Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Prywata oraz pytania różne
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24 ... 84 - 85 - 86

Mitabrin PW
12 lutego 2011, 23:38
Otwierając ten temat liczyłem, że tyle osób wypowiedziało się na temat mego pytania, że zaraz będę wszystko wiedział i jutro marsz do biblioteki... ech... ;)

Cytat:
O ile się nie mylę to jedna wersja jest ze wstawkami rosyjskimi w slangu bohaterów (jak w oryginale), a druga - z angielskimi. Ciężko mi poradzić w wyborze, bo sam dopiero się zbieram do czytania ;).

Jeśli faktycznie tak jest, to będę miał mały dylemat... Z jednej strony oryginalny slang a z drugiej slang zrozumiały... W każdym razie dzięki za pomoc.

@Edit
Dlatego że nie dość, że posiadam już własną wersję książki, to na dodatek wiem czym różnią się poszczególne jej wersje.

Mechaniczna Pomarańcza - Wersja zgodna z oryginałem, w której użyty slang jest językiem rosyjskim (czyli zgodna z oryginałem), dodatkowo książka zawiera dwa eseja napisane przez autora tłumaczenia ("Kilka sprężyn z Nakręcanej Pomarańczy" i "Burgess a sprawa polska")
Nakręcana Pomarańcza - Wersja, której slang został zmieniony z rosyjskiego na amerykańsko-angielski, napisana przez autora, gdyż zauważył, że taka deformacja polskiego na angielski się dzieje. Ta wersja nie zawiera dwóch esejów, ale za to istnieje posłowie, którego autorem był sam Anthony Burgess (autor oryginału)
Sprężynowa Pomarańcza - Niewydana jeszcze trzecia wersja, w której slang ma być zrobiony na podstawie języka niemieckiego (a także autor chciałby załączyć esej Gershona Legmana "Lipna rewolta" o wychowaniu dzieci w niemczech)

Alamar PW
3 marca 2011, 08:58
Smacznego! Tylko z umiarem, albo skończycie jak ten tutaj.


AmiDaDeer PW
3 marca 2011, 10:18
Yum yum yummy!

Mitabrin PW
3 marca 2011, 16:01

fishkebab PW
4 marca 2011, 09:16
Widzieliście tego peceta? Bo ja na żywo i on jest po prostu SUPER(za 2 tysiaki) ale mi kupić się nie opłaca bo kompa już mam a obudowy samej się nie da kupić :(
http://pclab.pl/news32812.html

Edit: Ma on na dole kieszeń na kilka dysków twardych które można sobie szybko wyjmować i jeden z systemem gdzieś w środku chyba albo w kieszeni też le odradzał bym go wyjmować.
Można w google wpisać "aser predator"

Sawyer PW
4 marca 2011, 10:24
Obudowa niby fajna, ale po co robić z zwyczajnego piecyka potwora który zbiera trofea? :P
A tak poważnie to specyfikacja jest okej jak na standard do modelowania 3D, co do grania jest pewno lepszy. Ale dziś są lepsze komputery o "spokojniejszym" wyglądzie. ;)
miniPieCyk - To jest świetny komputer! Mobilność z mocą ftw!

PS: Ten komputer ma już pewno z 2, 5 roku z tego co widzę. (rok wydania na oko)
PS2: Koduj odnośniki do innych stron!

AmiDaDeer PW
8 marca 2011, 10:58
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet życzę Alamarowi oraz Grotowiczkom (niestety nielicznym)!

Alamar PW
8 marca 2011, 15:25
Za karę obejrzysz piątkowe Superkino w TVN-ie.

Irhak PW
8 marca 2011, 16:57
jakaś różowa de... Długoucha ;):
Za karę obejrzysz piątkowe Superkino w TVN-ie.

A co jest w tym tygodniu?

Mitabrin PW
8 marca 2011, 17:17
Będzie ulubiony film Grotowiczek~!

I dokładam się do życzeń, tylko zamiast dla Alamara dedykacja idzie do S15p. :3

Irhak PW
8 marca 2011, 20:54
hmm...


Irhak PW
10 marca 2011, 01:13
hmm... jako, że żadna nie pożyczy wam, to macie:

Alistair PW
10 marca 2011, 20:04
Nie jest tak źle. Ja dostałem życzenia i małe co nie co, bo sam nawet nie miałem pojęcia, że takie święto jest. Niemniej dołączam się do życzeń mimo bycia facetem. Wszystkiego najlepszego.

AmiDaDeer PW
10 marca 2011, 20:13
...


dambibi PW
23 kwietnia 2011, 10:06
Smacznego jajka!

AmiDaDeer PW
23 kwietnia 2011, 13:00
I wesołej babki.

Irhak PW
23 kwietnia 2011, 14:45
Już dzisiaj życzymy sobie na święta? No dobra...

Kolorowych i śmietankowych jajek!

Sawyer PW
23 kwietnia 2011, 15:33
Dużo złota mało siarki, niech sumienie was nie karci.
Więcej chleba i też wina, bez problemów wesoła dolina.
Więc życzę tobie i tobie, żebyś nie skończył szybko w grobie. (co kto woli :P)
Wesołych świąt życzę wam, więcej ładu a mniej ran.

Haregar PW
23 kwietnia 2011, 23:16
Wesołych Świąt Wielkiej Nocy, Grotowicze! :)

Hubertus PW
24 kwietnia 2011, 00:25
Najlepszego na święta wielkanocne, niech będzie to czas refleksji nad wartością życia ale i radości oraz odpoczynku.

Nie róbcie tylko pisanek ze smoczych jaj, są pod ścisłą ochroną! ;)
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24 ... 84 - 85 - 86
temat: Prywata oraz pytania różne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel