Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Prywata oraz pytania różne
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18 ... 84 - 85 - 86

Field PW
24 października 2010, 20:48
W momencie, kiedy zmajstrujecie tę religię, obiecuję, że ukocham Smoka :P Powodzenia :P

Mitabrin PW
24 października 2010, 21:29
O ile pamiętam, to by założyć kościół potrzeba ok. 10 chętnych wyznawców... Ja się piszę jak będzie co najmniej 3 chętnych... :P

dambibi PW
24 października 2010, 22:18
You have my cross.

AmiDaDeer PW
25 października 2010, 17:36
And my cock.




A tak poza tym to zaprezentuję wam fragment sprawdzianu z polskiego... Najpierw mój tekst z zaznaczonym przez Panią Profesor wyrażeniem:
Bazgroły:
Współfunkcyjność, drugi przykład: wyrazy "oj", "ojej", "aj", "ach", "och", "matko", "kurde" czy wiele przykładów przeróżnych słów uznawane za wulgarne przez zdecydowaną większość słowników jako odzwierciedlenia negatywnych odczuć nadawcy.

Teraz notka nauczyciela:
Czerwone bazgroły:
jakie to wyrazy brak konkretyzacji; jaką pełnią funkcję

Innymi słowy: miałem podać przykłady wulgaryzmów. Gdybym zapisał np. słowo "k*rwa" na jakimkolwiek sprawdzianie, to nauczyciel ma wręcz obowiązek poinformować o tym wychowawcę, a ten ma prawo (czyli w moim przypadku na pewno by się tak stało :P) zawiadomić o tym dyrektora, który może na tej podstawie - potocznie mówiąc - wyrzucić mnie ze szkoły.

Kocham tę instytucję!

Altair PW
25 października 2010, 19:15
Nie popisałeś się Hobbicie. Zawsze uznawałem cię za specjalistę w tej tematyce. ;P
A tak na poważnie to powinieneś się cieszyć, że nie dostałeś "pały" np. za brak kilku przecinków. ;)

Alistair PW
25 października 2010, 19:35
Przykład wulgaryzmów? Proszę bardzo: "Spieprzaj dziadu".

Słowa "k...a" nie nazwałbym wulgaryzmem, ostatecznie jest to potoczne określenie przedstawicielki uznawanego za najstarszego zawodu świata. Polecam sprawdzić w słowniku słowo "kutas", bo pewnie nie wszyscy wiedzą, a raczej wielu nie wie, że też nie jest to słowo wulgarne, choć powinno się stwierdzić równocześnie, że zostało niejako sprofanowane.

AmiDaDeer PW
25 października 2010, 20:00
Altair - akurat to była normalka. Szanowna Ekscelencja Pani D. zaznaczyła jeden błąd stylistyczny w mojej pracy pisanej momentami pod tym względem na "odwal się, muszę zdążyć" - i to na dodatek akurat ten fragment, który nie był błędny! :P No i akurat z interpunkcją (podobno) nie mam problemów. Tak poza tym to za cały sprawdzian dostałem 2+, bo - uwaga, cytuję - "Zaproponowana wiedza jest powierzchowna, niekonkretna".

Alistair - "kutas" to słaby przykład, bo chyba wiedza o tym jest coraz bardziej powszechna (albo ja żyję złudzeniem :P). Warto zwrócić uwagę na słowo "pie**oła" - jeżeli nie jest, to przynajmniej jeszcze niedawno było to słowo jak najbardziej obraźliwe i wulgarne, gdyż pochodziło od słowa "pie**olić".

I pragnąłbym zaznaczyć, iż napisałem w swej pracy "uznawane za wulgarne przez zdecydowaną większość słowników", a co za tym idzie - przez radę pedagogiczną.

Field PW
25 października 2010, 22:36
I tak najlepsza jest "dupa". Pierwotnie oznaczała dziuplę :P

Trang Oul PW
26 października 2010, 01:34
And my axes!



Cytat:
I tak najlepsza jest "dupa". Pierwotnie oznaczała dziuplę :P
Wg "Słownika polskich przekleństw i wulgaryzmów" ma aż 93 znaczenia - o 33 więcej, niż uznawane za najbardziej uniwersalny "joker" "pierdolić" (ze wszystkimi przedrostkami).

Ginden PW
26 października 2010, 14:57
To są włócznie, nie topory...

AmiDaDeer PW
26 października 2010, 16:56

vinius PW
26 października 2010, 17:38
@Hobbit - nie musiałeś, Ginden ma to już w swoim awatarze.

Quba Drake PW
6 listopada 2010, 18:52
Takie małe ogłoszenie...

Jakby ktoś chciał zagrać w Heroes III SoD przez neta to proszę o kontakt ;]

vinius PW
11 listopada 2010, 20:08
Zdrowie i gratulacje dla Alamara, jedynej osoby w Grocie, która jest większą zrzędą ode mnie!

AmiDaDeer PW
11 listopada 2010, 20:13
Żeś nie widział, ile nazrzędziłem w New Grove Teamie...

Mitabrin PW
12 listopada 2010, 11:30
Nie wierzę, że to piszę...

Gratuluję Alamarowi dostąpienia tytułu starożytnego, czwartego (chyba) już w Grocie... Aha... jeśli naprawdę starożytni byli jak ty, to nic dziwnego, że w czasie ciszy wszystkie planety popadły w barbarzyństwo. ;)

Field PW
12 listopada 2010, 14:45
Trzeciego: po Łasicy i Acidzie. A kto niby miałby być tym czwartym? :P

Tak, czy inaczej, przyłączam się do gratulacji. Należało Ci się, Alek.

Tarnoob PW
12 listopada 2010, 15:08
Tytuł starożytnego (albo staropszennego :-P) dla Alamara był zdecydowanie spóźniony. Bodaj 4–5 lat heroldowania i strażnikowania to dużo, bardzo dużo. Tym niemniej gratuluję.

Trzecim starożytnym był onegdaj Dru. Otrzymał tytuł w nagrodę za utworzenie działu Equilibris, ale zrzekł się za­sz­czytu po jakimś czasie.

Alamar PW
12 listopada 2010, 15:09
Powinienem Wam podziękować, ale mnie znacie... ;P

Trang Oul PW
12 listopada 2010, 17:42
Ja miałem pogratulować, ale mnie też znacie :> .
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18 ... 84 - 85 - 86
temat: Prywata oraz pytania różne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel