Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Muzyka z (Ho)MM
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Quba Drake PW
9 maja 2009, 12:04
Hehe...CampainMusic11 z Heroes III SoD... IMHO najlepsza muzyka w tej części sagi.

Field PW
9 maja 2009, 16:34
W międzyczasie ogłoszenie parafialne: ozłocę i pozwolę przeżyć temu, kto ma OST z Heroes II: Price of Loyalty (czyli rozszerzenia).

Alamar PW
9 maja 2009, 23:19
Ogłoszenie parafialne II: dzięki za złoto. XD

PS
I niech mi ktoś powie, że H3 (a spróbuj ktoś wspomnieć o HV) ma lepszą muzykę niż H2, to odeślę do słuchania Mandaryny (bez playbacku) połączonej z Feelem i innymi "muzykami". :P

vinius PW
10 maja 2009, 13:22
W H3 jest kilka fajnych kawałków, zwłaszcza z pola bitwy. Muzyka w H2 też dobra, ale nic nie pobije pierwszej części, zwłaszcza bitwy i zamku warlocka :D! Naprawdę dopracowana. Gdyby w Kb było więcej soundtracków, niż w wersji na ZX spectrum (a tam była naprawdę miła), to ta część by pewnie pobiła całą resztą.

Alamar PW
7 sierpnia 2009, 09:09
Ciekawostka na temat tego, dlaczego muzyka z HIV jest słyszana także w innych grach. Radzę przeczytać maile Paula Romero w tamtejszych postach.

Tarnoob PW
13 września 2009, 21:49
A się spytam, choć może nie do końca na temat: jeśli podjarała mnie muzyka z całej serii, zwłaszcza mhoch­no­sthash­ne kawałki z MM6 i H3 (track09, Eviltheme…), to jakie jeszcze gry i soundtracki mi polecacie? No, es­ka­pis­tycz­ne takie… Z góry zdrozie wom.

Field PW
14 września 2009, 01:00
Soundtrack z Diablo I, Starcrafta, American McGee's Alice, Thiefa... Można by tak wymieniać.

Mitabrin PW
14 września 2009, 14:40
Ja polecę soundtrack z gry Kingdom Hearts 2, jest imo przepiękny!

Rabican PW
14 września 2009, 18:36
Mitabrin:
Ja polecę soundtrack z gry Kingdom Hearts 2, jest imo przepiękny!
Zwłaszcza Roxas Theme, moja ulubiona muzyka do cięcia :P

Poza wymienionymi powyżej bardzo lubię muzykę z Wizardry 8, Sacrifice, Tormenta, Chaos Gate, Icewind Dale i Baldur's Gate II. Trzy ostatnie to głównie utwory patetyczne, natomiast trzy pierwsze - zwłaszcza Torment - nastrojowe. Chętnie napisałbym coś o OST-ach NGE, FLCL i Bebopa, ale nie rozmawiamy na tym forum o anime, toteż zamilknę.

Pozdrawiam serdecznie.
A.

TopFunny525 PW
18 lutego 2012, 15:19
Pan u góry mówi:
Soundtrack z Diablo I, Starcrafta, American McGee's Alice, Thiefa...
Dorzuć do tego jeszcze muzykę z Diablo II, Dawn of Wara, The Sims no i bodajże jeszcze Władcę Pierścieni.

Matheo PW
20 lutego 2012, 00:25
Mi się muzyka z HIII bardzo podoba. Naprawdę świetna jest. Ostatnio gram w HII i powiem szczerze, że muzyka w dwójce wcale nie jest gorsza od tej z trójki (Poza kilkoma dziwnymi kawałkami heh). Muzyka to jeden z elementów, który jest zachwycający we wszystkich częściach HoMM.
Jednak do muzyki z HIII mam sentyment (Jak i do całej gry)

vinius PW
20 lutego 2012, 00:26
Zaznaczę, że moim skromnym zdaniem muzyka z H2:PoL jest dla ucha dużo przyjemniejsza, niż z "podstawki".

Lord Kilburn PW
20 lutego 2012, 12:00
O jakich utworach z dodatku mowa? Nie wiem czy miałem okazję grać kiedyś w czystą podstawkę, więc ciekawi mnie czy w PoL są jakieś nowe utwory czy stare zostały ulepszone.

vinius PW
20 lutego 2012, 12:31
Właściwie wszystkie zostały zmienione, przynajmniej zamki czy menu główne.
Dla porównania:
Zamek czarodzieja (podstawka)
Zamek czarodzieja (PoL)

Alamar PW
20 lutego 2012, 13:32
vinius:
Zaznaczę, że moim skromnym zdaniem muzyka z H2:PoL jest dla ucha dużo przyjemniejsza, niż z "podstawki".
Nieprawda. Muzyka MIDI w podstawce jest o wiele lepsza i ma więcej klimatu. ;P
(i chyba to właśnie ją w dodatku przerobiono na ścieżkę audio, ale musiałbym sprawdzić
Czarodziejka ma chyba aż cztery ścieżki dźwiękowe, wliczając MIDI)

AmiDaDeer PW
20 lutego 2012, 15:05
Już w podstawce była opcja muzyki operowej w stereo. Jedynie w demo głosu nie było.

And well, zgodzę się z Alamarem. Co prawda u mnie nie ma muzyki z PoL (o dziwo), ale miałem z nią styczność i brzmiała ona zbyt... bajkowo. Za dużo akordów durowych jak dla mnie. Gorzej niż ścieżka Confluxu! :P

Zaraz, a może ja teraz mówię o Gold Edition?... Muszę sprawdzić.

Dark Dragon PW
20 lutego 2012, 16:48
Porównanie zamku Czarodziejki:

H2
H2: PoL
H2: Gold
H2: Demo

TopFunny525 PW
25 lutego 2012, 19:31
W Heroes II jak i w Heroes IV i V postawiono na muzykę operową. W moim przypadku najbardziej podoba mi się muzyka z HV potem HIV a na końcu nie wiem dlaczego HII.

Masław PW
29 kwietnia 2012, 15:43
Paul Anthony Romero wykonuje muzykę z części I-VI HoMM:

http://www.youtube.com/watch?v=VJAfIpAzaPE&feature=related

The Doom PW
30 kwietnia 2012, 10:44
Ogólnie rzecz biorąc, mi najbardziej podoba się muzyka z HoMMI i HoMMIII, chociaż w HoMMV także jest niezła ;) ! Co do innych melodii, to ja osobiście zachęcam do posłuchania tego:
- http://www.youtube.com/watch?v=cNJe87A0hI4&list=UUqDqY42BBNEQYIrko_b_xRA&index=33&feature=plcp - muzyka z jednej z moich ulubionych gier :3
- http://frantisek.wrzuta.pl/audio/5RCdCevwElE/lord_of_the_rings_-_concerning_hobbits - melodia z Władcy Pierścieni (i książkę, i film wręcz ubóstwiam ;D).
...i dość szybko można wczuć się w klimat świata fantasy =) !

PS Miałby ktoś może nuty do muzyczki z menu HoMMI? Szukam,szukam i znaleźć nie mogę.
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: Muzyka z (Ho)MM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel