Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: [wbity] Might and Magic X: Legacy
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 21 - 22 - 23

Markham98 PW
22 sierpnia 2013, 18:26
Mam pytanie czy wersję pudełkową Deluxe(platforma Uplay)można normalnie zakupić lub zamówić w sklepie/allegro? Jeśli tak to ile może kosztować? Niby da się tam znaleźć narzędzia do moddingu. Obiecany edytor również? Po obejrzeniu gameplayów doszedłem do wniosku, że te białe obwódki wkurzają jak i poruszanie. Premiera pełnego wydania to nadal wrzesień? Deluxe chyba ma zebrać pieniążki na dokończenie gry lub inny tytuł z serii, jak w przypadku DLC do Heroes VI. Ciekaw jestem patchy.

Nicolai PW
22 sierpnia 2013, 19:35
Wersję pudełkową Uplay można nabyć jedynie w serwisie Uplay, jest to nawet napisane na zrzucie umieszczonym w tym temacie. Więc w innych sklepach nie zdobędziesz tej wersji, na Allegro tylko wtedy jak ktoś kupi, wystraszy się i będzie chciał pozbyć tego badziewia. Ile to kosztuje? Stówkę, jakby co to tutaj możesz nabyć swoją kopię: http://shop.ubi.com/store/ubiemea/pl_PL/pd/productID.285840100

Markham98 PW
22 sierpnia 2013, 19:41
Że co? Aż stówę za 1/4 gry? To pełna będzie chyba stać 400. Co za ździerstwo. Pewnie tylko sprzedają wersje angielską. Jak jest z przesyłką?

Alamar PW
22 sierpnia 2013, 19:45
Cena jest za całą grę, teraz otrzymujesz tę 1/5 (20% to nie 1/4 :P) gry, ale płacisz za całość, która w dniu premiery powinna do Cienie dotrzeć. Co do reszty pytań, odpowiedzi wkrótce na stronie głównej Groty.

Kammer PW
22 sierpnia 2013, 21:08
Chwila, jedna rzecz. Wy naprawdę wierzyliście, że Ubisoft stworzy kompetentnego RPGa, łączącego w sobie najlepsze elementy poprzednich odsłon?

Dla mnie od samego początku był to skok na kasę i . Dlaczego? Zauważcie, że nazwa wyraźnie wskazuje, iż nie robi on nic sam z siebie, lecz wykorzystuje chałwę poprzedników.

IMO tak długo, jak Ubisoft będzie zgarniał duże zyski z Asasynów to co najmniej tak długo nie będzie "godnej" kontynuacji, gdyż w grę należy wpompować dużo pieniędzy, by nadawała się ona w ogóle do jakiegokolwiek działania. Aktualnie wolą oni prowadzić znane Asasyny niż wypromowywać na nowo Herosy. Aktualnie najlepiej jest się skupić na rozwoju DoCa, gdzie stworzenie nawet kilkunastu kart powinno być tańsze od stworzenia jednego modelu do M&MX.

Nicolai PW
22 sierpnia 2013, 23:39
Kammer:
Chwila, jedna rzecz. Wy naprawdę wierzyliście, że Ubisoft stworzy kompetentnego RPGa, łączącego w sobie najlepsze elementy poprzednich odsłon?
Z początku byłem neutralnie nastawiony, ale z każdą kolejną informacją na temat MM X byłem coraz bardziej sceptyczny aż do gameplayów, one przelały czarę goryczy. Teraz już nie mam złudzeń, ta gra będzie badziewiem robionym po kosztach.
Kammer:
IMO tak długo, jak Ubisoft będzie zgarniał duże zyski z Asasynów to co najmniej tak długo nie będzie "godnej" kontynuacji, gdyż w grę należy wpompować dużo pieniędzy, by nadawała się ona w ogóle do jakiegokolwiek działania.
Soft: Ubi nie jest firmą jednego tytułu. To, że AC się sprzedaje nie oznacza, że nie stać ich na godne wykonanie innych produktów. Po prostu stwierdzili, że MM nie daje im takich zysków, by sowiciej sypnąć pieniądzem i tyle... no i jeszcze osoby odpowiedzialne za rozwój tego uniwersum też są problematyczni, ciągle zmieniają wizję, są niespójni i w ogóle.
Kammer:
Aktualnie najlepiej jest się skupić na rozwoju DoCa, gdzie stworzenie nawet kilkunastu kart powinno być tańsze od stworzenia jednego modelu do M&MX.
Tylko na DoC nie da się tak zarobić.
PS. Recka bety MM X jeśli kogoś interesuje: http://www.celestialheavens.com/viewpage.php?id=825

Kammer PW
23 sierpnia 2013, 00:02
Nicolai:
Po prostu stwierdzili, że MM nie daje im takich zysków, by sowiciej sypnąć pieniądzem i tyle...
I właśnie o to rozbija się cała przyszłość Ho(M&M). Gdy i jeżeli AC upadną ich role przejmie Watch_Dogs, zaś Seria będzie na dalszym, gorszym, niedofinansowany, planie.

Nicolai:
Tylko na DoC nie da się tak zarobić.
Owszem, jednakże możliwe jest przejęcie "palmy" powodzenia przez DoCa z rąk HoM&M, tak, jak kiedyś M&M ustąpiło przed HoM&M. W takim przypadku dałoby się wprowadzić sensowny model kampanii i kontynuować historię Ashanu. Karcianki cieszyły się wśród fanów Starego uniwersum sporą popularnością (Arcomage).

Markham98 PW
23 sierpnia 2013, 14:17
Przepraszam, niezbyt się orientuję jak to jest z zakupami przez Uplay. To dlatego, że nigdy dotąd tam niczego nie zakupiłem. Znowu chodzi mi o pudełkową wersje. Przesyłka jest wliczona w cenę? Czy może trzeba zapłacić dodatkowo? Ile wynosi czas dotarcia?


Alamar PW
23 sierpnia 2013, 14:21
Przesyłka jest nalicza osobno i wynosi prawię połowę ceny gry. Tak więc nie opłaca się kupować MMX przez UPlay. Wg słów Ubisoftu Polska gra pudełkowa "będzie dostępna w [jakimkolwiek] polskim sklepie".
Premiera gry w 2014 r.

Kammer:
Chwila, jedna rzecz. Wy naprawdę wierzyliście, że Ubisoft stworzy kompetentnego RPGa, łączącego w sobie najlepsze elementy poprzednich odsłon?
Nie, wierzyliśmy że dostaniemy w miarę porządną grę RPG, posiadającą elementy MM, ale na pewno nie będącą "połączeniem wszystkiego co najlepsze" (vide pierwsze zapowiedzi odnośnie poruszania się turowego, zamiast swobodnego wzorem MM6-9).
Na razie wszelkie uproszczenia wskazują na to, że i takiej gry nie dostaniemy.

Kammer PW
23 sierpnia 2013, 14:49
@Alamar: Tout est clair.

BTW: Jakiś Grotowicz zamierza poświęcić się pro publico bono i kupić edycję delete.exe?

Alamar PW
23 sierpnia 2013, 14:54
Pudełkową wersję raczej kupię (bo to MMX :P), wersję cyfrową Ubi powinno rozdawać w jakimś konkursie promocyjnym. Zapewne wersję pudełkową też będzie można wygrać na jakimś portalu współpracującym z UbiPL (GoL, CDA, itp.).

Hmm... teraz jak nad tym myślę, to może nie będę nawet musiał tego tytułu kupować? :P

Hayven PW
23 sierpnia 2013, 15:07
Ja też raczej kupię MMX, ale już po premierze, pewnie w Allegro :P

Z ciekawości :)

Ciekaw jestem tylko, ile w tym będzie bugów i niemożliwych do wykonania questów, wreszcie ile dostaniemy patchy do tej części :D

PS. Pamiętacie dopisek do mojej poprzedniej wypowiedzi? Czy tylko ja mam takie dziwne skojarzenia? :D

Alamar PW
23 sierpnia 2013, 15:45
@Hayven
MM6 Klavis Verge:
Enjoying your world, are you?
It must be nice, being so secure in where you are, what you do, and who you know.
Most everyone around you is much the same, I’d imagine.
And you’re all such a herd of sheep! Slow and simple and when the knife comes from
behind to catch your throat, all you’ll have time to do is squeak, "Baaaa!"
:P

Markham98 PW
23 sierpnia 2013, 17:22
Kurcze nadal drogo. Może Ubisoft później postanowi ją sprzedać z wersją Deluxe. Przez Steam też mógłbym, ale wystarczy mi jedna platforma, po co spowalniać komputer?

Pewnie będzie jak z Heroes VI. To znaczy edycja Complete - chętnie bym się skusił. Tym bardziej,że coraz trudniej dostać Might and Magic.

Co do samej gry. Obwódki mogli sobie darować jak te ograniczające poruszanie. Walka turowa - cóż niezbyt. Od tego są Heroesy. Ten Old School to kompletna wymówka . Do nadużywania starych modeli można przywyknąć. To już zwyczaj. Jednak tracę , , nadzieję'' na zobaczenie nowych modeli. Ciekawe czy pojawią się Demony i Mroczne Elfy...

Nicolai PW
23 sierpnia 2013, 18:29
Markham98:
Kurcze nadal drogo. Może Ubisoft później postanowi ją sprzedać z wersją Deluxe.
Ja zrobię tam jak Hayven. Przeczekam premierę, poczytam opinie graczy i wtedy ewentualnie kupię MM X na Allegro. No chyba, że śmiały plan Alamara uda się zrealizować w moim przypadku i Wujek Ubi sypnie kopią w jakimś konkursie. Jednak na chwilę obecną radziłbym z niczym się nie śpieszyć, bo na chwilę obecną gra szału nie robi.
Markham98:
Pewnie będzie jak z Heroes VI. To znaczy edycja Complete - chętnie bym się skusił.
Mogę ręczyć, że takie coś wyjdzie, bo to przecież łatwy zysk. Wrzucić do jednego wora to już się zrobiło, dołożyć jakiś gadżet i można wysyłać do sklepów.
Markham98:
Co do samej gry. Obwódki mogli sobie darować jak te ograniczające poruszanie.
Obwódki mam nadzieję da się wyłączyć. Jeśli nie to oby wyszedł jakiś mod, który rozprawiłby się z tym mankamentem. Poruszanie się już raczej takie zostanie... niestety. Skąd wzięli w ogóle pomysł, by tak je rozwiązać?
Markham98:
Walka turowa - cóż niezbyt. Od tego są Heroesy.
Niestety muszę się zgodzić. Zaczynam zastanawiam się czy czasem nie wynika to z zapożyczenia silnika H6. Jeśli tak to nie lepiej byłoby pożyczyć ten z DM?
Markham98:
Ten Old School to kompletna wymówka .
1. Nie miej środków na stworzenie RPG z prawdziwego zdarzenia.
2. Zrób grę bez koncepcji po linii najmniejszego oporu.
3. Nazwij to old schoolem.
4. ???
5. Profit.
Markham98:
Do nadużywania starych modeli można przywyknąć. To już zwyczaj. Jednak tracę, , nadzieję'' na zobaczenie nowych modeli.
Oj... kilka nowości było widać, nie są to wprawdzie jednostki, ale jednak są. Ich jakość to już zupełnie inna para kaloszy.
Markham98:
Ciekawe czy pojawią się Demony i Mroczne Elfy...
Skoro mają modele to czemu nie? Tylko nie wiadomo czy będą od razu czy w DLC.

Tarnoob PW
23 sierpnia 2013, 23:56
Hm, ostatnie informacje i recenzja Lorda Pawello sprawiły, że po MMX spodziewam się gry w podobnej jakości co MM8 – szału nie zrobi, bo nie może zrobić, bo nie jest MM6 ani MM7 i nie jest w stanie splatać ze sobą mnóstwa fascynujących wątków poznanych wcześniej ze słyszenia ani rzucać zupełnie nowego światła na zjawisko kul­tu­ro­we, pozornie znane na wylot wieloletnim jego graczom, czyli Heroes III. Będzie w jakimś stopniu wtórna, krótka, tania i łatwa, ale i tak będzie sprawiała przyjemność, bo w końcu to Might and Magic.

Nie jestem jakimś zapalonym graczem ani prenumeratorem CD-Action czy podobnych pism. Dlatego nie wiem, czy Ubisoft działał na rynku cRPG i czy dysponuje sprzętem i ludźmi odpowiednimi do zrobienia wielkiej gry, po­rów­ny­wal­nej z młodszymi, obecnie też już podstarzałymi seriami, czyli Neverwinter Nights, Gothic, Wiedźmin albo The Elder Scrolls (szczerze mówiąc więcej masowych cRPG-ów nie znam, może oprócz Baldur’s Gate i Plane­scape: Torment – jakiś znawca niech mnie oświeci przy tej okazji). Być może Ubisoft nie jest do tego należycie przy­go­to­wa­ny i należy im to wybaczyć. W czasach, kiedy New World Computing produkowało MM6–9, miało za sobą pięć pierwszych części, duży udział w rynku i młodą, dużą kadrę pełną entuzjazmu i obcykaną w prawdziwe RPG, zwłaszcza Dungeons & Dragons.

X to okrągła liczba i można by się po niej spodziewać gry, która rekompensowałaby 12 lat oczekiwania – czyli World of Ashan, zawierająca dziesiątki stworów ze wszystkimi możliwymi modelami ze wszystkich do­tych­cza­so­wych gier MM od Ubi, z możliwością zwiedzenia całego Thallanu, setką lub dwusetką questów, epickimi bitwami niczym z MM6 i emocjonującymi, superklimatycznymi, rozdziawiającymi szczenę zwrotami akcji jak w MM7. Te­o­re­tycz­nie taka superprodukcja byłaby możliwa, gdyby istniała atmosfera wielkiego wyczekiwania i nadzieja na zwrot inwestycji. Niestety, wypuszczenie gry klasy B nie rozpali takich oczekiwań. Być może nawet opłacałoby im się tro­chę dopłacić do MMX, żeby rozpalić entuzjazm i nadrobić to w dodatkach lub MMXI, ale niestety nie myślą chy­ba perspektywicznie.

Hayven PW
24 sierpnia 2013, 11:00
Ja:
Ja też raczej kupię MMX, ale już po premierze, pewnie w Allegro :P

Kurka, przejęzyczenie xP Miało być "w MediaMarkt" xD

@Alamar

Klavis Verge:
Lubisz korzystać z uroków świata, w którym żyjesz, mam racje?
To musi być przyjemne. Czuć się tak bezpiecznie w miejscu, w którym teraz jesteś,
robiąc to, co robisz, wśród tych których znasz. Założę się, że tak właśnie jest.
A jesteś jak bezwolne zwierze! Leniwy i ociężały, bo kiedy nóż sięga Ci do gardła,
wszystkim, na co Cie stać, staje się urwany krzyk.

A poza tym wiesz, że nie o to mi chodziło :P

Nicolai PW
26 sierpnia 2013, 15:37
Jakby komuś było mało filmików, które wyszły do tej pory to macie tutaj półtorej godziny gry. W końcu dowiedzieliśmy się odrobinę na temat fabuły. Czyli wynika, że Karthal był lennem Cesarstwa, ale po reformach Gwendoliny odłączył się i został jednym z Wolnych Miast. Tylko co z tymi Karmazynowymi Czarodziejami?
PS. W intro mówią, że zabójca Michała zwał się Erebos, a coś mi świta, że w H6 padło imię Caliban. Było wyryte w jakimś kamieniu podczas kampanii bodaj Orków.

Alamar PW
26 sierpnia 2013, 19:25
Imię Mistrza Zabójców, który zgładził Michałka nigdy nie padło. Caliban został za to ZABITY przez Michała.

EDIT:
Kilka szczegółów od twórców MMX odnośnie bugów i zmian w obecnej wersji gry.
W skrócie - zgłoszone problemy zostały wzięte pod uwagę i poprawione (upływ czasu, brak odnowy sklepu u kupców, niszczący się ekwipunek, itd.)


Środa, 20:00, kolejny czat z twórcami.

Alamar PW
27 sierpnia 2013, 21:37
Wszystkie 12 klas, w kolejności:
profesja podstawowa -> profesja zaawansowana - nauczyciel

Barbarian -> Warmonger - KRAAL
nieznany -> Marauder - ULAGAN
nieznany -> Blood Caller - AIRINI

Crusader -> Paladin - JON MORGAN
nieznany -> Windsword - MYRANDA
Freemage -> Archmage - ZOULEIKA

Defender -> Shield Guard - HEDWIG
nieznany -> Pathfinder - ERLING
nieznany -> Runelord - ELDGRIM

nieznany -> Blademaster - GATHAEL
Ranger -> Warden - MONSHAN
nieznany -> Druid Elder - TIERU
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 21 - 22 - 23
temat: [wbity] Might and Magic X: Legacy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel