Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Andruids
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Gildia Lingwistówtemat: [HC] Polonizacja Kronik
komnata: Gildia Lingwistów
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24 ... 36 - 37 - 38

Begrezen PW
21 kwietnia 2020, 17:00
Ahh... no tak. Zupelnie o tym zapomnialem. Czyli wszystko jest ok. Z jakiegos powodu w Wojownikach pustkowi zdarzenia sa umieszczone w poczatkowym miescie, zamiast w ustawieniach mapy. Dziwne, zwazywszy na to, ze jesli gracz utraci te miasto i szybko go nie odzyska, to moze nie odczytac kilku fabularnych wiadomosci ;p Chyba dobrze by bylo je przeniesc do ustawien map, gdzie beda bezpieczne xD

A problem z "uszkodzonymi" plikami map tez juz rozwiazalem, to byla kwestia sodowego buga. Czlowiek juz tak przywykl do hoty ze juz nie pamieta takich rzeczy xD

Wyjątkowo PW
21 kwietnia 2020, 18:35
Moze wstrzymaj sie z publikacja tego co jest bo wychodza nowe rzeczy! To zreszta dobrze! Jakby nie wychidzily znaczy temat martwy. Skoro taki ruch to kazdy moglby zrobic po trochu i wyszlo by cos duzego! Kroniki jakich nie ma nikt ani nigdy nie bylo.
Poprawiajcie tak zeby bylo logiczne! Nie ma sensu robic cos byle jak bo tak bylo wydane. Kroniki nie sa akurat dobrym przykladem na wydanie gry.

avatar PW
21 kwietnia 2020, 18:45
Linki tu na forum do beta wersji jak najbardziej bym wrzucał, może ktoś nowy ściągnie, zainteresuje się, pomoże?

zmudziak22 PW
21 kwietnia 2020, 19:26
Ja bym zamienił podstawowa taktykę jako premię w Mieczu mrozu, bo się dubluje z tym co tarnum posiada na start(podstawowa taktyka i finanse).

VIP PW
21 kwietnia 2020, 19:42
Też właśnie myślałem, że lepiej jakby każdy kto byłby zainteresowany zobaczył aktualną wersje i na niej działał/potestował niż starszej :P. Wcześniejsza zajmowała zbyt dużo miejsca i brakowało jej aktualnych (podstawowych) aspektów :P.

avatar PW
21 kwietnia 2020, 19:48
Czy tylko u mnie w Wojownikach Pustkowi w filmiku do pierwszego scenariusza lektor swoje a napisy swoje?

VIP PW
21 kwietnia 2020, 20:03
Mówisz o wersji, którą wrzuciłem? Sprawdziłem i u mnie wszystko działa poprawnie. Upewnij się czy wybrałeś odpowiednią paczkę danych w HDMOD :P.

Edit.
A i nie testowałem na angielskiej wersji tylko polskiej z GOG, więc może to być jakiś problem :P.

Może w przyszłości pominie się te paczki danych tylko w ten sposób każdy może sobie sprawdzić kronikę bez grzebania w plikach i jedyny aspekt to ustala poprawną pozycje dla buttonów inaczej pewnie bym musiał szukać w hex edycji albo poprawić :P.

Wyjątkowo PW
21 kwietnia 2020, 21:41
Tak do testow starczy kronika moze bez snd ;0))) Bo to pogrubia niemozliwie. Jak mowilem prosi sie o jeden snd.
Co do rozbudowy zawartosci to zrobilem 1 scenariusz Wladcow Ziem Spustoszonych bo taki jest najblizszy oryginalowi tytul:
https://wrzucplik.pl/pokaz/2016248---4jja.html
Sama mapa bez tekstu. Rozmiar 72 byl 36 plus podziemia czyli powiekszylem 8 razy. Tym systemem jestem w stanie dosc szybko zrobic nie przez kilka lat. Tym bardziej ze tekstow tez nie pisze ani skryptow itd.
Zostala tylko woda do zagospodarowania. Moze jakies wyspy?
Avatar oczywiscie jesli sie zobowiazales przejsc to nie ogladaj bo popsujesz sobie gre. Zaczekaj az bedzie pelna kampania. To jest mapa bardzo robocza.

VIP PW
22 kwietnia 2020, 11:43
Mówiłeś o tym, że coś w kodzie sprawdzałeś - nie wiem dokładnie o co chodziło i jak :P? Z tym ulepszonym buttonem graj to może jakoś wykorzystać ten normalny i jakoś "dopakować" :P? Macie może pomysły? Albo jakiś unikatowy typu (expert) wisdom z Herosków?

Wyjątkowo PW
22 kwietnia 2020, 13:08
Pierwsze co sprawdzilem to linki na wykorzystanie snd.ab. Niestety wyglada tak samo jak reszta a nie dziala... Trzeba porownac z heroes3.exe ab. Tam przeciez dziala!!! W HC tez dziala! To by byl olbrzymi postep. Niestety nic z tego.
Drugie co sprawdzilem czy zadziala Bink32.dll z Kronik. Wtedy moze by czytal biki ale niestety wywala z gry. Widac ze nie tylko dll czyta te filmiki ale tez exe... Jak na zlosc Heroes3 czyta nawet najnowsze smki! Bo chyba niczym sie nie roznia od starych. Technologia nie rozwijana bo jest kiepska. Biki sa duzo mniejsze a maja super jakosc. Do starych bikow nie ma zadnego narzedzia. Co gorsza MM7 wydana w tym samym czasie czyta najnowsze biki rozwniez! Ale to chyba Grayface zrobil. Nie wierze aby oryginal czytal.

Co do Graj to na logike powinien zastapic def kampanii np. Shadow of death bo jest na gorze. Tu dajesz kroniki
Preview tam gdzie Armaggedons Blade pakujesz previewy.
Tutorial zastapi def Odrodzenie Erathii pakujesz tu 3 tutoriale .
A buźki wykorzystac w menu wybor kampanii jako pcx bo niestety biki nie zadzialaja. Ustawic w pionie jak w kronikach.
Najbardziej zblizone do oryginalu! A jako menu kampanii wziac menu instalatora.

A co do credits.smk to rozumiem pozycja x musi byc 0 a y dowolna?
To zrobie wąskie a dlugie?! Zeby byly jak najmniejsze.
Takie: ---
A nie: |
??? Zeby nie robic dwa razy.


VIP PW
22 kwietnia 2020, 14:11
To wiadomo, że pod oryginalne kampanie :P Chodziło mi wygląd jednego buttona :P. Co do animacja to tak jak wygląda CREDITS SoD. Mogę operować na y (wysokość), zaś x (szerokość) pozostaje 0, więc musisz dodać do animacji "lewą stronę", aby zgrała się do 0. Opisałem wcześniej jak w hex edycji można ustawić :).

Wyjątkowo PW
22 kwietnia 2020, 19:02
Przycisk na ulepszone? Nie bardzo bo przeciez poprawione beda jako kampanie przycisk graj. Stare jako zapowiedzi. Tutoriale jako tutoriale! Jeszcze sa dowolne to moze zostawic jako pojedyncze scenariusze z Tarnumem albo zwiazane z kronikami o ile powstana?! A przeglady zapowiedzi niepotrzebne bo sa tym samym co kampanie tylko z jedna mapka. Po co to samo dwa razy? Zobacze czy jednomapowa, kampania' odpali bo jak zrobiles tutoriale? Jednomapowe chyba?!

A tu Ksiezyc. Udalo sie Irfanem choc troche psul ale juz teraz wiem. Moge bardzo szybko
Koordynanty podalem 0.118. Sa trzy: bik do oryginalnych bik do heroes3.exe i smk. Wyszla swietnie i malutka! Radvideo cos ma humory :0)))
https://wrzucplik.pl/pokaz/2018350---qg0j.html

VIP PW
22 kwietnia 2020, 20:21
Myślałem, że może właśnie nowy fajny button oznaczający grę w ulepszoną wersje. Wydaję mi się, że z tą zmianą gracz mógłby się pogubić :P. Dzięki za podanie wartości pykło ładnie za pierwszym razem w hex edycji :P.


Begrezen PW
23 kwietnia 2020, 02:55
jest i edytowany podboj podziemii na sod:
http://www.mediafire.com/file/o6s70200ro4hbfy/HC_hard_-_Podb%25C3%25B3j_Podziemi.h3c/file
a w nim:
- znaczne ograniczenie statystyk mozliwych do zdobycia
- lekkie boosty dla komputera, wzmocnienie bossow i niektorych istotnych straznikow
- wieksze urozmaicenie terenu
- ban dla zbednych umiejetnosci typu znajdywanie drogi, ban dla ostrza armageddonu i kapeluszu czarodzieja, ban dla sir mullicha
- az do misji nr 5 włącznie tylko tarnum przechodzi do kolejnych scenariuszy wraz ze swoim doswiadczeniem
- zdarzenia fabularne pojawiaja sie znacznie szybciej, adekwatnie do szybkosci rozgrywki
- elementy anielskiego sojuszu juz nie przenoszą się do kolejnych scenariuszy (zbyt duzy wplyw na latwosc rozgrywki)
- ograniczenie gildii magow w poczatkowych misjach
- pare mniejszych zmian

to by chyba bylo na tyle jesli chodzi o te kampanie, zapraszam do testow. a tymczasem ja zabieram sie za kolejna kronike ;p

VIP PW
23 kwietnia 2020, 10:16
Fajnie :).

Ja w tym czasie zająłem się od pierwszej kroniki (Wojownicy Pustkowi) modyfikacją - hex edycją i nie tylko:
- Wyłączenie innych kampanii (ta sama wartość hex) -> brak interakcji (klikanie), tytuł, animacja
- Wyłączeniu (w innej pozycji hex) innych kampanii -> obrazki.
- Poprawka dla pliku tekstowego -> Help.txt.
- Usunięcie pozostały obrazków i kampanii w paczce danych -> Został pierwszy dla kroniki (+ zduplikowany ze zmienioną nazwą dla SoD) i drugi dla treningu (zmieniona nazwę na RoE).
- Zmiana nazw kampanii pod pierwsze nazwy kampanii menu (RoE, SoD). AB został już wykorzystany wcześniej.
- Jednocześnie ta zmiana powinna naprawić w późniejszych kronikach "błąd" z wyświetleniem animacja dla 3 i 8 kroniki, ponieważ już nie będzie tego zasobu - jeśli pamiętacie musiałem dodać ostatnią animacje, aby działała pierwsza.

- Do testów mam na razie bez buttonów tylko pozycja do klikania + tło, aby pokazać błędy.

Zostanie do zrobienia:
- Button wstecz (jak będzie poprawne tło).
- Tło.
- Zablokowana grafika w AB i druga ogólna na 3 kampanie - ostatnia kampania.
- Pozycja obrazków pod tło (+ tytuł).
- Sprawdzę jeszcze jak z wyłączeniem animacji dla SoD i RoE.

I tak każda :PP.

Nie wiem czy używać obrazek z autorun, ponieważ jest on trochę mały i skalowanie pogorszy jakoś -> widać na filmiku :/. Przed 31s na filmiku to ciekawostka, że na pewno nie ma zasobów :P. Chyba, że ktoś ładnie na podstawie tego zrobi inną wersje lub wykorzystamy tapety (https://www.chronicles.acidcave.net/tapety.html) -> nie ściągałem, ale wydaje mi się, że są większe :P

Filmik: https://streamable.com/5xjn9j



Wyjątkowo PW
23 kwietnia 2020, 10:40
Tapety nie sa z Kronik tylko z Heroes 3 zapewne AB. 100% recykling wiec nie maja nic wspolnego z Kronikami. Oryginalne sa tla instalatora i duze portrety Tarnuma z zasobow ktorych nie widac w Kronikach.
A jesli szukasz jeszcze czegos to w tutorialach sa listy Tarnuma:
http://www.tawerna.biz/uploads/image/WZ%20list.png
Tez mozna jakos dodac. Zapewne jako smk.

VIP PW
23 kwietnia 2020, 11:22
W sumie fajnie by było wykorzystać/mieć listy. Trzeba się nad tym tłem zastanowić :P.

avatar PW
23 kwietnia 2020, 11:29
Cytat:
Zostanie do zrobienia:
- Button wstecz (jak będzie poprawne tło).
A trzeba robić? Wyjątkowy wrzucał linka do uniwersalnych buttonów, a te wydaje mi się, że nie potrzebują dodatkowej obróbki i przez to że są wycięte z tła, działają od razu na każdym tle, na którym się je umieści.

VIP PW
23 kwietnia 2020, 11:39
Faktycznie zapomniałem. Sprawdzę i dam znać :P

Edit.
Ok jest git :). Button miał nazwę "Wróć" mój błąd, ale jeden grzyb :P

Wyjątkowo PW
23 kwietnia 2020, 12:19
Bo wróć ma 4 litery jak back a wstecz az 6 liter i nie miesci sie w polu nacisku! Polskie exe jest inne niz oryginal! Ma inne dane przyciskow.
Zmienilem tez autorzy na twórcy co jest bardziej zgodne z credits. Autorzy w jezyku polskim sa od tekstu. Nie mowimy o autorze obrazu tylko o tworcy obrazu czy filmu. A to jest gra video. Przyciski zrobilem zgodnie z zamyslem oryginalu czyli jasny normalny ciemny = zaznacz - nic - nacisnij. Z wyjatkiem mglistej otoczki wszystko dziala oryginalnie! Radze uzyc! Mgly bylo ciezko uzyc bo trzeba by zrobic obwodki na kazdym a to psuje wyglad. Ale mozna by pomyslec. Ale to kiedy indziej. Dosc jest do zrobienia a te sa bardzo dobre.
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24 ... 36 - 37 - 38
temat: [HC] Polonizacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel