Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Zastępowanie jednostek i pliki WOG
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3

ponury PW
5 kwietnia 2007, 23:34
Mam dwa pytania.
1. Czy jak się zastępuje jednostkę, to dźwięki przez nią wydawane, można zmienić?
2.Jak stworzyć plik WOG?

QuiQuiA czy nad sensem gramatycznym, swojego zdania, zastanowić się można?

Acid Dragon PW
6 kwietnia 2007, 00:29
1. W głównym programie gry, bawiąc się w hex-edytowanie. Ewentualnie podmieniając na chama pliki dźwiękowe w głównym pliku .snd.
2. To specyficzne archiwum rar w wersji nie nowszej niż 2.x. Zawiera też kilka textowych plików konfiguracyjnych - żeby zobaczyć jakie to ściągnij jakiś prosty patch, rozpakuj i przeanalizuj go.

ponury PW
6 kwietnia 2007, 01:49
Dzięki Acid, a już umiejętności to raczej się nie da zmienić prawda??

Ginden PW
6 kwietnia 2007, 09:10
Część umiejętności da się zmienić edytując (nie jestem pewien) crtraits.txt i zcrtraits.txt. W przypadku zaawansowanych umiejętności pliki doświadczenia jednostek są bardzo przydatne.

Trang Oul PW
6 kwietnia 2007, 11:06
Umiejętności można oskryptować, chociaż nie wszystkie.

ponury PW
6 kwietnia 2007, 11:37
Trang czy chodzi o przerabianie umiejętności przez ERM Scriptera??

Trang Oul PW
6 kwietnia 2007, 13:05
Nie, tylko o ich przypisywanie za pomocą skryptu
ZVSE
!!MA:X#/$;

ponury PW
8 kwietnia 2007, 09:02
A gdzie znajde pliki .snd? bo w głównym folderze ich nie ma.
Co to jest hex-edytowanie?

Acid Dragon PW
8 kwietnia 2007, 11:49
1. To pewnie należy poszukać gdzie indziej niż w głównym katalogu gry. Nie ma zbyt wiele możliwości, prawda? czy też zajrzenie do każdego podkatalogu to już za dużo? korzystanie z wyszukiwarki plików to oczywiście też nierealny pomysł? Jest tam, gdzie reszta plików z zasobami.

2. To edytowanie w kodzie szesnastkowym za pomocą przeznaczonego do tego edytora.

Ginden PW
8 kwietnia 2007, 12:04
1. W katalogu Data
To na święta, czy zawsze wszystkich wyręczasz?
2. Odradzam. Próbowałem edytować kod kronik, aby uzyskać normalną spolszczoną kampanię, do uruchomienia w WoGu i SoDzie. Oczywiście efekty przerosły wszystkie oczekiwania: dostałem komunikat: "Zła wersja edytora!
Wersja edytora = 6
Wersja pliku = -298673"

ponury PW
8 kwietnia 2007, 15:53
Ważne do Acida(inni też niech się wypowiadają) : Wyciągnąłem animacje Minotaura z MM7, ale po stworzeniu DEFA i dodaniu do gry(przez NU, zastąpiając zwykłego Minotaura), z koloru czarnego, który jest w kilku miejscach na Minotaurze, robi mi się przezroczysty. Czym to jest spowodowane??

Acid Dragon PW
8 kwietnia 2007, 16:05
Tym, że nie uważałeś, gdy mówiłem w innym temacie o tym, że pierwsze 10 kolorów w palecie barw każdej klatki animacji musi być z góry zdefiniowane, jak dla każdej jednostki z H3. Konkretne wartości RGB możesz odczytać przeglądając paletę barw jakiegokolwiek istniejącego stworzonka. Pierwszy (kolor tła) to (0, 255, 255), drugi (pierwszy kolor ciena) to (255, 150, 255), i tak dalej.

ponury PW
8 kwietnia 2007, 16:20
A gdzie te palety barw odczytać, bo chyba nie do końca Cię rozumiem, Acid

Acid Dragon PW
8 kwietnia 2007, 16:26
To już zależy od programu graficznego.
Każdy wszak ma inne menu, żeby do palety barw się dobrać.

ponury PW
9 kwietnia 2007, 20:25
Acid, zrobiłem to ale jes tak samo. Co teraz??
A, zna ktoś program do edycji plików .rhs, bo chcę pare animacji powyciągać z innych gier.

Acid Dragon PW
9 kwietnia 2007, 20:30
Jeśli zmieniłeś paletę barw w każdej klatce animacji tak, jak mówiłem z pierwszymi 10 zdefiniowanymi kolorami, to nie ma prawa wystąpić podobny błąd.

Albo coś schrzaniłeś, albo nie przeczytałeś dokładnie.

ponury PW
9 kwietnia 2007, 20:32
A może dam sobie spokój z "czarnymi" jednostkami?? A Ty może znasz jakiś program do edycji .rhs Acid??

Tichondrius PW
9 kwietnia 2007, 21:27
ponury, jakich gier? Możę dałoby się coś załatwić.

Acid Dragon PW
9 kwietnia 2007, 21:42
Problem będzie taki sam bez względu na kolor - a zależny od palety barw.

Rozszerzenie to jest mi nieznane.

ponury PW
9 kwietnia 2007, 22:00
Np: z Robin Hooda(to głównie dla zamku), Baldur's Gate(zdaje mi sie, ze tam też jest to rozszerzenie) i kilku innych jak znajdę(a mam ze cztery szafki gier).
strona: 1 - 2 - 3
temat: Zastępowanie jednostek i pliki WOG

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel