Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Reedycje (Ho)MM
komnata: Podziemna Tawerna

Acid Dragon PW
10 listopada 2006, 01:45
Chciałbym zwrócić uwagę, że obecnie (tudzież za chwilę, po wyjściu sagi H1-3) w cenie niecałych **70 zł** można się zaopatrzyć w prawie już wszystkie gry i dodatki sagi HoMM-MM.

Dzięki CD-Projektowi mamy za 19,90 gry Heroes 1-3 z dodatkami, a za kolejne tyle - Heroes 4 z dodatkami. Cenega z kolei udostępniła 4 części z Heroes Chronicles za 14,90 oraz za tę samą cenę - Antologię MM zawierającą Might and Magic 6-9, Legends i Crusaders.

Owszem, może i są problemy z niektórymi z gier pod Win XP, może i w edycji dvd Antologii brakuje prześwietnej muzyki z gier, tudzież filmików niektórych.... ale I TAK faktem jest, że za 70zł można zaopatrzyć się w wiele dni, tygodni (lub nawet lat w niektórych przypadkach ;) doskonałej zabawy. To razem (jeśli dobrze liczę) 10 gier, z których każda kosztowała w swoim czasie ok 100zł oraz 9 dodatków, które z reguły na początku kosztowały po ok 50 zł. Lepiej nie sumować tych kwot, bo gry wychodziły w różnym czasie, a ich wartość rynkowa sukcesywnie malała, ale nieco oddaje to jednak wartość okazji, jaką mają wszyscy, którzy jeszcze nie zdążyli zaznajomić się z większością gier HoMM-MM lub pragną uzupełnić swą kolekcję. Poza tym - jeśli ktoś ciągle ma jakieś pirackie wersje to teraz już bez wykrętów proszę - przynajmniej po latach niech zaopatrzy się w legalne gry.

Jakby tego było mało, to swą kolekcję można uzupełnić o dodatki i gry dostępne w Kwasowej Grocie: Might and Magic 1-3, King's Bounty, Heroes Chronicles 5-6 (tudzież zestaw kampanii do wszystkich), Arcomage trial (a warto poszukać nieco dokładniej ;), a także nieoficjalne H2 Desacreted Lands, H4 Equilibris i oczywiście H3 In The Wake of Gods (wraz z Nowymi Ulepszeniami ;).

Brakuje już tylko pojedynczych pozycji, ale Skariec Groty jeszcze nie jest całkiem zapełniony ;).
Problemem mogą być jedynie najmniej znane i najtrudniej dostępne gry MM na inne platformy (w szczególności Warriors of Might and Magic na PSX i PS2, Shifters na PS2 oraz HoMM: Quest for the Dragonbone Staff na PS2), ale tymi i tak mało kto się przejmował.

Oprócz jednak tych wyjątków, to zdecydowanie najlepsza okazja i najłatwiejsza możliwość do poznania już praktycznie całości ogromu wszechświata Mocy i Magii.

A gdy i to się znudzi (niemożliwe ;), to zacząć można odkrywać następny wszechświat - w Heroes V i Dark Messiah. Co prawda, na te dwie gry już trzeba wydać ok 200 zł + 50 zł na nadchodzący dodatek do H5, ale może w świetle posiadania całej kolekcji...

Alamar PW
10 listopada 2006, 10:22
>>>Owszem, może i są problemy z niektórymi z gier pod Win XP, może i w edycji dvd Antologii brakuje prześwietnej muzyki z gier, tudzież filmików niektórych....

Zapomniałeś wspomnieć (w tym tekście), o niekompatybilności Kronik Cenegi z dodatkowymi kampaniami ze Skarbce.


>>>To razem (jeśli dobrze liczę) 10 gier, z których każda kosztowała w swoim czasie ok 100zł oraz 9 dodatków, które z reguły na początku kosztowały po ok 50 zł.

Niektóre nawet 150 zł, zaś dodatki nawet po 100 zł.


>>>A gdy i to się znudzi (niemożliwe ;), to zacząć można odkrywać następny wszechświat - w Heroes V i Dark Messiah. Co prawda, na te dwie gry już trzeba wydać ok 200 zł + 50 zł na nadchodzący dodatek do H5, ale może w świetle posiadania całej kolekcji...

...a także poświęcić sporo czasu na ściągnięcie patchy do tych gier (choć ostatnio nastąpiła pewna poprawa w tej kwestii).

TOLBERTI PW
17 stycznia 2007, 21:19
he he mam sposób na muzykę do MM z wersji cenegi

Poprostu trzeba znaleźć mp trójki z soundtrackiem nagrać w odpowiedniej kolejności na
krążek wrzucić do napędu podczas gry i gotowe

Kathrin PW
18 stycznia 2007, 12:55
Mam prośbę, jeżeli ktoś kupi sobie komplet, niech skrobnie czy wszystko tam działa jak należy. Ja mam trójeczkę z (chyba tak się to zwie) "Złotej Kolekcji", gdzie nie przechodzą bohaterowie w kolejnych scenariuszach kampanii (nie zapisują się ani umiejętności, ani level) i poza mną nikt nie chce w te kampanie grać.

Acid Dragon PW
18 stycznia 2007, 14:07
To znany błąd i został już rozwiązany jakiś czas temu :)

Zajrzyj Królowo do naszego Skarbca.

Seener PW
18 stycznia 2007, 19:18
To ja mam H3 "złota edycja" z błędem instalatora. Kupiłem jedną wersję niedawno i właśnie on był. Kupiłem H1-3 "saga" i też jest. Chyba wypuścili teraz jakieś wadliwe wersje gry. Bo mam jeszcze jednego H3, też jakąś (inną, ale z tej samej firmy, też kupioną niedawno) tam edycję i wszystko dobrze chodzi.
temat: Reedycje (Ho)MM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel