Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Niewykorzystane grafiki
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3

Dragonar PW
7 września 2008, 01:01
A można jakoś przypisać Centaurowi Bojowemu ten rzut (strzał)? Lub pozostałym jednostkom wymienione umiejętności? Próbowałem skryptem, ale i tak wyskakują błędy. :/

Field PW
7 września 2008, 01:32
Sorry, Trang, chodziło mi o kapłana. Gdzieś dzwoniło, ale nie wiedziałem w którym kościele ;) O reszcie nie wiedziałem.

Cichy PW
7 września 2008, 09:17
Trang:
rzucanie zaklęcia przez kapłana oraz jednorożca bitewnego
Jeszcze ent ma animację rzucania zaklęcia.

Trang Oul PW
7 września 2008, 12:25
Tak, miał powstać jeszcze zielony kapłan, który miał rzucać zaklęcie spowolnienia.

Dragonar PW
7 września 2008, 12:45
Pewnie ten z archiwum alfa.

Popróbuję z tymi jednostkami. Może coś się uda. :)

jankes_begbie PW
7 września 2008, 13:59
Wracając do gremlinołajów - nie da się przypadkiem "nauczyć ich" strzelania? Zdawało mi się, że ktoś kiedyś wspominał, że mają przypięty plik strzału, ale twórcy postanowili ostatecznie, że zamiast strzelania stworki będą miotać lodowym pociskiem. Chyba nie usunięto do końca tej animacji...

Altair PW
7 września 2008, 15:02
Gremlinołaje nie mają przypisanego pliku strzału. Za to mają animacje strzału. A to dwie różne rzeczy. Aby to zmienić ten stan potrzebny jest plik dźwięku strzelania .82m oraz skrypt ERM na poziomie arcymistrzowskim do przypisania typu strzału (pocisku). Bez tego wystąpi crash gry. Sama zdolność strzelania nie wystarczy. :)

Ginden PW
9 września 2008, 20:29
Altair - arcymistrzowki? Tzn. się da? Jeśli tak, to czemu to się nie pojawiło w twoich skryptach?

Altair PW
9 września 2008, 23:37
Ginden:
Altair - arcymistrzowki? Tzn. się da? Jeśli tak, to czemu to się nie pojawiło w twoich skryptach?
Tak da się. Jak i wiele innych rzeczy niedostępnych dla zwykłych adeptów ERM. :) Na tym poziomie zaawansowania nie ma żadnych poradników i nie ma co się łudzić, że kiedyś będą. ;P
Jednak możecie liczyć, że wkrótce (czyli za 2 miesiące) udostępnię skrypt (LERM) pozwalający edytować czarne rynki.

Dragonar PW
13 listopada 2008, 15:51
Próbowałem przypisać strzał Centaurom Bojowym, ale zamiast ładnego strzału, który mają zwykłe Centaury, jest jakaś długa, czarna kreska. Czy Centaury Bojowe też nie mają przypisanego pliku strzału?

Dark Dragon PW
13 listopada 2008, 21:56
Cytat:
Czy znacie inne potwory, które mają jakąś animację, a jej nie wykorzystują?

Krzyżowiec - animacja strzału [wykorzystana przy paladynie].

Dragonar PW
14 listopada 2008, 14:51
Bardzo dobrze, że Krzyżowcy nie strzelają. To byłoby bez sensu. Tak jak Halabardnicki Łucznik, albo Mieczowy Kusznik :P (było to gdzieś w temacie o NU).

Ginden PW
14 listopada 2008, 15:09
Minotaury królewskie mają animację rzucania zaklęcia.

Dragonar PW
15 listopada 2008, 21:31
Wie ktoś, co zrobić, aby stwory używały niewykorzystanych animacji? Głównie chodzi mi o Jednorożca Bitewnego - fajna animacja z tym świecącym rogiem. :)

Tarnoob PW
16 listopada 2008, 10:22
Wystarczy chyba tylko rozmontować def-a i poskładać go od nowa, tyle tylko, że niewykorzystane klatki ustawić jako fragment animacji np. Ataku.

Dragonar PW
16 listopada 2008, 12:51
Tylko, że za nic nie potrafię złożyć od nowa klatek animacji jednostki w defa. :/ Po necie chodzą super gify jednostek, ale nie umiem złożyć klatek (a są wszystkie!).

Altair PW
16 listopada 2008, 16:52
W takim wypadku są dwie możliwości: dać sobie z tym spokój albo próbować aż do skutku (tak jak to robią nieliczni). Oczywiście może zaistnieć sytuacja, że jakimś w momencie po prostu utkniemy. Wtedy należy sprecyzować problem. Oto przykłady poprawnego i błędnego zadawania pytań:
Błędne: np.
"Nie potrafię złożyć od nowa klatek animacji jednostki w defa."

Po pierwsze jest to stwierdzenie, a nie pytanie. Po drugie może sugerować ono, że szukasz po prostu kogoś kto odwali za ciebie robotę i nie potrzebne ci żadne wskazówki bo i tak z nich nie skorzystasz.

Poprawne: np.
"Podczas tworzenia defa w programie defmaker wykazuje błąd i program się wyłącza. Jak sobie z tym poradzić?"

Przy takim sformułowaniu pytania (choć nie jest ono za szczegółowe) każdy wyciągnie wniosek, że coś próbujesz robić, a ponieważ opisałeś dokładniej problem otrzymasz odpowiedź: np.

"Najprawdopodobniej twoje klatki animacji mają więcej niż 256 kolorów. Przekonwertuj je programem graficznym lub użyj Deftoola, który ma tą opcje wbudowaną".

Gdyby wszyscy poddawali się tak szybko jak ty to nie byłoby NU, WoGa ani żadnego moda.

Dark Dragon PW
19 listopada 2008, 14:18
Cytat:
Próbowałem przypisać strzał Centaurom Bojowym, ale zamiast ładnego strzału, który mają zwykłe Centaury, jest jakaś długa, czarna kreska. Czy Centaury Bojowe też nie mają przypisanego pliku strzału?

U mnie dowódca centaurów strzela normalnie, tzn. ten którego przyzywa drzewiec z NU ;)

Dragonar PW
19 listopada 2008, 15:59
Dark Dragon:
U mnie dowódca centaurów strzela normalnie, tzn. ten którego przyzywa drzewiec z NU ;)
Dowódca Centaurów? Chodzi Ci o Centaura Bojowego (ten który był zawsze), czy to nowa jednostka?

Dark Dragon PW
19 listopada 2008, 16:29
Wydaje mi się, że to ten co zawsze [tyle, że all jest po ang. w tej wersji Heroesów, tzn. z QS]
strona: 1 - 2 - 3
temat: Niewykorzystane grafiki

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel