Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: [przybity] H5 - problemy techniczne
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 - 8

Szaman PW
22 czerwca 2017, 14:18
Cytat:
Użyłem CClenera, odinstalowałem HV
Zła kolejność, najpierw usuń HV i wtedy dopiero użyj CClenera. Upewnij się że masz wszystko w integralności rejestru zaznaczone.

CubxMajster PW
22 czerwca 2017, 14:31
Źle się wyraziłem najpierw zainstalowałem CClenera, a następnie odinstalowałem 5 itd.

Szaman PW
22 czerwca 2017, 14:42
Nie wiem w jakich wersjach HV było wydawane. Jeśli instalujesz HV i od razu masz wersje 5.59 to "technicznie" to jest pierwotna wersja. Twoja wersja być może nie mam poprawek z 3.1, więc nie cofniesz się do czegoś czego twoja wersja gry niema:)

CubxMajster PW
22 czerwca 2017, 14:46
Jest to w sumie bardzo dziwne bo u mojego kolegi ta sama płyta zainstalowała HV w wersji 3.1 a u mnie teraz cały czas instaluje w wersji 5.59.

MinosKing PW
22 czerwca 2017, 15:04
CubxMajster usuń grę w takim razie ponownie upewniając się że wszystkie zbędne pliki nie znajdują się już na twoim komputerze. Jeśli masz oryginalną grę to spróbuj podczas instalacji podać inny katalog główny np. dysk na którym chcesz wgrać grę przykładowo D:\Gry\Heroes V teoretycznie zmiana podfolderu na inny powinna pomóc, lecz 100% pewności nie mam. Jeśli próbowałeś już takiej metody to jedyne co tobie pozostaje to albo pobrać Homm V Dzikie Hordy z jakiegoś dobrze tobie znanego źródła albo kupić własną wersję płytową, być może to coś da?

A orientujesz się może czy gra którą posiadasz nie jest aby piracką wersją? Bo najczęściej bywa że takie wersje gry mogą powodować dziwne komplikacje na które my niestety nie mamy wpływu... .

CubxMajster PW
22 czerwca 2017, 15:15
Wątpię, żeby była piracka - kupiłem ją w empiku ok rok temu.

MinosKing PW
22 czerwca 2017, 15:19
Więc spróbuj tego co podałem w poście wyżej o zmianie podfolderu na inny, czasami pomaga.

Sam kiedyś miałem podobny problem z inną grą i zmiana podfolderu pomogła, lecz nie wiem czy to samo pomoże i w tym przypadku. Ale zawsze warto spróbować!

CubxMajster PW
22 czerwca 2017, 15:29
Takie małe pytnako. Czy jak instalowałem zawsze HV na dysku E to mogę teraz też na E czy musi być inny?

MinosKing PW
22 czerwca 2017, 15:37
Teoretycznie możesz lecz w moim przypadku zawsze to był dysk D. :P
Więc nie powinno to mieć większego wpływy, aczkolwiek mogę się mylić. Sprawdź ponownie na dysku E, jeśli to nic nie da to spróbuj zainstalować grę na innym dysku. Drogą prób i błędów. ;]

CubxMajster PW
22 czerwca 2017, 19:45
Zadziałało :D

Bardzo dziękuję za pomoc MinosKing

MinosKing PW
22 czerwca 2017, 19:49
Nie ma sprawy CubxMajster, cała przyjemność po mojej stronie, że mogłem pomóc. ;)

Wiciu PW
4 lipca 2017, 11:00
Cześć jestem tu całkiem nowy, (jeżeli zła zakładka proszę mnie opierniczyć :)). Piszę do was z prośba o pomoc, bo sam już zgłupiałem. kupiłem sobie wczoraj na promocji w biedrze Heroes V wersja exclusive za 20 zł (tak wiem cebula mocno). Mój problem polega na tym że na okładce gry Okładka
mam wszędzie dopisane/dorysowane dodatki: dzikie hordy i kuźnia przeznaczenia, jednak po zainstalowaniu okazało się że mam tylko podstawkę. Pomyślałem, no w końcu to Ubisoft, chcą mnie wydymać, pewnie narysowali dodatki ale to nie znaczy że one tam jednak faktycznie muszą być. Jednak w środku zamiast instrukcji miałem karteczkę z 3 kodami jeden do podstawki i 2 dla dodatków z tego wnioskuję że dodatki jednak chyba są a ja po prostu jestem na tyle tępy ze nie daję sobie rady (student informatyki...). Dodam że przy instalacji nie poprosiło mnie nawet o ten kod z podstawki. Przejrzałem pliki na płycie ale nie znalazłem żadnych dodatkowych setupów, nic. Po zainstalowaniu gry pokazał mi się tylko jeden skrót do podstawki (z tego co wiem powinny być 3 każdy do poszczególnej wersji) przejrzałem też folder z grą i nic więcej tam nie ma. Mam Win 8.1 parametry kompa zdecydowanie wystarczające na piątkę a nawet na siódemkę więc to chyba nie problem sprzętu. Trochę się rozpisałem ale mam nadzieję że jak najlepiej opisałem kłopot, z góry dzięki za pomoc ;)

Kammer PW
4 lipca 2017, 11:17
Mówisz, że nie chciało kodu do podstawki podczas instalacji? Ciekawe.

Czy same kody są jakoś podpisane (Heroes 5 Dzikie Hordy, coś w ten deseń)?
Jaką budowę mają te kody (XXX-XXXX-XXX)? Do UPlaya jest inna budowa i do Steama też jest inna. Strzelam, że to są kody właśnie na któryś z tych dwóch serwisów, acz nie jestem do końca pewien.

Gdzieś, pamiętam, czytałem już o takim przypadku, że po instalacji H5 Exclusive była tylko podstawka, ale nie pamiętam już rozwiązania.

Wiciu PW
4 lipca 2017, 11:22
Są 3 kody każdy podpisany do danej wersji, zbudowane AAA-BBBB-CCCC-DDDD-EEEE. pierwsze 3 znaki każdego kodu wyglądają jak zakodowana cześć gry bo idą po kolei hm5 dla podstawki, h5a dla kuźni i h5b dla hord.

Andruids PW
4 lipca 2017, 13:03
Też mam edycję Ubisoft Exclusive. Też mam 3 kody, aczkolwiek na płytce są 3 foldery z plikami instalacyjnymi. Kolejno "H5", "H5A" oraz "H5B". Płytka wygląda tak: http://imgur.com/a/5yXJI
Po odpaleniu autorunu, powinno otworzyć się takie okienko: http://imgur.com/a/XrZqn

Wiciu PW
4 lipca 2017, 13:20
Płytka wygląda tak samo, instalator NIE, no i nie mam na płytce wspomnianych plików...

Wiciu PW
4 lipca 2017, 13:24
OK temat zamknięty dostałem odpowiedź od UBI
"Witam serdecznie,
dziękuję za skontaktowanie się z Działem Obsługi Klienta Ubisoft w sprawie problemów z grą Heroes of Might & Magic 5.

Tej części gry nie dodaje się do biblioteki konta Ubisoft. Jest ona na to za stara.
Kody służą jedynie do instalacji gry na komputerze.

Natomiast prawdą jest, że ta wersja gry została źle wytłoczona i nie ma na płycie plików instalacyjnych do dodatków.
Sklepy są o tym fakcie poinformowane i nie ma najmniejszego problemu z dokonaniem zwrotu.
Jest to niestety na ten moment jedyny sposób.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zapraszam ponownie do kontaktu.

Życzę miłego dnia,
Wojciech,
Dział Obsługi Klienta Ubisoft"

wychodzi na to że jak ściągnę sobie pirata albo zainstaluje od kogoś dodatki ale wpiszę swój kod to teoretycznie będę miał oryginalną wersję ?

BTW polecam i Biedre i Ubisoft :)

Hayven PW
4 lipca 2017, 17:18
Ten kod nie służy do instalacji, tylko do aktywacji gry na Ubi.com (jakbyś chciał użyć serwerów Ubisoftu do gry multiplayer - nie jest to zbyt popularne).

Dziwię się tylko, że otrzymałeś odpowiedź od Ubi - kiedyś, kiedy chciałem zmienić konto e-mail, do którego miałem przypisane konto Uplay, przysłali mi maila, na który najpierw kategorycznie zabronili mi odpowiadać, po czym wymienili rzeczy, które mam im napisać w odpowiedzi :)

przystan PW
10 sierpnia 2017, 20:03
Przepraszam, że to samo napisałem na Heroes VI, lecz to pytanie dotyczy Heroes V, więc umieszczam je tutaj. Czy da się grać w Heroes V na windows 10? Ewentualnie, czy jest to możliwe na nieoryginalnym windows 7? Chociaż na nieoryginalnym windows 7 może być słabsza karta graficzna:/


KammerKammerPoprawiłem kodowanie i przeniosłem do odpowiedniego tematu.

MinosKing PW
10 sierpnia 2017, 20:50
Przystań ja mam Homm V na lapku pod wind. 7 i działa dobrze, upewnij się że wszystko dobrze wgrałeś. Lub czy nie pomyliłeś gry z dodatkiem Kuźnia Przeznaczenia, bo ta wymaga do działania Podstawki, zaś Dzikie Hordy to samodzielny dodatek.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 - 8
temat: [przybity] H5 - problemy techniczne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel