Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Gildia Lingwistówtemat: [HC] Polonizacja Kronik
komnata: Gildia Lingwistów
strona: 1 - 2 - 3 ... 25 - 26 - 27 ... 36 - 37 - 38

VIP PW
5 maja 2020, 09:12
Może utrudnić? -> Zamienić na zamek i dać komputerowi :P?

@Wyjątkowo

Chodziło mi o 2 klatki w których piorun jest "za tłem" tak jakby było wiadomo że tam jest zatuszowany tekst angielski. Nie miałem na myśli całego piorunu za napisem - sam zastosowałem taką metodę bo edycja wszystkich klatek nie ma sensu.

@Begrezen

Przy okazji możesz tam sprawdzić/poprawić czy dobrze wyświetla się portret w 8 scenariuszu dla tej kampanii -> cytowałem wcześniej :P.

zmudziak22 PW
5 maja 2020, 09:47
A mnie zastanawia, dlaczego Cytadela(w Wojownikach Pustkowi) w misjach 6 i 7 nie jest naszą własnością, tylko bezpańska, skoro w misji 5 jest naszą 2 frakcją. Wiem, że mapy są małe w Kronikach, ale neutralna Cytadela to trochę dziwny ruch.

Begrezen PW
5 maja 2020, 12:11
"Przy okazji możesz tam sprawdzić/poprawić czy dobrze wyświetla się portret w 8 scenariuszu dla tej kampanii -> cytowałem wcześniej"
chodzi o portret nivena tak? zmienilem go na portret christiana z kampanii, jak sugerowales

"A mnie zastanawia, dlaczego Cytadela(w Wojownikach Pustkowi) w misjach 6 i 7 nie jest naszą własnością, tylko bezpańska, skoro w misji 5 jest naszą 2 frakcją. Wiem, że mapy są małe w Kronikach, ale neutralna Cytadela to trochę dziwny ruch."
taaak, niestety musialem tak zostawic ze wzgledu na malutkie mapy. w misji 6 i tak zajmujemy te cytke day1, a misja 7 jest tak mala, ze dodatkowe miasto na start tylko skrociloby i tak juz krotka rozgrywke. to jest cos, co trzeba przelknac dla dobra gameplay'u xd w misji 7 rownie dobrze mogloby tej cytki tam nie byc i nikt by sie o to nie przyczepil, bo w fabule o niej mowy nie ma. wlasciwie to jeden z tych scenariuszy, ktore w pierwszej kolejnosci nadaja sie do zbudowania od nowa na duzo wiekszej mapie, bo oryginalna-miniaturowa koncepcja mapy wola o pomste do nieba ;p ale tak jak wspominalem, poki co rozmiarow map nie ruszamy

VIP PW
5 maja 2020, 17:43
@Begrezen

To elegancko :) - tak żeby się tam zgadzało możesz testować na aktualnej wersji :P. Trochę się czepiam, ale mówiłeś o przeniesieniu zdarzeń czasowych z zamku. Twoje ulepszone wersje też posiadają taki błąd :P.

Begrezen PW
5 maja 2020, 20:37
"Trochę się czepiam, ale mówiłeś o przeniesieniu zdarzeń czasowych z zamku. Twoje ulepszone wersje też posiadają taki błąd"
ktore konkretnie?

VIP PW
5 maja 2020, 22:15
Nie sprawdzałem wszystkich mapek, bo nie chce sobie psuć gry ulepszonymi mapkami :P. Przy wojownikach widziałem np. pierwszy scenariusz. Chyba, że tak ma być :P?

Edit.
Odświeżyłem trochę wcześniejszy wpis :P.

Begrezen PW
6 maja 2020, 02:10
przeciez je przenioslem w wojownikach pustkowii... a w innych kronikach poki co tego problemu nie bylo

VIP PW
6 maja 2020, 11:29
Stosowałeś jakiś skrót klawiszy czy ręcznie? Nie wiem czy istnieje jakiś skrót, bo też bym poprawiał w podstawowej wersji. Jeśli tak to fajnie jakbyś zdradził :P. Sprawdziłem ogólnie i naliczyłem 5 xDD. 3 w Ultimatum :P. Chyba, że coś pomyliłem :P.

Edit.
A już chyba wiem nie zauważyłem, że przez normalne zdarzenia nie ma wyboru miast do rekrutacji... Co nie zmienia faktu, że gracz przez to traci teksty fabuły :(.

Begrezen PW
6 maja 2020, 14:07
wszystko recznie. w miescie zostaly tylko te zdarzenia ktore musialy zostac, bo dawaly dodatkowy przyrost armii, a bylo takich kilka

Begrezen PW
9 maja 2020, 06:18
poprawiony bunt wladcow bestii:
http://www.mediafire.com/file/u0rdt7dhcqpwof5/HC_hard_-_Bunt_W%25C5%2582adc%25C3%25B3w_Bestii.h3c/file
zmiany podobnie jak wczesniej:
- lekkie boosty dla komputera, wzmocnienie bossow i niektorych istotnych straznikow
- znaczne ograniczenie statystyk mozliwych do zdobycia
- wieksze wypelnienie terenu
- skrocenie dlugosci i ogolne ograniczenie w ilosci dróg na mapie, ban dla logistyki
- ban dla zbednych umiejetnosci typu nauka, odkrywanie
- az do misji nr 4 włącznie tylko tarnum przechodzi do kolejnych scenariuszy wraz ze swoim doswiadczeniem
- zdarzenia fabularne pojawiaja sie znacznie szybciej, adekwatnie do szybkosci rozgrywki
- ograniczenie gildii magow w poczatkowych misjach
- zmiana/poprawa premii poczatkowych na bardziej przemyslane ;)
- w misji nr 4 dodano mozliwosc plywania po jednym z jezior jako alternatywna droga przedostania sie do strefy przeciwnika
- pare mniejszych zmian

VIP PW
9 maja 2020, 13:02
Gites :). Tylko nazwy scenariuszy będziesz musiał na końcu dostosować dla 5-8, aby zgadzały się z menu :P. Screeny masz we wcześniejszych stronach :P. Posiłkowałem się tymi z naszego forum - już chyba o tym pisałem. Drobne zmiany nazw mogę zrobić, ale poprawianie wszystkich angielskich nazw kronik + w kampaniach oryginalnych to już na tym etapie strata czasu :P. Mam na myśli te nazwy -> https://www.acidcave.net/chronicles/rewolta_wladcow_bestii.html

Wyjątkowo PW
9 maja 2020, 18:52
Co do błyskawic animacji to jesli byly w wiekszosci ukryte za napisem to nie poprawialem. To ty wiesz ze w oryginale tam byly, ale moga sie zaginac; przeciez nie sa prosciutkie. Jesli sie nie sugerujesz nie wynika wcale ze jest przerwa. Edytowalem tylko te konieczne zeby nie bylo dziur.

Skonczylem pierwsza wersje czcionki Erathii w wersji czytelnej. Zobaczcie czy potraficie odczytac tekst:
https://wrzucplik.pl/pokaz/2032249---pemu.html
Jesli bede mial swietnec pomysly i ochote to moge poprawic. Staram sie zeby maksymalnie bylo oryginalnie.

VIP PW
9 maja 2020, 19:33
Spoko, jak uważasz :P. Tylko 2 klatki z tych większych rzucały mi się w oczy :P. Bajka :P. Co do czcionki później potestuje :P.

Edit.

Dla mały liter brakuje trochę literek i za mały odstęp dla spacji - dlatego napisałem wszystko dużymi. Zaznaczyłem też brakujące i błędne, a tak wydaje mi się spoko :P. W sumie przecinki też można jakoś zwiększyć i polskie znaki bardziej wyszczególnić :P.




Wyjątkowo PW
9 maja 2020, 23:42
Wygląda świetnie! Czcionke nie ja robilem tylko przerabialem na czytelna. To nie bylo robione na polskiej czcionce oczywiscie. Spacji nie ruszalem w ogole. Istotnie trzeba powyrownywac. Po prostu wiedzialem ze trzeba wyprobowac praktycznie. W sumie jednak jest klimat!

VIP PW
10 maja 2020, 13:56
Nom. Jak zostanie poprawione to fajnie będzie wyglądać :P. Tylko, aby mniejszy rozmiar czcionki był łatwy do odczytania na pergaminie :P.

Begrezen PW
21 maja 2020, 22:40
Poprawiony miecz mrozu:
https://www.mediafire.com/file/3hupho4ji3d64xg/HC_hard_-_Miecz_Mrozu.h3c/file
Zmiany podobnie jak wcześniej:
- lekkie boosty dla komputera, wzmocnienie bossow i niektorych istotnych straznikow
- znaczne ograniczenie statystyk mozliwych do zdobycia
- skrocenie dlugosci i ogolne ograniczenie w ilosci dróg na mapie, ban dla logistyki w 3 pierwszuch scenariuszach
- ban dla zbednych umiejetnosci typu nauka, odkrywanie, a takze ban dla znajdowania drogi w celu delikatnego wydluzenia rozgrywki na tych malych mapach :P
- az do misji nr 4 włącznie tylko tarnum przechodzi do kolejnych scenariuszy wraz ze swoim doswiadczeniem
- zdarzenia fabularne pojawiaja sie znacznie szybciej, adekwatnie do szybkosci rozgrywki
- ograniczenie gildii magow w poczatkowych misjach
- zmiana/poprawa premii poczatkowych na bardziej przemyslane ;)
- w misji nr 1 dodano przeciwnika komputerowego zgodnie z fabula kampanii
- w misji nr 7 od teraz trzeba pokonac kiję (bossa) by dostac sie do chatki proroka i ukonczyc scenariusz
- w ostatnich scenariuszach uaunieto blekitne smoki ktore mial tarnum na start xD
- zmieniono portret tarnuma z mutarowego na craghackowy
- pare mniejszych zmian

VIP PW
22 maja 2020, 16:21
Aby do przodu :P. Tylko wspomnę, że musimy zgrać jeszcze te nazwy, aby pasowały XD. Zmiana portretu coś wprowadza oprócz wyglądu? Jeśli nie, to w takim razie będzie trzeba wrócić do poprzedniej wersji, aby wyświetlał się "odpowiedni" Tarnum :P -> w tym wypadku wykorzystujesz z pierwszej kroniki.

uhm:
Oryginalnie w dwóch scenariuszach Podboju Podziemi Tarnum miał za sojuszników SI z inferno, mimo że do tej kroniki miało się to nijak. Poprawiłem to i zrobiłem z nich wrogów, ale fabularnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby usunąć wszystkie sojusze - jednak nie polecam tego, nawet zjednoczeni przeciwnicy są niedużym wyzwaniem :P

Mam też małe pytanko do Was :P. @uhm zmieniał sojusze w drugiej kronice i czy według Was "opłaca się" wrócić do wersji zgodnej z oryginałem, jeśli mamy teraz wersje+ -> poprawioną :P?

Begrezen PW
22 maja 2020, 23:37
vip:
Tylko wspomnę, że musimy zgrać jeszcze te nazwy, aby pasowały XD.
A dlaczego nie zmienić tamtych nazw na te, które są tutaj? Nawet jeśli brzmią lepiej, nie ma to większego znaczenia dla gracza. W ogóle to w każdej kampanii są w ten sposób pomieszane nazwy scenariuszy, czy tylko w kilku?

vip:
Zmiana portretu coś wprowadza oprócz wyglądu? Jeśli nie to w takim razie będzie trzeba wrócić do poprzedniej wersji, aby wyświetlał się "odpowiedni" Tarnum :P -> w tym wypadku wykorzystujesz z pierwszej kroniki.
Nie zmienia nic oprócz wyglądu, ale trochę słabo, żeby Tarnum miał portret kobiety, żeby tak zmieniać płeć w ostatniej kampanii. :O
Jak wspomniałem, zmieniłem wlanie na Craghackowy, czyli na barbarzyńce czyli taki, jaki jest w pierwszej kampanii, a także w 5. i 6.


vip:
Mam też małe pytanko do Was :P. @uhm zmieniał sojusze w drugiej kronice i czy według Was "opłaca się" wrócić do wersji zgodnej z oryginałem jeśli mamy teraz wersje+ -> poprawioną :P?
Te sojusze to rak, nawet z punktu widzenia fabuły. Patrząc na konstrukcję niektórych map nasuwa się myśl taka, że fabuła i mapy były tworzone oddzielnie, niezależnie od siebie (twórcy map pewnie znali tylko zarys fabuły), a potem wszystko poskładano na siłę i przyklepano, nie patrząc na to, że niektóre elementy są nielogiczne albo nawet sprzeczne z fabula. xD Trzeba zadać sobie pytanie, czy chcemy mieć możliwość grania w oryginał wraz z całym jego dorobkiem błędów i głupot? Skoro są już wersje ulepszone, można dać i te nieszczęsne sojusze w oryginale. Mimo wszystko jest to nadal grywalne. Ale zdaje się, że to nie jedyna rzecz, którą naprawiał uhm, było tego więcej. :P

PS
dzbanie ktory mi wyedytowales posta i poprawiles na polskie znaki, jednoczesnie wrzucajac swoje literowki - dziekuje, ale wiecej tego nie rob xD kak, srak xD

zmudziak22 PW
23 maja 2020, 11:24
Co jak co, ale wszystkie sojusze z AI nie są logiczne:
W misji 2 Tarnum pisze, że ataki są prowadzone z 3 stron (na logikę, wszyscy gracze AI powinni być zjednoczeni).

Potem w misji 5, Tarnum niespodziewanie łączy siły z Lochem (jasnoniebieski), też to nie ma sensu.

W misji 7, z użyciem wojsk Demonów, powinno się odnosić tylko do naszej bazy, bo nawet na 200% niebieski i zielony nie robią nic.

W misji 8 sojusz z kompem też jest bez sensu. Oprócz Tarnuma mamy 2 wojów na 30. poziomie, a także bohatera z armią i artefaktami w więzieniu. Raczej po tym co Tarnuma spotkało, chciałby wytępić demony raz na zawsze, a bossa zostawić na końcu łańcucha pokarmowego.

Wyjątkowo PW
23 maja 2020, 13:58
Czyli znowu spaprane. Oczywiscie nie ma sensu powielac dziadostwa. Dac sojusz AI to bedzie trudniej grac. Sojusz bedzie jak oryginal tylko z sensem.
A tu animacja Drzewa Świata:
https://wrzucplik.pl/pokaz/2042909---6maa.html

Najgorsze poprawione. Teraz problem zmienionych nazw.
Warolords of the Wasteland. To na pewno nie znaczy wojownicy pustkowi. Jakies pomysly?
Doslownie Wodzowie Spustoszonej (Zniszczonej) Krainy (Ziemi) i chyba taki tytul zrobie.
Conquest of the Underworld.
Podbój owszem ale to nie sa podziemia. underground.
Podbój Podświata. A z tresci wynika ze to demony. Otchlani czy czelusci zmienia jednak sens.
Clash of the Dragons. Starcie Smoków. Tu raczej jasne.
Jesli macie inne pomysly slucham.
strona: 1 - 2 - 3 ... 25 - 26 - 27 ... 36 - 37 - 38
temat: [HC] Polonizacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel