Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Gildia Lingwistówtemat: [HC] Polonizacja Kronik
komnata: Gildia Lingwistów
strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30 ... 36 - 37 - 38

avatar PW
2 czerwca 2020, 19:37
Jeśli zdecydujecie się na wersję z tłem, to może jako obrazek dacie mały spoiler? Czyli jakiś obrazek z intra h4, gdzie dochodzi do Rozliczenia zagłady Enroth?

VIP PW
2 czerwca 2020, 21:14
@avatar
Ciekawy pomysł z intrem :D, ale chciałbyś wrzucić fotkę jako tło w menu "WYBIERZ KAMPANIE" dla ostatniej kroniki? A może po przejściu odpalić filmik z całym intrem h4 jako zachęta na dalszą grę :P?

Mógłbym sprawdzić czy z filmikiem byłaby taka możliwość, bo chyba ostatnie kampanię są zblokowane lub zamienić je w hex edycji. Trzeba sprawdzić czy to wyjdzie :P?

Wyjątkowo PW
2 czerwca 2020, 21:46
A jest cos DOSLOWNIE wspomniane z wydarzen H4?! Bo jednak dobrze aby bylo oryginalne. Podbierac mozna i z Heroes I ale to nie to.
Co do tła to najgorsze sa te, Ostatnie rozdzialy'. Po co skoro mamy dwa tła?! Mozemy zrobic po prostu tytuly jak 1-4! Taki byl zamysl a, ostatnie rozdzialy' to juz bylo na odwał.
Ja na pewno bede to robil chocby dla siebie!
No i te tablice to jest zrzyna z korkowych:
http://cdn.shopify.com/s/files/1/1087/1534/products/Corkboard_34e561b0-f097-4914-a93e-9a0a3c97e504_grande.jpg?v=1510498782

Z tymi naroznikami. Sam je widzialem dokladnie takie!!! Sa tysiace lepszych ramek! To jest zenada.

VIP PW
5 czerwca 2020, 14:40
Taki był oryginalny zamysł, więc nie chce tego zmieniać. Jakoś nie przypomina mi tego :P.

Wstawiam wygląd treningów, który zrobiłem:



Ajj obcięło mi :P.
Kadry z Tarnumem wole dać na mniejsze obrazki dla kroniki :P.

Edit.
A i te obrazy też jako mniejsze obrazki do wyboru treningu.

Wyjątkowo PW
5 czerwca 2020, 18:34
Duzy postep w stosunku do oryginalu! Kazdy widzi!
Ramki do wymiany, nastepnie jak widzisz dwa, Ostatnie Rozdzialy' sa bez sensu. Ja to zrobie! Nie mowie zebys robil!
Zywioly jest tylko jakis rozblysk!
Lepszy bedzie Tarnum z blyskawicami!
Za daleko:
https://www.chronicles.acidcave.net/pyramid/tar7.png
Za blisko:
https://i.ytimg.com/vi/ql9GNIvTiCo/hqdefault.jpg

I przedstatni to jest czarna plama! Cos zeby byl obrazek daj!

Dobrze! Niech bedzie stopniowo siec ulepszy i wymieni!
Robimy lepiej niz oryginal bo ten byl czesto robiony aby szybciej! Ale zachowujemy oryginal!

Ale. po co te same obrazki do wyboru treningu?! Jest okazja dac inne! Im wiecej tym lepiej!

VIP PW
5 czerwca 2020, 20:39
Właśnie o to chodzi (i widać :P) np. w 2, 3, 4 kronice, że chciałem inny kadr znaleźć, bo Tarnuma wykorzystam przy małych obrazkach kampanii. Najwyżej obczaję inny kadr jeszcze w 3 :P. W 7 właśnie wydaję się to na tym zdjęciu, bo stosowałem wszędzie obróbkę -> filtry do kolorów itp. :). Głównie teraz fajnie byłoby zając się tym fontem i coś mi nie pasuje ten button wstecz wyciąłem ten oryginalny z kampanii ("wróć") i jakbyś mógł zapodać tutaj ten biały odcień albo jako przerobić bez tła. Wrzucam, aby ułatwić :P -> https://wrzucplik.pl/pokaz/2051562---plqi.html. Jeśli zrobisz tak jak 1-4 w stosunku 1:1 to będzie elegancko, aby pasowało do całości jak coś mogę zapodać to co mam :P

Filmik jak to się prosto prezentuje :P:
https://streamable.com/wg7gq4

Edit.
Zapomniałem pokazać PPM :P.

Wyjątkowo PW
6 czerwca 2020, 10:21
Wrzucaj png lub bmp bo niestety tego xcf nie moge otworzyc i zaden online conwerter nie umie. Robi error.
bmp spakowany za pomoca 7z jest bardzo maly wiec chyba najlepej.
Nie bardzo rozumiem?! Chcesz te biale obwodki do przyciskow?! Dla wszystkich kampanii?!
Filmik cudny. O to chodzi! Wreszcie ładnie! Tylko jeszcze zrobie ladny napis Menu bo ten jest dziadowski.
A sam pergamin mozesz mi przeslac to pokombimbinuje.
Czcionka to duza robota! Do 100 znakow nie da sie tak szybko, a wiesz jak kwękają ze nie widac nie bedziemy tego czytac itd.
Obrazkow jak najwiecej sie da w menu zeby kazdy byl inny! Wykorzystac do maksimum grafike.

avatar PW
6 czerwca 2020, 11:29
.xcf to format darmowego Gimpa.

Wyjątkowo PW
6 czerwca 2020, 11:43
Tak oczywiscie i mimo tego konwertery tego formatu ani przegladarki do niego nie moga odczytac. Stad zawsze najlepiej dawac bmp tym bardziej ze JEST MNIEJSZY! A czytaja go wszystkie urzadzenia nawet smartfony. Po co sobie robic problem?!

VIP PW
6 czerwca 2020, 14:09
Tak, to zwykły plik projektu GIMP'A :P -> wycięte pod alphe 3 warstwy buttona. Można go podstawić pod każde tło, ale trzeba się pobawić z tłem. W eksportowaniem każdej warstwy schodziłby czas :P, a nie wiem co potrzebujesz, więc wszystko przygotowałem.

Nie, miałem na myśli tylko dla jednego (tego) buttona :P. Zainstaluj GIMP'A przydaje się do edycji grafiki :), bo tak export .png i pakowanie schodzi czas, a tak już jest wszytko gotowe do edycji :). Tutaj przygotowałem tło + pergamin -> https://wrzucplik.pl/pokaz/2051947---lxvm.html

Wyjątkowo PW
6 czerwca 2020, 14:59
Bez przesady to 3 obrazki. A zeby zrobic def musisz miec bmp!!! Czyli i tak masz robote konwersji i zmiany nazw! Gimpem defy najlepiej robic w bmp bo nawet nazwy nie zmieniasz tylko robisz, zapisz' i spakuj def.
Niestety nie mam aktualnie Gimpa ale oczywiscie uzywalem go :0)))
Wiesz przyciski juz zrobilem i sa bardzo dobre. Teraz sa wazniejsze sprawy. Jest ich mnostwo i jeszcze razy 8 brr!!! Po to zrobilem uniwersalne zeby nie robic w kolo od nowa! Te biale obwodki nie sa mi do szczescia potrzebne zeby siedziec na tym godzinami!
Jest czcionka sa rozne rodzaje menu. Filmiki kampanijne! A ja bede robil biale obwodki razy 8 ?! Naprawde... Moze kiedys jak bede mial pomysl ale nie teraz na pewno!
A skad masz pozostale?! Nie moze w ten sposob zdobyc i ten?! Przeciez jest przycisk wroc w kazdej wersji Heroes i Kronik?!

VIP PW
6 czerwca 2020, 19:46
Nie.., źle mnie zrozumiałeś. Może napisze inaczej. Miałem na myśli to czy możesz podesłać mi to "białe tło" buttona, abym sam zrobił lub przeprowadzić te kroki/interakcje na tym wyciętym buttonie -> co wrzuciłem, aby stał się buttonem pasującym pod każde tło (JEDEN BUTTON). Przecież nie mamy tła dla każdej kroniki i nie wiem dlaczego o tym pomyślałeś :P? Bardziej pasuje mi ten co wyciąłem "WRÓĆ" niż "WSTECZ" z menu głównego, bo oryginalnie tam był "WRÓC".

Wyjątkowo PW
7 czerwca 2020, 10:00
Aha. Bo juz sie przerazilem. Ze 30 przyciskow razy 3 obrazki razy 8 = 720 obrazkow do obrobki. Obled! Nie wchodze w to!
Wróć jest rozkazem a Wstecz to informacja! Bardziej pasuje! Dlatego zmienilem. Angielskie back to tył. Lub do tylu! Get back to wróć! Wstecz jest prawidlowym tlumaczeniem i literacko ładniej. Dlatego zmienilem. Podobnie tworcy zamiast autorzy. Autorzy to sa ksiazki. Ale nie malarze! To jest gra wideo! Tworcy filmu! Nie autorzy! Autor tekstu. Ponadto chyba obszar nacisku jest taki.
To ze sie wszyscy przwyczaili nie znaczy ze bylo dobrze! Nie bylo! Ale juz zrobiles niektore przyciski co na filmie byly?! To zrob tak samo?!
Jesli chcesz jasna obwodke to w Gimpie --> jasnosc i kontrast: rozjasniasz przycisk max i kontrast max. Lub tyle ile chcesz jasnosci aby pasowalo. Masz teraz jasne tlo. Nastepnie powieksz warstwe. Dodajesz 4px (lub wiecej ile trzeba) po bokach. Na to jasne naklejsz przycisk (ktory warto troche rozjasnic) i masz 2px jasna obwodke dokladnie pasujaca?! Tak jest najszybciej! Tylko ze ona bedzie wystawac zza tla w defie!. Trzeba zamaskowac. Ale jakos to juz zrobiles?! To zrob tak samo. Zrezygnowalem z tej obwodki bo wlasnie trzeba maskowac i to jest brzydkie. Oczywiscie mozna pomyslec tylko ze te obwodki to naprawde bzdura a jest duzo rzeczy wazniejszych! Czcionka Erathii Rozne rodzaje menusów filmiki polskie glosy! Jest co robic.
Ja moge zainstalowac Gimpa na. moim urzadzeniu ale dziala strasznie powoli i fiksuje. Niestety nie moge go realnie uzywac wiec nie instaluje. Musze uzywac innych edytorow.

VIP PW
19 czerwca 2020, 23:00
Nie wiem co to za liczba buttonów, ale i tak wcześniejsze i te aktualne ja robiłem :P. Nie ważne.

---

Trochę już czasu minęło i widzę, że cisza nastała :PP. Tak czy siak ja sporo pracowałem i to co mogłem (na tą chwilę) zrobiłem. Obiecywałem końcem czerwca, ale jest wcześniej, bo gonią mnie inne terminy :P.

Tak, więc wstawiam kolejną wersje (może po wakacjach będzie ostatnia wersja z poprawkami, ale to zależy czy forum pomoże, potestuje i czy dobra duszyczka przygotuje brakujące elementy, bo ja już zrobiłem to co chciałem i jestem zadowolony :D -> Oczywiście to co jest priorytetem napisałem w next wersji.

Link do mojej aktualnej wersji (Wszystkie Kroniki v2.3):
https://megawrzuta.pl/download/daef66b3875ef45babb839e85bf715aa.html

Warto wspomnieć, że paczka danych służy już tylko do ustawienia poprawnej pozycji buttonów, a w przyszłości może już nie być wymagana. Jeśli pojawią się jakieś błędy piszcie, ale powinno być git :P. Dziękuje każdemu kto przyczynił się do pomocy :)).

Jak zawsze pełna lista zmian dostępna jest na dole mojego postu -> https://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=610&pid=156090&page=17#156090

Mile widziana ocena/komentarz i owocnej gry ;).

VIP PW
29 lipca 2020, 22:21
Tak więc czas na skończenie kolejnej wersji :P.
Ostatnio znowu xD sporo pracowałem nad hex edycją m. in. w kwestii buttonów, nowej gry i wgraj grę, a co za tym idzie również poprawką graficzną (efekty poniżej). Nad buttonami będzie trzeba jeszcze więcej czasu poślęczeć, bo udało się tylko w polskiej i to nie w pełni. Implementacja przy pomocy <Autodetect> w HDMOD też nie pykła :/. Jeszcze się zobaczy czy w ang jest możliwość. Jeśli nie będzie efektów to może w inny sposób uda się dodać do HDMOD :PPP. Od teraz napisy nie będą nachodzić na animacje CREDITS.smk i dzięki temu nie generuje to dziwnych przeskoków animacji ani braku pasowania (ucinanie itp.) przez animacje. Nawet dolna pozycja przypomina oryginalne kroniki :P


Wyjątkowo PW
29 lipca 2020, 22:32
Fajnie powodzenia. Z tym ze wersja gdzie Menu Wladcy Pustkowi prowadzi do przycisku Wladcy Pustkowi jako jedynego? jest slaba! Dlaczego nie Graj?! Napis Menu tez juz informuje w co bedziesz grał. Wgraj gre tez jest malo gramatycznie. Load to ładuj. Zreszta po polsku akurat to slowo o rdzeniu ład jest takie samo jak w angielskim.

VIP PW
30 lipca 2020, 11:25
Dzięki :).

1. To najlepiej pasuje, bo później jest menu z graj itp. :P. Chyba nie sprawdzałeś jak to wygląda w formie zainstalowanej, bo jaki jest sens 2x Graj :P? Dziwne :P. Nie rozumiem tego.
2. To już było poruszane (https://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=610&pid=156653&page=18#156653) zrobiłem wcześniej z tym co mówisz, ale oryginalnie SoD (Complete) ma podaną wersję pod to menu. Grafik musiałby dokończyć z poświatą bo wycinałem, a że było inne gotowe to wykorzystałem.

Wziąłem się za grafikę (obróbkę/tworzenie), bo widzę że nie było odzewu :P -> chodziarz nie jest to moja mocna strona bardziej inną drogę wybrałem :P. Chce kontynuować projekt i go mile zakończyć :). Staram się jak tylko mogę :P.

Wyjątkowo PW
30 lipca 2020, 23:27
Ale gdzie 2 razy graj?
Nowa Gra
Kampania
Graj
I juz jestes na stronie kampanii!
Nie widze gdzie jest drugie Graj.
...

Oczywiscie rob w koncu to twoje dzielo.
Ja jak wiesz zrobilbym kilka rzeczy lepiej niz oryginal bo nie uwazam ze koniecznie musi byc tak jak bylo to wydane jesli mozna zrobic lepiej. Najlepiej jak zrobie dodatek gdzie bedzie po prostu to co bym zmienil. I niech ludzie wybiora.
Np. mozna by dodac opcje pojedynczych map z Tarnumem jak w Herosach.

avatar PW
31 lipca 2020, 06:41
Baronusie, z każdym postem pokazujesz że nie ściągnąłeś najnowszej wersji i nie zagrałeś w nią. Trochę nie fair w stosunku dla roboty VIPa, pisząc że coś zrobiłbyś lepiej nie mając pojęcia co zostało zrobione :(

VIP PW
31 lipca 2020, 13:46
Długo nad tym pracowałem/pracuje, ale dzieło jest jak najbardziej każdego kto położył cegiełkę i za to każdemu dziękuje bez wyjątków! :). Pełny opis wszystkich zmian wraz z osobami odpowiedzialnymi za dane zadanie wypisywałem na bieżąco. Jak wolisz możesz zrobić paczkę danych nie ma problemu i potem ją udostępnisz :P. Każdy ma swoją wizję jak to może wyglądać dla jednego lepiej dla drugiego gorzej na tym polega fanowska wersja. Każdy ma pomysł zrobić coś z jego perspektywy najlepiej :). Tego nie da się określić tylko ważne, aby starać się nie za dużo cosik "dodawać", aby nie zepsuć :). Warto w życiu robić to co Cię inspiruje i daje Ci satysfakcje :). Tak jak @avatar pisał trochę przykro, że nie sprawdzałeś :/, bo nie rozumiem Twoich pytań -> nie wiem jak to Ci inaczej wytłumaczyć. Musiałbyś sprawdzić instalując i to rozwieje wszelkie wątpliwości. Jeśli damy dostęp do pojedynczych scenariuszy to dodatkowo zabawa z bodajże 2 albo 3 grafikami, bo są losowane i czasem mogą pojawić się błędy z portretami. Do tego dochodzi jeszcze oryginalność w sensie, że autorzy kronik tworzyli kampanie nawet dla jednej mapki + grafika i to właśnie było w ich stylu.

----

Dobra kolejne prace :). Siedziałem nad zmniejszeniem rozmiaru całości i ułatwieniami dla graczy. Czyli nad "sklejeniem" instalatorów, a teraz nad połączeniem plików .snd (@Wyjątkowo kiedyś o tym bodajże wspominał i mówiłem, że zrobię to na końcu) :) wszystko git:
VIP:
...
4. Zaprojektowanie jednego instalatora, który instaluje wszystkie rozdziały kronik. Dzięki temu zostaje rozwiązany problem z ikonką i spore zmniejszenie rozmiaru instalatora (ok. 700MB na ok. 300MB). Warto również wspomnieć o ułatwieniu instalacji -> Instalator wymaga już teraz tylko sześciu pozostałych kronik, ponieważ dwie zostały wydane za darmo, a zgodnie z licencją wymagały one zainstalowania pozostałych kronik.
5. Naprawiono problem związany z ostrzeżeniem o istnieniu podanego folderu (instalator).
6. Dodano adres url do wątku w instalatorze oraz możliwość zaznaczenia pola wyboru (checboxa) na końcu instalacji, dzięki któremu możemy szybciej uruchomić HD_Launcher.exe (wraz z informacją o dodaniu "paczki danych").
7. "Sklejenie" wszystkich plików dźwiękowych w jeden Wsz_snd.snd (hex edycje wszystkich plików *.exe), dzięki temu (całość projektu) z ok. 1,3GB zmniejszono na ok. 400MB -> czyli ok. 50MB na jedną kronikę.
...



Oczywiście +/- rozmiar może się jeszcze zmienić, bo popracuje jeszcze nad grafikami i się zobaczy :).

P.S.

A i paczkę danych postaram się jakoś "ogarnąć", aby nie była wymagana :P.
strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30 ... 36 - 37 - 38
temat: [HC] Polonizacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel