Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Gildia Lingwistówtemat: [HC] Polonizacja Kronik
komnata: Gildia Lingwistów
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 36 - 37 - 38

VIP PW
5 stycznia 2020, 23:52
Tak, ostatnio zajmowałem się zrozumieniem aspektu zmiany pozycji animacji w menu (mały bajerek a cieszy) :). Każda kronika posiada taką animacje. Dla testów zrobiłem ją dzisiaj dla AB i wstawiłem w odpowiednim temacie na forum.

Edit. Fajnie jakby ktoś znalazł narzędzie do "większej" kompresji, jakieś narzędzie do scalania lub coś w ten deseń, aby paczka mniej zajmowała :). Wtedy mógłbym stworzyć inny instalator z podanym kodem scalania (jak się uda).

Wyjątkowo PW
6 stycznia 2020, 13:25
Miłe że znalazłeś pozycje credits ale to wymaga 8 plikow exe. A moze lepiej przerobic animacje zeby pozycja byla 0,0 dla wszystkich. Taka maja dwie Drzewa i Bunt a reszte trzeba by dorobic wycinajac odpowiedni kawalek menu. Zreszta jesli ma byc po polsku to trzeba i tak przerobic bo wchodza litery. Wiesz jak dodac tlo do mniejszego obrazka?
A co do narzedzia do kompresji to jest jedno Era 2.
https://www.vault.acidcave.net/file.php?id=197
Istotnie 6 czy 8 gigow zeby pograc sobie w 8 prostych kampanii to absurd.

VIP PW
6 stycznia 2020, 20:54
Myślałem o tym i wystarczyłby jeden plik .exe z pozycją (0,0) jak mówisz albo informacja jak ustawić pozycje (napisałem w temacie AB). Każdy sobie poradzi z tym :). Co do animacji wydaje mi się że ręcznie każdy frame :/. Przy Wojownikach widziałem ich ok. 66 - czasochłonna praca :P. Można też poszukać jakiś programów (nie szukałem aktualnie). A jeśli chodzi o kompresje to bardziej program lub kod źródłowy, ponieważ nie korzystałem z tych modów.

Belegor PW
6 stycznia 2020, 23:12
Czy ta polonizacja zadziała na wersję kronik z GOG-a?

Hieronim PW
7 stycznia 2020, 01:45
Działa - avatar wyjaśnił co i jak na końcu 13 i początku 14 strony :)

VIP PW
7 stycznia 2020, 11:56
Troszkę zabawy było i znalazłem inny sposób :). Finalnie prezentuję się to tak (6-7 elementów zostało naprawionych/dodanych):


Jeszcze zastanowię się nad techniką kompresji tej i przyszłych kronik :P

Wyjątkowo PW
8 stycznia 2020, 21:32
Co do animacji to nie trzeba recznie. W Rad video masz opcje convert a file. Konwerujesz te 70 obrazkow w gify. Robi ci numeracje.
Nastepnie Gimpem wchodzisz, Otworz jako warstwy'. Gimp zaladuje ci na raz 70. Wtedy masz gif zespolony! I tylko zmieniasz jego rozmiar tak zeby oczywiscie lewy gorny rog byl wyzej i podkladasz wieksza wyciete menu Kroniki. Zapisujesz jako gif animowany. Rad video zrobi ci z niego bika!

VIP PW
9 stycznia 2020, 16:07
No coś w ten deseń, bo pisałem że inny sposób :). Jeśli chodzi o sam format to .smk nie .bik, ponieważ HDMOD wykorzystuje format .smk.

Edit. Jeśli ktoś posiada będę potrzebował wersji PL animacje dla 2 i 3 kroniki, ponieważ animacja nachodzi na angielski napis.

VIP PW
13 stycznia 2020, 00:56
Tak wygląda kolejna cześć :). Trochę nie po kolei, ale jakoś spodobała mi się ta część :P.



Na razie mam dwie mapki poprawione w oryginalnej kampanii (zostało 6), jeśli chodzi o całą resztę powinno być wszystko :).

Dark Dragon PW
13 stycznia 2020, 09:34
Czy ten lektor przed mapką... jest komputerowy? Nie pamiętam, żeby czytał to tak sztucznie...
Poza tym wygląda to świetnie. Myślisz, że udałoby się wykonać coś takiego dla części 5-8?

avatar PW
13 stycznia 2020, 11:07
No ładnie to ci wychodzi panie VIP!

VIP PW
13 stycznia 2020, 11:44
Niestety tak :/. Nie posiadam oryginalnych ścieżek dźwiękowych (1-4), a stworzony dźwięk próbowałem w "miarę" zmodyfikować dodając, m. in. takie bajerki jak echo, ale i tak słychać że coś jest sztucznie :P. Dla każdej części można to zrobić, ale potrzeba trochę czasu żeby wszystko dokładnie dograć :). Dzięki :P.

Wyjątkowo PW
14 stycznia 2020, 19:32
Do znalezienia rozwiązania problemu glosu wstrzymaj się. Juz lepiej miec po angielsku niz ten belkot trupa. Nie mozna czegos dobrac z sieci? Jakies programy? Pakiety lektorów? Na pewno mnostwo ludzi robi takie rzeczy i mozna cos znalezc.

Sully PW
14 stycznia 2020, 21:13
Wyjątkowy - VIP stara się żeby było to dobrze zrobione, a jedyne co Ty robisz to męcisz. Proponuje byś Ty przedstawił Twoją konwekcję twórczą. Jestem ciekaw co stworzysz.

uhm PW
14 stycznia 2020, 23:15
Jak wrócę do domu, poszukam w polskiej antologii czy nie da się wyciągnąć polskich nagrań. Niestety, najwcześniej będę mógł to zrobić dopiero w drugim tygodniu lutego :P

VIP PW
15 stycznia 2020, 11:23
@uhm
Jakbyś mógł przy okazji wyeksportować te dwie polskie animacje "Credits" w formacie bik lub smk nie ma znaczenia dot. 2 i 3 kroniki, bo jak pisałem wcześniej animacja nachodzi na napis angielski :P

uhm PW
15 stycznia 2020, 13:55
To o to chodzi? Niestety nie są animowane :P
Klik
Do edycji i tworzenia plików .bik i .smk sprawdź to:
Stronka Grayface'a
Kiedyś działało bez trudu

VIP PW
15 stycznia 2020, 18:32
Aj, szkoda :/. Postaram się je obrobić żeby w polskiej wersji były animowane. Co do programów, tak korzystam z nich właśnie :P. Tylko stworzenie .bik nie jest możliwe przez stary sterownik, wiele prób (wspominałem wcześniej w tym wątku) i dałem sobie spokój :P. Poza tym pliki .bik nie są nam potrzebne - jedynym przydanym zastosowaniem to animacje kampanii (podczas najechania myszką).

VIP PW
20 stycznia 2020, 20:42
Tak to mniej więcej się prezentuje - mam na myśli tylko animacje :). Jakieś 15 sekund na filmik :P. Zrobienie 2 i 3 fajnie mi nawet wyszło. Te wcześniejsze co miałem i tak musiałem poprawić, więc powinno być all git :).



avatar PW
20 stycznia 2020, 21:35
Drobnymi kroczkami do finału! Nie poddawaj się!
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 36 - 37 - 38
temat: [HC] Polonizacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel