Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Gildia Lingwistówtemat: [HC] Polonizacja Kronik
komnata: Gildia Lingwistów
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 36 - 37 - 38

Wyjątkowo PW
21 grudnia 2019, 09:51
Nie załamuj się czasem po tym co powiem... Archiwum wadliwe... Nie mogłem rozpakować go żadnym archiwerem. Szkoda bo się napracowałeś. Ty potrafisz to rozpakować? Powiedz czym?

VIP PW
21 grudnia 2019, 12:20
Dziwne, tego się nie spodziewałem. Przetestowałem paczkę od ściągnięcia po rozpakowanie i u mnie wszystko przebiegło prawidłowo . Program 7-Zip automatycznie ustawił mi format 7z nawet tego nie zmieniałem.

Wyjątkowo PW
21 grudnia 2019, 12:55
Ale ściągałeś ją z tego serwera?
Ja mam jakiś inny rozmiar 754224442. Ty masz mniej 754223654! Nie mam pojęcia co przybyło?
Podaj dokładny rozmiar archiwum jakie masz.

Alistair PW
21 grudnia 2019, 13:19
Ja też mam 754 224 442, ale rozpakowało się 7-zipem bez problemu. Innego archiwera nie używam. Zaznaczę tylko, że ściągnąłem to jedynie dla sprawdzenia czy da się to wypakować, a nie dla instalacji tego.

VIP PW
21 grudnia 2019, 13:23
To jest ten sam plik co wrzucony na serwer. Nie znam się na mechanice pakowania. Rozmiar paczki jaki mam to 719 MB (bajtów: 754 224 442), zaś rozmiar na dysku 719 MB (bajtów: 754 225 152)

Wyjątkowo PW
21 grudnia 2019, 13:34
Moze wina mojego urządzenia, ale sciągałem dwoma rożnymi.
Sciagalem 3 razy i zawsze jest tak samo. Cannot read header. Czyli chodzi o tzw. naglowki.
Jesli mozesz mi pomóc, to sprawdzę czy mam ten sam koniec. Czy możesz otworzyć archiwum hexedytorem i podać mi ostatnie 4 linijki? Czyli 64 znaki. Bardzo chciałbym obejrzeć to co zrobileś, czyli te nowe rzeczy.

VIP PW
21 grudnia 2019, 13:44
Ok tylko ściągnę program. Jeśli masz problemy to mogę wrzucić w zipie

Edit.


Wyjątkowo PW
21 grudnia 2019, 13:49
Na razie spróbuję naprawić bo zrobiło się to ciekawe! A jak nic nie pomoże to inny format damy. Może ktoś też ma takie problemy.

Alistair PW
21 grudnia 2019, 14:13
Spróbuj może na jakimś innym archiwum, czy też są problemy z rozpakowaniem. Ja bym jeszcze reinstalował program, którym rozpakowujesz archiwa. Albo ściągnął nowszą wersję. Albo ściągnął ponownie archiwum i spróbował rozpakować ponownie. Czym w ogóle rozpakowujesz? Raczej to nie jest problem z rozmiarem pliku, mamy taki sam.

Wyjątkowo PW
21 grudnia 2019, 14:39
Ja mam inną końcówkę, więc sprawa jasna. Nie otworzy się niczym. Pobrało się wadliwie. Jakieś przerwy były w przesyle i już źle odczytał. Choć rozmiar się zgadza. To raczej wina tego serwera, że tak dziwnie przesyła. Inne archiwum może być tak samo przez niego popsute. Raczej potrzebna inna strona uploadu z tym, że może być jeszcze gorsza.

VIP PW
21 grudnia 2019, 15:17
Możesz polecić jakąś inną to Ci wrzucę. Wykorzystałem podaną bo akurat była możliwość wrzucenia filmików.

avatar PW
21 grudnia 2019, 20:18
Ściągnąłem pierwszy link, ten w 7z. Rozpakowałem bez problemów, uruchomiłem również... Może tylko przy wczytywaniu mapy gra zwinęła się do pasku pokazując okienko dosowe z ścieżką do portretów, ale w sumie nie spowodowało to żadnego błędu. Grałem kilka rund, czas przedświąteczny nie pozwala na dłuższe ciupanie, ale fajnie to sobie wymyśliłem. Owszem, można się przyczepić do buttonów, że nie ma "cienia" przy przycisku ikonki, ale domyślam się, że to niewdzięczna robota z photoshopem. Także - fajna sprawa. Pytanie tylko - czy paczka instalacyjna musi aż tak dużo ważyć??

Wyjątkowo PW
21 grudnia 2019, 21:13
Tak to jest duze, a serwer nie wspiera pobierania od punktu zerwania połączenia. A wrednie pobiera dalej, az do pelnej wielkosci i tworzy irytujaca paczke idealnie podobną do oryginału! Powinien chociaż ostrzec, że pobieranie nieudane.
Tyle mam:
597201407
Od offsetu 23989200 zawartosci brakuje aż do końca.
Mysle ze jesli odetniesz hexedytorem resztę i mi prześlesz to jest tylko 160 MB to da radę pobrać nawet tym serwerem. Ja sobie skleję.
Albo zrob split archive w 7zipe i wpisz wielkości 597201000 400000000. Wtedy podzieli ci archiwum a koniec możesz mi podesłać. Ale lepiej hexedytorem bo znowu podzielenie może zmiernić rozmiary itd. Go to offset: 23989200 i odetnij w dół. Trochę może rezerwy daj ze 4 linijki na zakładkę wyżej to porównam czy to samo. Zaznacz kopiuj i utwórz nowy dokument. Nazwa obojętna. Ja sobie poradzę.
...
Na wielgachne mody 500MB i więcej trzeba porządny serwer. Zgaduję, że to filmiki? To wszystko recykling i liczą się tylko intra. Proponuję na przyszłość dwie paczki. Jedna Kroniki druga video. Jak rozumiem nagrałeś do filmików scieżki dźwiękowe? Właśnie jak to wyszło? To mnie intryguje najbarzdziej.

VIP PW
21 grudnia 2019, 22:49
Jeśli chodzi o rozmiar tak jak mówiłem nie planowałem publikować i robiłem fanowsko dla siebie. Instalator posiada całościowe pliki o nazwach wymienionych w instalatorze - podmienia całe plik (to co zostało napisane jest "dodane" do plików). Gdzieś kiedyś na forum widziałem program do scalania w bashu chyba, ale już w to się nie bawiłem. Najwięcej zajmuje plik VIDEO ok. 480MB tam wrzuciłem filmik z intrem. Menu można powiedzieć "pasuje" do każdej kroniki dużo roboty by było jakbym pod każde tło kronik robił :P. Co do konsoli to właśnie jak nagrywałem filmik to zauważyłem, bo jak parę miesiącu temu robiłem to nie kojarzę jakoś konsoli. Możliwe że coś update herosów dodał ostatnio bo miałem jakiś - pewnie dlatego. Tego akurat nie jestem pewny, więc ręki nie dam sobie uciąć hehe XD. Dzięki :)

Tutaj chyba dobrze stworzyłem dalszą cześć pliku dla Cb obczaj sobie:


Edit. Tylko cały czas mnie zastanawia dlaczego HDMOD nie wspiera intra :(

Edit. A jeszcze jedno pytanie mi umknęło tak scenariusze są czytane przez lektora, zaś jeśli chodzi o intra to 1-4 są oryginalne (dubbing PL) z youtube groty z stamtąd miałem materiał, który obrobiłem w radtool.

Wyjątkowo PW
21 grudnia 2019, 23:50
Znakomicie! Dziękuję bardzo! Pierwsze 4 linijki zgadzaja sie z ostatnimi u mnie. Czyli o to chodziło. Jak skonczy pobierac zobacze koncowke.

Co do filmikow to sa problemy z intrem. Heroes III ma inne bik niz Kroniki. I nawzajem sobie nie odtworzą. Poza tym w ogóle ciężko bez płyty odtworzyć intro w Heroes III. Sa zapytania o to na heroescommunity i nikt nic nie poradził.

Zrobiłeś pierwsze publiczne polskie pelneKroniki Heroes! Moje gratulacje! Dlatego zresztą się odezwałem bo szkoda aby taka praca była przemilczana. Do Kronik mam sentyment i zbieram różne wersje wydań typu moderskiego. Nagłe polskie pełne wydanie to naprawdę prezent pod choinkę! :0))) A tu mam taki cyrk z pobieraniem. Ale teraz juz sie uda.

Co do lektora to ten polski jest slaby! Lepsza wersja czytana bojowo a nie dukana pod nosem byla by ukoronowaniem. Zreszta chyba jako pierwszy zrobiles lektora! Zawsze w Might and Magic gdy polscy moderzy cos robili byl tylko tekst! To takze mnie zaskoczylo!
Naprawde gratuluje i moge tylko powiedziec... Chcemy wiecej! Potrzebujemy wiecej tego! To z MMVIII polski lektor zreszta...

avatar PW
22 grudnia 2019, 00:34
Packs jest właściwie najważniejszą częścią paczki. Służy do tego być ten plugin załadował w HD+ i miał Kroniki z HD modem jak najbardziej zbliżone do oryginału!

Hieronim PW
22 grudnia 2019, 01:08
Spodziewam się jaka będzie odpowiedź, ale rozumiem, że na wersję z GOG.com to spolszczenie nie działa? :)

avatar PW
22 grudnia 2019, 01:13
Działa!

RustDragon PW
22 grudnia 2019, 01:30
Czy istnieje spolszczenie do Miecza Mrozu do wersji GOG? + instrukcje jak użyć

Hieronim PW
22 grudnia 2019, 02:34
To bardzo proszę o jakiś poradnik, bo jestem zagubiony w kosmosie. Posiadam Heroes 3 Complete oraz wszystkie kroniki z GOG.com.

Problem nr 1 polega na tym, że program automatycznie instaluje się w folderze "HC1 - Warlord of the Wasteland", a rozumiem, że powinien instalować się w folderze "Heroes 3 Complete"? Niestety nie mam możliwości wyboru gdzie chcę zainstalować plik.

Po drugie w instrukcji jest napisane, że wymagane jest posiadanie Heroes 3 Complete oraz Heroes Chronicles: All Chapters czego również nie rozumiem, bo przecież to są dwa różne foldery i mogę zainstalować to albo tu albo tu. Mam to jakoś połączyć?

Przepraszam za głupie pytania i dzięki za pomoc.
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 36 - 37 - 38
temat: [HC] Polonizacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel