 - 3 ... 30 - 31 - 32 ... 84 - 85 - 86
temat: Prywata oraz pytania różne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel